Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) micimacko


micimacko
aktív tag

Komplett rendszerért annyira nem is drága. Kíváncsi leszek mennyire lesz más ára itthon.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#2) Youri


Youri
veterán

Hát, ennyiért szerintem nevetségesen drága...

RTX ON

(#3) spyro1411


spyro1411
tag

Hát jah én max 200€ ért vennék ilyet...

(#4) #56573440


#56573440
törölt tag

86k-s nyitóár azért nem vészes szerintem. főleg hogy végre brazos van benne. szép lassan be fog ez mászni 75 köré és ott már kellemes vétel lesz szerintem.

50k körül max barebone van amibe lehet venni vinyót meg memóriát és még akkor is atomos... ilyen méretben a dual atomos cuccok is 75+ ról mennek vinyóval memóriával meg oppal. szerintem teljesen vállalható ha tényleg 86 körül idejut

[ Szerkesztve ]

(#5) Youri válasza #56573440 (#4) üzenetére


Youri
veterán

Mondjuk marhára nem értem, minek rá windows....

RTX ON

(#6) MZperX75 válasza Youri (#5) üzenetére


MZperX75
addikt

Hogy besüssön a nap! :DDD

(#7) #56573440 válasza Youri (#5) üzenetére


#56573440
törölt tag

mert az aki ezt htpc-nek veszi valami céldisztró pl xbmc futtatására az a vásárlók 1%-a se. rengeteg minipct adtak el már edzőtársamnál a cégnél, beszéltük is már vele is, egyszerűen egy egységsugarú user nem fog linuxot feltenni sajnos, és nekik igenis szempont egy előretelepített win főleg mert nincs odd, de az optikai egység megléte mellett is macerának érzik az esetleges telepítést. bekapcsol használ. és sajnos ők teszik ki a 99%-ot...

ennek a rétegnek tényleges előny a win megléte, edzőtárséknál is alig fogyott az op nélküli gép

[ Szerkesztve ]

(#8) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Csak 40W? Nekem tetszik. Szerintem nem olyan drága ha azt veszed, hogy egy nagy csúnya szgép helyett egy ilyen kis vékonyka gépecske van az asztalon. A portok is egész ideálisan vannak elhelyezve. Hátulra annyi ami egy telepített gépnél nagyon kell...monitornak, nyomtatónak, billentyűzetnek vagy külső HDD-nek, analóg vagy digitális hangrendszernek. Előre meg mehet az egér, a pendrive, a mobil HDD, az analóg vagy digitális headset. Persze a legtöbb esetben felesleges is ennyi cucc. Ha elegánsan akarja megoldani az illető, akkor olyan monitort/billentyűzetet vesz, amin van USB hub.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Inkább összerakom giga mikroITX házba 65k-ért.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#10) Tigerclaw válasza #56573440 (#7) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azzal mi a baj, ha valaki nem akar linuxot használni? Ha szervert építenék biztos jó választás lenne, de a saját asztali gépemre sose tennék linuxot. Rengeteg abszolút felesleges kompromisszumot jelent egy linux egy windows-hoz képest. Most W7-et használok, előtte Vistát és mindkettőt csak 1x telepítettem, sose volt velük bajom...ma már a windows messze nem az a hulladék ami volt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) MZperX75 válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


MZperX75
addikt

:K

(#12) #56573440 válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


#56573440
törölt tag

ha többen használnák a linuxot akkor több gyártó valszeg elgondolkozna hogy ne csak előre telepített winnel árulja, így aki linuxozna az se kell felárat fizessen. nekem pl szintén ez volt a problémám, hiába nem kellett akkor is kifizettem. nekem bevált asztali vonalon is, a win7-el sincs technikailag semmi bajom, sőt tényleg frankó, nem erre akart utalni hogy sajnos ;)

Plazmacucci: szíved joga. kevesebb ott már a kompromisszum, ha meghibásodik lehet vele legózni és nem kuka a ház a lap és a táp hanem cserélhető, a hűtést is jobban meg lehet oldani, de ettől még pl én is ilyet vennék ha pl ajtós lenne az előlap.

[ Szerkesztve ]

(#13) BoB válasza MZperX75 (#6) üzenetére


BoB
veterán

:)) :C

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#14) mghltm


mghltm
addikt

aranyos a kicsike, de az arabol faraghatnanak egy 100 ojronyit. ugyanakkor leallhatnanak az ehhez kepest joval gyengebb atomok forgalmazasaval... :U

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#15) Youri válasza #56573440 (#7) üzenetére


Youri
veterán

Legyen, de jobb lenne, ha lehetne win nélküli opció is...

