Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) celeron


celeron
senior tag

Nekem tetszett ;)
Ha már Hit+Vers, az nálam egyelő ezzel: [link]

Hihetetlenül jól állítja párhuzamba a költő a saját hitetlenségét, Tamás hitetlenségével. Zseniális.

[ Szerkesztve ]

(#2) ijjájom válasza celeron (#1) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Igen! Szép vers nagyon!
Hát ez a vers csak az én kezdetleges próbálkozásom. Nagyon fiatalon írtam szerelmes verseket, most pedig volt egy kis csend és ihletet kaptam, ezért gondoltam leírom gondolataimat versbe szedve.

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#3) talmida válasza ijjájom (#2) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Írj még sokat! Nagyon ügyesen forgatod a tollat, --akarom mondani a billentyűt! ;) :C

Ha nem hiszel, egy próbát akkor is megér,
Milyen igaz!

s rajonghatsz mellette Harry Potterér.
Ezt viszont kétlem.

Tudtommal a Harry Potter könyvek az okkultizmussal (varázslással) is megbarátkoztatják az olvasókat. :U A Biblia viszont az okkultizmust teljesen elutasítja, sőt tiltja.
(Az okkultizmusnak súlyos nem kívánt következményei lehetnek, amiről nem mindenki tud...)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#4) ijjájom válasza talmida (#3) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Tudod én itt a fiatalokra gondoltam, és a Harry Potter elutasítókkal nem értek teljesen egyet, mert akkor a mesevilág is vitatható lenne, hisz vannak boszorkányok ott is és egyéb fantázia-szülemények.
Néha ha rossz passzban vagyok és nem zavar senki, akkor kiírni szeretem a dolgokat.
Nem mindig jó esetleg amit írok, de csak úgy írogatok!

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#5) psyho85 válasza talmida (#3) üzenetére


psyho85
aktív tag

Az Ónry Potterben éppen hogy rengeteg vallási "alapú" ""varázslat"", van, latin hablattyal keverve. Továbbá élesen elválik benne a jó és a rossz, utóbbi pedig egy fikarcnyit sincs szerethetőnek beállítva, tehát...

"Az okkultizmusnak súlyos nem kívánt következményei lehetnek, amiről nem mindenki tud..." Mit nevezel okkultizmusnak? Maga a keresztény vallás is egy szabálykódexen alapuló valami. Vannak jelképek, vannak szentek, mindennek megvan az ellentéte is. Így van rendjén. Salamon kulcsai itt vannak köztünk, mégse fordul hozzá mindenki.

A hitet elfogadom és tisztelem. A különböző vallásokat és főleg az egyházakat már kevésbé. Mert vannak állandóan felmerülő kérdéseim:

- Pokolra jutott minden természet-alapú vallást követő ősmagyar, meg pápua, továbbá minden buddhista, hindi, mindenki?
- Aki soha nem is hallott istenről vagy tízparancsolatról, mégis jó ember és annak szabályai szerint élt, azzal mi lesz?
- Miért első két "nap", ha csak a harmadik napon lett megteremtve a a nappal és az éjszaka?
- Ha a Bibliában benne van, hogy Isten színe előtt nincs se keresztény, zsidó, se muszlim/mohamedán, csak ember, akkor mire föl minden ellentét, gyűlölet, harag, háború?

Félreértés ne essék, mint írtam, a hitet tisztelem, mert valaminek lennie kell. Mennyire üres lenne már minden nélküle? De a vallások, hát... azt már bemocskolta az ember.

Szerintem mindegy, miben hiszel, csak légy tisztességes, jó ember.

Ja, és hogy ne legyen teljesen OFF, a vers. Hmm. Jó, de nem az én szám íze szerint van a ritmika és a rímek. Mondhatni nem vagyok célközönség, de attól még egy szépen összeszedett valami, én ilyet nem tudnék, tehát becsülöm.

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#6) tacsk0


tacsk0
aktív tag

Hello

Nem roszz...

Udv tacsek

(#7) heydaddy


heydaddy
csendes tag

Hmm nagyon jó lett. Mélységes köszönetem. :R

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.

(#8) talmida válasza psyho85 (#5) üzenetére


talmida
Közösségépítő

"Mit nevezel okkultizmusnak?"
Okkultizmusnak nevezik pl a titokfejtést.
A következő idézetből kiderül, hogy pontosan mik ezek a Biblia szerint.

5 Mózes 18 :.

10. Ne találtassék te közötted, a ki az ô fiát vagy leányát átvigye a * ,
tûzön se + jövendômondó, se igézô, se jegymagyarázó, ** se varázsló;
* 3 Móz. 18,21. + 3 Móz. 20,27. 1 Sám. 28,7. - 1 Sám. 28,9. **
3 Móz. 19,26.

11. Se bûbájos, se ördöngôsöktôl tudakozó, se titok-fejtô, se *
halottidézô;
* 1 Sám. 28,8. 1 Sám. 28,11. Ésa. 8,19.

12. Mert mind útálja az Úr, a ki ezeket míveli, és ez ilyen
útálatosságokért * ûzi ki ôket az Úr, a te Istened te elôled.
* 5 Móz. 12,30. 5 Móz. 12,31.

13. Tökéletes légy az Úrral, a te Isteneddel.

14. Mert ezek a nemzetek, a kiket te elûzesz, igézôkre és jövendômondókra
hallgatnak; de tenéked nem engedett ilyet az Úr, a te Istened.

_______________________________________________________________________

"Potterben éppen hogy rengeteg vallási "alapú" ""varázslat"", van, latin hablattyal keverve."

