Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KAMELOT


KAMELOT
titán

Milyen zana kis robot....nemértem mit beszél :D

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2) rolii21


rolii21
aktív tag

Discoveryn reklamba azokott menni h egy majom az agyaba epitett szamitogepes lapkaval iranyit egy robot kart:D

Az eladó dolga, hogy az árat meghatározza, a vevő dönt, hogy azt elfogadja vagy sem. "Jobs legnagyobb alkotása nem egy Apple termék, hanem maga az Apple." Pü re válaszoljá'

(#3) FlekkeN


FlekkeN
aktív tag

Szerintem egy kicsit rossz irányba fordul a dolog.
Az ember tanulja meg hogyan irányítsa robotot az agyával az előre meghatározott tevékenységek segítségével, amikor ennek úgy kéne lezaljania, hogy a robot hozzárendeli a jobb láb felemelése gondolatát a jobb láb felemelése cselekvéshez. Tehát a robotnak kéne tanulnia az ember gondolatait olvasnia és azokat a cselekvésekhez rendelni mondjuk egy kalibráció segítségével. Ehelyett az MRI-ben fekvő ember egy csapot tekerget és úgy fordul jobbra a robottal.
Elképzelem ahogy pár év múlva egy komplex mozdulatsor abból fog állni hogy azt képzeli el hogy kimegy a kertbe elültet egy retket és utána meglocsolja a slaggal. Ez lesz a menj előre 20 métert majd fordulj jobbra parancs.
Én nem attól félnék, hogy nem fogjuk tudni kinek az avatarja kihez tartozik hanem, hogyha felkel a csávó nem fog tudni járni hanem kertészkedni próbál. :))

(#4) Apone33


Apone33
őstag

A kis aranyos. :D

Play Hard!!!

(#5) bambano


bambano
titán

hogy találták meg az első elmét? :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Mozis példával élve ez inkább Surrogates...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#7) tomab04a válasza FlekkeN (#3) üzenetére


tomab04a
aktív tag

:DDD :DDD :DDD Te beteg vagy kicsit

Nincs ekezet.

(#8) Apone33 válasza tomab04a (#7) üzenetére


Apone33
őstag

:DDD

Play Hard!!!

(#9) domi007


domi007
őstag

ami a maga egyenlőre meglehetősen korlátozott

Komoly weboldalon egyenlőre egyelőre helyett...nekem ez mellbevágó. :( :(

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#10) rollair


rollair
csendes tag

Több ilyen kísérlet is van, agyi elektromos aktivitáson (EEG) alapuló, eseményhez kötött potenciálokkal állítólag már csináltak "normális" BCI-t (Brain Computer Interface-t), ami egy viszonylag olcsó megoldás az fMRI-hez képest. A csillagászati szkenneridő-árak, kevés szkenner, stb. miatt nálunk a Balassa utcai MR-be olyanoknak is nehéz bejutni, akik nem a saját testük fogjai. Szerintem ez erősen limitálja a robotot.

(#12) big-J


big-J
őstag

Persze hogy az orvostudomány fogja használni, mindent őnekik fejlesztenek ki, ahogy az atomtechnológiát is annak idején ;) mesemaci mindig része a sztorinak.

(#13) kariad


kariad
senior tag

És nem veszélyes abban a fMRI-ben eltölteni sok időt? Az a sok mágneses mező vagy micsoda nem káros az agyra?

Csak csinálni kell valami jó kis sci-fit és máris szorgosan dolgoznak raja a tudósok... :D

[ Szerkesztve ]

(#14) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Na ez érdekes kis cikk lett köszönöm :R

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#15) dani993


dani993
senior tag

Egy ilyennel fogok bankot rabolni!

(#16) FlekkeN válasza dani993 (#15) üzenetére


FlekkeN
aktív tag

Jah majd te is egy közben arra fogy gondolni hogy beszabadultál egy veteményesbe. Mire belépsz a bank ajtaján már 20x kinyitottad a csapot meg elzártad.

