Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) NomadND1


NomadND1
senior tag

Ezen mi 150 Euró? :U

(#2) nyunyu válasza NomadND1 (#1) üzenetére


nyunyu
félisten

Marketingeseik tudatmódosítószereinek a költsége.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3) Dealer95 válasza NomadND1 (#1) üzenetére


Dealer95
őstag

Gémer
Világít (ráadásul RGB!!!)
Szupergyors vezetéknélküli technológia
Újdonság

Add össze és vérpistikéknek tökéletes placebo, hogy ettől ők jobbak lesznek :DDD

(#4) F34R válasza NomadND1 (#1) üzenetére


F34R
nagyúr

LOGITECH!!! A hirnevet meg kell fizetned.... amugy egyre sz..... a termekei.

(#5) F e Z o


F e Z o
veterán

Logitech G PRO egerem van, de az ugye vezetékes. Nem tudták ezt máshogy nevezni? Logitech G Pro WL vagy mit tudom én.

H2O über alles!

(#6) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

És az 50-nél is több emberböl melyik használt vajon 12k cpi-vel valaha is egeret?

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#7) Dealer95 válasza F e Z o (#5) üzenetére


Dealer95
őstag

Szerintem benne lesz a hivatalos nevében a Wireless (az egyik képen is kivehető).

(#8) Vanir


Vanir
veterán

Akit érdekel egy in-depth review, annak itt a link: [link]

Mi kerül ezen 150 zöldhasúba? Nehéz megmondani pontosan. Viszont mondom, hogy mik lehetnek az áron húzó tényezők:
- rengeteg burkolat prototípus megalkotása
- egyedi belső exoskeleton, hogy könnyű, de bitang erős legyen (és tényleg az)
- nem túl olcsó szenzor
- szoftveres részek programozása
- baromi precíz QC (ezzel voltak gondok az elmúlt pár évben Logiéknál, itt tényleg patent lett)

Plusz a ott van a hosszas kooperáció 50 élvonalbeli esportolóval a világ minden tájáról - az útiköltségeiket, szállásukat, stb. kifizetni, meg nyilván nem ingyen csinálták amit csináltak.
Amúgy monopolhelyzetben vannak wireless lag fronton (tehát pofátlanul annyit kérhetnek az egereikért, amennyit akarnak), < 1ms azért mond valamit. Meg az is, hogy ezzel játszanak dollármilliókért mindenféle LAN döntőkben.

Ha engem kérdeztek, akkor a reális ára úgy 100 EUR környékén van - viszont annyit röhögve akármikor kifizetnék érte, mert messze az egyik legjobb egér, ami valaha a kezemben volt. 150-et nyilván nem ér az átlag magyar pénztárcának, és a külföldiek közül is sokan erősen húzzák a szájukat az árcédulát meglátva. De azért ez nem is egy átlag kocajúzernek készült, lássuk be. :)

(#9) Segal válasza F34R (#4) üzenetére


Segal
veterán

Én régebben egy G700s-t nyúztam most meg egy G403 wireless-t használok de szerintem semmi baj egyikkel sem.

Amúgy tiszta röhej ez az új trend. Jó most legalább töltés szempontjából de főleg amikor az rgb miatt hogy legyen vezeték nélküli az egér mert a vezeték az már nem divat viszont az egérpad meg vezetékes lett...
Akkor most tulajdonképpen mit is nyert az ember? Egy vezetékes egér ugyanúgy nem merülne le mint egy folyamatosan tölthető és a vezeték így is úgy is ott van... (readásul még nem is világít... ;] )
Én inkább 2 naponta rákötöm a kábelt az egérre és probléma megoldva amúgy meg nem is látom a kábelét :D
Az ár meg röhejes.

Dealer95: Tutira meg lesz különböztetve a G403 is megvan a vezeték nélküli verzióban ott a wireless név.

Vanir: Követni kell az nvidia árazását mert milyen ciki lenne ha olcsón adnák még a végén azt hinné a nép hogy biztos sz*r :))

[ Szerkesztve ]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#10) Vanir válasza Acélfarkas (#6) üzenetére


Vanir
veterán

Egyik se, szerintem hatezerrel se, háromezerrel nagyon esetleg. Ellenben ha nincs csillió dépéí (meg RGB), akkor nem eladható egy termék a Vér István típusú embereknek 2018-ban.

F34R: Amúgy minden egér egyre szarabb, ha a tartósságot nézzük, meg autó, meg bringa, meg fülhallgató, meg bármi. Ez van, fogyasztói társadalom hátránya.

Dealer95: Tudtommal benne van igen, a hivatalos press release doksikban is így említették.

