Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kleinguru


kleinguru
addikt

Gondolom az Intel kiväló termétämogatäsa az ok, mert nem írnak drivert a termékükhöz :N

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#2) cildren


cildren
tag

Jatíva az alábbi sor ( "futtatott rendszereket, ezek ugyanis számítanak natív telepítésnek,") így néz ki:
" futtatott rendszereket, ezek ugyanis nem számítanak natív telepítésnek"

(#3) Daywalker válasza cildren (#2) üzenetére


Daywalker
addikt

:R

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#4) Máté94 válasza Daywalker (#3) üzenetére


Máté94
addikt

*Mosantól :DDD

(#5) Daywalker válasza Máté94 (#4) üzenetére


Daywalker
addikt

Még jó, hogy valaki átolvasta utánam :U Gondold el mi lett volna ha nem :DDD

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#6) KillHates


KillHates
nagyúr

Szerintem az a MAc user aki Win7-et erőltet a gépére az mazochista :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7) Máté94 válasza Daywalker (#5) üzenetére


Máté94
addikt

Itt szerintem mindenki szeret lektor lenni, hibázni bárki hibázhat különben is. Képzeld mi lenne, ha senki se venné észre csak ti... :U

(#8) Mr Bond 007 válasza KillHates (#6) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Van olyan hogy nincs választásod..

(#9) Misi1979


Misi1979
őstag

Ezzel csak az a "gond", hogy a legtöbb parallelst használó emberke a natív bootcamp partícióját "virtualizálja" OSX alatt..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#10) Male válasza kleinguru (#1) üzenetére


Male
nagyúr

"a 2013-as MacBook Pro is"

Szóval nem lehet ez az ok.

(#11) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Azt azért nem mondanám, hogy könnyű helyzetben voltak, vannak, mert a Bootcamp is inkább a korlátozásról szól, nem a segítségről. Amúgy az ingyenes W10 upgrade szerintem a többségen segít majd. Én is váltottam volna már W8.1-re, ha nem került volna/kerülne 30 ezer forintba.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) frostitualt válasza KillHates (#6) üzenetére


frostitualt
tag

vagy a másik oldalról aki osx-et használ pc hardveren az meg egy buzi :DDD ja!!!!! hogy nincs külön mac hw? viszont ugyanaz a laptop 1 usb-vel 3x annyiba kerül. :N :N :N :N :N :N :N :N mer' az jó neked.

(#13) KillHates válasza Mr Bond 007 (#8) üzenetére


KillHates
nagyúr

Na, igen. A kollégám is megszállott Mac user, de az érdemi dolgokhoz kénytelen windows-t használni; számlázó program, készletnyilvántartó program, méréselemző szoftverek, meg valami webes szerkesztő szoftvere is csak win alatt megy. Oké, tudom, hogy minden létezik, iOS alá is, de ha az infrastruktúra eleve Windows alá van építve, akkor már ne a farok csóválja a kutyát :D

Én egyébként arra értettem a mazochizmust, hogy teljesen igazuk van abban, hogy a korszerű hardverekre (Broadwell) tényleg ne erőltesse fel a balga júzer a Win7-et mert ott már sem driverezettség sem a megfelelő ACPI kezelés sincs már meg. Bírom amikor üvöltő ventilátoros 4-ik,5-ik Intel generációs (egyébként nem igazán melegedős) gépeket nyúzzák Win7-el (persze kalóz verzióval, mert azokra ELEVE nincsen 7-es support) mikor ott a sokkal jobb és gyorsabb Win8.1 (teljes támogatottsággal). Oké, sokan rinyálnak a METRO miatt, de arra meg már van kismillió shell szoftver, ami akár XP-s felületet is rá tud varázsolni a Win8-ra :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#14) KillHates válasza frostitualt (#12) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nézd, nem igazán lehet szerintem megítélni a nemi beállítottságát valakinek a szoftveres környezetéről, de van úgy, hogy van akinek nem telik mekkbúkra az nyomja valami PC-s cuccon. A Dell D630-as sorozaton láttam idáig a legtöbbször makkost :D tökéletesen sedert rajta; ami a legmókásabb volt, hogy amikor azon láttam shell-ben futni a Windows-t :DDD :Y
A választás meg mindenkinek adva van, hogy apple terméket vesz és nem eszik vagy PC-t és akkor jut habzsi-dőzsire :DDD

Csúnyán meg nem beszélünk; bzui helyett tessék népművészeti agyagedény-t írni!!! :(( :(( :(( :D :D

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#15) max-pain válasza kleinguru (#1) üzenetére


max-pain
senior tag

Na mert az Apple pont a sok-sok evre visszanyulo tamogatasarol hires :D Mar a 2011-ben kijott sajat oprendszere is unsupported.

