Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schawo


schawo
titán

A Teslákban nincs "robotpilóta", hanem Autopilot van, aminek a magyar, hivatalos funkciója (minden autóban) önvezető rendszer.

Robotpilóta utoljára az Airplane! című 1980as paródiában volt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2) pilóta


pilóta
nagyúr

Eleve azt nem értem, hogy hogyan juthatott eszébe bárkinek, hogy engedje a játékot vezetés közben? :F

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3) myckie2 válasza pilóta (#2) üzenetére


myckie2
őstag

Mert miért ne játszhatna rajta az anyósülésen ülő? Aki amúgy is játszani/filmezni akar az megoldja a telefonján, amit sok sikert letiltani.

(#4) Juhaszatti válasza myckie2 (#3) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Az anyósülésen ülő nyugodtan játsszon a kezében lévő telefonon/tableten, de ne a középkonzolon lévő kijelzőn. Utóbbi sokkal nagyobb eséllyel vonja el a sofőr figyelmét.

[ Szerkesztve ]

(#5) myckie2 válasza Juhaszatti (#4) üzenetére


myckie2
őstag

Akkor a klíma és egyéb beállítási lehetőség is legyen letiltva menet közben, mert ahhoz is kénytelen oda nézni a sofőr.

(#6) #16939776


#16939776
törölt tag

Azért próbálkozásnak aljas, de megnyugtató, hogy élesben lehet kipróbálni egy-egy ilyen ötletet, és igazi felelőségre vonásra nem kell számítani. :R

(#7) azbest


azbest
félisten

A "sok" panaszkodó 1 fő volt, aki nem tudta azt mondani az anyósülésen ülő társának, hogy ne játszon, hanem helyette bejelentette a hatóságnál?
Méghozzá azért, mert alvázszámmal együtt ment a bejelentés, tehát a tulaj jelentette be. Rossz lehet ilyen házasságban élni.

"Volt már ilyen, amikor elterjedt a hír, de már régi vicc, hogy Moszkvában Moszkvicsokat osztogatnak ingyen.
Aztán kiderült, nem Moszkvában, hanem Szentpéterváron, nem Moszkvicsokat, hanem Zsigulikat, és nem osztogatnak, hanem fosztogatnak."

(#8) jerry311 válasza myckie2 (#5) üzenetére


jerry311
nagyúr

Dehogy kell odanézni.
Csuklóm a váltógombon, és érzésből tekergetek kapcsolok mindent, még véletlen sem kell odanézni.
Persze, ez nem egy fostalicska mindent érintőképernyőről vezérlő autó, hanem egy fostalicska 23 éves MX5.

(#9) ceia


ceia
őstag

Az biztos, hogy nagy tech guru, de néha vannak elszállt ötletei. Ha az anyósüléshez akar játéklehetőséget, tegye oda a cuccot és kész. Szerintem így is túl sok kijelzést adnak a középkonzolok, már az is bőven megoszthatja a vezető figyelmét. A régebbi autókban sokkal jobb volt az egyszerűbb kezelhetőség. Rádió, klíma, gps, nagyon nem is kell más. Még a tolatóradar jó.

        it's more fun to compute

(#10) 8th válasza myckie2 (#5) üzenetére


8th
addikt

Miért lenne kénytelen? Soha sem nézek le sem a fűtés/szellőzés sem a rádió állítgatásához. Ráadásul vagy öt éve megvilágítás nélküli középkonzollal autózok mert lusta vagyok lebontani, hogy megnézzem mi baja. Tehát a műszerfalon kívül nálam minden tök sötét. Egyáltalán nem zavaró. Olyan ez mint vakon gépelni. Idővel rááll a kezed.

[ Szerkesztve ]

(#11) jerry311 válasza 8th (#10) üzenetére


jerry311
nagyúr

Teslan minden az érintőképernyőn keresztül állítható. :(

(#12) myckie2 válasza jerry311 (#11) üzenetére


myckie2
őstag

Az a baj, hogy már nem csak a Teslánál, hanem a 2021-es autók nagy részénél ez az egyetlen opció, a költségcsökkentés miatt.

