Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Narasim


Narasim
aktív tag

azért, hogyha kiszerelem a gépből, hogy kitakarítsam, akkor azt a kábelköteget se kelljen kibontanom. meg vele együtt a többit sem.

még mielőtt valaki megkérdezi, hogy miért jó, ha az alaplapi nem fix. :)

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#2) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nem igazán értem a Corsairt, hogy miért kell két ugyanolyan teljesítményű és hatásfokú, sőt szinte megegyező paraméterű tápot kínálni?

Ok, már látom a hatásfoki eltéréseket :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) shteer válasza Narasim (#1) üzenetére


shteer
titán

A kábelköteget bent hagyod koszosan? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#4) rudi válasza Graphics (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Igazából ez azért marha érdekes, mert a HXi volt előbb, az RMi később. Ha fordítva lett volna, azt mondom, hogy az RMi-ből kvázi nulla fejlesztéssel (tán a PFC chip cseréjével) csinálták a HXi-t, nyomtak hozzá egy új dobozt és máris el lehet adni a platinára izgulóknak drágábban. Viszont itt a platinás HXi volt korábban és az arany RMi az új... szóval így én sem értem a dolgot. Egyébként jó lett ez a CWT bél, simán Seasonic meg csúcs FSP szint, szerintem az Enchance féle csúcsdolgoknál jobb a minősége és ezzel talán le is fedtünk mindenkit (kivéve az Enermax talán), aki platina közeli tápbelet tud csinálni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) Graphics válasza rudi (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az Enermax beleket már a CWT gyártja, max a tervezést végzi az Enermax, de amióta nicns az Enermax saját gyártósora azóta a CWT lett a partner.

Elég végignézni az Enermax új megjelenéseket: CWT (Enermax design)

Meg azt, hogy mennyi CWT modell van már náluk, meg az albrandnél a Lepánál.

Szóval az Enermax már messze nem olyan mint régen, modellpaletta java az már túlárazott CWT modell..

A Lepa meg nagyrészt CWT, de megjelentek az egyelőre kétes minőségű Yue-Lin Electrical Technology belsők is a MaxBron/Gold szériában...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) rudi válasza Narasim (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha aláteszel egy porszűrőt (ami a legtöbb tisztességes házban ma már alap), akkor nem igazán kell majd takarítanod, főleg azt figyelembe véve, hogy játékon és komoly munkán kívül sosem fog bekapcsolni a ventilátora. Az extra csatlakozó és extra panel meg mindig extra hibaforrás. Nézd meg a miénknél komolyabb felszereléssel bíró, nemzetközi szájtok tesztjeit, erre a modellre (meg a legtöbb modulárisra) is azt írják, hogy a modpanel a gyenge pont, szerényebb forrasztással, szorosan betuszkolt alkatrészekkel.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) rudi válasza Graphics (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Á, köszi az infót! A Enermaxot azóta nem követem, hogy OEM-mel kezdték csináltatni az olcsóbb modelljeiket, mert OEM-be nem igazán gyártanak, termékeik túlárazottak és már nincsenek a konkurencia fölött, szóval érdektelen a márka.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) Tikakukac


Tikakukac
titán

Link kábelt én egyszer néztem meg mit tud, aztán dobozba vele.

Amiért megvettem a kilowattosat az az 500W-ig passzív mivolta, mondjuk az is fura, hogy az Everest volt olyan nehéz fele ekkora kakaóval mint az ezres...de majd kiderül.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#9) vicze válasza rudi (#6) üzenetére


vicze
félisten

Sajnos viszont a porszűrő nem minden tisztességes házban kiszedhető (mint nálam, CM 690II), és gyak. ugyan ott vagyok, hogy cibálhatom ki az egészet hogy értelmesen hozzáférjek. :(

[ Szerkesztve ]

(#10) #16939776


#16939776
törölt tag

Kiderül majd, hogy a táp vagy az usb kábel romlik-e el hamarabb. De addig legalább lehet min aggódni, hogy pontos értékeket mutat-e a szoftver ;]

[ Szerkesztve ]

(#11) Pipó


Pipó
őstag

3. oldalon van egy pici elírás:"Itt már elég markáns a felvett energiakülönbség a 80 Plus bronz fokozatos Cooler Masterhez képest, aminél 504 wattot jelzett a konnektoros mérő – ez 35-43 wattal kevesebb a Corsairek energiaigényénél."
Egyébként szuper tápok, bár szerintem nincs szükség mindkettőre és elég drágák is.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#12) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Ezt a tesztkonfigok milyen pincebol keritettetek ? :)

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#13) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Volt monitorozható tápom (Gigabyte Odin GT), kölyökként én is ráharaptam a marketing baromságra. Az ég adta világon semmi értelme.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#14) F e Z o


F e Z o
veterán

Kisebb tápok nem jönnek 400-450W-os kategóriában? A PC-s társadalom hányszázaléka vesz 750W+ tápot?