(#16) Misi1979 válasza max-pain (#15) üzenetére


Misi1979
őstag

Mi az, hogy unsupported ebben az esetben?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#17) zdanee


zdanee
őstag

Az utóbbi időben full-retardban nyomjáj az almás fiúk... Drága óra 18 órás üzemidővel, MacBook portok nélkül, most meg ez. Az üzenet egyértelmű, a gépeik professzionális felhasználóit szeretnék elüldözni és a Facebook/Netflix only rétegre koncentrálni, mint célpiac. Csak azért nem értem, mert erre van egy elég széles termékpalettájuk az iPad személyében...

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#18) max-pain válasza Misi1979 (#16) üzenetére


max-pain
senior tag

Tavaly osz ota mar nincsenek ra biztonsagi frissitesek sem.

(#19) szekerkaa válasza max-pain (#15) üzenetére


szekerkaa
csendes tag

Az "unsupported"-re csak annyit szeretnék reagálni a kedves szakértő úrnak, hogy kb. 2 hete telepítettem egy Clamshellre (iBook G3, megjelenés éve 2000, 366 MHz), OS X Tiger-t, a 10.4.0-t, (megjelenés éve 2005), ami a telepítés után a netre kapcsolódva azonnal felajánlotta a maximális gépkonform frissítést (10.4.11).

ten, nine - ignition sequence start

(#20) zdanee válasza szekerkaa (#19) üzenetére


zdanee
őstag

Persze, a MacOS 7.5.1 is letölthető a mai napig a hivatalos Apple oldalról. A frissítés, amit leszedtél, az jó 10 éves, azóta nem nyúltak hozzá, nincsenek bugfixex, biztonsági frissítések, stb. Ezt jelentené a support.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#21) max-pain válasza szekerkaa (#19) üzenetére


max-pain
senior tag

Es? XP-t is lehet frissitgetni a nullarol WU-n keresztul. Attol mar unsupported OS.

(#22) szekerkaa válasza zdanee (#17) üzenetére


szekerkaa
csendes tag

És van csodálatos professzionális gépük is Mac Pro. Oh wait, mit értesz professzionális alatt? Merthogy én is professzionális célra használom mindkét gépemet. Ezek a nagyívű, de jelentéstelen megállapítások meglehetősen távolinak tűnnek a valóságtól.

ten, nine - ignition sequence start

(#23) szekerkaa válasza max-pain (#18) üzenetére


szekerkaa
csendes tag

Gondolom, van helyette sokkal jobb főverzió szinte ingyen. Az Apple kicsit túlzón bánik a főverziókkal, ha nekem kellene kiosztani, akkor kb. Snow Leo, ML, Yosemite lenne a sor, a köztesek alverziók lennének csupán.

ten, nine - ignition sequence start

(#24) zdanee válasza szekerkaa (#22) üzenetére


zdanee
őstag

Mondjuk arra, hogy eddig egy GrandMA2 node és egy MIDI-pult lógott egy MacBook-on a fénypultban, sima MacBook-on nem fog. A fotós ismerősöm 2 évente megveszi az aktuális leghordozhatóbb Macbookot, hogy a klienseknek tudja min megmutatni az anyagot. A MacBook beférne a fotós táskájába, de se memóriakártya, se USB, se video-kimenet, szóval ő is mást fog venni (pedig neki az ára sem számít). A szemetes-kuka Mac-ekből eddig 5db-ot láttam, ebből 2 egy éven belül szervizbe került, az egyik egy hónapon belül. Filmet vágtak rajtuk AVID-al. Amúgy azokat most nem frissítették, ha jól tudom. A MacMini szintén kedvelt gép volt grafikus ismerősök körében. Most az erősebb procikat kivették és a bővíthetőség is visszaesett egy MacBook Air szintjére (max az SSD cseréhető). Ők sem ezt veszik legközelebb, nem filmnézéshez kell ugyanis. Az összes Mac szépen épül le konzumer gép kategóriába, és ezeken az árakon már igenis van PC alternatíva. Az OSX közel sem annyira egyedüli opció a professzionális munkához, mint amennyire az Apple szeretné azt hinni, minden professzionális programnak van Windows megfelelője, sőt, sok esetben éppen emiatt kellett a Mac-re Windowst hegeszteni (GrandMA2 pl).

