Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) haxiboy


haxiboy
veterán

Szívesen láttam volna az elkészült robotokat akár működés közben, hab lett volna a tortán ha az adott robotok forráskódja és dokumentációja is megtalálható. :U

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#2) schawo


schawo
titán

Az élelmiszer fontos ügy.

Ne már, ez komoly? Ezt a témát, és a hozzá írt címet is egy robot találta ki? :W

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3) Silεncε válasza haxiboy (#1) üzenetére


Silεncε
őstag

Utóbbi mondjuk elég meredek, ezek ugyanis a csapatok tulajdonát képezik (szerintem). Egyébként meg talán ha mennek a vilagdontore, akkor annyira nem szerencsés open source-á tenni mindent (szerintem egyébként sem, de ez már más történet)

(#4) haxiboy válasza Silεncε (#3) üzenetére


haxiboy
veterán

Szerintem pont az lendítené előre az egészet ha 1-1 ilyen világbajnokság után Open source lenne a dolog, így nagyobb léptékben lehetne haladni.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#5) Silεncε válasza haxiboy (#4) üzenetére


Silεncε
őstag

Mi voltunk ilyen versenyen (Robocup még '16-ban Lipcsében), na ott konkrétan totál véletlenül megtaláltuk az egyik csapat GitHub repoját, benne a robotuk (valószínűleg, nem néztük át) forráskódja (természetesen semmit nem használtunk föl, nem az volt a cél). Egyébként ami tapasztalat volt: több csapattal is beszélgettünk és rengeteg olyan dolgot mondtak, ami nagyon hasznos volt (talán többet használt, mintha kész kódot adtak volna)

[ Szerkesztve ]

(#6) sanchomuzax válasza haxiboy (#1) üzenetére


sanchomuzax
aktív tag

Egy robot programozást segítő forráskód a legkevesebb. Sokszor a mechanikai ötlet, egy érzékelő, az anyaghasználat többet ad. A programozásuk nagyjából ugyanaz.

Google: Sancho blogja

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.