RTX ON

(#16) .mf válasza #56573440 (#4) üzenetére


.mf
veterán

Ha viszont azt nézzük, hogy 90-95k-ért majdnem ugyanezt a hardvert képernyővel, billentyűzettel, UPS-szel árulták, azaz pl. Lenovo S205 netbookként :DDD
Tehát ahhoz mérten már drága, s annak a fogyasztása is alacsonyabb, bővíthetősége azonos (ez is 99,99%, hogy SO-DIMM és 2.5" HDD), s annak extra funkciói, fícsörei is vannak.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#17) Tigerclaw válasza Youri (#15) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Mondjuk ezzel egyetértek és talán kishazánkban lesz is ilyen opció. Azért ez nem egy erőgép, szóval csak eszébe jut majd a gyártónak és a forgalmazónak, hogy valaki esetleg egy vékonyabb OS-t akar rárakni, nem egy fullos windows-t.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#18) monguz82


monguz82
tag

Az USB3.0-at meg elvitte a cica? :) Ennyi pénzért igazán beleférhetett volna...

ZTE Nubia Z60 Ultra 16GB / 512GB --- Hell is Coming -- Xiaomi Pad 5 Pro 4G

(#19) nuke7


nuke7
veterán

azért az szép, hogy vannak procihűtők, amik nehezebbek ennél a komplett gépnél :D

https://youtube.com/user/nuke7

(#20) Tigerclaw válasza .mf (#16) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen, 2,5 -es sata 2-es a HDD, és SO-DIMM DDR3 a memória.

Viszont egy netbook nem alternatívája ennek, mert a hardvertartalom nem minden. Aki "asztali" PC-t akar venni, nem választ netbookot, hiába köthetne rá mindent arra is.

Kicsi eltérés is van, mert az S205-ben más apu van. Ebben a windbox-ban E-450 van amiben a cpu rész csak leheletnyivel erősebb, de a gpu majd 50%-al és ebben alapból 2GB ram van, nem 1GB.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21) vinibali


vinibali
őstag

ez kell ide, nem az AiO :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#22) #56573440 válasza Tigerclaw (#20) üzenetére


#56573440
törölt tag

plussz erre rá lehet kötni egy asztali monitort hogy legyen felületed akármit csinálni ÉS mellette mehet ki a hdmi a tévére. pl nekem ez elég fontos, meg asszem az említett lapos se ennyin kezdett. ahogy lesz elég konkurens (reméljük elég hamar...) akkor ennek is lefele fog csúszni az ára egy picit.

(#23) ElEvEn11


ElEvEn11
senior tag

Mikor lehet ezt itthon kapni? Az MSI honlapon egyébként csak egy kép van bannerben róla, de nem találtam semmi infót. Még a kacat Atomos cuccok vannak csak a nettop kategóriában. Valaki valami infó? :F

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#24) ElEvEn11 válasza ElEvEn11 (#23) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Az international oldalon találtam végre meg az infót, de ott is csak a specifikáció van. Az, hogy mikor jön az európai piacra nincs. Hazai ár érdekelne még mindig.
MSI WindBox DC100

Bocs! Lejárt a szerk.idő.

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#25) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Egyik ismerősöm rakott most össze egy kis netezős gépet.Mondtam neki,hogy vegyen ilyet,vagyis az elődjét/e-350/.
Ő azt mondta,hogy egy nem olyan dekorativ gépet enek az árnak az 50% ért rakja össze.
/athlon x2 260,2 giga dd2 3 ram,asrock uc 68 lap,500gb hdd,ház táppal 5670 videokari/
Ez mind 50 ezerből.
Ezek után nem erősködtem annyira,40-50 ezer különbséget ennek a javára nem tudtam megindokolni,hogy miért jobb.

[ Szerkesztve ]

(#26) Tigerclaw válasza Silentfrog (#25) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Persze, ennél a gépnél a desing sokat nyom az árában. Ilyen árból erősebb gép is összerakható, bár ha levonjuk a windows árát, ami ebben benne van, már kicsit csökken a különbség.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#27) Silentfrog válasza Tigerclaw (#26) üzenetére


Silentfrog
veterán

Most néztem,hogy a Zotac e-350 kisgépe 45 k sok helyen.
Szerintem ez nem ér annyival többet.
Vagy ez az ujdonság ára? :)

[ Szerkesztve ]

(#28) Plazmacucci válasza Silentfrog (#27) üzenetére


Plazmacucci
félisten

45 ért nincs benne se ram se vinyó.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#29) marihonalja válasza Plazmacucci (#28) üzenetére


marihonalja
csendes tag

ez a 2 15 ezer, az összesen 60k úgy is 25-el olcsóbb

[ Szerkesztve ]

(#30) ElEvEn11


ElEvEn11
senior tag

Azt ugye néztétek, hogy ez nem egy ATX méretű gép és kompakt cuccról van szó, amit éppen most vezetnek be a világpiacra. Emiatt ilyen az ára. Én méricskéltem egy kicsit és roppant szimpatikusnak találtam a méretét. Anyám nappalijába tudom elképzelni, de szerintem csak jövő nyáron kap ilyet. Oda viszont tökéletes. Pláne, hogy Ő abszolúte átlaguser. Túl az egységsugáron, de a poweruseren még bőven innen. ;)

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#31) TOM-202


TOM-202
senior tag

Versenyképes terméknek tűnik. Ami nincs benne alapból legálább választhatok hogy miből milyen menjen bele.