(#17) dani993 válasza FlekkeN (#16) üzenetére


dani993
senior tag

Nem baj, lesz jó sok páncél rajta, hogy legyen időm szöszmötölni.

Közben Farmville-zek és beprogramozom hogy a répavetésre tüzeljen.

[ Szerkesztve ]

(#18) luciferc


luciferc
őstag

Nekem annyira furcsa egy gyerekcipőben járó technológiára azt mondani, hogy "A technológia jelenleg még csak a jéghegy csúcsánál tart". Biztos helyes ez így? Szerintem a jéghegy csúcsa mást jelent.

(#19) Bada Bing válasza luciferc (#18) üzenetére


Bada Bing
tag

Haha, ugyanez tűnt fel, ezért kattintottam a hírre. Megy is a képzavargyűjteményembe.

(#20) wolfman válasza domi007 (#9) üzenetére


wolfman
veterán

És az amikor esti híradókban, nagy nevű TV adóknál úgy mondják, hogy "RÁDIÓAKTÍV" RADIOAKTÍV helyett??? Erre mondta annó a kémia tanárom, hogy a bekapcsolt rádió, amin a zenét hallgatod, az a rádióaktív. :)

luciferc: Nekem is inkább az utolsó simítások utáni időt jelenti vagy esetlegesen egy extra kényelmi funkciót, de semmiképen sem az első teszt időszakot.

Ha megvalósul ez a dolog, majd sokan nem kapálni akarnak vele, hanem rabolni, lopni, ölni. És akkor nem ezek a kis suta csetlőbotló robotokra lesz kereslet, hanem ezekre!
:D

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#21) Tomy Yayo válasza big-J (#12) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Nekem is ez jutott eszembe. Sok mindent fejlesztenek, hogy szebb/jobb/egyszerűbb legyen az élet, aztán amire érdemes arra lecsap a katonaság, és pusztításra használja. Ez tökéletes is ebből a szempontból, "eldobható" robotkatonákkal irtani az ellent. A drónok után ez lehet a következő lépés. Jó irányba haladunk... :(

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#22) Dominó85 válasza VaniliásRönk (#6) üzenetére


Dominó85
veterán

Ja, csak azzal a filmmel is az a gond, hogy belehalna az ember, ha 20-30-40 órákat feküdne egy ágyon mozgás nélkül, úgy hogy közben valahol máshol mászkál az elméjével. :D

* Péter - 06302461862 *

(#23) BlackPriest


BlackPriest
őstag

nehéz lesz megmondani, hogy melyik test kihez tartozik

majd kapnak rendszámot, sötétített ablakos autóról sem mondod meg ki vezeti...jó nagy aggodalmat kelthet ez a probléma :D

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#24) Misály válasza VaniliásRönk (#6) üzenetére


Misály
addikt

Nekem is inkabb az jutott eszembe, igaz az egy meltatlanul lesajnalt film.

(#25) buherton


buherton
őstag

Electroencephalogram -> elektroenkefalográfia

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#26) zedok


zedok
senior tag

Lassan jönnek a cylonok is! :D Kíváncsian várom mi sülhet ki ebből, bár a kiforrott verziónak kellhet még 10 év minimum. Érdekes jövőnek nézünk elébe!

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#27) VIC20


VIC20
őstag

"...de a későbbi fejlesztések által megvalósulhat az, amit az Avatar című mozifilmben láthattunk."

Azt hiszem, eltévesztetted a mozifilmet, nem?

(#28) BlackPriest


BlackPriest
őstag

most látom a videót. rájöttem volna a vezérlő ember helyében hogy kell bal horgot ütni, az a kapálózó faszi rohadt idegesítő...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#29) .mf válasza VaniliásRönk (#6) üzenetére


.mf
veterán

"Mozis példával élve ez inkább Surrogates..."