(#13) #54625216 válasza #16939776 (#6) üzenetére


#54625216
törölt tag

Van egy olyan mondás, hogy csinálj egy rendszert hülyebiztosra és garantáltan hülyék fogják használni.
Szerintem a Tesla-nál eszébe se jutott senkinek, hogy a játék funkciót bárki is vezetés közben használná. Most már letiltják.
Ahogy eleinte a vasalókra se írták rá, hogy le kell venni magadról az inget vasalás előtt. Most már ráírják.

(#14) schawo válasza #54625216 (#13) üzenetére


schawo
titán

De ki van írva, hogy tilos vezetés közben használni, valamint menet közben a képernyő jobb oldalára költözik, hogy csak az utas használhassa. De már lassan egy éve ilyen.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15) 8th válasza schawo (#14) üzenetére


8th
addikt

Ki van írva. LOL. Hány dolog van az életben ami tilos mégis élnek vele az emberek pusztán csak mert büntetlenül megtehetik. Hiába takarózik azzal a tesla, hogy ő odaírja, hogy tilos használni ha közben simán elérhetővé teszi. Így nyilván használni is fogják a debilek.

(#16) schawo válasza 8th (#15) üzenetére


schawo
titán

Szerintem a gázpedált is vegyék le, hiszen a debilek azt is használják. Vagy azt nem? Vagy az kevésbé káros? Mondjuk minden autón?

Vizsgáljuk meg, hogy a gázpedál szabálytalan használata mennyi halálos balesetet okozott eddig az autókon, illetve mennyit a Teslákon található játék.

"Pontos" arány: végtelen:0

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17) jerry311 válasza 8th (#15) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szerintem le kellene tiltani az okostelefonok használhatóságát 5 km/h felett. Azt sem szabad vezetés közben nyomogatni mégis megteszik. :U

(#18) azbest


azbest
félisten

az újabb szoftver updatek után már tán figyel a belső kamera is arra, hogy mit néz a sofőr [link]

(#19) schawo válasza azbest (#18) üzenetére


schawo
titán

Igen, már egy jó ideje jobban odafigyel az autó, ha az ember szeme épp nem az utat nézi.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20) 8th válasza jerry311 (#17) üzenetére


8th
addikt

Az a különbség, hogy a mobiltelefonod nem az autód tartozéka.

(#21) koxx


koxx
MODERÁTOR

Aki ilyen kormányt tervez egy autóba ami gyorsabb mint egy Bugatti, az eleve nem lehet normális :U Sztem túl sok Knight Ridert nézett anno...

(#22) jerry311 válasza 8th (#20) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hát ez az! Nemcsak az autóban veszélyeztet mindenkit, aki nyomkodja, hanem mindenhol. Gyalogosok sétálnak arccal oszlopba telefont bámulva. Kerékpárosok nyomkodják a forgalomban tekerve. Mondom én hogy le kellene tiltani a mozgás közbeni használatot. :DDD

(#23) schawo válasza 8th (#20) üzenetére


schawo
titán

A gázpedál az.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24) azbest válasza koxx (#21) üzenetére


azbest
félisten

nem véletlenül olyan. A kormány felett van egy megemelt kijelző. Azért olyan az alakja, hogy ne takarja a kormány a kijelzőt .

(#25) koxx válasza azbest (#24) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ettől még béna.

(#26) 8th válasza schawo (#23) üzenetére


8th
addikt

Hülyeség. Az nem vonja el a figyelmed a vezetéstől. Az autó kijelzőjén futó játék igen.

