Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Forest48


Forest48
aktív tag

Nem rossz ötlet, de kb hány mA-al tud tölteni? Mert nem mindegy h hány órát szoliztassam a telefont az asztalon.

(#2) Yany válasza Forest48 (#1) üzenetére


Yany
addikt

+1
Ha ezt bevezetik, ebből a szolizásból szállóige lesz. :C

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#3) boncser


boncser
aktív tag

Jópofa dolog csak szerintem nagyon drága lesz ahhoz képest hogy "csak" egy töltő.

(#4) #56573440


#56573440
törölt tag

hát nem tudom én ezt az egészet nem igazán tudom elképzelni mint a jövő. azt inkább jobban hogy a konyhában a munkapultokba, az éjjeliszekrény tetejére, a számítógép asztal lapjába stb fix töltőfelületek, amik észlelik mit tettél rá és annak megfelelően töltik. persze ez is csak egy elképzelés, egy ilyen ágyú a sarokba aztán arról meg minden megy se egy visszataszító jövőkép:D

(#5) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Még lassabb töltés és energiavesztés töltés közben. Kitalálták már, hogy 30 másodperc alatt teljesen fel lehet tölteni egy aksit. Miért nem azt kezdik fejleszteni. Egyre jobban mennek rá a hóküszpókra. Napelemes töltők már léteznek.

(#6) hagymas7up


hagymas7up
tag

Még a végén a microsoftból is lesz valami.
Nagyon szimpatikus az ötlet, bár szerintem úgy lenne az igazi, ha egy szobán belül mindegy, hogy merre van a telefon.

[ Szerkesztve ]

Eladó Siemens S3-at, S10 Active-ot, illetve Alcatel OT Com-ot keresek. Ha tud valaki PÜ. Thx

(#7) macskea


macskea
őstag

Ha meg a telefon és a töltő közé hajolsz, nő még egy fejed... köszi, kihagyom. :R

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#8) boncser válasza hagymas7up (#6) üzenetére


boncser
aktív tag

Fel kell rakni a csillár helyére. :):)

(#9) wlandroid


wlandroid
tag

...és a teló felmegy 50 fokra, az éjjeli szekrény pedig kigyullad :D

(#10) hagymas7up válasza boncser (#8) üzenetére


hagymas7up
tag

És téényleeeg. :C :DDD
Hatalmas vagy :C

Eladó Siemens S3-at, S10 Active-ot, illetve Alcatel OT Com-ot keresek. Ha tud valaki PÜ. Thx

(#11) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Inkább a fejlesztők figyelmének felkeltését reformálják meg, nem ilyen hülyeségekre pazarolják az erőforrásaikat. :U

(#12) Fejvadi válasza hagymas7up (#6) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Még a végén ha útba esik neki egy vibri és felismeri a tölthető elemet, rárepül arra is :)

(#13) Tomi_Ohl válasza Fejvadi (#5) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Egyetértek.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#14) WinPho válasza kolosanyi (#11) üzenetére


WinPho
senior tag

Ez egy teljesen más részleg, gondolom csak részben foglalkoznak kompletten a telefonokkal vagy magával a WP-vel.

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#15) kcsa válasza macskea (#7) üzenetére


kcsa
veterán

Az éjjeli lámpától hány fejed nőt eddig? :F

(#16) darvinya válasza Forest48 (#1) üzenetére


darvinya
titán

Elég naggyal, ahogy gyűjtő lencsével tűzet gyújtani.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#17) kcsa válasza kcsa (#15) üzenetére


kcsa
veterán

nőtt... írni sem tudok már hat felé.

(#18) Pepeninho


Pepeninho
őstag

Ha már leteszem a telefont az asztalra akkor nem tök mindegy, hogy egy 10x15 centis lapra teszem vagy a lámpa hatósugarába? :) Ennek csak akkor lenne igazán értelme ha a nappali csillárját csinálnák meg nekem ilyen technológiával. :)

Szerintem ez egy újabb kétségbeesett elképzelés a Nokia (Microsoft) részéről.

Ps4, p30 pro

(#19) Pepeninho


Pepeninho
őstag

....

