Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

> Bár az egészen valószínűtlen, hogy az Intel nekiáll levadászni minden olyan felhasználót,
> aki az új mikrokóddal feltölt egy 3DMark eredményt,

majd megbíz egy magyar ügyvédi irodát, majd ők irják a tértivevényes felszólító leveleket a prohardver főrumozóknak. ( vagy a főrum adminoknak )

Mottó: "A verseny jó!"

(#2) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Elmennek ám a **csába… Megtiltják a tesztek publikálását. Lesz még pofára esés. Remélem sorra nyerik majd a pereket ellenük.

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#3) Tyrel


Tyrel
őstag

WTF? :F

Turenkarn

(#4) atus72


atus72
senior tag

Meg a jó k**a anyjukat!

(#5) vaakuum


vaakuum
addikt

Ehh, igazán ésszerű hozzáállás. Monopol közeli cég, azt csinál büntetlenül, amit csak akar? :F

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#6) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Lol, ezek után kell a ráknak intel processzor.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Én ezt most nem is értem!?

plus ça change, plus c'est la même chose

(#9) Dealer95


Dealer95
őstag

Ezzel csak a saját hírnevüket rontják...

(#10) NomadND1


NomadND1
senior tag

Ez elég szánalmas lépés volt.

(#11) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

hm.
az inteles topikokat olvasgatva tobben is allitottak, hogy nem lassult semmit, sot meg gyorsult is a patchoktol a cucc...
akkor most van + vagy nincs - ?

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#12) Fred23


Fred23
nagyúr

Ezzel szerintem pofára fognak esni, nem gondolták át a következményeket!

(#13) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Reménykedünk, hogy csak egy elirás:

https://twitter.com/RyanSmithAT/status/1032546813176307712
"The whole thing looks wrong anyhow. The very same microcode is being distributed by Microsoft without that license, and forcefully so at that via WU. I get the feeling that someone forgot to remove the beta EULA here for the final release.
"

Mottó: "A verseny jó!"

(#14) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Lassan ebredeznek amerikaban, kivancsi leszek milyen videok jonnek majd a fo youtubeos hangadoktol.
Az az igazsag ebbol szerintem nem tud jol kijonni az intel, mert rogton mindenki arra gondol, hogy rejtegeni valojuk van, az meg rosszabb szvsz mint az egesz mikrokod hatasa. Masreszt belso meresek akkor is lesznek, igy a nagy cegek tudni fogjak milyen hatassal van rajuk az egesz, ami a beszerzeseknel szamitani fog.

#13 inkabb tartom realisabbnak azt a verziot, hogy csak benne felejtettek, minthogy ez szandekos lenne

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#15) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Nem veletlenul nott 100%-ot 8 honap alatt az AMD arfolyama...

OK

(#16) westlake


westlake
félisten

"De jogi értelemben, pusztán elméleti alapon ezt is megtehetik, sőt, gyakorlatilag az összes, teszteléssel foglalkozó médiának megtilthatják ezt."

Ez egy oltári baromság. Ha én felteszek egy új BIOS-t, ami tartalmazza mondjuk az említett frissítést, akkor nem fogadok el semmiféle szerződést. Semmilyen jogcímen nem lehet engem számonkérni azért, mert összehasonlító teszteket végzek az új és a régi mikrokódokkal. Sőt, ha manuálisan frissítem (én) a BIOS-ban a mikrokódot, akkor sem fogadok el semmilyen szerződést. Sőt, az sem rémlik, hogy a tegnapi Microsoft frissítés előtt el kellett volna fogadnom bármilyen szerződést. Szóval ez a nagy partnereknél lehet, hogy megállja a helyét, de a legtöbb esetben nem! Szerződést az fogad el, akit választás elé állítanak, hogy elfogadja-e. Egy tesztekkel foglalkozó oldal sem fogad el semmilyen szerződést (általában). Bemegyek a boltba, megveszem a hardvert és olyan teszteket publikálok, amilyeneket akarok.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#17) Rive


Rive
veterán

Hát, ha valaki a mikrokódot önállóan, mint szerzői joggal védett tartalom értelmezi valaki...
... de akkor a világ tényleg megérett a pusztulásra ;]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#18) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez pont olyan amerikai mocsokság, mint amikor a szolgáltató bepereli a negatív review-t író fogyasztóját. A kiemelt parterekkel szerződhetnek ahogy akarnak, de az egyszeri felhasználó vegzálása sztem már USA-ban is alkotmányba ütköző lenne. (szólásszabadság)