Na, ez az. Előszöris az emberek nagy többségének fogalma sincs az eredeti Bibliai értelmezésekről, másodszor meg sajnos ilyen olvasmányokból szedik az ismereteiket, aminek következtében hamis Biblia~ és hamis Istenképük alakul ki. :(((

"Továbbá élesen elválik benne a jó és a rossz, utóbbi pedig egy fikarcnyit sincs szerethetőnek beállítva, tehát..."
Pl, mi a jó és mi a rossz Potter szerint?? Mondj egy-két konkrét példát légyszíves.

"Maga a keresztény vallás is egy szabálykódexen alapuló valami."
Bocs, de ez elég dúrva és pontatlan általánosítás...

A kereszténység Isten szeretetén alapuló "megváltási terv". (Azért terv, mert mindenkinek szabad akarata van, és mindenkinek a saját közreműködése is szükségeltetik a megvalósuláshoz...ami az emberi akaratot illeti)
A Biblia pedig az Igazsághoz, Istenhez vezető utikalauz.

Vannak jelképek, vannak szentek, mindennek megvan az ellentéte is.
Kérdés, pl hogy te mit értesz szentek alatt? A Biblia szerint szent az, aki vagy ami el van különítve, választva Isten számára. Pl az a mondat a Miatyánkban, hogy "Szenteltessék meg a Te neved", azt jelenti, hogy Isten azt kívánja, hogy az Ő Neve ne legyen megkülönböztetés nélkül , meggondolatlanul, fölöslegesen, hiábavalóan használva...stb A Bibliai értelmezés szerint szent minden ma élő hívő Jézus követő is, ..nem azok, akiket a katolikus vallás szentté avatott. A vallások nincsenek benne a Bibliában!!!

Jézus életének idején... a követőinek kihalása után a keresztények egyre inkább a struktúrára, rendszerre, épületekre, intézményekre helyezték a hangsúlyt, amik által egyre jobban elkanyarodtak az eredeti tartalomtól.

Hierarchikus hatalmi rendszerek jöttek létre, amiknek nemcsak, hogy nincs Bibliai alapjuk, de szöges ellentétben is állnak az egész isteni mondanivalóval...

Isten országában pl az a nagyobb, aki szolgál..mondta Jézus. Manapság viszont egyes egyházakban ez már csak egy tartalom nélküli szólás-mondássá vált ...sőt sok helyen meg sem említik...Sajnos még az ún Szabad Keresztény irányzatoknál is felütötte a fejét az intézményesedés és a Szent Szellemre figyelés csak egy írásos irányelvvé vált, amit a struktúra alapjaiban akadályoz. No, de azt hiszem, nem mindenkit érdekel ilyen mélységben ez a dolog, úgyhogy abba is hagyom..

IN GOD WE TRUST!

(#9) Morden24 válasza talmida (#8) üzenetére


Morden24
nagyúr

sajnos ilyen olvasmányokból szedik az ismereteiket, aminek következtében hamis Biblia~ és hamis Istenképük alakul ki

Pont a HP-ben egy büdös szó nincsen a Bibliáról, Istenről, Ördögről. Még közvetetten is nehéz belemagyarázni.

Pl, mi a jó és mi a rossz Potter szerint?? Mondj egy-két konkrét példát légyszíves.

Alapvető emberi értékek. Barátság, család, becsületesség. Elítéli a gyilkosságot, a hatalomvágyat, mások leigázását, a szabad akarat megfosztását. Teljesen kommersz emberi értékek.

Bocs, de ez elég dúrva és pontatlan általánosítás...

Dogmákra épül a keresztény vallás is.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#10) talmida válasza Morden24 (#9) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nem a PH!-ra céloztam...Ha elolvasod az előzményt, megérted..

"Dogmákra épül a keresztény vallás is."
A vallás igen, a kereszténység nem.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#11) Morden24 válasza talmida (#10) üzenetére


Morden24
nagyúr

HP mint Harry Potter, mivel az előzményekben erről volt szó (egyébként furának találom egy ilyen témájú versben megemlíteni a Harry Potter-t, ami nem egy vallást támadó, vagy vallást félremagyarázó mű... valahogy úgy érzem, hogy csak azért került be, mert a szerző szeretett volna valami manapság populár "világi" művet említeni, amit olvasás nélkül is mindenki ismerni szokott).

Kereszténység = keresztény vallást gyakorló emberek. Legalábbis én így értelmezem. Persze nevezhetjük "kereszénység"-nek magát a kultúrát és az eszmerendszert, csak az azt valló emberek nélkül az ugye semmit nem ér.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#12) psyho85 válasza talmida (#8) üzenetére


psyho85
aktív tag

Az okkultizmus Biblia szerinti pontos definiálását köszönöm. Remek példa arra, hogyan kíván egy vallás egyeduralkodóvá válni azáltal, hogy minden mást kiirt maga körül. Persze ennek a nagyobb része valóban a klasszikus értelemben vett "rossz" volt, de nem csak és kizárólag. (Nincs rendesen kifejtve, bele lehet kötni.)

A válaszod az általad megválaszolható részekre pontos és kimerítő, és kissé támadó, riposzt jellegű. Ebből csak azt szűröm le, hogy komolyan vallásos vagy. Ez jó is lehet, csak ne vesszen a tiszta hit és a sokat emlegetett szeretet, mely valóban erős. Kérdések, kétkedők, logikai hibákat feltárók mindig lesznek. Mivel legtöbbünk nem eredeti nyelvén olvassa a Bibliát (én se), így a benne lévő emberi hibákat (nem is tudom, miről fordították latinra, és arról magyarra) is magunkévá tesszük, amikre oly sokaknak szokása mutogatni. Mondhatni ez így van rendjén.

