Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) hummel


hummel
csendes tag

Az EULA szerint megtilthatja. Csak nehogy jöjjön egy jogász, aki majd bebizonyítja, hogy ezt a rész kizárólag a vásárlók megtévesztésének szándékával kókányolták bele.

Tel: +36(20)5084388 https://webshopkeszites.eu

(#152) schawo válasza Balu77 (#147) üzenetére


schawo
titán

Csakhogy az egy környezetvédelmi törvénysértés volt. Szigorú környezetvédelmi jogszabályokat sértett meg. Nem a motorerő miatt bűntették a wv-t, meg a vezérigazgatót, az legfeljebb polgári kérdés.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#153) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Az Intel meghallgatta imáinkat és módosította a licenszfeltétételeket, - lehet benchmarkolni!!!

Updated: Intel Answers Complaints About Microcode Benchmarking Ban
https://www.tomshardware.com/news/intel-cpu-microcode-benchmark-mitigation,37684.html

Mottó: "A verseny jó!"

(#154) schawo válasza S_x96x_S (#153) üzenetére


schawo
titán

Eddig is lehetett, csak eddig le volt írva, hogy nem lehet, most már ez se.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#155) s.bala31 válasza S_x96x_S (#153) üzenetére


s.bala31
őstag

Végre mindenki megnyugodhat főleg az AMD tulajok, lehet ismét benchmarkolni az intel CPU-kat is büntetlenül? :D

[ Szerkesztve ]

(#156) hokuszpk válasza [CS]Blade2 (#150) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Pista hogy használja: ha ő nem használ operációs rendszert, akkor nem használ. Ha ő Windows 10-et használ és az új mikorkódot is számoltatni akarja a procival, akkor azt teszi."

majd azert nezz utana, mi az a mikrokod, es azt miert nem "szamoltatjak" :D)

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#157) schawo válasza hokuszpk (#156) üzenetére


schawo
titán

:)) :))

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#158) Cathulhu válasza hokuszpk (#156) üzenetére


Cathulhu
addikt

irrelevans, itt a mikorkodrol van szo...

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#159) ddekany válasza S_x96x_S (#153) üzenetére


ddekany
veterán

Azaz egyszerűen visszaszívták a tiltást. Magyarázatot adtak? Vagy csak lazán: "Ja, semmi, csak bepróbálkoztunk, de nem jött be..." :U

(#160) stellaz


stellaz
addikt

Kérdés, hogy ha nem fogadom el a szerződést, akkor mi van? Mivel biztonsági frissítés és egyoldalúan nem élhet vissza a hatalmával, ezért vagy vissza kell vásárolnia és kártérítést fizetnie, vagy a versenyjogi esetleg fogyasztóvédelmi hatóságok is semmisé tehetik az egyoldalúan hátrányos kitételeket. Az angol nyelvű szerződéssel meg kitörölhetik a seggüket a nem angol hivatalos nyelvű országokban. Tetszettek volna lefordítani, ha akarnak valamit.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#161) stellaz válasza schawo (#152) üzenetére


stellaz
addikt

A kornyezevedelmi törvény sértése miatt bírságot fizettek, meg páran mentek a kóterba A visszavásárlási kötelezettség és a kártérítés viszont már a javított autók teljesítmény csökkenése és fogyasztás növekedése miatt volt. A megadott paramétereket adott sávon belül bizony teljesíteni kell.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#162) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Sztálin lett az Intel új PR felelőse?

(#163) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Közben a BSD-sek megint a Hypertreading letiltását javasolják az összes INTEL Bios-ban, szerencsére már nem tiltott a Benchmarking :)

DISABLE HYPERTHREADING ON ALL YOUR INTEL MACHINES IN THE BIOS.
https://marc.info/?l=openbsd-tech&m=153504937925732&w=2
HN: https://news.ycombinator.com/item?id=17829790

