Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #55525888


#55525888
törölt tag

Minden bányába nélkülözhetetlenek ezek.

(#2) b. válasza #55525888 (#1) üzenetére


b.
félisten

azért vagyunk páran akiknek régebbi VGA van és kell a driver :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#3) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Van olyasmi lerakat, mint a firefox-e, hogy az összes korábbi verzió fellelhető? Ha nem sikerül kizárnom egy progit, ami miatt a felvételem akad/szakad, csak a driver-kizárás marad, vagy OS installl.... előbbi könnyebb lépés...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#4) Televan74 válasza ledgeri (#3) üzenetére


Televan74
nagyúr

[link] - talán ez megfelel

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5) ledgeri válasza Televan74 (#4) üzenetére


ledgeri
nagyúr

[link] :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6) ttwepinefrin


ttwepinefrin
tag

Üdv!
Létezik, hogy laptopon nem elérhető ez a funkció(1660ti)?

(#7) exor válasza ttwepinefrin (#6) üzenetére


exor
tag

Nálam sem megy laptopon, nem vagyok benne biztos, de azt hiszem csak akkor megy ha a kijelző közvetlenül az Nvidia kártyára van kötve. A laptopomban pedig van egy igp és ahhoz csatlakozik a kijelző. külső kijelzőt jelenleg nincs lehetőségem kipróbálni(az csatlakozna az nvidia kártyához közvetlenül, megkerülve az igp-t)

(#8) ttwepinefrin válasza exor (#7) üzenetére


ttwepinefrin
tag

Én is ilyesmit olvastam, megpróbálom tv n.

(#9) ricsip


ricsip
addikt

Quake2 RTX-n mi nem volt jó eddig?

-

(#10) Televan74 válasza ttwepinefrin (#6) üzenetére


Televan74
nagyúr

[link] -itt egy részletes leírás, írnak benne a beállításáról is.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11) ttwepinefrin válasza Televan74 (#10) üzenetére


ttwepinefrin
tag

Nekem csak külső kijelzőn működik, ha leválsztom azonnal eltűnik ez az opció.

(#12) Televan74 válasza ttwepinefrin (#11) üzenetére


Televan74
nagyúr

Akkor az IGP lesz a ludas. Nekem a Lenovo Ideapad Y570 (Nvidia GT555M 2GB GDDR5) -n volt olyan hogy a játék alatt IGP -n hagyta, néztem is hogy miért csak 8-10 fps -t ad. Pedig a játék egy ősrégi mmo (azt hiszem a Silkroad) volt.

Lehet jelezni kellene a Nvidiának vagy a Notebook gyártójának. Mert akkor a szoftveres váltással lesz a gond, szerintem. Nem kapcsol át IGP -ről.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#13) Peak


Peak
addikt

Hello.
Tudna valaki esetleg információt adni az nVidia saját "beépített" streamelésével kapcsolatban?
Konkrétan twitch.tv-re tolnám a képet, de gyakorlatilag egyetlen egy néző nézné, de olyan szakadozó és laggos, hogy az kritikán aluli.
Ugyan ezen infrastrukturán az OBS stabil módon nyomja a streamet, lagok nélkül.

Mi a fene baja van az nV driverbe épitett streameléssel?
Köszi a helpet.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#14) repvez


repvez
addikt

jo, hogy minden honapban megjelenik egy uj drivel. ÉS az is milyen jo , hogy egy a játék fejlesztöin kivül egy másik cég készit el egy olyan javitást ami megakadájozza, hogy az adott játék szétessen vagy hogy jobban menjen.

Vagyis a játékfejlesztök csinálnak egy bugos szart amit nem nekik kell kijavitani hanem egy másik cég csinál egy programot ami a bugot képes kezelni .
ÉS milyen jol hangzott ugye pár éve a vulkán és a dx12 idején, hhogy amikor a low API-k bevezetésre kerülnek, onnantol nem a VGA gyártójának kell drivert kiadni, hanem a játékfejlesztöinek.

ÉS azotra már elterjedtek ezek a játzékok amik alapbol ezeket az API-kat használják és még mindig havonta jönnek a VGA driverek és profilok játékokhoz és egyáltalán nem lehet észrevenni semmilyen hatalmas ugrást sem látványban sem teljesitményben a Vulkan és DX12 es api-t használo programoknál.

(#15) ledgeri válasza Peak (#13) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nekem pont hogy az OBS okoz 60%-os freme loss-t (a többi még tesztelendő...)
(nem vagy esetleg volt UPC-s, most otthoni-vodás)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#16) s.bala31


s.bala31
őstag

A régi képélesítés funkció már nem elérhető?

(#17) b. válasza s.bala31 (#16) üzenetére


b.
félisten

ha a sharpeningre gondolsz, az elérhető továbbra is.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#18) s.bala31 válasza b. (#17) üzenetére


s.bala31
őstag

Igen arra, de nálam valamiért most eltűnt, miután feltettem ezt az új drivert.