Az utolsó három bekezdéseddel szó szerint egyetértek.

Továbbra is elfogadom egy felsőbb hatalom, akár hatalmak létezését, de megvetek mindent, amit az emberek akarnak adalékanyagként hozzárendelni.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#13) talmida válasza Morden24 (#11) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Opsz, PH!-nak néztem a HP-t...mint egy dyslexiás kocka :U Bocsánat!

A vallásnak más értelmezése van szerintem. A kereszténység nem vallás, hanem Istennel való személyes kapcsolaton alapuló hit, amit persze sokan szeretnek gépies vallássá degradálni.

Ahogyan te értelmezed, az viszont egy szószerinti magyarázat, vagyis a magukat kereszténynek VALLÓ emberek. De tapasztalatom szerint általában nem ez szokott megjelenni az emberek képzeletében, ha vallásról hallanak, hanem a bigottság, bunkóság, fanatizmus, meg ehhez hasonlók... Ezért nem nevezem vallásnak az igazi kereszténységet.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#14) talmida válasza psyho85 (#12) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Remek példa arra, hogyan kíván egy vallás egyeduralkodóvá válni azáltal, hogy minden mást kiirt maga körül.

Ha figyelmesebben olvasod, akkor észreveheted, hogy nem mindenki számára kötelező az az életvitel, amit a Biblia kívánatosnak, illetve követendőnek tart. Csak az Istenhez tartozóknak, a Benne hívőknek, ill az Ő követőinek szól a tilalom. (Persze, ha valaki jót akar magának, akkor nem hagyja figyelmen kívül a Biblia tanácsát)
Egyébként nem csak az Ó-Szövetség tiltja az okkultizmust, hanem az egész Biblia. Vagyis a Jézust követőknek is tartózkodniuk kell tőle.

Lásd Pál apostol Galatákhoz írt levelének 5. fejezetét:

19. A testnek cselekedetei pedig nyilvánvalóak, melyek ezek:
házasságtörés, paráznaság, tisztátalanság, bujálkodás.

20. Bálványimádás, varázslás, ellenségeskedés, versengések,
gyûlölködések, harag, patvarkodások, viszszavonások, pártütések
,

21. Irígységek, gyilkosságok, részegségek, dobzódások és ezekhez
hasonlók: melyekrôl elôre mondom néktek, a miképen már ezelôtt is
mondottam, hogy a kik ilyeneket cselekesznek, Isten országának
örökösei nem lesznek. *

22. De a Léleknek gyümölcse: szeretet, öröm, békesség, béketûrés,
szívesség, jóság, hûség, szelídség, mértékletesség.

23. Az ilyenek ellen nincs törvény. *

24. A kik pedig Krisztuséi, a testet megfeszítették indulataival és
kívánságaival együtt. *

25. Ha Lélek szerint élünk, Lélek szerint is járjunk. *

26. Ne legyünk hiú dicsôség * kívánók, egymást ingerlôk, egymásra
irígykedôk.

A Jelenések Könyvének 22 fejezetében ezt találjuk erről a témáról:

13. Én (Jézus) vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég, az elsô + és
utolsó.

14. Boldogok, a kik megtartják az ô parancsolatait, hogy joguk legyen az
életnek fájához, * és bemehessenek a kapukon + a városba.

15. De kinn maradnak az ebek és a bûbájosok, és a paráznák * és a
gyilkosok, és a bálványimádók és mind a ki szereti és szólja a
hazugságot
.

A válaszod ..kissé támadó, riposzt jellegű.
Ne haragudj, nem volt szándékos! Jobban vigyázok máskor a megfogalmazásra.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#15) Morden24 válasza talmida (#13) üzenetére


Morden24
nagyúr

A kereszténység nem vallás, hanem Istennel való személyes kapcsolaton alapuló hit

Ez inkább a személyes magyarázat a "hit"-re, nyilvánvalóan egy hindu, egy muszlim vagy akár egy buddhista ugyanúgy személyesnek érzi a saját hitét, mint egy hívő keresztény. Ez nem magát a vallást definiálja, hanem a hívő ember által érzett érzelmeket. Legalábbis szerintem.

De tapasztalatom szerint általában nem ez szokott megjelenni az emberek képzeletében, ha vallásról hallanak, hanem a bigottság, bunkóság, fanatizmus, meg ehhez hasonlók...

Nem meglepő, mivel a legostobább emberek sajátjai ezek a tulajdonságok, és mint tudjuk, a legostobábbak a leghangosabbak, ergo a leginkább feltűnőek. Ez nem (feltétlenül) jellemzi a komplett hitet, bár a hitközösséget már jóval inkább. De amúgy az megér egy külön témát, hogy bizonyos vallások jóval nagyobb teret adnak a bigottságnak és a fanatizmusnak, mint mások - személy szerint a kereszténységet is inkább ilyennek tartom. Természetesen ez nem kizárólagos, és nem is általános.

Ha figyelmesebben olvasod, akkor észreveheted, hogy nem mindenki számára kötelező az az életvitel, amit a Biblia kívánatosnak, illetve követendőnek tart. Csak az Istenhez tartozóknak, a Benne hívőknek, ill az Ő követőinek szól a tilalom.

Ha jól tudom, akkor nem csak azoknak szólnak a tiltások, akik elfogadják a keresztény tanításokat, hanem azokra is vonatkozik, akik nem: tehát az eredeti értelmezés szerint bárki, aki nem követi a Biblia tanait (tehát mert pl. más vallású), annak a sorsa a túlvilágon kissé karcos.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#16) talmida válasza Morden24 (#15) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Sok mindenben igazad van, de a kereszténység annyiban mégiscsak különbözik a többi vallástól, hogy egy kereszténynek az élő Istennel lesz személyes kapcsolata, nem pedig egy rég meghalt próféta tanításait követi..