[ Szerkesztve ]

Ps4, p30 pro

(#20) Fejvadi válasza kcsa (#15) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Én nem is merek éjjeli lámpát kapcsolni :)

(#21) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Ez valami nagyon futurisztikusan nézne ki. :C
tiszta sci-fi. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#22) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Jujj, rémgagyi ötlet, jobban megbonyolítani nem is lehet már egy egyszerű folyamatot, néznék nagy szemekkel, ha ez életképes lenne a piacon.

Amúgy meg nem igazán értem mi a gond a bölcsőkkel vagy a qi padokkal, legalább minden reggel pontosan tudom hol keressem a telefont.

Bár így bárhova dobod le, úgy fog ragyogni mintha a maga a jóisten áldaná folyamatosan :D

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#23) dew28 válasza Cathulhu (#22) üzenetére


dew28
aktív tag

infraval akarjak (+valami erosen iranyitott "fenysugarrol" is olvastam masik oldalon), az meg ritkan ragyog

+ elvileg ezredmasodperc alatt lekapcsol ha megszakad a fenysugar, ugyhogy nem fogja ategetni a fejed

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#24) BlackPriest


BlackPriest
őstag

lehetne lézeres a csillár helyén, de olyan funkcióval, hogyha a sugár útjába kerül valami, egy tükörrendszerrel alternatív útvonalat keres :D

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#25) Acélfarkas válasza BlackPriest (#24) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Persze, és a fejed lenne az egyik tükör :), sőt az előnyös, ha még kopasz is vagy :P

[ Szerkesztve ]

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#26) dew28 válasza Forest48 (#1) üzenetére


dew28
aktív tag

a telefonon levo paneltol ('napelemtol') fugg, 37.1 mW/cm2 ertekkel szamolhato . kb.

#23 : Bocsanat, 50millisecundomon belul kapcsol le a fenysugar

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#27) BlackPriest válasza Acélfarkas (#25) üzenetére


BlackPriest
őstag

nem kell kopasznak lenni, eég egy MS által gyártott diszkógömb sapi, vagy tükrös fejpánt :D

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#28) #22743424


#22743424
törölt tag

Remék dolog de mellette azt a vonalat is lehetne eröltetni ahol a kijelzőbe van beépítve napelem. Egy 4,5,6 stb méretű kijelzőbe tett napelem cella egész komoly mennyiségű energiát tudna termelni. Kár,hogy ez nem nagyon terjed csak egy két speciális készüléknél lehet ezt megtalálni.

[ Szerkesztve ]

(#29) BlackPriest válasza #22743424 (#28) üzenetére


BlackPriest
őstag

szerintem torzítja a képet valamennyire

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#30) Matada2.3 válasza Fejvadi (#5) üzenetére


Matada2.3
veterán

+1 fókuszálni kéne a félbehagyott/elfelejtett dolgokra... jobban járnánk

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#31) nemlehet válasza #22743424 (#28) üzenetére


nemlehet
őstag

Szerintem nem lenne túl sok értelme. Többnyire a zsebedben van a telefon, direkt napfénybe amúgy se szerencsés rakni, a mindenféle beszűrődő egyéb fények meg kb semmit nem töltenének.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#32) BlackPriest válasza Matada2.3 (#30) üzenetére


BlackPriest
őstag

van ott erőforrás több projektre...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#33) Syl


Syl
nagyúr

Ez majd tud gyógyító energiát is sugározni? :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#34) #22743424 válasza nemlehet (#31) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nem kell hozzá direkt fény,
http://www.origo.hu/techbazis/20140404-ezt-a-mobilt-tolti-a-sajat-kijelzoje.html
Bocs a linkért de mobilról vagyok.persze nem tökéletes de majd idővel

(#35) RaveForce


RaveForce
veterán

nekem speciál macerásabb lenni, a dolgozó asztalom fölé még egy lámpát is berakni, amugy se szeretem a túl sok dolgot rajta, tehát a kis töltö pad sztem speciál praktikusabb mint egy ilyen hülye lámpa beillesztése...

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#36) derive


derive
senior tag

Nagyszeru, akkor a keprol itelve mar vezetek nelkul tudja tolteni a papirlapokat. Mindjart en is berakok valami jo kis vezetek nelkuli energizalast.