Amúgy a publikáció tiltása hogyan védi meg az intelt a teljesítményromlás miatt indított perektől? Max annyi lehet, hogy egyesével fogják beperelni - de mivel az amcsi bíróságok peranyaga nyilvános, ezért az első fecske után özönlik majd az összes B2B nagyvásárló...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) Lacok


Lacok
őstag

Vajon mit akar takargatni ezzel az Intel? ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#20) Cifu


Cifu
nagyúr

Csak hogy lássuk miről is szól, ha jól értem:

3. LICENSE RESTRICTIONS. All right, title and interest in and to the Software
and associated documentation are and will remain the exclusive property of
Intel and its licensors or suppliers. Unless expressly permitted under the
Agreement, You will not, and will not allow any third party to (i) use, copy,
distribute, sell or offer to sell the Software or associated documentation;
(ii) modify, adapt, enhance, disassemble, decompile, reverse engineer, change
or create derivative works from the Software except and only to the extent as
specifically required by mandatory applicable laws or any applicable third
party license terms accompanying the Software; (iii) use or make the Software
available for the use or benefit of third parties; or (iv) use the Software on
Your products other than those that include the Intel hardware product(s),
platform(s), or software identified in the Software; or (v) publish or provide
any Software benchmark or comparison test results.
You acknowledge that an
essential basis of the bargain in this Agreement is that Intel grants You no
licenses or other rights including, but not limited to, patent, copyright,
trade secret, trademark, trade name, service mark or other intellectual
property licenses or rights with respect to the Software and associated
documentation, by implication, estoppel or otherwise, except for the licenses
expressly granted above. You acknowledge there are significant uses of the
Software in its original, unmodified and uncombined form. You may not remove
any copyright notices from the Software.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#21) MSI.Navi


MSI.Navi
tag

Ez ilyen Intel féle neokommunizmus lesz?

(#22) subaruwrc


subaruwrc
félisten

szokásos intel

(#23) IgnisFatuus válasza NomadND1 (#10) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

+1 Szánalmas..

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#24) Norb79 válasza IgnisFatuus (#23) üzenetére


Norb79
őstag

Aláírásban az hogy a 8700K-d 5000en pörgeted az már annyira súlyos benchmark közzététel, hogy még letöltendő is lehet a vége, vigyázz! :DDD

(#25) t72killer válasza Fred23 (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha tényleg perelgetnek miatta, óriási presztízsveszteség lesz, az EU-ban (sőt, valszleg USA-ban is) meg valszleg felnyomják őket a szólászabadság megsértése miatt.

A konkrét eredmények pedig 100%, hogy ki fognak tudódni, max névtelenül egy random ázsiai+orosz VPN-en keresztül, aki meg nem hiszi el őket, szépen lefuttatja magának a teszteket.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) Lacika112


Lacika112
aktív tag

ejha

Lelki szemeim előtt látom hogy a tesztoldalak megkapják az új intel procit (ha kapnak majd?) és közlik hogy az órajele x, fogyasztása x, teljesítménye meg x, DE szép kék volt a doboza :C :W :C :W :C

most komolyan? van ennél lejjebb? :(

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#27) IgnisFatuus válasza Norb79 (#24) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Hmmm...reménykedem, hogy felszólítással kezdik, nem egyből a yardot küldik rám! :)

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#28) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Bár az egészen valószínűtlen, hogy az Intel nekiáll levadászni minden olyan felhasználót, aki az új mikrokóddal feltölt egy 3DMark eredményt, elvégre annak igen komoly médiavisszhangja lenne, és valószínűleg nem is jönnének ki belőle túl jól. De jogi értelemben, pusztán elméleti alapon ezt is megtehetik, sőt, gyakorlatilag az összes, teszteléssel foglalkozó médiának megtilthatják ezt.

Nem vagyok jogász és nem értek ehhez, de nekem igen valószínűtlennek tűnik, hogy az Intel egy elektronikus sajtpapírra írt egyoldalú változtatása rám mint vásárlóra (aki az EULA vagy mi változtatása előtt már bevásárolt) ez bármiféle hatással vagy kényszerítőerővel bírna.

Az EULA-nak meg a hasonló szoftver liszenc megállapodások tartalma nem ütközhet törvénybe.

(#29) Picco válasza hokuszpk (#11) üzenetére


Picco
addikt

az inteles topikokat olvasgatva tobben is allitottak, hogy nem lassult semmit, sot meg gyorsult is a patchoktol a cucc...

en csak azt szeretnem tudni ok mit szivtak...es honnan lehet beszerezni. :U

(#28) joysefke de amazonnak es a tobbi cloud providernek effektive megtiltja hogy tajekoztassak ugyfeleit az intel hibajabol fakado teljesitmenyvesztes mertekerol.