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#25) max-pain válasza szekerkaa (#23) üzenetére


max-pain
senior tag

Ez addig jo amig egyreszt a hardware alkalmas a frissitesre (peldaul egy elso generacios Mac Pro-t buhera nelkul nem lehet 10.7.5-tol jobbra frissiteni), masreszt pedig nem okoz kompatibilitasi gondot a user altal hasznalt cuccokkal (szoftver vagy valamilyen egyeb hardware).

(#26) buvartacsko válasza zdanee (#24) üzenetére


buvartacsko
addikt

"A MacBook beférne a fotós táskájába, de se memóriakártya, se USB, se video-kimenet, szóval ő is mást fog venni (pedig neki az ára sem számít).“

Akkor vesz Retina MacBook Pro-t, mert azon van az általad felsorolt dolgok közül minden és csak 13 inch. Mi a gond? Nem kötelező mindenkinek sima MacBookot választani. Nem is értem mi a gond.

(#27) buvartacsko válasza max-pain (#15) üzenetére


buvartacsko
addikt

iMac (Mid 2007 or newer)
MacBook (Late 2008 Aluminum, or Early 2009 or newer)
MacBook Pro (Mid/Late 2007 or newer)
MacBook Air (Late 2008 or newer)
Mac mini (Early 2009 or newer)
Mac Pro (Early 2008 or newer)
Xserve (Early 2009)

Ez a minimum követelménye a Yosemite-nek. Mi a gond? Akinek 2007 előtti gépe (tehát 8 vagy annál több éves gépe van) van, azt nem hiszem hogy érdekli ez az egész, így a biztonsági frissítések sem érdeklik. Nem hiszem hogy a jelenlegi threadben akárkinek is van 5 évesnél régebbi gépe. Az elavultat el kell hagyni, így lehet fejlődni, kezdetek óta így csinálja az Apple. Kifejezetten jó supportjuk van a RÉGI hardverekre, így azokra is felmennek a legújabb OS-ek, így minek supportolni a 10 éves oprendszereiket. Az XP biztosan támogatva van amúgy annál a drága jó MS-nál... oh wait... mégse.

A Win7 meg ma már senkit nem érdekel átlag felhasználás alatt, aki egy 2014 vagy újabb hardverre azt rak fel az hülye. Ha csak nem valami ultra speciális dolog miatt csak azon fut egy bizonyos program. Az újabb os-ek jobban kihasználják az újabb hardvereket. Remélem nem mondtam sok újdonságot.

[ Szerkesztve ]

(#28) fordfairlane válasza KillHates (#6) üzenetére


fordfairlane
veterán

Néha a Yosemite is fájdalmat tud okozni a használójának.

x gon' give it to ya

(#29) max-pain válasza buvartacsko (#27) üzenetére


max-pain
senior tag

Az OSX 10.7 2011-ben jott ki, az XP 2001-ben. Mindketto tamogatasa tavaly szunt meg. Azert remelem erzed a kulonbseget amikor a kettot osszehasonlitod.
Leirom megegyszer. Nem feltetlenul azert nem valt valaki, mert az alap Mac gepe nem lenne alkalmas az ujabb OSX futtatasara (de nyilvan az is elofordulhat), hanem mert van olyan programja vagy eszkoze (amiert mondjuk nem keves penzt adott ki) ami az ujabb OSX-el nem teljesen kompatibilis. Ilyenkor bizony jol jonne, ha mondjuk a biztonsagi frissitesek garantalva lennenek kicsit tovabb (mondjuk 5 evig az OS megjelenesetol).

(#30) cildren


cildren
tag

Én mint nagycsaládból jövő, egyetemista nem tehetem meg, hogy "kipuncsoljak" egy MacBook-ot anyuci-apucitól ~300k+ért.
Helyette inkább használt üzletit veszek. És arra is felmegy a Yosemite(ThinkPad T420).

(#31) buvartacsko válasza max-pain (#29) üzenetére


buvartacsko
addikt

Ha munkagépnek és nem otthoni szórakoztatásra van használva az adott gép, akkor szerintem nem olyan nagy baj hogyha nem lép tovább egy 10.7-es OSX-en valaki. Ha olyan sok pénzt termel vele, akkor meg simán tud mellette tartani egy olyan gépet amin a legfrissebb OSX van.

Tudsz egyébként erre bármilyen normális példát mondani vagy csak a Windows világból vett példát próbálod ide átültetni?