H2O über alles!

(#15) Televan74


Televan74
nagyúr

Ez magyar sajátosság,hogy a RM650i és a RM750i közel azonos áron lehet kapni? :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#16) Reggie0 válasza Jim Tonic (#13) üzenetére


Reggie0
félisten

Viszont a beallithato aramkorlat nem egy hulyeseg.

(#17) rudi válasza Televan74 (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem, mindenhol így van. A 650, 750 és 850-es modell között minimális a technikai különbség.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) rudi válasza Reggie0 (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Viszont azt csak az aranyáron mért AXi-ben lehet. Itt a HXi és RMi szériánál külön vagy egybe kapcsolhatod a 12 voltos ágat és kb. ennyi amibe bele tudsz nyúlni, a többi csak nézegetése olyan dolgoknak, amiket az ATX12V szabvány úgyis kötelezően értelmes határok közé követel.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) Reggie0 válasza rudi (#18) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen. Bar en tudnek ra egy sokkal jobb funkciot is, ami csak a PIC programjanak modositasaval jarna:
Ugye ezek a fogyasztasmeresek ugy tortennek, hogy a DCDC szabalyozok kimeno PWM jelet es a bemeno (analog) referenciajat(azaz a kimeno feszultseget) mintavetelezi es a proci a karakterisztikabol visszaszamolja. Viszont ha teljesen uresjarasban van a tap, akkor ugyan ezekbol a parameterekbol hozzavetolegesen ki lehet szamolni a kimeno kondik kapacitasat es el lehet donteni, hogy egy megengedheto tartomanyon kivul van-e, azaz elkezdett-e kiszaradni. Hatranya, hogy uresjarashoz egy masik gepre kell kotni az USB-t es onmagaban elinditani a tapot, tehat szereles nelkul nem uszhato meg.

(#20) Jim Tonic válasza Reggie0 (#19) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az a baj, hogy az in-circuit kapacitásmérés ritkán ad nem ad pontos képet, ha pontos kapacitást akarsz mérni egy kondin, akkor ki kell forrasztanod. Persze ebben az esetben lehetne dolgozni tapasztalati/referencia értékekkel, a funkcióhoz az is elég.
Az áramkorlát funkciót mire lehetne egyébként használni? Instabillá válik a rendszer, ha nem adsz annyi kakaót, mint amennyit igényel.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#21) sid.:Rc211v


sid.:Rc211v
őstag

Atom jó tápok, bár ez a monitorozás nálam se szempont. Eddig se kellett ezután se fog. Viszont 300w terhelésnél kapcsol be a venti az igen jó. A gépemet passzívan vinné. 450-550w meg bőven elég az egy kártyás átlag gamer gépeknek

[ Szerkesztve ]

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#22) Reggie0 válasza Jim Tonic (#20) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, de nem is kell pontosnak lennie. Ha 10-20%-al csokken a kapac, akkor mar biztos gond van. Ez meg jol latszik abbol, hogy megno az uresjarasi feszultseg hullamossaga.

Pl. kulon lehet valasztani egy agra a kisfogyasztokat(pl. ventillatorok) es azoknak kisebb korlatot adni. Igy ha egy meghibasodik, akkor valoszinubb, hogy a hibaarama atlepi a korlatot es leold a tap.

[ Szerkesztve ]

(#23) Occon adom


Occon adom
aktív tag

Az áráért még ha terhelik hangos a ventije, kissé durva, hiszen a minőség akkor hol marad?
46eFt nem kis pénz ezért!

(#24) Jim Tonic válasza Occon adom (#23) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Leírod ezt magyarul? :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

háát, lehet erre lecserélném az FSP Raider 750-et... de csak mert ez moduláris.
kérdés, hozza-e annak a tudását ez...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#26) F e Z o válasza - = Zk = - (#25) üzenetére


F e Z o
veterán

Az ezüst és a platinum minősítés között azért van rendesen különbség. Nem is egy árkategória.

H2O über alles!