[ Szerkesztve ]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#30) Cifu válasza westlake (#16) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akkor javaslom azért olvasd el a boltban megvásárolt hardware-hez tartozó papírokat is egyszer.

A vásárlással kvázi szerződés jön létre a gyártó és a felhasználó között, amit te elfogadsz azzal, hogy megvásárolod az adott eszközt.

Ha le akarod tölteni a friss BIOS-t, feltehetően előtte be kell pipálnod, hogy elfogadod az EULA-t.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#31) leviske


leviske
veterán

Csodálkozom, hogy az Intelnek megéri a felhős piacon kekeckedni a nagyhalakkal. Pont az a terület, ahol aztán nem szenvednek hiányt a konkurenciát illetően.

[ Szerkesztve ]

(#32) westlake válasza Lacika112 (#26) üzenetére


westlake
félisten

Semmilyen új processzorról nem volt szó. Egy adott új mikrokód és a régi mikrokódok teljesítménybeli különbségét nem lehet publikálni. Senki nem beszélt arról, hogy ne lehetne processzorokat tesztelni. :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#33) Cifu válasza joysefke (#28) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az EULA-nak meg a hasonló szoftver liszenc megállapodások tartalma nem ütközhet törvénybe.

Elvben igazad van, de ha arra kerül a sor, ezt bíróságnak kell kimondania.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#34) schawo


schawo
titán

Ez egész valami oltári nagy bullshit lesz. Tuti, hogy csak bentfelejtették tévedésből. Mert ennek a kitételnek semmilyen jogi következménye nincs. Nagyjából annyi, mintha azt írták volna bele, hogy mindenki vállalja, hogy 3 napon belül önként főbelövi magát, ha mégis megsérti a szerződést. Ugyanis senki nincs közvetlen szerződésese viszonyban az intellel, és ha mégis, akkor sem illeszkedik a jogszabályi környezettel. Ez tényleg csak a béta szerződött partnerek felé érhet bármit is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35) westlake válasza Cifu (#30) üzenetére


westlake
félisten

Milyen papírokról beszélsz? Neked papírokat szoktak odaadni vásárlás előtt, amit el kell olvasnod és az abban foglaltakat el kell fogadnod? Több mint 25 éve vásárolok hardvereket, de még sosem kaptam semmilyen "szerződést".
Mutass már nekem egy olyan gyártói oldalt légy szíves, ahol el kell bármilyen szerződést fogadnom a BIOS letöltése előtt.
Szerintem igazából végig sem gondolod milyen oltári badarságokat írsz le. :(

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#36) schawo válasza Cifu (#33) üzenetére


schawo
titán

ezt bíróságnak kell kimondania

Dehogy. Intel, ha akar, perel, és akkor kell bíróságnak kimondania. Ha nem perel senki, akkor nem kell kimondania ahhoz, hogy érvénytelen legyen. A jogszabályok akkor is a szerződések fölött állnak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37) joysefke válasza Cifu (#33) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Elvben igazad van, de ha arra kerül a sor, ezt bíróságnak kell kimondania.

Ez nyilván igaz. Egyszerűen arra akartam utalni, hogy a papír minden elbír, főleg ha elektronikus. Attól hogy két szerződő fél aláír egy szerződést (fogyasztó beklikkeli az EULA-t) vagy az egyik fél trükkel vagy egyéb módszerekkel valahogy rákényszeríti a másikat a szerződés elfogadására (fogyasztó beklikkeli az EULA-t) attól a szerződés még nem szükségszerűen érvényes.

Az hogy ők a mikrokód frissítéseket az értékesített termék részének tekintik nagyon szép és jó, de a vásárlás már a legutolsó EULA módosítás előtt megtörtént, márpedig ha a processzor egy hibás/nem megfelelően használható állapotban van, akkor én -EULA ide vagy oda- valamilyen formában jogosult vagyok javításra ami kiküszöböli a hibát. Legalábbis eddig így működtek a dolgok.

(#38) Fred23 válasza t72killer (#25) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem mernének szerintem perelni, vagyis lejáratták magukat ingyen, minden haszon nélkül. Ha meg mégis mernének, szerintem duplán szívnának a végén.

(#39) Cifu válasza westlake (#35) üzenetére


Cifu
nagyúr

Fogsz egy alaplap kézikönyvét, és felütöd. A belső oldal általában ezzel kezdődik.

Tessék, itt egy random ASUS deszka kézikönyve, a második oldal erről szól.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40) Cifu válasza schawo (#36) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ok, valóban, így korrekt a megfogalmazás.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41) Rive válasza westlake (#35) üzenetére


Rive
veterán

Több mint 25 éve vásárolok hardvereket, de még sosem kaptam semmilyen "szerződést".