Másrészt a többi vallásban legfeljebb tanulmányozói és szorgalmas követői lesznek a hívek az adott tanoknak vagy a tanítóknak, és saját erőből igyekeznek jobbá válni és az ígéreteket elnyerni, de a vallásalapító azonnal nem tudaj megbocsájtani a bűneiket, nem ad megváltást és gyógyulást nekik, nem tudja gyökeresen megváltoztatni az emberek életét. Ezt egyedül Jézus tette meg. Egyedül Ő támadott föl a halálból, ami miatt nekünk is reménységünk van.

A túlvilággal kapcsolatban elég jók az ismereteid, viszont a felszólítás és tiltás konkrétan a keresztényeknek szól illetve az Ó-Szöv. idején a zsidóknak szólt. Viszont, ha egy "pogány" megtartja a Biblia tanácsait, akkor már nem is pogány :DDD

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#17) Morden24 válasza talmida (#16) üzenetére


Morden24
nagyúr

Na igen, de ha nem fogadja el valaki az adott vallás tanításait, akkor nincen eredendő bűn, ergo nincsen szüksége megváltásra ebben az értelemben.

De amúgy azon vitatkozni, hogy melyik az "igazabb" hit, szerintem elég erős marhaság. Aki hívő, annak a sajátja, aki meg nem, annak leginkább egyik sem.

Viszont, ha egy "pogány" megtartja a Biblia tanácsait, akkor már nem is pogány

Ha sosem hallotta/olvasta a Bibliát, mert monjuk egy dél-amerikai sárkunyhóban lakott, akkor nem tudja megtartani a tanításokat, de ettől függetlenül el van szúrva a halál utáni vakációja, legalábbis a könyv szerint.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#18) talmida válasza Morden24 (#17) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Na igen, de ha nem fogadja el valaki az adott vallás tanításait, akkor nincen eredendő bűn, ergo nincsen szüksége megváltásra ebben az értelemben.

Ez azért nem ennyire elszellemiesített dolog. Ha valaki pl rabja valaminek, akkor ritka esetben képes megszabadulni egyik percről a másikra. Ez viszont (mármint a "szabadulás") nem egyszer előfordul keresztényekkel. A keresztények nem jobb emberek, mint a többi, de van Valakijük, Aki Segít nekik kikászálódni a bajokból. Ez egy lényegbeli különbség.

De amúgy azon vitatkozni, hogy melyik az "igazabb" hit, szerintem elég erős marhaság. Igaz. :R

Ha sosem hallotta/olvasta a Bibliát, mert monjuk egy dél-amerikai sárkunyhóban lakott, akkor nem tudja megtartani a tanításokat, de ettől függetlenül el van szúrva a halál utáni vakációja, legalábbis a könyv szerint.

Nem egészen, mert még a vakondlyukban lakó vadembernek is van lelkiismerete. ... és a teremtményekből "kiolvashatja" az örökkévaló üzenetét..
Ezt a Biblia így fogalmazza meg:

13. (Mert nem azok igazak Isten elôtt, a kik a törvényt hallgatják, hanem
azok fognak megigazulni, a kik a törvényt betöltik. *

14. Mert mikor a pogányok, a kiknek törvényök nincsen, természettôl a
törvény dolgait cselekszik, akkor ôk, törvényök nem lévén önmagoknak
törvényök:

15. Mint a kik megmutatják, hogy a törvény cselekedete be van írva az ô
szívökbe, egyetemben bizonyságot tévén arról az ô lelkiismeretök és
gondolataik
, a melyek egymást kölcsönösen vádolják vagy mentegetik.)

16. Azon a napon, melyen az Isten megítéli az emberek titkait

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#19) Morden24 válasza talmida (#18) üzenetére


Morden24
nagyúr

van Valakijük, Aki Segít nekik kikászálódni a bajokból. Ez egy lényegbeli különbség.

Persze, de ez természetesen nem bizonyító erejű. Rengeteg ember van, akinek ez magától is megy, még sokkal több, akinek csak segítséggel - ezen a halmazon belül jópáran vannak, akiknek más emberek segítenek (család, barátok, szakértők), és vannak, akiknek a hitük.
Ezzel szerintem nincs is gond.

Nem egészen, mert még a vakondlyukban lakó vadembernek is van lelkiismerete. ... és a teremtményekből "kiolvashatja" az örökkévaló üzenetét..

A Tízparancsolatot honnan olvassa ki? Mert ott azért van olyan dolog, ami nem emberi lelkiismeret alapján működik. Márpedig ha megszegi...

Sectumsempra - For Enemies

(#20) talmida válasza Morden24 (#19) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ok, mutatok egy példát, hogy lásd, én mire gondoltam. Én nem járok ebbe a közösségbe, ahova ez az ember, de a tapasztalata általános.
[link]

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#21) Morden24 válasza talmida (#20) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ettől még nem igazabb az ő szövege, mint bárki másé - remélem érted, mire gondolok.

Sectumsempra - For Enemies

(#22) talmida válasza Morden24 (#21) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Csak arra szerettem volna rámutatni, hogy egy olyan lecsúszott ember, mint, ő, nem lett volna képes saját erejéből kikecmeregni a csődből.

IN GOD WE TRUST!