(#27) schawo válasza 8th (#26) üzenetére


schawo
titán

Navigáció?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28) 8th válasza schawo (#27) üzenetére


8th
addikt

Álló helyzetben beütöm a naviba a célállomást betámasztom a telefonom a műszerfalfészekbe a fordulatszámmérő elé és mivel menet közben beszél hozzám simán végigvezetem az utat a kijelzőre tekintés nélkül is akár. Ha valamiért rá is kellene pillantanom ott van tökéletesen középen a látóteremben, egy szem mozdulattal le tudom azt olvasni nem kell elfordítanom a fejem hozzá mint egy Model 3-ban. Cuki ahogy igyekszel védeni a védhetetlent.

(#29) schawo válasza 8th (#28) üzenetére


schawo
titán

Te vagy a hősöm. Én meg nem indítottam soha játékot az autón meg álló helyzetben sem. De ez hogy jön ide? Most a debilekről volt szó. Azoktól kell védeni mindent is

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30) wyll358 válasza 8th (#28) üzenetére


wyll358
tag

Tehát akkor levontad a következtetést, hogy ha valaki játszik az anyósülésen, attól a sofőr levezeti az egész utat akár odapillantás nélkül is, mert te is ezt csinálod... De jó, viszont akkor mi is a problémád? És még te cukizol... :D

(#31) #54625216 válasza koxx (#25) üzenetére


#54625216
törölt tag

Tehát Neked nem tetszik. Oké, most már ezt is tudjuk.

(#32) koxx válasza #54625216 (#31) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Biztos szuperjó ha csak egyenes úton mész. Szerintem ocsmány és funkcionálisan kényelmetlen a használata.
De szólj nyugodtan ha kötözködni akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#33) jerry311 válasza #54625216 (#31) üzenetére


jerry311
nagyúr

Egy kormány 'tetszik - nem tetszik' mutatója másodlagos a funkcionalitás mögött. :U

(#34) 8th válasza #54625216 (#31) üzenetére


8th
addikt

Facca lehet azzal a bili kormánnyal egy jávorszarvas tesztet élesben kivitelezni. Simán mellényúlnál, meg mindenki más is.

(#35) #54625216 válasza jerry311 (#33) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ezt mond annak, aki olyan szofisztikált műszaki érveléssel áll elő, hogy "Ettől még béna."

(#36) koxx válasza #54625216 (#35) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Latom nagy szakertoje vagy a temanak, akkor fejtsd ki kerlek mitol jo muszakilag ez a megoldas es a tobbi nagy sportauto gyarto miert nem alkalmazza :F :U

(#37) azbest válasza koxx (#36) üzenetére


azbest
félisten

Versenyautókban gyakori - de ott más a kormány áttétel és más a szituáció.
Utcai autóknál nem gyakori, koncepcióautókban már mutogat szögletes kormányt több más gyártó is. A tesla az első, ami széria autóban kínálja. Nem takarja a műszerfalat normál menetkor.

Ez nem ajánlott kormány fogás. Mert baleset esetén beépíti az arcába a kezét a légzsák.

A tesla kormánynál lehet szokni kell az alakját, ha már beégett a régi forma. De inkáb az érintőgombok és a duda az, ami megérdemel kritikát praktikusság szempontjából. Szerintem.

Ha szűk körben kell fordulni, akkor a kormány "kerek" alja van felül, amit ugyanúgy foghat, mint a normál kormányt.

[ Szerkesztve ]