A few months back, I urged people to disable hyperthreading on all
Intel cpus. I need to repeat that:
DISABLE HYPERTHREADING ON ALL YOUR INTEL MACHINES IN THE BIOS.
DISABLE HYPERTHREADING ON ALL YOUR INTEL MACHINES IN THE BIOS.
DISABLE HYPERTHREADING ON ALL YOUR INTEL MACHINES IN THE BIOS.
DISABLE HYPERTHREADING ON ALL YOUR INTEL MACHINES IN THE BIOS.
DISABLE HYPERTHREADING ON ALL YOUR INTEL MACHINES IN THE BIOS.
DISABLE HYPERTHREADING ON ALL YOUR INTEL MACHINES IN THE BIOS.
DISABLE HYPERTHREADING ON ALL YOUR INTEL MACHINES IN THE BIOS.
DISABLE HYPERTHREADING ON ALL YOUR INTEL MACHINES IN THE BIOS.
DISABLE HYPERTHREADING ON ALL YOUR INTEL MACHINES IN THE BIOS.
DISABLE HYPERTHREADING ON ALL YOUR INTEL MACHINES IN THE BIOS.
DISABLE HYPERTHREADING ON ALL YOUR INTEL MACHINES IN THE BIOS.
DISABLE HYPERTHREADING ON ALL YOUR INTEL MACHINES IN THE BIOS.
DISABLE HYPERTHREADING ON ALL YOUR INTEL MACHINES IN THE BIOS.
DISABLE HYPERTHREADING ON ALL YOUR INTEL MACHINES IN THE BIOS.
DISABLE HYPERTHREADING ON ALL YOUR INTEL MACHINES IN THE BIOS.

Mottó: "A verseny jó!"

(#164) Dr. Akula válasza S_x96x_S (#163) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Azért neked nem szükséges ennyiszer szétkiabálni. :)

(#165) 8th válasza Gyuri27 (#138) üzenetére


8th
addikt

Ó, hogy kapna el a kőbányai szopófantom teeee. Volt beszóóni?

:D

[ Szerkesztve ]

(#166) Cathulhu válasza S_x96x_S (#163) üzenetére


Cathulhu
addikt

Jo, 2000-es evek elejen 1-2 magos procik koraban tenyleg kisebb csoda volt a HT, de manapsag a 8 magos mainstream eseteben mar csak egy nice-to-have dolog. Intelnel is eleg csak novelni a magszamot az alsobb regiokban is es mar nem is kell HT, amugy se volt olyan szeduletes hatasfoka.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#167) hokuszpk válasza S_x96x_S (#163) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

inkabb azt kellene irniuk, hogy "hasznalj I5 -ot vagy vard meg a 9700K -t".

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#168) Balu77 válasza schawo (#152) üzenetére


Balu77
őstag

Igazad van, de az elv hasonló.

A lényeg hogy közben visszatáncolt. Csak megjött a józanabbik eszük akkor. :)

izé

(#169) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Ilyenkor szerintem minden AMD usernek egy kicst, egy egészen kicsit megdobban a szíve :))

(#170) Dandris válasza ddekany (#159) üzenetére


Dandris
tag

Igen, persze ez logikus és valószínű. A te kis buksidban. ;)

mekkora már visszafelé olvasni a hozzászólásokat az intel nyilatkozat fényében... van gond a fejben sok helyen :))

[ Szerkesztve ]

(#171) joey04 válasza CPT.Pirk (#127) üzenetére


joey04
titán

Na közben le is lehet fújni a balhét ahogy látom. Na ezért gáz ez a hír (is) itt.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#172) Dandris válasza joey04 (#171) üzenetére


Dandris
tag

pedig csak biztos forrásból származó, hivatalosan megerősített infóra épülő cikkek, tudod, ez nem blikk.. ;]

(#173) XuChi


XuChi
addikt

Nah akkor most fogom eladni az egész intel motyómat és megyek AMD oldalra. Eddig is tele volt velük a hócipőm, de ez volt az utolsó csepp a pohárban....!!!