(#23) Morden24 válasza talmida (#22) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ezt azért nem fogadom el, mert láttam én már mélyponton levő embereket, akik megoldották a gondjukat anélkül, hogy túlvilági segítséget kértek volna (vagy azt hitték volna, hogy kapnak).
Ettől függetlenül - fére ne érts - nem azt mondtam, hogy ez gáz, hanem azt, hogy semmivel nem több vagy igazabb egy olyan ember, akit a hitbe vetett ereje húzza ki a gödörből annál, aki mondjuk soha nem gondol ilyenekre, mégis megoldja a problémáit.

Sectumsempra - For Enemies

(#24) psyho85


psyho85
aktív tag

Na, érdekes vita alakult ki, öröm figyelni. Sajnos a világnézetbeli különbségek miatt elbeszéltek egymás mellett egy kicsit (ahogy én is).

@talmida: a "riposzt" jelleget nem, mint rosszat említettem :) ! Csak örülni tudok neki, mert a vita egy kis hév nélkül mit sem ér. Egy pár hozzászólással korábban írtam, hogy "Szerintem mindegy, miben hiszel, csak légy tisztességes, jó ember." Ezt részint megerősítetted azzal, hogy válaszoltál Morden24 sárkunyhós elméletére, nem is akárhogy. Ha nagyon ki a akarnám forgatni, akkor nem kell a Biblia ahhoz, hogy Isten törvényei szerint élj, elég, ha csak figyeled teremtményeit, és keresed az összhangot, a békét, a szeretet. Hoppá, hány természetközeli vallás mondja még ezt? "Tégy bármit, csak ne árts!" Ismerős jelmondat?

Biker szerintetek hány emberen segített azzal, hogy leírta gerincsérvvel kapcsolatos cikkét? Olvassátok el a hozzászólásokat, akinek másfajta műtétről kellett döntenie, az is bízni kezdett. Mit adott nekik? Hitet. Abban, hogy sikerülhet. Akár saját magukban. Nem azt mondta, hogy forduljanak Istenhez, Jézushoz, akárkihez. Ez baj lenne? Bűn? Nem hinném.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#25) talmida válasza Morden24 (#23) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Figyelj, már én is mondtam, hogy a keresztények sem feltétlenül különbek. És az is igaz, hogy sok egyéb úton-módon is föl lehet vergődni a gödörből..az egyetlen nagy különbség a megváltás, ami a bűnbocsánatot is magában foglalja. Ezt senki más nem tudja biztosítani, csak Jézus.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#26) talmida válasza psyho85 (#24) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Én is nagyon örülök annak, hogy te is megosztod a véleményedet velünk. Köszi!!
"Szerintem mindegy, miben hiszel, csak légy tisztességes, jó ember."

Emberi szempontból nézve valóban csak az a fontos, hogy becsületesek, rendesek, emberségesek legyünk.
Csakhogy ez édes-kevés az örök-élethez a Biblia tanítása szerint. Az örök-élet nem érdemelhető ki és nem is vásárolható meg semmivel.. Semennyi és semmilyen jócselekedet nem elégséges hozzá
.

Az örök élet KEGYELEMBŐL van INGYEN, Jézusban való hit által.

Na, és ezért olyan nagyon nehéz ez sokaknak. Ezt nem tudja földolgozni sok ember.
Erről azt írja Pál apostol, hogy az Isten "bolondsága" bölcsebb az embernél...Mármint, hogy a "kereszt" bolondságnak tűnik sokak szemében, pedig abban van Isten EREJE.
(1 Kor 1:24)

Ef. 2:
8. Mert kegyelembôl tartattatok meg, hit által; és ez nem tôletek van:
Isten ajándéka ez; *

9. Nem cselekedetekbôl, hogy senki ne kérkedjék. *

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#27) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagyon jó vers! Örülnék neki, ha a mai emberek túlnyomó részének nem csak egy pénznek nevezett istene lenne.

(#28) Morden24 válasza talmida (#25) üzenetére


Morden24
nagyúr

az egyetlen nagy különbség a megváltás, ami a bűnbocsánatot is magában foglalja. Ezt senki más nem tudja biztosítani, csak Jézus.

Rendben, de itt jön elő az, hogy: minek kéne valakinek a bűnbocsánat, ha egyszer nem hisz Jézusban? Miért kéne egy buddhistának vagy egy dél-afrikai természetvallás hívének Jézus bűnbocsánata?

Na mindegy, igazából felesleges ezt tovább ragozni.

szerk: Amúgy tényleg, a versről... nyilván nehéz egy ilyet megírni, én biztos nem tudnék, érzékem meg ambícióm sincsen hozzá. Ellenben ez számomra semmiféle "modern békedal"-jelleget nem hordoz, sokkal inkább kesergést a (keresztény) vallás elsikkadása okán.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#29) talmida válasza Morden24 (#28) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Hát, talán, ha időssebb leszel, majd te is értékelni tudod a bűnbocsánatot.

(Lehet, hogy azon kevesek közé tartozol, akik még nem halmozták a hülyeséget az életben, és megközelítőleg makulátlan életet élnek, tehát úgy érzik, hogy nincs szükségük a bűnbocsánatra, vagy azon sokasághoz tartozol, akik meg szemrebbenés nélkül bármit megtesznek, semmi következménnyel nem törődnek ...nem tudom. A kettő közöttiek tudják, hogy szükségük van bűnbocsánatra.

Egyébként érdekes gondolkodásod van. Tényleg modern. :DDD ...vagyis nem elmaradott

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#30) Morden24 válasza talmida (#29) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát, talán, ha időssebb leszel, majd te is értékelni tudod a bűnbocsánatot.

Örülök, hogy eljutottunk a "nincsen több indokom, csak simán jobban tudom" fázisig. Picivel többet néztem ki belőled. Kár volt.