(#32) MZperX75 válasza Silentfrog (#25) üzenetére


MZperX75
addikt

HTPC-nek való E-350-es vagy filmezős netezős kis gépnek,abban pedig verhetetlen!
fogyasztásban meg pláne!
haverod nem csinált akkora hülyeséget,de attól függ neki mire kell?
Mert 24/24 lehet
50körűl összeteszed a kis gépet,de egy szar táppal,lesz és 60-70W-ot zabál min idle!Hanem többet.load 150Wkörül!
24/24-re az már meggondolandó!
nekem a brrazos táp+lap+ram+ház kb 44ezer volt ano!
24/24 ben használom
idle 20.7W
load:29.7W-ot eszik!
Netre ez is tökre jó. ott csak a videokari ami ,még jól is futtat néhány alkalmazást,de erős kompromisszumokkal!
A nagygépemhez képes havi szinten 5-6000Ft spórolok! 110W-aránya 20W-hoz képest
24/24-ben.
nekem 6 hónap alatt behozza az árát! ebből 4-lement :)
szép ház+jó táp csendes,24/24-ben ez csúcs.
Persze ha heti 8órát megy összesen akkor annyira nem számít!megy majd nála akkor E-350 jobban megéri.

[ Szerkesztve ]

(#33) Silentfrog válasza MZperX75 (#32) üzenetére


Silentfrog
veterán

Valamit nem jol számoltál.
Ha a géped sosincs kikapcsolva akkor valszeg ide modba megy.
Ha igy van akkor nem játszol semmivel igy az a gépbe amit leirtam nem szükséges a videokártya sem.
Igy a fogyasztása nem 70-80 watt hanem 50w/az én Phenom x4 gépem 6 gb rammal 2 merevlemezzel integrált vid.kártyával 55wattot eszik/ide/
Igy a két ide állapot között van 34watt. Ez a különbség napi szinten 55 forintot eredményez ami havi 1600 pénz csak.
Évi kb 18 ezer.
Az én gépemet is lemértem az emlitett x 4 Phenommal hd5830 videokarival.
ide 70watt.
Ezzel már több a két gép között a különbség havi 2200 forint. Ez arra az esetre igaz ha sosincs kikapcsolva a gép és ide modba megy.
Amit te irtál számokat az sem jol számoltad ki mert a 110w és a 20 között van 90watt különbség ami havi 3600 forintot jelent 50 forintos árammal számolva

[ Szerkesztve ]

(#34) Sz7Cs


Sz7Cs
aktív tag

szépek ezek a gépek :K

(#35) MZperX75 válasza Silentfrog (#33) üzenetére


MZperX75
addikt

Persze! Én is lemértem ,és nem annyi!
de ezen kár vitázni az kb 80-100W amit leírsz,erről ennyit!
55W? persze! Csak egy 400"-os tápon megy el vagy 30W ,+20W a 5850 idle min fogyasztása,vinyok is 2-3 Wot beúznak,nem számolva az alaplap stb......
(Phenom2 X4 945(95W) +2 Ram+AMD-5760kari idle nálam 100-105W-450Cehiftech táppal!
A gép 4870-1g-s rendszerem 170W-ot evett idle(ugyan ez csak karit cseréltem) és ott a pont.
"Valamit nem jol számoltál."
de én jól számoltam!

[ Szerkesztve ]

(#36) Silentfrog válasza MZperX75 (#35) üzenetére


Silentfrog
veterán

2 féle konektoros mérőm van ,és kértem kölcsön egy harmadikat. Volt szorás de 110 wattnak a közelében sem volt egyik mérés sem.
Mivel a villanyszámlám sosem volt még 6k felet igy tök mindegy mit mér az árammérő ,a villanyora csak a jot mutatja.
És mivel én fizetem a számlát ezért nem is "kamuzok" magamnak! :DDD
Mindegy ámitsd magyad,hogy havonta 5-6 ezret sporolsz,nekem mindegy nem én fizetem a számláid,te tudod....

Intel procival ugyan de a teszben itt is 70 pár wattot irnak.
[link]
A tesztek szerint az 5830 meg 22 wattot eszik ide modban igy tehát ha kiveszem a gépből és integráltal használom akkor csak jo az 55 watt.
Mindegy...