Segal: A kábelt sokan nem szeretik emelgetni meg húzogatni az egérrel - köztük én sem. Erre voltak már alternatív megoldások, de még mindig nem ugyanaz, mint a wireless. Ugye eddig a legnagyobb problémája (főleg) a magasabb szinten játszóknak az input lag, meg a tömeg volt a vezeték nélküli egereknél. Na, most, ezzel az egérrel (vagy talán még előtte a G305-tel, de annak meg elég szappan formája van, kinek mi) jutottunk el oda, hogy ez már nem baj.

(#11) Locutus


Locutus
veterán

80g és wireless... durva.
Akkor már legalább 3 egér is van, ami ajánlott lehet wireless kategóriában játékra (vagy bármire) ;)

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#12) Amerigo57 válasza Vanir (#8) üzenetére


Amerigo57
őstag

" baromi precíz QC (ezzel voltak gondok az elmúlt pár évben Logiéknál, itt tényleg patent lett "

Igazad van Wanir. Bár én 70 dollárnál , nem adnék többet érte.

Vajon tudja valaki , hogy egy 20 millió Ft-os autónak mennyi az előállítási költsége ,

(anyag , munkadíj , szállítás) ?

Az autó eladási árának , kb a 15 % -a.....

[ Szerkesztve ]

(#13) Segal válasza Vanir (#10) üzenetére


Segal
veterán

Na most egy kis képzavar kialakult bennem. Amikor le szerettem volna cserélni a G700s-t mert szegénykém az évek során esett is párszor meg betegeskedett is kicsit akkor átnyálaztam millió tesztet tőletek egér ügyileg (utólag is köszi :R ) és ott azt írtátok hogy a hero érzékelő picit gyengébb mint a PMW3366. Most meg ha jól értelmezem az vehető ki a szavaidból hogy a hero a jobb? Na nem mintha most evégett rohannék lecserélni a g403-at mert tökéletesen elégedett vagyok vele csak nem értem a dolgot :F

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#14) Vanir válasza Segal (#13) üzenetére


Vanir
veterán

Nem mondom, hogy jobb, csak lényegesen kevesebbet fogyaszt, mint a 3366. Teljesítményre kb. egy szinten vannak, kicsit máshogy működik a HERO, többször változtat frame ratet, stb.

[ Szerkesztve ]

(#15) 5150


5150
aktív tag

Ez mennyivel jobb, mint a g305? Mert azt láttam "akcióban" és meggyőző volt

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#16) csizo13 válasza F34R (#4) üzenetére


csizo13
tag

Az mx valahányas vezetékes egeret 1 hete cseréltem M590-re.
Mindkettő jó.

(#17) thybee


thybee
csendes tag

G305 és G603 is már lightspeed-es egér volt....
Akkor itt mi a különbség?

Ja és vegyél hozzá még egy poweplay egérpadot 41 ezerért .... :W

e

(#18) Vanir válasza thybee (#17) üzenetére


Vanir
veterán

A forma, a tömeg, meg egy csomó komponens (görgő encoder, főgombok és görgők kapcsolói, stb). Mellesleg egyáltalán nem muszáj hozzá PowerPlay egérpadot venni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#19) Fred23


Fred23
nagyúr

Örömmel kipróbálnám, ha kirakják valamikor MM-ban polcra, majd megvizslatom, amennyire lehet! :)

(#20) Segal válasza thybee (#17) üzenetére


Segal
veterán

Nagyon nem 41 az ára de ettől még persze drága...
[link]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#21) Ringman válasza Vanir (#8) üzenetére


Ringman
nagyúr

feltenném a szokásos kérdésem: a középső gombot mennyire nehéz lenyomni? (mondjuk g203-hoz képest)
a forma látatlanban jó lenne, a g403-mal is csak az volt a bajom, hogy túl magas. (meg lehetne könnyebb)

[ Szerkesztve ]

(#22) Vanir válasza Ringman (#21) üzenetére


Vanir
veterán

Szerintem úgy pont középen van egy G203 meg egy G403 középső gombja között. (Sajnos, én is örülnék a könnyebbnek.)

(#23) Ringman válasza Vanir (#22) üzenetére


Ringman
nagyúr

ezt szomorúan hallom, remélem MM-ban ki lesz állítva, aztán le tudom tesztelni.
ha meg jó, akkor mivel munkaeszköz, nem ezen fogok spórolni

(#24) Cs1csó


Cs1csó
félisten

DRÁGA. Max 20-25 ezret érhet egy ilyen egér akármilyen marketing rizsát is nyomnak mellé.