Lehet, hogy azon kevesek közé tartozol, akik még nem halmozták a hülyeséget az életben, és megközelítőleg makulátlan életet élnek

Egyáltalán nem, csak nem érzem úgy, hogy a hibáimat, vagy más emberek elleni vétségeimet egy égi lény előtt kéne elszámolnom, valamint az eredendő bűnben is kb. ennyire hiszek. Elszámolással a saját lelkiismeretemnek, illetve a károsult embereknek tartozom. Ha valakinek ártok, akkor tőle kell bocsánatot várnom, nem egy harmadik személytől, vagy akár istentől.

vagy azon sokasághoz tartozol, akik meg szemrebbenés nélkül bármit megtesznek, semmi következménnyel nem törődnek ...nem tudom

Pontosan. Pontosabban én a cselekedeteim következményeit itt, az emberek között mérem. Nem azért nem ejtek át valakit, mert félek attól, hogy belémvág a villám, hanem azért, mert nem akarok kiszúrni egy másik emberrel. Hogy egy korábbi hozzászólásodra reflektáljak: nekem nem kell félnem az isteni büntetéstől ahhoz, hogy lelkiismeretes legyek, vagy társadalmilag elfogadhatóan viselkedjek. Igaz, az ájtatosság nagyon messze van tőlem, ahogyan a mártíromság is.

A kettő közöttiek tudják, hogy szükségük van bűnbocsánatra.

Az állításod szerint a genetikailag szentéletűek és a genetikailag bűnözők között mindenki a keresztény istent keresi. Ezt a kijelentést annyira nem támasztja alá, hogy a világ 6,5-ös populációjának csak 33%-a keresztény vallású, az aktív vallásgyakorlók száma pedig ennél jócskán alacsonyabb (értsd: ezt a népszámlálói adatok alapján értékelik ki, nem a templomba járók számából vezetik le). Továbbmegyek, ez azt jelentené, hogy a világ 67%-a alapban pokoltöltelék.

Tényleg modern

Nem Modern, hanem Morden. Babylon 5, bár relatíve kevesen ismerik itthon. :)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#31) psyho85 válasza Morden24 (#30) üzenetére


psyho85
aktív tag

Azért ez nem ily' egyszerű. A "nincsen több indokom, csak simán jobban tudom" frázis egy csúsztatás: MÁSKÉPP tudja. Hogy JOBBAN-e, azt majd eldönti az idő: a halál (után ami lesz) minden kérdésünkre válaszol.

"Nem egészen, mert még a vakondlyukban lakó vadembernek is van lelkiismerete. ... és a teremtményekből "kiolvashatja" az örökkévaló üzenetét.."

Egyszer. Aztán meg

"Az örök élet KEGYELEMBŐL van INGYEN, Jézusban való hit által."

Akkor most? Én már tényleg összezavarodtam. És persze a kérdés, hogy mi volt Jézus előtt? Mielőtt nemlétezett, nem kellett benne hinni, remélem.

Nem azért próbálok tisztességes és jó lenni, hogy ne legyenek bűneim, és Jézusban való hit nélkül is jó helyen legyek halálom után, mert ez egy logikátlan baromság. Ha azt látom, hogy sok a bunkó körülöttem, akkor én nem panaszkodom, és nem leszek azzá, hanem próbálok tenni valamit a magam békés módján.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#32) Morden24 válasza psyho85 (#31) üzenetére


Morden24
nagyúr

MÁSKÉPP tudja

Akkor sem kell tényként kinyilatkoztatni dolgokat. Na most én meg ha úgy tudom, hogy a világ egy fagyos sötétség, és halálom után a valkűrök elvisznek a Valhallába, Odin csarnokába, ahol egész nap eszem, iszom és szexelek az örökkévalóságig, akkor ez mitől kevésbé valóságos, mint az ő hite?
Természetesen nem kevésbé valóságos, pont ugyanannyira az vagy nem az, mint az övé. De ha már itt tartunk, akkor tartózkodjunk az olyan kijelentésektől, hogy "majd rájössz", mert éppen korábban beszéltünk bigottságról, fanatizmusról és ennek előnytelenségeiről. Az én szememben, ha valaki nem akarja elfogadni az én véleményemet, hanem erre a saját hitének tényszerű kinyilatkoztatásával válaszol (mintha az jobban lenne bizonyítva, mint amit én mondok), akkor én azt minimum térítgető-tanító szándéknak, rosszabb esetben enyhe lesajnálásnak, legrosszabb esetben bigottságnak nézem.

Mielőtt nemlétezett, nem kellett benne hinni, remélem.

Azután, hogy állítólagosan létezett, sem kötelező benne hinni. Mint mondtam, a világ 67%-a nem hisz benne.

és Jézusban való hit nélkül is jó helyen legyek halálom után

Nyilván ha valaki nem hisz a keresztény Istenben, akkor nem hisz a keresztény mennyországban sem, ergo az egész bűnös-nembűnös dolog irrelevánssá válik számára.

a halál (után ami lesz) minden kérdésünkre válaszol

Korrekt. De ha jól tudom, nem jött onnan vissza senki. Akkor ne akarja nekem senki tényszerűsíteni, ami ott van, vagy leginkább nincs.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#33) psyho85 válasza Morden24 (#32) üzenetére


psyho85
aktív tag

Számra ez tény. Elfogadta, hisz benne. Ha imádkozik, biológiailag ugyan azon folyamatok játszódnak le az agyában, mintha egy barátjával beszélgetne. A kioktatási jelleg (mert hiszen ez az) pedig a ebből táplálkozik, a hit nyújtotta bizonyosságból. Ebben mondjuk már a vallás szent könyve is szerepet játszik, hiszen abban is minden tényként van leírva, hogy így van és kész, a stílus könnyen átvehető.