[ Szerkesztve ]

(#37) MZperX75 válasza Silentfrog (#36) üzenetére


MZperX75
addikt

28.000ft fizettem,most 22e-t! 28-22=6ezer. :K
Csak villanyra... :)
170W-idle fogyasztásom volt ,mikor a brazost megvettem 24/24-ben ment 170Widle!!!
az bizony sokra jön ki,mióta megvan a brazos 1000-1200Ft csak a fogyasztása,mivel a negygépet is néha Havi/8-10órát még mindig használom photoshop-némi games.
Ahhoz képest sajna megvan az 5-6000ft -os külömbség.
Eladtam belölle 4870-et,meg volt talonban 4850-em is és azt is eladtam erre ráfizettem
egy 20-ast és meg van a brazos!
havi 5000ft spórolással igen is behozza az árát 170W-fogyi helyett-ami néha 200-250-is volt!
Hidd el tudok számolni ,mert én fizetem villanyszámlám kb több mint 10éve.
Abban igazad van ,hogy ezt az előzményt nem tudtad.
Ha nem lenne brazos akkor még mindig nyomnám 170W-al a gépet.
Most 105-110W idle, 2 vinyó+proci+lap+450táp! De most sincs bekepcsolva E-350-ről gépelek!
OFF
(ha tudsz valami okosságot ,mivel lehet 110W-ot lejebb vinni ,azt szívesen veszem)
:B
6800-7200Ft fogyi vagy még több mert nem csak idle-ment! kb 170W ehhez képest 1000-1200Ft -hoz(brazos)sajna így aránylik! :K
A számlám szerint is,tehát nekem jó vétel volt,persze 70W-hoz képes kb 2-3év kellene hogy megtérüljön ,nem 6 hónap.

(#38) Silentfrog válasza MZperX75 (#37) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ha 170 wattot kért a géped ahhoz képest tényleg hatalmas különbség van a mostani és az akkori géped között.
/150wattX24h-3.6 kw/nap X 50 forint/ez az áram ára/
ez egy honapra 5500 forint.Igy valos amit irtál.
Ha minden igan x4 945 procid van.Ennek 1.3 a feszültsége.
Nálam 1.1v-ra van alulfeszelve iy 8-10Wattal eszik kevesebbet ide modba,terhelva megy 20wattot.
A merevlemezeim meg egy kingston ssd és egy 5400rpm samsung vinyo, a kettő 8 wattot eszik összesen.
Nekem volt 4850 videokártyám amit sokkal jobban visszavettem az orajeleit mint amit lett volna 90/100 mhz-re
Az árammérő szerint ez 15 wattot hozott.
Érdekes modon az alulfeszelés a videokártyámnak csak terhelve hozott fogyasztáscsökkenést,igy csakorajeleket csökkentettem.
A jelenlegi kártyámnál /5830/ nem lehet feszültséget csökkenteni mert kifagy.
A leirt kártyáddal meg szerintem nem érdemes variálni,mert nagyon keveset eszik ,ide modban,és terhelve is.

[ Szerkesztve ]

(#39) Silentfrog válasza MZperX75 (#37) üzenetére


Silentfrog
veterán

2X ment el Sry

[ Szerkesztve ]

(#40) MZperX75 válasza Silentfrog (#39) üzenetére


MZperX75
addikt

Nekem 2 db Hitachi 7200-es 3.5" 500gigás van benne+DVD író az ennél jóval többet eszik,na most ,akkor igazam volt abban hogy simán a rendszernek kell kb 80W
azt én sem tudtam hogy alulfeszelted..
De a lényeg mindkettőnknek igaza van :)
:R
kössz már rá is repülök mit bír a jószág! Frekin álítottál vagy bírja 3Ghz-et? 1.1V-on?

[ Szerkesztve ]

(#41) Silentfrog válasza MZperX75 (#40) üzenetére


Silentfrog
veterán

Nekem x 4 925 van 2.8 ghz alapban.
2.6 ghz az amin 1.1 volton megy.
Viszont ha Brazos a másik géped akkor kár vele xarakodni,ezt hagyod alapba a másikkal meg netezel vagy tölteszvagy amiért megy 24/7 be. :DD
Bár ha vállalkozó kedvű vagy és van konnektoros árammércsikéd akkor érdemes xarakodni vele,lehet egy pár wattot sporolni!

[ Szerkesztve ]

(#42) Entryy


Entryy
aktív tag

Az én gépem meg idle ~260Wot eszik, játék alatt ~500at. csak a gép, perifériák sehol sincsenek ebben az adatban!
E van,
Senkit nem érdekel a villanyszámlátok és a nagytöbbség pedig képes kWh-t számolni.

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#43) MZperX75 válasza Entryy (#42) üzenetére


MZperX75
addikt

akkor használd éjjel nappal :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44) Plazmacucci válasza MZperX75 (#43) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Akinek ilyen gépe van az biztosan megtermeli az áramra valót is ;)

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.