(#25) #16939776


#16939776
törölt tag

Ez már piszkálja a fantáziám, kiderül meg eszi-e szőröstül a kibelezett-tuningolt G5-öt. :)

[ Szerkesztve ]

(#26) CzGöbe


CzGöbe
tag

MM-ban én még nem láttam -hasraütök- 20k-nál drágább egeret kirakva tapicskolásra :U

#Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

(#27) DiamondBack


DiamondBack
senior tag

Van itthon egy 203, egy 403, meg egy 502, és erre tessék most megint ki kell ezt is próbálni :D

(#28) rgqjx


rgqjx
aktív tag

Troll mode on:

Biztosan rossz, mert vezeték nélküli. ;]

(#29) Melorin válasza Cs1csó (#24) üzenetére


Melorin
addikt

20-25k a baromi nehéz kategória. A wirelessek mindíg is nehezek voltak. Ez végre nagyon könnyú, nem mellesleg egy Zowie vezetékes egér amiben kb semmi nincs és a legkönnyebb egerek közé tartozik is csak 85-90 gramm. Ez meg még könnyebb úgy, hogy wireless. Szerintem hatalmas fejlődés, még szép, hogy megkérik az árát.

(#30) Egon válasza rgqjx (#28) üzenetére


Egon
nagyúr

Na igen, nekem is ez jutott az eszembe. Egy pár fórumnáci igencsak eheti majd a kefét, hogy már nem fogja tudni fikázni a wireless-t... ;]
Nem is beszélve a fő-fórumnáciról, akinek át kell majd írnia az egeres topic összefoglalójában a wireless részre vonatkozó, nem kicsit gusztustalanra "sikerült" részt - vélhetőleg mintha a fogát húznák, olyan lesz neki... ;] :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#31) Gróf... válasza Vanir (#10) üzenetére


Gróf...
aktív tag

"...minden egér egyre szarabb..." Nade, hogy "ugyanazt" a terméket harmadszorra elcsesszék??? Kétszer sikerült normálisan megalkotni az M705-öst. Két-három-négy évente le szoktam cserélni, mert elfárad - baleset éri. Most jött el a harmadik ideje. Hazaviszem, gyanútlanul átdugom a vevőjét. Üzenet: "A szoftver nem támogatja ezt az eszközt!" HÜLYE VAGY??? Ez ugyanaz. De nem! Mintha az anyaga is más lenne... A két fő kapcsolót biztos kicserélték, mert ordenáré a hangja és bizonytalanul kapcsol.Az (új) beállító felület (LogiOptions) hibás és buta!
Egyáltalán; A francért kellett hozzányúlni, a maga nemében tökéletes eszközhöz???
Ez ne legyen már fogyasztói társadalom bűne!
Egy ilyen cég hogy engedheti meg magának, hogy spórol egy terméken harminc forintot, minek következtében a termék minősége átesik az ingerküszöbön!
(Vallási és nemzetiségi kérdések inkább jutnak eszembe erről, mint...)

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#32) 5150 válasza Egon (#30) üzenetére


5150
aktív tag

Egyre kevésbé van gyomrom felnézni ide :W

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#33) KikiGames válasza #16939776 (#25) üzenetére


KikiGames
csendes tag

Mire gondolsz? Hogy buheráltad meg?

Üdv: KikiGames

(#34) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ha jól látom ez is az a lendkerekes görgős? Kár érte...

(Jah, és az a 2 plusz gomb igazán ráférhetett volna a tetejére)...

[ Szerkesztve ]

(#35) Saccco válasza Egon (#30) üzenetére


Saccco
nagyúr

Most direkt elolvastam az érintett részt. Semmilyen gusztustalanságot sem fedeztem fel benne. Tényeket írt le. Vagy az a gusztustalan, hogy feltételezi, hogy valakinek nem tűnik fel, hogy laggol az egere? :F
Sok embernek nem tűnik fel sok dolog, másnak meg igen. (Az élet bármely területén.)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36) Dr. Akula válasza Vanir (#8) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A G900-hoz képest ez hol helyezkedik el tudásban? Mert már az is elég gémer volt. Ami így elsőre feltűnt az a 80g súly, ami frankó, viszont méretre továbbra is asztali méret, pedig jobb lett volna egy notiegér méretű, amit lehet rendesen ujjal fogni, és nem lóg be a tenyér alá akadályozni a mozgatást. Volt is régen hasonló egere a Logitechnek, csak az még madzagos volt. A külső viszont egyszerű piacinak tűnik, a 2 főgomb lehetett volna kevésbé domború, hogy ne akarjon lecsúszni róla az ujj. Inkább az MX Anywhere házába kellett volna bepakolni ennek a tudását.

(#10) Vanir:
Az MX1000 volt a legtarósabb Logitech egér, sima falhoz vágás, rajta ugrálás kevés volt a szétveréséhez. :D

[ Szerkesztve ]

(#37) ballazol


ballazol
senior tag

2db G403 :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#38) Dr. Akula válasza thybee (#17) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Minek egérpad? Utoljára a golyós egérhez kellett. Nekem mindig csak akkor ugrált optikai egérnél a kurzor ha pad volt alatta. Az az 1. amit kihajítok alóla.