Update: Látom már változott a dolog, de sebaj, akkor is váltok. :)

[ Szerkesztve ]

(#174) hokuszpk válasza Cathulhu (#158) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ob*zz felreolvastam. megyek buntibol szamoltatok egy kis mikorkodot.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#176) dabadab válasza Dandris (#172) üzenetére


dabadab
titán

"pedig csak biztos forrásból származó, hivatalosan megerősített infóra épülő cikkek, "

Tehát szerinted a hivatalos inteles EULA az csak valami pletyka? Ne hagyd, hogy a tények a rajongásod útjába álljanak! :DDD

DRM is theft

(#178) dabadab válasza #26681856 (#177) üzenetére


dabadab
titán

"béta.... és nem a pórnépnek, de bocs hogy belevau"

Nem béta és a pórnépnek, a többi az stimmel :D

DRM is theft

(#180) dabadab válasza #26681856 (#179) üzenetére


dabadab
titán

"Az új licencszerződés a jelek szerint sokkal inkább az Intel partnereire vonatkozik, mint az átlagfelhasználókra"

A licenszszerződéssel kapcsolatos elsődleges forrás maga a licensszerződés. Abban nincs ilyen kitétel.

"valamint egyelőre az is elképzelhető, hogy a béta mikrokód licencszerződését élesítették"

Ja, elképzelhető, de továbbra is maradjunk a tényeknél: ez a mikrokód nem volt béta és az Intel se állított ilyet.

Nagyon cuki, ahogy szerinted a feltételezések felülírják a tényeket, de ez valójában nincs így.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#182) XuChi válasza #26681856 (#175) üzenetére


XuChi
addikt

Szemetelni nem szoktam semmilyen fórumban! De amit az intel csinál az elmúlt években, az már a pofátlanság minden fogalmát kimeríti!

(#183) dabadab válasza #26681856 (#181) üzenetére


dabadab
titán

"Illetve nem volt róla szó az intel által kiadott nyilatkozatban hogy béta vagy sem."

A mikrokódról van szó, az nem volt béta.

"Engem sem érdekelnek a te feltételezéseid."

Ugye feltűnt, hogy eddig konkrétan NULLA darab feltételezésemet írtam le? :)

Én tényleg nem értem, hogy miért kell előadni ezt a fanboi szerepet, amikor az ember az agyát és a méltóságát a sutba dobva megpróbál valami alternatív valóságot kreálni, ahol az édesdrágasága semmiért sem hibás.

DRM is theft

(#185) Picco


Picco
addikt

intel tulajkent csak engem basz fel hogy a procijaink naprol napra, mikrokodrol-mikrokodra lassabbak lesznek?
32 thread helyett 16 is felbaszna....de amugy sem szoktam bekapcsolva hagyni a HTt tehat ez nem erint.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#187) CPT.Pirk válasza joey04 (#171) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Miért is gáz ez a hír? Talán valótlant állítottak benne? Hibás a termékük és megpróbálták a kapcsolódó problémákat elmismásolni, csak aztán találkoztak a népharaggal és megfutamodtak.

Amúgy én speciel nem szeretem az Intelt, mert bár tényleg gyors amit csinálnak, de túlárazott. Jelenleg csak annak éri meg nem Ryzent venni új gépnek, akinek feltétlen az IPC a lényeg, de ő meg jól be kell nyúljon a zsebébe. Ilyen árak mellett egyszerűen nem kérdés a döntés: https://prohardver.hu/tema/re_megtiltja_a_teszteket_az_intel_uj_mikrokodjahoz/hsz_133-133.html

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#188) dabadab válasza #26681856 (#186) üzenetére


dabadab
titán

"Pedig csak annyi történt hogy a cég egyik alkalmazottja benne felejtett egy olyan tételt, ami egy előző, béta mikrokód frissítéshez tartozott."

Aha. És ez mitől tény? Mi támasztja alá?

Ne alázd már magad.

DRM is theft

(#189) Dandris válasza dabadab (#188) üzenetére


Dandris
tag

ok, már személyeskedsz... tehát végeztél. :D

(#190) dabadab válasza Dandris (#189) üzenetére


dabadab
titán

A tényeket megbeszéltük, azok elég világosak, azon túl csak a fanboios vergődés maradt.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#191) schawo válasza XuChi (#182) üzenetére


schawo
titán

Most vettél új intelt :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#192) schawo válasza dabadab (#180) üzenetére


schawo
titán

"Az új licencszerződés a jelek szerint sokkal inkább az Intel partnereire vonatkozik, mint az átlagfelhasználókra"

A licenszszerződéssel kapcsolatos elsődleges forrás maga a licensszerződés. Abban nincs ilyen kitétel.