(#27) Tikakukac válasza Occon adom (#23) üzenetére


Tikakukac
titán

Első hsz.-nek erős lett, de ha kifejtenéd mire gondoltál...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#28) actival63


actival63
aktív tag

Az AX 1500i pedig már Titanium minősítésű. 80% körüli terhelésen indul el a venti.

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#29) F34R


F34R
nagyúr

Nyugtassatok meg hogy a Seasonics meg Seasonics :DDD

(#30) Graphics válasza F34R (#29) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Seasonic :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31) rudi válasza - = Zk = - (#25) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem az RMx-re szavazza (RMi Corsair Link nélkül), ez a monitorozó hajcihő árát fektesd mozijegybe, vacsorába, akármibe. A Raiderhez képest az RMx minőségben és felszereltségben is egy kategóriával magasabb szintet képvisel. Abban viszont nem vagyok biztos, hogy megér-e további 15-20 000 forintot a HXi még egy picit felfelé lépése. Ott már csúcsra kihajtva, játék közben is csak néhány wattos fogyasztásbeli eltérés van.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#32) djculture


djculture
félisten

Kínjukban már nem tudnak mit kitalálni miért kérjenek el plusz pénzt..

(#33) proci985 válasza rudi (#4) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

superflowernek es deltanak is van platinaja. elobbi pl EVGA P szeria, utobbi a Delta HCP Platinum.

egyebkent picit furcsalltam, hogy a HXnel OEMet valtottak, a HX650 gold meg Seasonic volt.

enermax platimax szeriaja nagyon tul van arazva a tudasahoz kepest.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#34) Graphics válasza proci985 (#33) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Deltát kereskedelmi forgalomban nem nagyon lehet kapni.

Az nem meglepő, hogy a Corsair váltogatja a partnereit... Mindent a profitért...

Enermax Platimax még tán Enermax , de szerintem már az is CWT gyártás,a Platimax DS pedig már biztosan CWT, mindössze az Enermax design-ra épül... / szerintem pár év és Enermax és a CWT neve erősen összeforr.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#35) DR|FTK|NG válasza proci985 (#33) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Saját név alatt is van az SF-nek 80+ Platinum tápja, pl az SF Leadex Platinum(ez a belső van az EVGA P2-ben), SF Golden Silent 500W

CWT belsős Corsair léte ellenér tetszik nekem. :K

(#36) Johnnyxy27 válasza proci985 (#33) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Bocsi az OFF-ért de a HX 650 GOLD az biztos, hogy Seasonic belsős? Nekem az van, nagyon megvagyok vele elégedve, csak mintha valaki CWT-t említett volna mint a 850 wattos változatnál...van különbség köztük? Mármint nem a teljesítményben...

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#37) Graphics válasza Johnnyxy27 (#36) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az, a 850-es viszont CWT

Teljesítményben hát látható, hogy van különbség, az egyik 650-es a másik meg 850-es...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38) Johnnyxy27 válasza Graphics (#37) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

a teljesítménytől független érdekel, hogy a Seasonic belső a jobb ezek esetében, vagy a CWT?
Mármint így értettem. De gondolom a HX 650 az jóval régebbi, mint a 850-es.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#39) rudi válasza proci985 (#33) üzenetére


rudi
nagyúr

Na, csak kimaradt ez a két márka, őt akár az AcBelnek is lehet Platina bele.

Ami a Corsairt illeti, volt hogy széria közben váltottak, sőt a TX-ben a fele Seasonic a másik fele CWT volt már a kezdetekkor. De pl. a VX és CX egy-egy marha jó ár/értékes Seasonic béllel kezdett aztán mind a kettő alsóközepes CWT-re váltott.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#40) rudi válasza Johnnyxy27 (#38) üzenetére


rudi
nagyúr

Alapérvényű, hogy ami Seasonic az kóser akármekkora teljesítménnyel, akármilyen árszinten. A CWT viszont inkább egy középkategóriás OEM, az egyszerűbb, olcsóbb modelljei nem világbajnokok, viszont a 80 Plus Gold és afölötti besorolású termékeik már rendben szoktak lenni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#41) proci985 válasza Johnnyxy27 (#36) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a 650es volt csak seasonic, mind a v1 mind a v2. v1nel a nagyobb modellek CWT belesek voltak.

DR|FTK|NG: jaja. a leadex platform nagyon jol sikerult.

rudi: Corsairnel eleg nagy kavarodas volt olyan 2010-2011 korul a tapoknal.

pl ott volt a HX650v2 es az AX650, mindketto gold seasonic bellel, mindketto felpasszivan, egyedul a full modularitas es az adda / san ace venti volt gyakorlatilag a kulonbseg (gyakorlatban mindket tenyezo elhanyagolhato), mikozben arban kb egy ebed araban tertek el. szoval kb egymas elol vettek el a piacot.