Utánanézve tényleg ehhez passzolna a leginkább.
A GitS-t terveztem még beírni, hiszen ott is megjelent néhányszor sztori-elemként ez, hogy táv-hackelt robotokat és androidokat, esetenként embereket használtak felderítésre vagy akár cselekedetek végrehajtására, s az első, 1995-ös film cyberpunk alapműnek tekinthető, rengeteg más mű merített még belőle ihletet.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#30) Graphics


Graphics
Jómunkásember

"A technológia jelenleg még csak a jéghegy csúcsánál tart, de a későbbi fejlesztések által megvalósulhat az, amit az Avatar című mozifilmben láthattunk."

Ez csak nekem ellentmondásos? Ha valami a jéghegy csúcsánál tart, utána már csak lentebb van....

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31) Bada Bing válasza Graphics (#30) üzenetére


Bada Bing
tag

Ez egy kifacsart szófordulat, aminek igazából semmi értelme. A szerző azt akarta mondani, hogy a technológia még gyerekcipőben jár.

Van egy olyan kifejezésünk, hogy ez csak a jéghegy csúcsa. Ez azt jelenti, hogy ennél valójában sokkal több van a felszín alatt, mi csak egy részét látjuk mindannak, ami már ott van. Ennek félreértéséből és elferdítéséből született az ismertető szövege.

[ Szerkesztve ]

(#32) leslieke válasza zedok (#26) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Csak aztán nehogy harc a kenyérpirítókkal. :DDD

A témához:
Szerintem ezek hasznos kutatások, sok helyen lehetne robotokat használni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#33) #56230144


#56230144
törölt tag

Lol.Jó cikk!Tök aranyos a robot

(#34) walkmanboy


walkmanboy
tag

Érdekes a cikk, a robotot már imádom :)

A nők szerint a szülni a legnehezebb.. Vajon BF-eztek e már 220-as pingel?

(#35) #56230144 válasza walkmanboy (#34) üzenetére


#56230144
törölt tag

Énis,tök jó az elképzelés. :D

[ Szerkesztve ]

(#36) Auratech


Auratech
őstag

Szerintem még pár év és Stephen Hawking indul a következő nyílt teniszbajnokságon. Nagyon gyúr rá...

Auratech Field Recording

(#37) #56230144 válasza Auratech (#36) üzenetére


#56230144
törölt tag

:DDD

(#38) VaniliásRönk válasza Misály (#24) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Mert ebben nem sikerült egy válogatott amcsi csapatnak atombombával újraindítani a Föld magjának forgását, újragyújtani a Napot, vagy szétrobbanatani egy kisbolygót... ami nem vegytiszta baromság arra nem harap a tömeg.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#39) lujó55


lujó55
őstag

tutira ez a jövő.

(#40) nyunyu


nyunyu
félisten

Pont tegnap sikerult kifaggatni az epuletautomatizalo kollegat szeretett vezerunk agyhullamokkal vezerelheto intelligens haz hobortjarol.

Kiprobaltak tobbfele fejre szerelheto szenzorral is, nagyjabol mukodott is a koncepcio, de egyreszt minden emberre kulon-kulon kell kalibralni a muszert, meg sok helyre nem eleg a 80% pontossaga.

Pl. elektromos toloszek vezerlesre alkalmatlan, mert mi van, ha ezerrel jon az uton szembe egy megrakott teherauto, es a szerencsetlen nem birja megallitani a toloszeket, mert pont stresszes helyzetben detektalja felre a gondolatot, es kanyarodas helyett eloret kapcsol?

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#41) dajkopali válasza nyunyu (#40) üzenetére


dajkopali
addikt

na ezek kiváló kérdések
én is sokat töprengtem már hasonlókon, és úgy látom a fejlesztések koncepciózusan még nem tiszták, ugyanis két eset lehetséges
- vagy technológiai problémával állunk szemben, ami annyit jelent, hogy pontosabb és kevésbé befolyásolható szenzorokat kell megalkotni az agytevékenység mélyebb megismerése alapján, és akkor egy használható végtermék létrehozása csak idő és pénz kérdése
- vagy koncepcionális hibáról van szó (ilyen módon nem lehet használható eszközöket előállítani az emberi agy sajátosságai miatt), és akkor annyi
de már az is nagy dolog lesz, ha ezernyi kísérlet után a fenti kérdésre válasz születik

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#42) ddekany


ddekany
veterán

Ugyan semmi köze az Avatárhoz, ahol élő testet irányított egy másik élő test... és nem ilyen béna/korlátolt módon... és látom a jéghegyes dolog azóta is zavaros a szerkesztőségben... és nem tudom mi ebben az új, mikor már rég kismillió ilyen projektről lehetett hallani, ahol gondolattal próbálnak irányítani valamit... de hát ilyen a sajtó, na.