Igen, csakhogy te az intellel nem állsz közvetlen szerződésben, te a mikrokódot nem kapod az inteltől, rád semmiképp sem vonatkozhat EULA, így a kitétel sem. Ezt kábé ezerszer leírtam már ebben a topikban. Az, hogy egy csomóan (te, újságírnokok, mások) nem értenek a joghoz, arról nem tehet senki.

Intel kivette, mert a világ tele van hülye újságírókkal, akik értelmetlen és ostoba cikkekkel dobálják tele az internetet két plusz klikkért.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#193) IstvánLászló válasza XuChi (#182) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

+1 Igen. :) :R :C

(#192) schawo neked is jár a +1 Igen és a :R :C

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#194) dabadab válasza schawo (#192) üzenetére


dabadab
titán

"Igen, csakhogy te az intellel nem állsz közvetlen szerződésben, te a mikrokódot nem kapod az inteltől"

De.

De egyékbént mindenki más is, az Intel senkinek sem relicenszelte a mikrokódot.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#195) s.bala31 válasza dabadab (#194) üzenetére


s.bala31
őstag

Tehàt még az amd fanboyok is szerződésben àllnak a gonosz zintellel? Ìgy màr érthető az oldalakon àtìvelő vergődésük 😀

(#196) dabadab válasza s.bala31 (#195) üzenetére


dabadab
titán

Amennyiben Intel processzoruk van (vagy bármi egyéb okból Intel szoftvert használnak), akkor igen.

Ez mondjuk egy 0-10-es skálán mennyire lep meg?

DRM is theft

(#197) carl18


carl18
addikt

Ez elég szégyen hogy az intel bármit megtehet, látom azóta eltörölte ezt a "Törvényt" :D

De kajak veszek egy új processzort csinálok egy benchmarkot felrakom a youtubera :D
És másnap jön a rendőrség? :D Maga aki feltöltötte azt a tesztet :D
Bent ülök a rendőrségen, előttem ül gipsz jakab, megkérdezem maga miért van itt? Tyúkot loptam.
Hát te jó fiam téged miért hoztak be? Benchmarkoltam egy intel processzort :D

Ez kb hasonló pofátlan lépés volna mint ha az nvidia megtiltani hogy játék videót vegyél fel az ö kártyájukal :D

Sajnos mindig van lejeb, az utobbi években rájöttem hiába gyárt az intel jó procikat, az legaljasabb gyártó ennek ellenére az intel. Én is Intel használtam világ életemben, de a túlárazás és rengeteg "Felhasználót átkúró" lépés azért egy idő után már zavaró.

Azért örülök hogy az AMD feljön végre, másrészt az is poén volt mikor napvilágot látott a Meltdown hiba és az intel az amd mutogatott azoknak is van sebezhetősge. A legnagyobb ZSD" Cég ez a intel, főleg hogy mai napig a filléres kínai szutyok paszta van a cpu-k nagy részén.

Nem véletlen akarják betiltani, talán jelentős lesz a sebesség csökkenés vagy mi ? :D 20%

Másrészt akkor én is panaszt tennék hogy a megvásárolt cpu az új bios után nem hozza azt a teljesítményt amit
papíron tudnia kell. Csak az intelnek van joga minden fajta átkuros szabályokhoz? A felhasználó meg mindig maradjon kusba és türjön el minden a nagy kapitalista cégtől? :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#198) s.bala31 válasza carl18 (#197) üzenetére


s.bala31
őstag

Az utcàra kell vonulni tüntetni, autókat, inteles szervereket gyújtogatni! Éljen a forradalom! ☺️

(#199) schawo válasza dabadab (#194) üzenetére


schawo
titán

:U

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#200) Dandris válasza carl18 (#197) üzenetére


Dandris
tag

Nem tűnt fel hogy nem létező dolgot próbálsz sárral dobálni? :D

(#201) dabadab válasza schawo (#199) üzenetére


dabadab
titán

Attól még, hogy pislogsz, ez még így van.
A Windows meg az MS Office esetén is közvetlenül a Microsofttal vagy kapcsolatban, akkor is, ha azt a Humánsofttól (haha) vetted vagy előtelepítve volt a Dell laptopodon.