Morden ha már kiemeled egy mondatomat, tedd oda a végét, mert ugyan azt mondtuk ,csak én tömörebben :) !

Egyébként valóban, lehet más vallás emberei/félistenei nem áldozták fel magukat a teljes emberiségért, és nincs is megváltás és mennyország, de nem is mondják azt, hogy ha nem követsz, az idők végezetéig nagyon-nagyon rossz lesz neked, pajti. (Jelenlegi szűkös ismereteim szerint.)

Korrekt. De ha jól tudom, nem jött onnan vissza senki. Akkor ne akarja nekem senki tényszerűsíteni, ami ott van, vagy leginkább nincs.

Hát ja, tiszta optimizmus hinni, hogy feldobjuk a pacskert, oszt' kész. A halállal és a lélekkel kapcsolatosan megannyi információ (vallási utalások, kísérletek, okkult tanok) áll rendelkezésre. Ha tényleg nem lenne semmi, az egyrészt marha unalmas lenne, értelmetlennek nyilvánítana mindent, és egyébként se foglalkozna vele senki. Jesus meg elvileg visszajött, de gondolom ez számodra nem elfogadható :) (mivelhogy azóta se látta senki).

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#34) Morden24 válasza psyho85 (#33) üzenetére


Morden24
nagyúr

Számra ez tény. Elfogadta, hisz benne.

Tudom, és én tiszteletben is tartom, tehát nem támadom a hitét. Cserébe viszont nyilván hasonló elvárásaim vannak. Ugye a téma pont azért került elő, mert megemlítettem, hogy pl. a keresztény vallás, mint olyan, nem éppen elfogadó az egyéb hitekkel (vagy éppen a hit hiányával) szemben.

de nem is mondják azt, hogy ha nem követsz, az idők végezetéig nagyon-nagyon rossz lesz neked

Ez amúgy így igaz, többek között ezért nem szimpatikus nekem a keresztény hitvilág (illetve konkrétan a monoteista hitvilágok többsége, így az iszlám és a judeista sem).

Ha tényleg nem lenne semmi, az egyrészt marha unalmas lenne

Tény, de ugye az igazságnak meg az izgalomnak sok köze nincsen egymáshoz, legalábbis nem okozati kapcsolattal. Természetesen nem az volt a mondandóm lényege, hogy mi van a halál után (illetve mi nincs), hanem az, hogy semmi tényszerű nincsen erről, így bármelyik hitvilág állítása lehet igaz, vagy éppen egyiké sem. Éppen ezért elég otromba tényszerűen vitatkozni egy ilyen eszmecsere folyamán.

Jesus meg elvileg visszajött, de gondolom ez számodra nem elfogadható

Természetesen nem, hiszen ez nem bizonyítja a mondát, hanem annak része. De ez nem is számít, itt nem az a lényeg, hogy én meggyőzzek mást, vagy más meggyőzzön engem :)

Sectumsempra - For Enemies

(#35) psyho85 válasza Morden24 (#34) üzenetére


psyho85
aktív tag

A (legtöbb) vallás sajnos félreteszi a logikus gondolkodást, és dogmákat tesz a helyére. Eszem ágába se volt akárkit is meggyőzni, azt hagyjuk meg az inkvizíciónak.

Jó volt veletek eszmét cserélni, köszönet érte :).

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#36) ijjájom


ijjájom
csendes tag

Ha megengeditek én is hozzászólok itt a végén, nem arra szántam a verset, hogy egymásnak ugorjatok, hisz pont a két utolsó sor a leglényegesebb, "Tiszteld a másikat, tiszteld véleményét, nem kell, hogy egyetérts, csak segítsd a békét!"
Pont így gondoltam, hogy bármilyen vallású, vallásos vagy nem, jobboldali vagy baloldali, vagy bármilyen nemzetiségű, de ha tiszteljük egymást és véleményét, mégha nem is fogadjuk el, máris békésen élhetünk.
Különben csak elkapott az ihlet, 15 perc alatt szültem meg a verset.
Ahhoz képest, hogy több mint 30 éve írtam szerelmes verseket, most ez jött ki belőlem.
Kérlek ne vesszetek össze rajta, nem ér annyit az egész!!!

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#37) Morden24 válasza ijjájom (#36) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem vesztünk össze :)
Szerintem mindenki nagyon kultúrált maradt, nézetkülönbségektől függetlenül.

Sectumsempra - For Enemies

(#38) psyho85 válasza Morden24 (#37) üzenetére


psyho85
aktív tag

Osztom, élőben ez egy kellemes bor melletti beszélgetés lett volna. :K Külön pikantéria, hogy 3 valóban eltérő világnézetű ember :) . Én csak azért búcsúztam el, mert már igencsak széjjel-szana lett OFF-olva szegény topic :) .

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#39) talmida válasza ijjájom (#36) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Szia Ijjájom, ne haragudj, hogy kicsit eltértünk a verselemzéstől! :B

Mellesleg szerintem nem mindig a kompromisszumos béke a legfontosabb, hanem a tényekkel alátámasztott igazság. (de szerintem sem volt harag egyikünk között sem...maximum egy kis félreértés, ami nem is csoda, ha a beszélgetésünk mennyiségét tekintjük...alig pár szót váltottunk csak)

Szeretnék még egy kis választ megereszteni az előbbi témában, ha megengeded.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#40) _Scythe_


_Scythe_
aktív tag

Szép is, naiv is.