Ha egy fontos valóban sok pénzt termelő appról van szó, akkor nem hiszem hogy nem csinálják meg a készítők az új OSX-el kompatibilisre, ha pedig így van akkor nem az Apple a hibás hogy az adott szoftver készítői támogatás nélkül hagyják a vásárlóikat. Tehát attól függ hogy honnan nézed. Szerintem gondold ezt is át, nem rossz példa úgy gondolom.

Én leginkább olyan példát láttam erre hogy a legfrissebb előtti OSX-ről nem váltanak azonnal a Pro userek. Nem minden úgy megy itt mint a Windows világban. Ott nyilván vannak olyan példák hogy tényleg ősrégi szoftvert használnak ami XP-n megy csak, de általában azoknak is van újabb verziója, ami új Windowson is üzemel, de ha a régi is tökéletesen ellátja a feladatot akkor nem fognak váltani, mert értelmetlen.

Most először láttam egyébként hogy valakinek nem tetszik hogy a 2011-es OSX-et már nem supportolja az Apple.

(#32) buvartacsko válasza cildren (#30) üzenetére


buvartacsko
addikt

Mac-et is lehet venni használtan, 100-200 között ugyanúgy mint ThinkPadet. Ha tényleg OSX kell akkor jobb választás mint a hackintosh. Simán lehet 2010 meg annál újabb gépeket találni 200 ezer környékén, és azokon is simán megy a Yosemite. Így a példád szerintem egészen helytálló. Másrészt hidd el nem mindenki apuveddmegben tolja, lehet vállalni munkát is (ez full komoly) és megkeresni a rá valót. :) (ezt a trükköt onnan ismerem, hogy én is így csináltam. és igen, egyetem mellett)

[ Szerkesztve ]

(#33) alevan


alevan
őstag

Ez szerintem a Mac userek 0.x százalékát érinti.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#34) Bsony


Bsony
tag

én szerintem visszapakolom lassan a maverickset...

(#35) buvartacsko válasza Bsony (#34) üzenetére


buvartacsko
addikt

Az új gépekre nincsen Windows 7 ergo visszarakom a 10.9-et. :D Logikus.

(#36) Rez_Grof válasza max-pain (#21) üzenetére


Rez_Grof
őstag

A friss telepités már nem fog frissülni.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#37) KillHates válasza zdanee (#17) üzenetére


KillHates
nagyúr

Itt mondjuk érthető a "butítás", mert az új hardverek nyűgösen fognak működni Win7 alatt.
A butítás szó alatt meg azt értem, hogy egy korszerűbb jobb operációs rendszer frissítésére van csak lehetőség!

Egyébként a későbbi kommentjeidet olvasva teljesen jól látod a dolgokat. Sajnos süllyed az Apple-minőség hajója... :R :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#38) tDr1v3r válasza zdanee (#17) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem értem hogy a pro szegmenshez mi köze van egy eleve konzumereknek készített notebook-hoz és az okosórájukhoz.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#39) zdanee válasza tDr1v3r (#38) üzenetére


zdanee
őstag

Csak annyi, hogy a pro szegmenshez nem nyúlnak, míg a konzumer palettát szélesítik. Ebből az a következtetés vonható le, hogy a konzumer cuccokat részesítik előnyben, nyilván ott lehet magasabb haszonkulccsal dolgozni (elvégre a fő tevékenysége egy cégnek a profit előállítása, akár számítógépek gyártásával akár zöldség árulásával teszi ezt). A MacbookPro-k keretbe ragasztott és ezért nem javítható kijelzője, az alaplapra integrált memória és a portok megnyirbálása szintén nem jellemző gyakorlat a pro szériákban (ilyen értelemben szerintem hordozható professzionális felhasználásra szánt gépeket már jó ideje nem gyártanak alma logóval).

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#40) tDr1v3r válasza zdanee (#39) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Jajj, szélesítették, kiadtak két (!) új terméket amiből egy egy konzumer notebook lett. Miután csak az MBA-t és az iMac-et frissítették éves szinten (amikben csak hardvert cseréltek), a Mini 2 évet pihent.

Mi az hogy nem nyúlnak a pro gépekhez? A 13"-os MBP is megkapta a Broadwell-t, a későbbiekben a 15"-os is meg fogja (gondolom ha kijön egy újabb AMD vagy nVidia GPU, processzor szinten gyenge váltás lett a mostani). A tavalyi 5K iMac-ről meg inkább nem is beszélek...