DRM is theft

(#202) schawo válasza dabadab (#201) üzenetére


schawo
titán

Kiváló példa. :C Bakker, a bios nem az intelé. A mikrokód a szoftver csak egy apró eleme. A Windowsban tudod hány cég apró fejlesztése van integrálva? Mégsem vagy eggyel sem szerződéses viszonyban. Abban a Microsoft van, te csak a Microsoft szerződését kell, hogy elfogadd (egész pontosan elfogadnotok, mert ugye minden szerződés legalább kétoldalú)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#203) dabadab válasza schawo (#202) üzenetére


dabadab
titán

"Bakker, a bios nem az intelé"

Az nem. Viszont - meglepi! - a mikrokód meg igen és azt nem licenszelte tovább senkinek.

"A Windowsban tudod hány cég apró fejlesztése van integrálva?"

Amely apró cégek a Microsofttal rendes szerződést csináltak a vagyoni jogok átruházásáról (elhihteted, láttam már pár ilyet :) ) - na ez az, amit viszont az Intel megtartott magának.

DRM is theft

(#204) joey04 válasza CPT.Pirk (#187) üzenetére


joey04
titán

Hibás a termékük és megpróbálták a kapcsolódó problémákat elmismásolni, csak aztán találkoztak a népharaggal és megfutamodtak.

Ha te ezt komolyan elhiszed, akkor nincs miről beszélni. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#205) schawo válasza dabadab (#203) üzenetére


schawo
titán

Ha nem licenszelte volna tovább, akkor nem építhetnék be és nem csomagolhatnák az alaplapokhoz. Az összes vagyoni jogot nem kell, hogy átadják. Elég csak a használati jogot.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#206) dabadab válasza schawo (#205) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem sokat lendítene a dolgokon, ha el is olvasnád a licenszet, ugyanis - teljesen nem meglepő módon - van benne egy ilyen rész

"2. LIMITED LICENSE. Conditioned on Your compliance with the terms and conditions of this Agreement, Intel grants to You a limited, nonexclusive, nontransferable, revocable, worldwide, fully paid-up license during the term of this Agreement, without the right to sublicense, under Intel's copyrights (subject to any third party licensing requirements), to [...] (iii) distribute an object code representation of the Software, provided by Intel, through multiple levels of distribution, solely as embedded in or for execution on an Intel-based product and subject to these license terms, and if to an end user, pursuant to a license agreement with terms and conditions at least as restrictive as those contained in the Intel End User Software License Agreement in Appendix A hereto."

Vagyis a Dell meg a többiek megkapják a jogot arra, hogy az inteles végfelhasználóknak terjesszék a szoftvert, de a jogok meg minden marad az Intelnél.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#207) XuChi válasza schawo (#191) üzenetére


XuChi
addikt

Meg is bántam mint a kutya aki hatot kölykezett! Pénezemt adtam egy halott platformra, és még meg is magyarázza azzintel hogy miért is kell majd megint foglalatot váltaniuk. Pasztázott kupak, sebezhetőségek egymás hegyén hátán, túlárazás, mismásolás.... folytassam ?

(#208) s.bala31 válasza XuChi (#207) üzenetére


s.bala31
őstag

Tedd fel apróra a gépet :)

(#209) schawo válasza dabadab (#206) üzenetére


schawo
titán

Ugyanazt a szoftverterméket is millióféle licenccel hozzák forgalomba. Ha ez bennevan, akkor minden bizonnyal a lapgyártók nem ezen licenc szerint jutnak hozzá. Az ügy kedvéért holnap beleásom magam a mikrokód licenszelésbe.

De még ha ezen szerződés szerint is megy, a sublicensing tiltásával a szerződés valószínűleg nem korlátozza a felhasználást. Ha lejjebb le vannak írva a kivételek, hogy mit enged, akkor ez a rész nem tilt. Az engedély magasabb szintű, mint a tiltás.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#210) schawo válasza XuChi (#207) üzenetére


schawo
titán

Kényszer hatása alatt álltál?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#211) CPT.Pirk válasza joey04 (#204) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nehogy már engem nézz hülyének! :P

Dokumentált hibák mindegy gyártó processzorában vannak, ezeket az ERRATA sorolja, ezért adnak ki mikrokód frissítéseket időről időre. A különbség az, hogy az Intelnél sok olyan sebezhetőség is van (került elő), amit ki lehet használni visszaélésre, AMD oldalán meg csak pár került elő azonos témában.