"Nincs már ellenség, mégis harcolunk?"
Én meg úgy látom, igen sok ellenség van határon belül és túl, és egyáltalán nem harcolunk, hanem jó magyar lévén vigyázzban állva várjuk a végzetet. Szép dolog a jámborság, a béke szeretete, de nem miközben a halántékodhoz nyomják a pisztolyt.
Ezt nem fejtegetném bővebben, itt nem politizálok.

[ Szerkesztve ]

(#41) ijjájom válasza _Scythe_ (#40) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Nem politikai témának szántam, habár elengedhetetlen, hogy mindenki azt lássa benne, amit akar.
Ez egyéni, ezért nem szerettem a suliban a verselemzést, mert nem biztos, hogy mindenki azt értette ki belőle. Szerintem ezt csak a költő tudta volna megoldani, hogy úgy elemezze, ahogy gondolta.
De az élet különben örök harc!

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#42) nuser válasza psyho85 (#5) üzenetére


nuser
újonc

Szeretném leírni, hogy a Bibliában minden pontosan le van írva az okkultizmusról és mindenről amit Isten elutasít, vagy szeret, érdemes odafigyelni az említett nemkívánatos következményekre pl.: az okkultizmus terén, a varázslásterén mivel ekkor a páciens akaratán kívül olyan szellemi lényeknek és itt nem csak démonokat értek, hanem bukott angyalokra és szellemi hatalmasságokra gondolok akik céljai enyhén szólva is nem hogy csak rossz de ezek nem csak megölni akarnak de minden erejükkel gyűlölik Istent és mindenkit aki rá hasonlít vagy emlékezteti őket rá, mellé ezt a földet nem az ember tulajdonának tartják etc. Sorolhatnám de nem lenne hely igazából nem csak felületi ismeretekre van szükség ezt megérteni. Isten előtt a szived tartalma alapján leszel megítélve és az életed alapján most a kegyelem idejét (napjait) éljük aki nem fogadja el Jézust az nem szeretne Isten országába élni mondja az ige. Mikor pedig még nem volt érvényes Jézus megváltása akkor csak a szívet és az addig leélt életet vette figyelembe isten, és hogy egyáltalán kereste -e az ember. Érdekes téma a hit , vagy isten keresése, akit érdekel az fogadja be Jézust olvassa az igét mivel Jézusban megjelent Isten szeretete ennek tutira utána lehet járni, de csak hittel mivel aki nem hiszi istent teljes szívével abban isten sem hisz.

(#43) talmida válasza Morden24 (#30) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Elôszöris bocsáss meg, 2 okból is, hogy 1) a nickedet rosszul írtam :B , 2) hogy eddig nem vettem észre a hozzá(m)szólásodat. :W

De térjünk a tárgyra: ezt írtad:
"Örülök, hogy eljutottunk a "nincsen több indokom, csak simán jobban tudom" fázisig. Picivel többet néztem ki belőled. Kár volt." Nem jutottunk el a "nincsen több indokom, csak simán jobban tudom" fázisig. Ez egy téves konklúzió. :U

Nem gondoltam, hogy ezen a mondatomon, hogy Hát, talán, ha idősebb leszel, majd te is értékelni tudod a bűnbocsánatot. ennyire kiakadsz! :( :((( Egyáltalán nem pejoratív értelemben akartam említeni a korodat, hanem mert valóban úgy vettem észre, hogy, ahogy idôsödik az ember, egyre jobban rászorul a kegyelemre. Én legalábbis igen.:B

Aztán mindenkinek joga van elmodani a saját véleményét és tapasztalatát. ;) Ennyi történt. Megosztottuk egymással a gondolatainkat, ...amikrôl persze kiderült, hogy nincs közös nevezôjük. :) Nem ez az elsô ilyen eset a világtörtrnelemben. De ettôl még nem dôl össze a világ és szerintem továbbra is beszélgethetünk normálisan,...és attól, hogy te nem hiszel Istenben és nem értesz egyet a Biblia mondanivalójával, még nem muszáj másokat sértegetni :B vagy a vizet fölkapni. :B

Nem állítom azt, hogy a világ 67%-a alapban pokoltöltelék, hanem azt állítom, hogy alapban a világ 100%-a az. :B :K Ugyanis mindenki vétkezett, nincs csak egyetlen egy makulátlan életû ember sem. Igazság szerint mindenki méltó lenne a büntetésre, de Jézus helyettesítô áldozata által mégis kegyelemben részesülhet az, aki azt igényli. :R Nincs force, nincs erôszak, hanem szabad akarat, szabad választás van! :R :R Forrás: Pál Rómaiakhoz írott levele 6. fejezet: 23. vers, + János Evangéliuma 3.rész 16, 17. vers

íjjájom, az okkultizmussal valóban jobb vigyázni. Ha már természetfölötti kapcsolatot keres valaki, akkor szvsz maradjon safe zónában, vagyis Isten térfelén ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#44) shadeofme


shadeofme
tag

Micsoda vallási vita alakult ki a HP körül. :D
A verset meg el tudnám képzelni simán egy 15 évvel ezelőtti Tcs számnak. :)

Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

(#45) moonlight115


moonlight115
tag

Nem szeretnék vallásról vitázni, csak annyit fűznék hozzá, hogy:
Aki nem olvasta a H. Potter könyveket, az milyen alapon mond róluk véleményt? (Nem a filmekről beszélek!)
Egy irodalmi művet nem lehet hallomásokra támaszkodva megítélni. Én sem mondok véleményt a Bibliáról, mivel csak részleteket olvastam belőle (eddig).
Ijjájom, 15 perc alatt összehozni ezt a verset...nem kis teljesítmény. Belevetted Pottert, ez tetszik! :K Ez ad egy kis fűszert, egy kis "valamit", amitől színesebb lett az egész. Miket produkál az ihlet?! :C

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.