2009es seasonic beles CX400 revB mai napig megy csaladtag gepeben, bar annyira nagy terhelest nem kap (q6600+7770 OC). a sajat HX650v2omet is csak amiatt csereltem, mert az i7+290x CF ala mar boven keves lett volna.

AcBelt mostanaban nem nagyon lattam

alsobb szeriaban lattam hogy a Corsair olcsositott, de utobbi harom evben szinte folyamatosan multiGPUztam, 800W/gold meg altalaban vizvalaszto, afole mar olcsobb szeriakat nem szoktak pozicionalni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#42) daniel_229


daniel_229
csendes tag

Nagyon jó tápok, jelenleg én is egy (ősöreg) HX 450-et használok. De azt nem értem, hogy miért 550W a legkisebb tápegység? A konfigok jó része még a felét sem kéri, ekkora tartaléknak meg semmi értelme, pláne hogy 90%-ban feleslegesen kell megfizetni a plusz pénzt. Többször rakok össze kis teljesítményű gépeket, ezért is szoktam általában CX 300-at választani tápnak, amíg kapható volt. A legtöbb (neves) gyártónak nem éri meg a "kis" tápegység?

Egyébként a monitorozáskor méri vagy "számolja" a fogyasztást?

[ Szerkesztve ]

(#43) Johnnyxy27 válasza daniel_229 (#42) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

lehet hogy lesznek, tekintve a tavalyi (vagy ez év elejei Maxwelles vga-kra) de nem hinném, hogy sokfajta jönne, legalábbis még nem, majd ha az átlag vga 200 watt alá szorul full terhelésen, akkor jönnek, hatásfok egyre jobb, szóval...

[ Szerkesztve ]

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#44) daniel_229 válasza Johnnyxy27 (#43) üzenetére


daniel_229
csendes tag

Nem vagyok nagyon járatos az elektrotechnikában, de egy nagyobb teljesítményű tápból "butítással" olcsón lehetne kisebbet gyártani. Nem kell új belsőt tervezni stb. Mondjuk amíg az Event, M-tech és társai 7-8 ezerért adnak 7-800 W-os tápokat, és viszik mint a cukrot (mert kell a gépbe) :D addig lehet,hogy szűk az a tábor akinek a 350W is elég. Szerintem az átlag VGA nem nagyon fogyaszt 200W-nál többet.

[ Szerkesztve ]

(#45) Reggie0 válasza Johnnyxy27 (#43) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem fog sokaig tartani ez az alacsony fogyasztas a vgaknal.

(#46) [CsuCsu] válasza daniel_229 (#42) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

1. Hatasfokuk nem max terhelesen a legjobb.

2. Nem a teljesitmenyert (hany wattos) fizetsz. Egy 450W-os mittomen kerulne 1500 Ft-tal kevesebbe, amikor az egesz elektronika melle 30 ezer, ami a megbizhatosagot, modularitast, egyenletes feszt es hatasfokot biztositja. Ilyen elhanyagolhato kulonbseg mellett pedig mar nem szoktak ertelmet latni kulon termek fenntartasanak.

Tehat ilyen technikai parameterek mellett nem lenne szamottevoen olcsobb a kis tap. Erted, most lenne a piacon mondjuk egy 550W-os minosegi tap 35000 Ft-ert meg egy 300W-os 33000Ft-ert.

(#47) akoska07


akoska07
nagyúr

Egy 750W táp miért és mióta csúcs táp ?

A csúcs táp 1500W és Platinum minősítéssel kezdődik.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#48) [CsuCsu] válasza akoska07 (#47) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Technikai parameterekben csucs, nem kapacitasban. Lehet bazi nagy roskadozo hazad az ukran pusztan, vagy egy kicsi, luxus penthouse-od a central park mellett.

(#49) Adultnapper válasza [CsuCsu] (#48) üzenetére


Adultnapper
csendes tag

:D :D

Bye Bye Boom Biddy (Cypress Hill)

(#50) Killer01


Killer01
őstag

Nem mondom hogy rossz tápok, de durván túlárazottak. Egyedül a venti megoldása szimpatikus, a szoftveres baromságért max 5-6 ezret lennék hajlandó fizetni (ez is a triplája minimum mint amibe kerül).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.