Ebben az a szép, hogy neked nem kell hinned ezekben. Nyugodtan vegyél Intel terméket ha attól jobban érzed magad csak ne akard letagadni a dokumentált tényeket.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#212) XuChi válasza schawo (#210) üzenetére


XuChi
addikt

Nem a kényszer volt, Én voltam a hülye.. :(

(#213) joey04 válasza CPT.Pirk (#211) üzenetére


joey04
titán

Rendben

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#214) CPT.Pirk válasza joey04 (#213) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem úgy nézel ki, mint aki bármit elfogad a leírtakból. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#215) joey04 válasza CPT.Pirk (#214) üzenetére


joey04
titán

Hát egyetérteni nem fogunk, de nincs ezzel baj szerintem. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#216) 2xar válasza CPT.Pirk (#214) üzenetére


2xar
tag

Azért ebben az esetben adjuk meg Intelnek az ártatlanság vélelmét. Simán lehet hogy tényleg nem gondolták ezt így a végfelhasználóiba beletenni, csak benézték. Persze ettől még vérciki az egész, mert:

1. Ekkora cég mint az Intel, ennyi pénzzel és ilyen komoly jogi csapattal (tudja valaki, hogy mire költenek többet? Fejlesztésre vagy ügyvédekre?) ilyen amatőr bakit elkövet... Ez egy szerződés, baszki, amit emberek millióival kötnek. Figyeljenek már oda, hogy mi van benne!

2. Ha nem a végfelhasználói szerződésbe szánták, akkor csak a tesztelőknek, vagy a MS-nak, vagy az alaplapgyártóknak szántba? Egyikben sincs helye ilyennek. Hogyan fogalmazódik egyáltalán meg a fejükben a gondolat, hogy ilyet bárkire ráerőszakoljanak? "Használhatod a termékünket, de nem ám felhívod a figyelmét bárkinek is az általunk benne felejtett, rejtett hibák okozta hátrányokra!"

Ami pedig "Vérpistikét" illeti - innetől csak "VP", szándékosan nem írok nevet, nem (csak) egy konkrét emberről írom - ne lepődj meg azon, hogy nem hajlandó tényeket elfogadni. VP nem gondolkodik racionális ember módjára. Mentálisan nyugodtan helyezd abba a skatulyába VP-t - bár a SJW-ok az utóbbi időben konkrét hadjáratot végeznek a "skatulyázás" fogalma ellen is, mintha nem ez lenne az emberi agy alapvető működési és információtárolási/ feldolgozási metódusa - amibe a laposföld hívőket, chemtraileseket, gyík-ember hívőket, holdra-szállás tagadókat, Trump szavazókat stb. helyezed. Meg a szerelmeseket.

VP ugyanis megteremtett magának (az Intel marketingje és a többi hozzá hasonló érzelmi alapon érvelő sorstársa segítségével) egy kitalált világot, amiben az Intel egy tökéletes, eszményi vállalat, ami soha nem hibázik, minden terméke szuper és hibátlan, konkurencia nélkül álló és minden szempontból megkérdőjelezhetetlen. Az Intel VP fejében egy valódi Superman, akit ráadásul ő meg is tud szerezni (vásárlás útján) magának.

VP nem kedveli vagy szereti az Intelt (és egyébként több más céget, pl. Apple), hanem szerelmes belé. Ezért ne várj józan ítélőképességet tőle a témában, ahogy a 14 éves Mórickától sem várnál objektív beszámolót szíve választott tárgyáról, Zsófikáról.