(#19) b. válasza s.bala31 (#18) üzenetére


b.
félisten

Experience-t frissítsd, lehet az a gond. Nekem megy az élesítés és élesítés+ is aktív.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#20) s.bala31 válasza b. (#19) üzenetére


s.bala31
őstag

Experience-ben elérhető de a control panel-emből eltűnt. "Képméretezés" van helyette azon belül pedig GPU skálázás és élesítést lehet állíłtani.

[ Szerkesztve ]

(#21) Peak válasza ledgeri (#15) üzenetére


Peak
addikt

2Gb fiber telekom

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#22) Jack Oneill válasza s.bala31 (#20) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Jól látod, sajnos összevonták a képméretezéssel. Így sajnos alacsonyabbra veszi a felbontást is, és azt próbálja felskálázni a nativ felbontás közelébe, ami nagyon zavaró. Nem jó, látszik, hogy alacsonyabb a felbontás.Ha az experience-féle élesítést használom alt+Z megoldással, akkor meg 10 FPS csökkenés van élesítés alatt a játékokban, ami szintén nem jó. Nagyon nem jó ez így. Illetve valószínű a régi control panelos megoldással is csökkent az fps, de már nem tudom megnézni, mert ugye összevonták a képméretezéssel sajnos. Szóval hagyom az egészet és vissza szoktatom a szemem a normál nézethez.

[ Szerkesztve ]

(#23) s.bala31 válasza Jack Oneill (#22) üzenetére


s.bala31
őstag

Igen az experience-es megoldással jobban visszaesik az fps (kb 2-3 fps vs 8-10), bár ha még a képélesítés+-ot is beállítom a szűrőknél, akkor meg szebb a kép mint a control panelossal. Egyelőre megtartom az új drivert, később hátha visszatér a régi megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#24) Jack Oneill válasza s.bala31 (#23) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Na vegre valaki, aki egyetert velem es erti is. Mar tobb embernek magyaraztam ezt, de csak, neztek rám. En is varom, amig talan egyszer szetvalasztjak a control panelban a kettot, mint regen, mert igy felbontas csokkenessel csak annak eri meg, aki 4k-ban jatszik.

(#25) b. válasza Jack Oneill (#22) üzenetére


b.
félisten

Experiencen belül nem vonták össze a képélesítéssel, megmaradt ugyan úgy a sharpening képélesítés és a skálázás,.
A driverből a sharpening nem elérhető, csak a skálázás, nincs összevonva az élesítéssel a skálázás.

Miért jelent problémát az Experience használata?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#26) Jack Oneill válasza b. (#25) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Teljesen erthetoen leirtuk szerintem. Az experiencen beluli elesites kb 10 FPS-be kerul, ami nagyon sokat szamit. Nem mindenkinek es nem minden jatekban, de nekem szamit. Jo lenne, az valoban megy kulon, de sokat levesz az FPS-bol.

(#27) Jack Oneill válasza b. (#25) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Driverbol ugyanugy elerheto, oda is van irva, de ossze van vonva a skalazassal, le is irja zarojelben. Mukodik, probaltam, 1 teljes napot szenteltem a tesztelesnek. De skalazza kozben a felbontast, nem tudod 100%-ra tenni. Nagyon zavaro. Nagyobb tarsasaggal, játszunk , mindenki eszrevette mar.
Experiencbol megy kulon, de ott meg lecsip az FPSbol nem kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#28) s.bala31 válasza b. (#25) üzenetére


s.bala31
őstag

Eddig nem használtam experience-t, feleslegesnek tartottam hogy még egy alkalmazás fusson a háttérben, úgy hogy a legtöbb funkciója nem is érdekelt. Most a képélesítés miatt tettem fel újból mert azt mindig bekapcsoltam a control panelban. Nem is értem miért gyomlálták ki onnan.

(#29) Jack Oneill válasza s.bala31 (#28) üzenetére


Jack Oneill
veterán

En ma teszek egy probat, hogy bekapcsolom a control panelos elesitest igy, hogy megprobalom a control panelban beallitani, hogy full hdbe renderelje a kepet. A felbontasnal lehet beallitani, megtalaltam. A kerdes, hogy igy milyen lesz. Tehat alacsonyabb felbontasra téve a jatekot feljavitja full hdre es elesit is. Arra vagyok kivancsi, FPSben es kepminosegben ez mit jelent, mert youtubon nincsenek elragadtatva nagyon az osszehasonlito videokban.

(#30) Jack Oneill válasza Jack Oneill (#29) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Kiprobaltam. Szornyu 😄😄 A rendszer ugyan megprobalja felskalazni a felbontast nativra, de baromira latvanyos, hogy alacsonyabb a felbontas. Minden sokkal jobb nativon es akkor inkabb elesites nelkul. A monitoron egyebkent talaltam elesitest, azzal jatszom most 😄

(#31) Jack Oneill válasza Jack Oneill (#30) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ez annak van kitatalva, aki nem full hdban, hanem pl 4kban jatszik, mert a nativ felbontas 85%-at meretezi, ami full hd eseteben nagyon gaz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.