(#43) Auratech válasza nyunyu (#40) üzenetére


Auratech
őstag

Az agyhullámok elektromos detektálása kb. olyan ma, mintha egy szerverszoba fölé telepített antennával próbálnánk a futó programokra következtetni a kibocsájtott rádiózajból. Meglepően sok info kinyerhető a saccolt 0-hoz képest.
Most az folyik, hogy az agyat is kondicionálják a vezérléshez szükséges minták tanulására és próbálnak hangolni az agyhullámok mintázatára. Az MRI természetesen "csak" agyi áramlást mér, de mivel a gondolkodás az adott terület aktivitásával-keringésnövekedésével jár, valamennyire analóg lehet az elgondolt cselekvés agyi aktivitásának mintázatával..
A példaként hozott mozdulatsor több jól "bedrótozott" motoros működést használ, ahol a féltekéhez kötött aszimmetria is kihasználható.
Van eredmény az EEG érzékenységének növelésére is. Az eeg ált. 31-63-123 csatornát- érzékelőt használ. Ennyi a felbontása.
Saját ötletem, hogy a passzív érzékelőket aktívakra kell cserélni. Tehát a pár tucat elektróda antennaként saját erőteret hoz létre, aminek interferenciaképét az agyterületek aktivitása modulálja. Az erőtér egy interaktív kalibrációval hangolódik az adott személy agyához. Evvel a jel-zaj viszony javul.
Egyfajta virtuális érzékelők jönnek létre, mint a fejhallgatóban előállított 7.1 térhang virtuális hangszórói. Evvel több ezer pontra(csatornára) lehet bővíteni a mintavétel felbontását. A technológia alkalmas a mozgás belső képzetének követésére, úgy ahogyan a belső beszédet felismerhető hanggá alakította egy másik kísérlet.
-A tolószékek lehetnek félautonóm rendszerűek is, beépített biztonsági funkciókkal.
Sajnos a felhasználás először nem a kórházakban jelenik meg, hanem a harctereken...

Auratech Field Recording

(#44) Mans20


Mans20
addikt

Ezek fognak minket kiirtani 50 év múlva.

(#45) VaniliásRönk válasza Mans20 (#44) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ezek 500 év múlva sem, de bízzunk az emberi találékonyságban. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#46) Sopi


Sopi
senior tag

Aztán nehogy az avataron keresztül egy álomvilágot lásson az iránytó, különben így járunk :)) :
Meet the Pyro

(#47) xors


xors
senior tag

talán az még nem probléma, hogy összekeverjük melyik kinek a robotja... Majd talán 50-100 év múlva. Az elképzelés nem rossz, de egyenlőre értelmetlen és komplikáltabb mint ha gombokkal irányítanánk a robotot. Ez a fekszem az fMRI ben és gondolok egy vízcsapra, hogy jobbra menjen, meg még borzalmasan kezdetleges. Sok-sok év kell még, hogy használható legyen, de nem lehetetlen. A robotok amúgy meg nem a jövő hanem a jelen: már ma is van pilóta nélküli gép, holdjáró robot stb... És minden a pentagonnál kezdi: a mobiltelefon, a számítógép...

(#48) wikings2


wikings2
őstag

Olyat lehet hogy férfi létemre női avatárom legyen? :U

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#49) xors válasza wikings2 (#48) üzenetére


xors
senior tag

ezek robotok, amik semleges neműek.

(#50) wikings2 válasza xors (#49) üzenetére


wikings2
őstag

akkor inkább a halál :U

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.