(#39) NandoXXL válasza Saccco (#35) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Azért gusztustalan mert szakmai, tényeket ír le. Az a jó ami celeb hír, celeb teszt, minden más gusztustalan. Kár hogy a Logitech elszállt egy ideje az áraival, szimpatikus ez az egér de marad a 403 pár évig.

(#40) Dr. Akula válasza Saccco (#35) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ha szigorúan az elvet nézzük, a madzagos is lagol, hiszen nem teleportál az elektron az egértől az usb-ig, még a fénynek is van késleltetése. Az meg egy másik kérdés hogy ez számít-e, érzékelhető-e ebből bármi is. Jóideje nem. Az usb port max 1000 Hz-en mintavételez, ami lag ebbe belefér, és nem lóg át a következő órajelre, az érdektelen, hiszen ha a feje tetejére áll, akkor se fogja az usb gyorsabban továbbítani az érzékelt elmozdulási adatot a gép, meg a játékprogram felé.

[ Szerkesztve ]

(#41) Redneck


Redneck
veterán

Egy kedves fórumtárs említette nekem ezt az egeret nemrég. Megkérik az árát, de a jövőben ilyesmire cserélem a G400-at az tuti. Majd ha olcsóbb lesz vagy akciós egyszer.

A 80g miatt pláne le a kalappal. :R

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#42) arn


arn
félisten

A g pro megert 40 eurot, de ez kisse meredek :DD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43) Glynch válasza Amerigo57 (#12) üzenetére


Glynch
csendes tag

(#44) Laraxior


Laraxior
titán

Mit takar az a reszponzív wireless technológia, mert a hasonló árú fejhallgatómmal annyi gond van mint a szemét. (G933 Artemis) ...és nem csak nekem, mert a net tele van a problémával. Wireless problémával... ennyit az egyedi szupertechnológiáról. :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#45) Locutus válasza Laraxior (#44) üzenetére


Locutus
veterán

G900at használom évek óta, semmi gond nincs vele, soha nem zavart be neki semmi. A reszponzív annyit jelent, hogy a késleltetése vezeték nélkül használva nem több, mint bármelyik vezetékes egérnek, sőt, sokhoz képest még kevesebb is.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#46) #72042496 válasza NandoXXL (#39) üzenetére


#72042496
törölt tag

A fölényeskedő stílusa a gusztustalan, miközben a technika már több esetben túlhaladta az ott nagy mellénnyel előadott dolgokat.

(#44) Laraxior: Arról a fejesről sokat olvastam, de jót csak ritkán. :(

[ Szerkesztve ]

(#47) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Semmi szükségem rá 3db logitech g203/g102 tulajdonosaként, de ez kb a legjobb egér ami létezhet jelenleg...ha enniy, akkor ennyi. Kicsit menjen lefelé az ára, biztosan beruházok rá, csak előtte megveszem a heti vizet és kenyeret.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#48) #16939776 válasza KikiGames (#33) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az optika, érzékelő, fényforrás, PCB-k, gombok, mind egybe lett ragasztva az alsó burkolattal, amitől lenyugodott a mozgása és késlekedés nélkül választ ad mozdításra/kattintásra. Az usb kábelének a vége bele lett forrasztva a PCB-be, amitől 1000Hz-en teljesen simává vált, addig legfeljebb 500hz-en használtam. Súlycsökkentésnek a teljes weight-cadge rész, dpi visszajelző esett áldozatul. Terméseztessen teflon talpak és japán omron kapcsolók is helyükre kerültek.
800dpi-vel használom egy ilyen paddal: [link].

Érzésem szerint egy lépéssel nagyobb érzékenységű, könnyebb egérrel közelebbről is tudnék alázni és kicsit fel tudnám pörgetni a dolgokat. :)

(#49) Laraxior válasza Locutus (#45) üzenetére


Laraxior
titán

Igen, az biztos, hogy jó a késleltetése, pontosan egy gépújraindításnyi időt vesz igénybe. ;]
Amúgy szépen szól, amikor éppen üzemképes és nincsen bebaszva a sarokba, mert este 10-kor át kell váltanom a hangfalakról ( ami szintén Logi Z906) a fejhallgatóra, mert itt az a szokás. Na már most, ha meg van nyitva millió ablak, a film is megy, meg amúgyis, miért indítsam újra a gépet...
Nem is tenném, ha a hangkeltő átváltásánál nem dögölne le az egész rendszer.

Tény, hogy nem olvastam utána, vásárlás előtt, de gondoltam, ha a legdrágábbat veszem az adott gyártótól amivel eddig meg voltam elégedve, akkor nem lehet gond... Hát de.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#50) Dr. Akula válasza Laraxior (#49) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

De a G900 egy egér, te meg valami hangfalakról beszélsz. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.