VP fejében pedig ezért ösztönös reakciók indulnak be minden alkalommal amikor azzal szembesül hogy valaki rosszat mer mondani/ írni/ gondolni az ő kedveséről. Ő ilyenkor a negatív információkat azonnal a "hazugság/ kitaláció" kategóriába helyezi és nem hajlandó feldolgozni és elfogadni a legnyilvánvalóbb tényeket sem. Ő ilyen helyzetben inkább a pártnak a szívének hisz, mint a szemének. A rossz hírek hozoját pedig szintén azonnal a "hater/ellentábori fan" skatulyába helyezi (mint pl. ABU-t, Ph-t, Téged, engem), és így azonnal racionalizálni tudja magának, hogy a rossz hír miért nem igaz: mert egy hazug/elfogult embertől származik. A logikája:
"Senki nem gondolhat rosszat az Intelről csak azért, mert az Intel rosszat tett! Nem! Hisz az intel nem tesz soha rosszat. Mindenki aki bármi rosszat gondol róla, az csak gyűlöletből, irigységből, ellen-fanboyságból teszi."

VP így van bedrótozva. Az érzelmi kapcsolata túl erős a kötődése tárgyával és felülbírálja a józan ítélőképességét.

VP nem egyedi eset. Gyakorlatilag az emberek (vagy legalábbis az itt fúrumozók) jelentős része szenved egy vagy több márkafanatizmustól. A legjelentősebb szerelmes-táborral rendelkező márkák itt (nem feltétlen ebben a sorrendben): Intel, AMD, Nvidia, Apple, Samsung stb.
Joey VP csupán egy különösen súlyos eset, aki az átlagosnál és egészségesnél sokkal durvábban tolja. Hiába, ő már csak egy ilyen javíthatatlan romantikus, hős szerelmes típus.

(#217) s.bala31 válasza 2xar (#216) üzenetére


s.bala31
őstag

Tehát szerinted CPT.Pirk egy racionálisan gondolkodó, abszolút nem elfogult fórumozó, aki pusztán csak merő aggodalomból írogat Intel-es hír alá, hogy megóvja szegény Inteles kollégáit a csalódásoktól. Mellesleg profiljában csak ennyi van: "{ Asus Prime B350 Plus + Ryzen5 2600 @ 4.0GHz + 2*8GB 3000MHz ram + RX460 4GB}---> , Asus Xonar hangkari, 450W XFX fasza táp... Full AMD powa!" :) Ezért nem kellett volna féloldalas monológot írni neki a VP-kről.

(#218) CPT.Pirk válasza s.bala31 (#217) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most erre mit mondjak? ;] Ahogy sebesség megy fogyasztás terén az utóbbi bő pár évben jellemzően az Intel volt a nyerő, úgy ár / érték arányban meg inkább az AMD, ezért is van most is AMD-s gépem, meg volt előzőleg is S939, Phenom2, FX.
Amire rákerül az Intel matrica, az rögtön drágább lesz, mert Intel... Az a mondat meg amit kiemeltél, az meg már ott áll az adatlapomon vagy 5 éve. :)

Az "Inteles kollégát" meg nem a csalódástól kívántam megóvni (nekem aztán mindegy mire költi a pénzét), hanem attól, hogy olyat tagadjon ami dokumentálva van. Értem én, hogy milyen jó az aktuális érkező Core széria pl. egyszálas teljesítménye, de attól még nem kellene elmismásolni az ilyen híreket, amik a sebezhetőségekkel foglalkoznak. Lehet neked nem jött át a több napon keresztül folytatott beszélgetésünk lényege, de erről van szó, lapozz vissza.
Az most itt teljesen mellékes amit írtak neki, hogy jelenleg abszolút ár / érték bajnok a Ryzen 2xxx széria, ha ne nem csak az egyszálas teljesítmény érdekes.

Amúgy valóban nem vagyok Intel fan, de van egyéb oka is ennek. Pl. nézd meg mennyire rövid ideig támogatják a grafikus hardvereiket driveres téren, az után ha valami előadja magát vagy kellene újabb MS rendszert támogatni akkor vegyél újat, vagy válts Linuxra, mert ott van normális driver a hardverhez és később is lesz. Pár Atom-os tulaj bőven tudna mesélni ilyen driveres dolgokról...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#219) Dr. Akula válasza CPT.Pirk (#218) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az AMD is simán túláraz ha megteheti. Lásd: Athlon x2. Nekünk az csak jó hogy most (még) nem teheti meg. Remélem az Intel se sokáig. Tartsák csak sakkban egymást, egyik se szeretetszolgálat, mind2 cég részvényesei szívbaj nélkül szavznának az árduplázásra ha tehetnék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.