(#38) 8th válasza azbest (#37) üzenetére


8th
addikt

Nem beégett a régi forma hanem a mai napig nincs jobb annál. Azon a véleményen vagyok, hogy nem is lesz. Több autógyár kísérletezett hasonló kormány koncepciókkal de sorra mind elvetették mert a hétköznapokra egy szar megoldás. És csak mert a Tesla polgárpukkasztási célból berakja az autóiba attól még ugyan olyan szar megoldás marad. Ha úgy lenne áttételezve a kormányzás, hogy két végállás között egy fordulatot kellene csak tekerni a kormányon ergo soha el sem kéne engedni végig két kézzel foghatná az ember... de szó sincs erről. Mindenki úgy vezet, hogy bekanyarodáskor a tenyerében csúsztatja vissza középállásba a volánt. Az általad képlopott videóban is látszik, hogy ezt ezzel a kormánnyal nem tudod megtenni. Nyugis körülmények között parkolóba forgolódáskor tök mindegy a volán formája de ha egy necces közlekedési vészhelyzetből kéne menekülni és esetleg egy fél fordulatnál nagyobb kormánymozdulatokat kéne végrehajtani nagyon sokan bajba kerülnének egy ilyen bili kormánnyal. Egyszerűen a hülye formája miatt nem tudnának biztos kézzel rövid idő alatt elég nagyot tekerni rajta. Ez kerek volánnal ez nem probléma mert bárhol ráfoghatsz. Erre nem. Ez egy szar megoldás.

(#39) koxx válasza 8th (#38) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

:K +1
Azt hiszem handras is ezt fejtegette az egyik videojaban, hogy a hulye forma miatt nem tudod a kezed kozott vegigvezetni.

(#40) #54625216 válasza koxx (#36) üzenetére


#54625216
törölt tag

Benyögsz egy 100%-osan szubjektív megjegyzést, majd reflexből áthárítod a bizonyítási kényszert? Hát jó. :))

(#41) koxx válasza #54625216 (#40) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Te se mondtal semmit ami indokolja, hogy ez milyen jo szoval…De ignorállak innentől, mert te akárhány topikba betévedsz mindig szétcseszed a hülyeségeiddel.

[ Szerkesztve ]

(#42) #54625216 válasza koxx (#41) üzenetére


#54625216
törölt tag

Miért kellene bármit is mondanom, ami indokolja? Mindössze rámutattam a megjegyzésed szubjektív jellegére. Szvsz nem ez cseszi szét a topikokat, hanem az indoklás nélküli hangulatkeltő benyögések, mint amilyen a Tied volt.

(#43) Rive válasza schawo (#14) üzenetére


Rive
veterán

De ki van írva, hogy tilos vezetés közben használni...

Csak úgy eszembe jut egy régi történet két, egymással szemben épült fogyókúrás klinikáról.
A történet szerint mind a kettő ~ ugyanazzal a programmal hirdette magát, az egyik mégis rövid idő alatt tönkrement, annak ellenére, hogy jobb eredményei voltak, mint a másiknak.

Hogy miért?

A sikeres klinika alagsorában volt egy büfé, ahol lehetett mutyiba' nassolni.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#44) schawo válasza Rive (#43) üzenetére


schawo
titán

Akkor tiltsunk be mindent, ami tilos. Oh, wait....

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45) Donki Hóte válasza #54625216 (#13) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szerintem a Tesla-nál eszébe se jutott senkinek, hogy a játék funkciót bárki is vezetés közben használná. Most már letiltják.

Nekem egy (Teslához képest) ósdi autóm van, amelyben a központi kijelzőn a berakott memóriakártyáról lehet filmet nézni :K

Egészen addig, ameddig el nem indul az autó, mert akkor szépen leáll a filmnézés. Szóval igenis számolnak ilyen lehetőségekkel az autógyártók, egészen addig, amíg a főnökség mást nem mond :U

(Amúgy ha viszont tényleg nem jutott a Teslánál senkinek sem az eszébe, hogy ebből gond lehet, az elég nagy gáz :( )

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#46) schawo válasza Donki Hóte (#45) üzenetére


schawo
titán

Sokáig tiltva volt Teslánál, és kb fél éve egyetlen egy játéknál engedélyezték kísérletképpen, és hogy az lebokszolják a hatósággal.

A telefonod miért nem kapcsol ki?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#47) myckie2 válasza schawo (#46) üzenetére


myckie2
őstag

Nem tudom hány olyat láttam, hogy telefon oda volt rakva a kilóméterórához és ment rajta a film.

(#48) jerry311 válasza myckie2 (#47) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az elég amatőr, az igazi keményvonalas sofőrök könyvet olvasnak vezetés közben. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.