Komolyan nem értem hogy mi a probléma. Ragasztott kijelző, alaplapra forrasztott komponensek és portok megnyirbálása? Így is veszi a célközönsége, nem hiszem hogy ettől eltántorodott volna pl. bármelyik filmes aki terepen csak elővágásra használta volna az MBP-jét, vagy fotós aki képfeldolgozásra nyúzza, vagy bármelyik grafikus vagy webfejlesztő.

Elég egyszerű helyzet ez, nem abba az irányba mennek amit te preferálsz. Nem is kötelező őket választani.

lábjegyzet: mielőtt jönne a bélyegzés, marhára nem tetszik az az irány amibe az apple, az os x elindult 2009-ben. bugos releasek, featurek visszavágása, touchpadre optimalizálás... szerintem a hazai - kifejezetten gáz - scene-ből én vagyok az egyik aki az évek alatt komolyan kritizálta őket emiatt. de ettől még tartom a véleményemet.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#41) zdanee válasza tDr1v3r (#40) üzenetére


zdanee
őstag

Leírod, mi a probléma, aztán meg nem érted? :DD
A MacBook "Pro" célközönsége nem a professzionális felhasználók körébe tartozik. Nézd meg pl, hogy melyik Mac-eket ajánlják az AVID Qualified programban: [link] (hint: nem az újakat). Ezek konzumer gépek, a nevükben a "Pro" utótaggal. Éppenséggel ráírhatnám egy EEE-PC-re is, hogy EEE-PC-Pro, gondolom érted. A 15"-ös MBP nem frissült, az MB egy nagyra nőtt iPad billentyűzettel, az MBA egy netbook (onnan is hogy eltűntek az i7-es procik!), az iMac gépek nem frissültek, de amelyik igen, az is integrált memóriát kapott (egy 21.5"-os asztali gép! Agyrém!), a MacMini dettó, eltűntek az erősebb procik és integrált a memória. Maradt a szemetesvödör Mac. Most ne mondd, hogy nem szopatják a professzionális felhasználókat! Ja, nem kötelező Mac-et venni. De nem ám! Ha nekik nem kellenek a pro felhasználók, akkor bizony vannak még más gyártók is bőséggel!

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#42) tDr1v3r válasza zdanee (#41) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem értem hogy miért probléma ez a célközönségnek. Akinek nem tetszik az vagy használ 2012-es hardvert vagy átmegy más gyártóhoz. Mint írtam, a fotósok, grafikusok, webfejlesztők ettől függetlenül még venni fogják.

A bővíthetőség és a szerelhetőség hiánya meg nagyobb cégeknek mindegy szerintem, vásárláskor kimaxolt CTO-t vesz 'szt kész. Ha meg gond van ott a szerviz, addig meg kap cseregépet (lévén nyugaton vannak olyan élelmesek hogy azt is vegyenek).

A 13" Pro mindig is konzumer volt hardvererő tekintetében, évekig ugyanazt kapta mint a fehér gép.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#43) cildren válasza buvartacsko (#32) üzenetére


cildren
tag

Jelenleg is dolgozok iskola mellett gyakornokként egy Multinál.

[ Szerkesztve ]

(#44) Simi87


Simi87
senior tag

MacBook-ra winfos??? Hallottam, hogy vannak ilyenek, de azt hittem nincsenek szabadlábon.

(#45) Mr Bond 007 válasza Simi87 (#44) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Szerencsére elvakult fanboy annál több mászkál. És még kommentelnek is. Téboly! ;)

(#46) Simi87 válasza Mr Bond 007 (#45) üzenetére


Simi87
senior tag

Azaz. Ha meg vagy elégedve a munkaeszközöddel, az marhanagy fanboy-ság. ;]

(#47) buvartacsko válasza Simi87 (#44) üzenetére


buvartacsko
addikt

A Winfos az micsoda? A cikkben én Windows-ról olvastam. :F

(#48) tDr1v3r válasza Simi87 (#44) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Haha, megjött az egyik példa aki miatt hányok a hazai scene-től.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#49) KillHates válasza Simi87 (#44) üzenetére


KillHates
nagyúr

Azért ahol hibrid infrastruktúra van, ott szükséges.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#50) Simi87 válasza tDr1v3r (#48) üzenetére


Simi87
senior tag

Ilyen ostobaságot is csak olyan írhat, aki még sír ha éhes. ;]

KillHates: elhanyagolható, inkább hegesszenek OSX-et a Lenovo-jukra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.