Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Psych0


Psych0
őstag

...És így már lassan ott tartunk, hogy ezek a mini izék ugyanannyiba kerülnek, mint egy rendes noti...

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#2) hyperspace


hyperspace
őstag

hat az asus ar/ertek aranyban mindig is rosszabb volt, mint az msi... szvsz...

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#3) sNORh


sNORh
addikt

hát nemgyenge.. a 32 gigás 19-20k..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#4) Devid_81


Devid_81
nagyúr

De jó, netbook, SSD, VGA középkategória tömkelege!
Kell ennyi cucc nekünk? :U

...

(#5) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

hmm. a gigabyte tablet-umpcmben van egy külső pcie csatoló meg van egy üres belső ilyen csatoló is. volna hova tenni egy ilyet, ki kellene próbálni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) hzcs válasza Psych0 (#1) üzenetére


hzcs
senior tag

te ezt nem érted, az olyanoknak van, akiknek az a fontos, hogy az övék kisebb :D

(#7) tbs válasza hyperspace (#2) üzenetére


tbs
addikt

Ár -> objektív
Érték -> szubjektív

;)

Emberi alaptulajdonság, hogy a nagyobb számmal ábrázolható értéket tekinti a szubjektum jobbnak, pozitívabbnak, az alacsonyabb értékeket pedig gyengébbnek, negatívabb jelzőnek.

Vegyünk egy példát. Ár 10 egység, használati érték a szemünkben 0 egység. Lim 10/0 tart a végtelenhez. Ám ha szemünkben a használati érték 0-tól különböző, akkor lim 10/x tart egy határozott fölső/alsó értékhez, ami a számok természetéből kifolyólag kizárólag alacsonyabb lehet a végtelennél...

Ha tehát korrektek vagyunk, és azt szeretted volna mondani, hogy az Eee-k gyengébbek a MSI Szárnyasnál, akkor a következő kifejezés lett volna logikailag helyes: "...az asus ar/ertek aranyban mindig is messze jobb volt, mint az msi..."

(#8) Pompi válasza tbs (#7) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Szárnyas? Akkor már inkább Szeles, nem? (Wing vs. Wind)

Feel Good Inc.

(#9) whiz


whiz
aktív tag

Kíváncsi vagyok idehaza mikor lesznek kaphatóak, és mennyibe fognak kerülni. 20K-ért nem nagyon kapni 32gigás sd- kártyát, és gyanítom ezek gyorsabbak is annál (a 32-es érdekelne). Lehet, hogy érdemes lenne megvárni?

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#10) tbs válasza Pompi (#8) üzenetére


tbs
addikt

:B Puki vagy Csirke..? Nekem mindegy. Elnézést minden winD tulajtól... Köszi. :DDD

(#11) Prof01


Prof01
veterán

Nem rosszak ezek a cuccok, de még nagyon magasak az árak. Majd 2-3 év múlva talán.. :U

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#12) kariad


kariad
senior tag

No hát mik vannak.... :))

(#13) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Sufnituning eee :)

(#14) bypet


bypet
tag

901 es esetén ez a fő (4 gigás) SSD- cseréjét jelentené, vagy második nagyobb meghajtójét?

**

(#15) keehl-m


keehl-m
tag

Az érdekelne, hogy ilyen mini pcie-s ssd használható e rendszervinyóként, egy rendes atx-es lapnál a mini pcie csatijába rakva?

(#16) rfamp


rfamp
újonc

Sziasztok!

Némi segítségre lenne szükségem. Évekkel ezelőtt vettem egy Asus eeePC 4G 701 es kis gépet. Gondolom mindenki ismeri, ez az a kis gép amiben mindössze 4 GB SSD van háttértárként, és eredetileg 512MB RAM al árulták egy lebutított XP vel vagy LINUX al, de találkoztam már WIN7 starter opsys al is.

Pár hete a kezem ügyébe akadt és kitaláltam hogy beteszem a kocsi kesztyűtartójába amolyan 3. gépként tarcsiba, de előtte "kerül amibe kerül" kicsit feltuningolom. Kapott is 2GB /800 as RAM ot, ekkor vettem észre hogy a RAM slot mellett van még egy rekesz a bővítéshez ahol egy mini PCIe slot helye van csak, ugyanis maga a csatlakozó az nincs beforrasztva. Szétszedve látszik hogy a panelen a csati helye mellett ott vigyorog egy Flash_Conn felirat azaz ez egy SSD bővítés helye lehet. Nosza rendeltem (Farnell) egy ilyen MOLEX csatlakozót izibe és beraktam a helyére. Az ebayről rendeltem egy kifejezetten ehhez (701, 900, 901) tipushoz árult mini PCIe SSD RAM ot, 32 GB ost. A 701 hez mindehol SATA SSD t árulnak, IDE bus ost nem láttam. Tehát mivel ehhez a tipushoz árultak SATA SSD t hát azt rendeltem. A BIOS ban viszont nincs a SATA val kapcsolatos állítási lehetőség csak IDE. BIOS t frissítettem, a létező 3 közül a középső volt rajta eredetileg (a legrégebbit nem is engedi visszatenni alaplapi inkompatibilitás miatt) , jelenleg tehát a legfrissebb 2009 es ver1302 BIOS van rajta.

Berakva az új SSD -t a következő a helyzet:

Ha beteszem az új SSD t, a saját integrált 4GB ját már nem látja (azt egyébként IDE HDD nek látja elsődleges IDE eszközként..), de az új SSD t sem. Viszont! a BOOT priority menüben megjelenik az új SSD mint boot eszköz és bootollás közben (ESC) ki is választható BOOT eszközként. XP telepítése során a telepítő látja ugyan, de formázni nem hagyja. Win7 el próbálva a legérdekesebb a helyzet. Látja az SSD - t, simán létrehozta a partíciót megformázta a meghajtót, és az oprendszer is felment rá minden különösebb gond nélkül. Viszont nem hajlandó bootolni csak és kizárólag akkor ha a Win7 telepítő DVD jét lefuttatom addig a pontig hogy: "a rendszer DVD ről való indításához nyomjon egy tetszőleges gombot". Na ilyenkor nem nyomok semmit és a 10 sec lejártával átugorja a DVD ről bootolást, majd ahogy kell bootol a WIN7! Innentől hiba nélkül fut a rendszer! Ha kikapcsolom a gépet és újból indítom (a DVD s módszer nélkül..) akkor nem bootol csak fekete kép és a bal felső sarokban villog a kurzor...ennyi. Természetesen a BOOT menüben az új SSD van beállítva elsődleges BOOT eszköznek amin az opsys van.

Kérdés, mitől lehet ez a probléma és mi lehet a megoldás. Gondolom most kapok olyan megjegyzéseket hogy miért szenvedek egy egyébként 5e HUF os géppel és költök rá 20e ket, de nem ez a fő kérdés... Szeretném megoldani hogy működjön. Előre is köszi a segítséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.