Bal oldalt az a füzet, például
Persze, aki olvasatlanul kidob mindent :P

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#42) westlake válasza Cifu (#39) üzenetére


westlake
félisten

Te most már terelsz. Senki nem beszélt kézikönyvről. Szóba sem került.
De megmutatnád hol van ebben leírva bármi is a teszteredmények publikálhatóságáról? Nem fogod, mivel sehol nincs benn ilyen leírva. Ennél kicsit jobban kellene próbálkoznod...

#41: Bal oldalt az a kis füzet a dobozban van, amit azután bonthatok ki, miután megvettem a terméket. Miről is beszélünk? OEM CPU-t is árulnak. Ott hol a kis füzet? Ha te megveszel egy autót, aminek a csomagtartójában ott egy papír, hogy te nem használhatod azt az autót, mert tilos, akkor mi van? :D

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#43) schawo válasza westlake (#42) üzenetére


schawo
titán

Nem vagy közvetlen szerződésben intellel.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44) Cucuska2 válasza Cifu (#39) üzenetére


Cucuska2
őstag

Áhá, hogy ezért volt teli Tajvan ASUS boltokkal, mert az ASUS tajvani... :R

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#45) t72killer válasza Cifu (#33) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Remélhetőleg ki fogja mondani. Sztem elég alacsonyan pattog a labda az amcsi ügyvédeknek.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46) Lacika112 válasza westlake (#32) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Mért kövi gen-ben javítva lesz a 10+ éves sp-met hiba? nem majd 2? 3? év múlva csak
Addig fel kell tedd a javításokat ráadásul ha jól tévedek W10 alapban tartalmazza. (legalább is egy részét)

Nem azt mondtam hogy nem lehet tesztelni hanem azt hogy a kövi genek is ugyan ilyen hibásak és emiatt kell rá a javítás tehát ha kijön, leteszteled és publikálod már te vagy a gonosz nem? hisz minden oldal ami hardverrel foglalkozik 1-2 előző gen-hez viszonyítja és akkor még nem volt rá javítás tehát óhatatlanul is megszeged intel ultimátumát nem ?

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#47) quint válasza Cifu (#33) üzenetére


quint
aktív tag

Ezt olyan >2000 éve már kimondták Rómában :K

(#48) westlake válasza schawo (#43) üzenetére


westlake
félisten

Pontosan erről beszélek én is. Az felhasználók túlnyomó többsége semmilyen szerződésben sincs semmilyen gyártóval. Magyarul nincs joguk semmit sem számon kérni. Akkor kérhetnek valamit számon rajtam, ha bármit is elfogadtam vásárlás előtt! Jó, persze azután is, ha valami szoftveres részről van szó, de azt ugyanúgy el kell fogadnom, hogy számon kérhessenek.

#46: Nade melyik része nem érthető annak, hogy te (mint felhasználó), vagy egy teszteléssel foglalkozó oldal nem fogad el semmilyen szerződést (új szerződést) azzal, hogy BIOS frissít? Ha nem fogadtál el szerződést, akkor nem is köt semmi, amit megsérthetnél.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#49) Rive válasza westlake (#42) üzenetére


Rive
veterán

Bal oldalt az a kis füzet a dobozban van, amit azután bonthatok ki, miután megvettem a terméket. Miről is beszélünk?

Dobozos szoftvernél is csak a doboz kinyitása után buggyanik elő az EULA (már, ha még papír alapon van), ettől függetlenül érvényes és: szerződés, akkor is, ha nem tetszik vagy nem tudtál róla.

Az OEM cuccok ugye elviekben nem kerülhetnek végfelhasználóhoz, csak termék részeként.

Ha te megveszel egy autót, aminek a csomagtartójában ott egy papír, hogy te nem használhatod azt az autót, mert tilos, akkor mi van?

Ezek a szerződések alapvetően akkor is érvényesek, ha egyes részeik egyes országokban törvények vagy más ok folytán érvénytelenek, netán szimplán hülyeségek.

Ui.: Pontosan erről beszélek én is
Az a hozzászólás helyesen úgy néz ki, hogy nem vagy szerződött Intel partner. Ettől függetlenül bizony felhasználóként processzoronként van egy-egy érvényes végfelhasználói szerződésed velük...

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#50) Silεncε


Silεncε
őstag

Gratulálok az intelnek, egy újabb felhasználóbarát lépést láthattunk. Már várom hogy manbal meg a többiek jöjjenek megmagyarázni, hogy ez igazából milyen jó is, meg hogy ez csak a usereknek jó, meg amúgy is, az AMD írta bele....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.