(#37) csongi válasza Syl (#33) üzenetére


csongi
veterán

Nem nem fog tudni, azt csak a gyógyító tv tud majd idővel :) egyenlőre csak ez marad.

(#38) Fritz Teufel válasza Syl (#33) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Azt nem hinném, de a pénzt bevonzza :DDD

bevonzza-> az is hülye volt, aki ezt a szórémet kitalálta. :O

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#39) Armi1P


Armi1P
csendes tag

Akkor inkább a fejemre szigszallagoznám a töltő"lámpát", aztán miközben telózok, töltene is :DD

(#40) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Most néztem a YT-on a CES-n bemutatták már. hogy 5 méteren belül amit felismer és tölthető mindent tölt. Számítógépen lehet mindent irányítani, és ellenőrizni. Megmutatja mit lát elérhető távolságban, mit tölt, mi hol tart %-ban, ki is lehet kapcsolni mit ne töltsön. Teljesen kész működő dolog, ezen a Nokia-nak nem sok mindent kell már kitalálni, mert már kitalálták :)

(#41) Forest48 válasza dew28 (#26) üzenetére


Forest48
aktív tag

Hát az úgy elég gyatra :D. Biztos vagy benne, hogy ennyi lesz a telefonoknál használt panel teljesítménye? Mert így aztán egy 3000es aksit reggelre sem tölt fel.

(#42) Forest48 válasza Fejvadi (#40) üzenetére


Forest48
aktív tag

Hogy jött ide a nokia? Ez csak MS. Frankó amúgy, de én is inkább a gyorstöltőkben látom a jövőt. (majdnem fantáziát írtam, de az nem passzolt volna ide, mert ebben azért lényegesen több a fantázia)

(#43) dew28 válasza Forest48 (#41) üzenetére


dew28
aktív tag

nyilvanvaloan a paneltol osszeteteletol, es a raeso fenytol is fugg. de kimasolom neked tessek:

Under the light energy level of the T6 LED Flashlight, the output
power of the GaAs PV panel is 37.1 mW/cm2. Consider a
middle size smartphone such as a Lumia 920 which has a
size of 13cm x 7cm, one may attach a PV panel of 91cm2 to
the smartphone. By using such a GaAs PV panel, we can
roughly generate a power output of 3.38W. It is able to fully
charge a battery of 2000mAH in 2.5 hours (assuming a
charging voltage of 4.2V). Given that most existing wired
smartphone chargers typically have a power output ranging
from 2.5W (0.5A, 5V) to 5W (1A, 5V), these results show
that it is able to charge a smartphone using a light beam as
quickly as many wired chargers. If we consider the larger
smartphones such as Galaxy NoteII which has a size of
15cm x 8cm, we can generate even more power.

[ Szerkesztve ]

(#44) Fejvadi válasza Forest48 (#42) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Nem is tudom, valahogy menet közben felmerült a Nokia neve én meg hirtelen összekötöttem Az MS-t a Nokia-val. :)

(#45) macskea válasza kcsa (#15) üzenetére


macskea
őstag

Hát nem is egy harminc wattos izzóval fogják tölteni a telefont, azt elhiheted, hanem valószínűleg valamilyen jól fókuszálható elektromágneses sugárzással, vagy hasonlóval. ;)

(#23) dew28 Na itt az infó. :)

[ Szerkesztve ]

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#46) Pttypang


Pttypang
veterán

Csak erre talaljanak ra a konteosok :DDD

Everybody lies.

(#47) #06658560 válasza BlackPriest (#24) üzenetére


#06658560
törölt tag

Kérésed parancs:[link]

(#48) BlackPriest válasza #06658560 (#47) üzenetére


BlackPriest
őstag

#27 ?

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#49) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Most olvastam egy cikket, amiben arról volt szó, hogy van egy új USB kábel, ami fele annyi idő alatt feltölt. Most mindenki a töltésre megy rá és nem arra, hogy az aksikat fejlesszék.

(#50) RaveForce válasza Fejvadi (#49) üzenetére


RaveForce
veterán

valószinűleg mert energiasűrűség területén már kifacsarták a narancsból amit lehetett, adott térfogatban ennyi van, vastagítással lehetne ezen növelni, vagy egy új technológiával, amit nem igazan akaródzik bevezetni...

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.