Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30) Morden24 válasza talmida (#29) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát, talán, ha időssebb leszel, majd te is értékelni tudod a bűnbocsánatot.

Örülök, hogy eljutottunk a "nincsen több indokom, csak simán jobban tudom" fázisig. Picivel többet néztem ki belőled. Kár volt.

Lehet, hogy azon kevesek közé tartozol, akik még nem halmozták a hülyeséget az életben, és megközelítőleg makulátlan életet élnek

Egyáltalán nem, csak nem érzem úgy, hogy a hibáimat, vagy más emberek elleni vétségeimet egy égi lény előtt kéne elszámolnom, valamint az eredendő bűnben is kb. ennyire hiszek. Elszámolással a saját lelkiismeretemnek, illetve a károsult embereknek tartozom. Ha valakinek ártok, akkor tőle kell bocsánatot várnom, nem egy harmadik személytől, vagy akár istentől.

vagy azon sokasághoz tartozol, akik meg szemrebbenés nélkül bármit megtesznek, semmi következménnyel nem törődnek ...nem tudom

Pontosan. Pontosabban én a cselekedeteim következményeit itt, az emberek között mérem. Nem azért nem ejtek át valakit, mert félek attól, hogy belémvág a villám, hanem azért, mert nem akarok kiszúrni egy másik emberrel. Hogy egy korábbi hozzászólásodra reflektáljak: nekem nem kell félnem az isteni büntetéstől ahhoz, hogy lelkiismeretes legyek, vagy társadalmilag elfogadhatóan viselkedjek. Igaz, az ájtatosság nagyon messze van tőlem, ahogyan a mártíromság is.

A kettő közöttiek tudják, hogy szükségük van bűnbocsánatra.

Az állításod szerint a genetikailag szentéletűek és a genetikailag bűnözők között mindenki a keresztény istent keresi. Ezt a kijelentést annyira nem támasztja alá, hogy a világ 6,5-ös populációjának csak 33%-a keresztény vallású, az aktív vallásgyakorlók száma pedig ennél jócskán alacsonyabb (értsd: ezt a népszámlálói adatok alapján értékelik ki, nem a templomba járók számából vezetik le). Továbbmegyek, ez azt jelentené, hogy a világ 67%-a alapban pokoltöltelék.

Tényleg modern

Nem Modern, hanem Morden. Babylon 5, bár relatíve kevesen ismerik itthon. :)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.