Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rocket


rocket
nagyúr

"További újdonság még, hogy az új driver a DirectX 10 API-ra írt programok esetében már kettőnél több processzormag használatával is képes irányítani a leképezési szálakat, ami előnyös lehet a négymagos processzorral rendelkező felhasználóknak."

Ez nincs benne, atcsuszott a 9.2-be.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2) buherton


buherton
őstag

Lenne egy láma kérdésem mi az a WHQL?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#3) bacsis válasza buherton (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

valami olyasmi, hogy digitálisan aláírt

(#4) Abu85 válasza rocket (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nekem azt írta Dave, hogy a 8.12 Hotfix-ban és a 9.1-ben benne van, csak a 9.2-es már egy új rutint kap, ami jobban működik. :) Azért írtam bele, hogy a jövőben gyorsulhat a dolog.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) Lewzke válasza buherton (#2) üzenetére


Lewzke
őstag

Windows Hardware Quality Labs (WHQL)
A Microsoft tesztlabóratóriuma, amelynek feladata a Windows operációs rendszerhez szánt eszközök és eszközmeghajtó programok kompatibilitásának ellenőrzése, és erről a megfelelő tanúsítványok kiállítása.
Google a barátod. :B

(#6) Weaver


Weaver
senior tag

" ...ami előnyös lehet a négymagos processzorral rendelkező felhasználóknak. "

és mi a helyzet a 2 és 3 magos procikkal. ezeknél nem lesz gyorsulás ?

(#7) hardzsi2 válasza Weaver (#6) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

és mi a helyzet a 2 és 3 magos procikkal. ezeknél nem lesz gyorsulás ?

Mondjuk futtass pár tesztet és győződj meg róla magad. De ha vársz pár órát/napot, biztos lesz egy rakat Catalyst 8.12 vs 9.1 teszt a neten 1-2-4 magos procifelállásra.

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#8) Abu85 válasza Weaver (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mivel a szálkezelés eddig két magig volt skálázható, ezért csak a három és négymagos procik szereznek előnyt. De írták, hogy most csak egy működő rutint akartak összehozni, a komoly optimalizálásra a 9.2-ben állnak rá. ;)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) Gregorius


Gregorius
őstag

Kabbegyíkok! Épp tegnap tettem fel az utolsót új kártyámhoz :O
Nembaj, legalább frissek az összehasonlítás alapjául szolgáló bencsmarkjaim :D

WHQL
Windows Hardware Quality Labs. Röviden annyit jelent a WHQL minősítés egy driveren, hogy a Microsoft tesztlabor jóváhagyta. A 64-bites Windowsok alapkiépítésben csak WHQL-aláírt drivereket hajlandóak használni.

Öhm. Ezt a drivert is csak buherálással lehet telepíteni Visual Studiós gépre vagy az mfc80-as linkelési problémát már megoldották?

[ Szerkesztve ]

(#10) LordX válasza Gregorius (#9) üzenetére


LordX
veterán

Öhm, hanyas VS? Nálam VS2008 van fent a gépen, és sose akadt össze a Catalyst vele.

(#11) stevve válasza LordX (#10) üzenetére


stevve
nagyúr

Szintén... Vs 2003, 2008 van fent, de nincs gond.

De van más gondom... hogy a szöszbe lehet az Avivo csomagot leszedni? Valami hülye survey jön be, aminek a végén nem történik semmi :(((

Bakker, másnál is ilyen? :DDD

(#12) CYBERIA


CYBERIA
őstag

OpenGL 3.0 -ról mit érdemes tudni?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#13) zeorsdfd válasza rocket (#1) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Ez azt jelentené h directx 9 alatt, azaz xp alatt nem lesz semmi változás ebben a tekintetben?

(#14) slayer006 válasza stevve (#11) üzenetére


slayer006
addikt

ilyen :((

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#15) kill_bill1


kill_bill1
tag

Windows 7 alatt nekem stabilabbnak tűnik, mint a 8.12-es. :)

----

(#16) stevve válasza slayer006 (#14) üzenetére


stevve
nagyúr

Néztem az ATI fórumot, már megy a sírás, remélem, javítják hamarosan a linket.
:C

(#17) LordVader80 válasza kill_bill1 (#15) üzenetére


LordVader80
senior tag

Ezt kifejtenéd picit?
:R

May The Force Be With You!

(#18) Gregorius válasza LordX (#10) üzenetére


Gregorius
őstag

Ha jól emlékszem, 2005-ös. És nem feltétlenül "A" Visual Studionak kell fent lennie, elég pl. az SQL 2005 is (az is tartalmaz belőle komponenseket).

(#19) kill_bill1 válasza LordVader80 (#17) üzenetére


kill_bill1
tag

pl Call of Duty WAW -ban 8.12-es driverrel lassan indult a játék, mikor kiléptem a játékból egy fekete képernyő fogadott, amiből csak ctrl+alt+del-el tudtam kilépni, majd felhasználóváltással vissza. A 9.1-es drivernél ezek a problémák megszűntek. Sőt mintha a játék is kicsit simábban ment volna, bár erre azért nem esküdnék meg :). 3870-es karim van amúgy.

[ Szerkesztve ]

----

(#20) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Na mostmár megkérdezem, a Hydravision, és az Avivo pack mire jó? Kicsit pontosabban ha valaki leírná, megköszönném :) :R Én is kitöltöttem a kis kérdőív félét, de utána nem történik semmi..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#21) stevve válasza Gregorius (#18) üzenetére


stevve
nagyúr

Az is van, mármit SQL, igaz, 2008 :D

Nekem sose volt gondom ilyesmivel a fejlesztőkörnyezetekben, most hallom először ezt, hogy az ATI driverrel összeakadnak ezek a szoftverek. Fura :F

hackeeeee:

A Hydravision több monitor (tv.out nem tartozik ide) kezelésére való, az Avivo pedig videókódoló alkalmazás, aminek elvben támogatnia kellene a (részben) GPU-val végzett kódolást, azért is szeretném annyira leszedni, hogy megnézzem, mert a 8.12 még nem tudott ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

(#22) hackeeeee válasza stevve (#21) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Értem, köszönöm :R

Szal akkor az Avivo-t megérné levarázsolni valahogy, a Hydravision az "átlag" usernek felesleges. Nekem sem jön az Avivo package, kitöltöttem a kis kérdőív félét, utána nem történik semmi.

Véleményem szubjektív...

(#23) Gregorius válasza stevve (#21) üzenetére


Gregorius
őstag

Olyanom is van, de az a VS2008-as Studiot illetve VC++ 2008 redistet használja. A VC++ 2005 redistben van az összeakadás. Ráadásul hab a tortán: csak a telepítő nem működik, maga a driver/CCC teljesen rendben van, csak parancssorból kell telepíteni "ATISetup.exe -Install -output screen" paranccsal.

(#24) stevve válasza Gregorius (#23) üzenetére


stevve
nagyúr

Fura, akkor gondolom ez nem egyedi eset... nem lehet, hogy mostanában változott a VC++ redist? Próbáld ki a 9.1-et, hátha.

Más.

[Avivo™ Package] link. Ez már működik... benézték kicsit elsőre. :DDD

(#25) Gregorius válasza stevve (#24) üzenetére


Gregorius
őstag

Azzal is ugyanez a tünet. Valamilyen kompatibilitási gond. Ez a hotfix package segít a problémán (frissíti az érintett dll-t 8.0.50727.3078-ról 3079-re), de hivatalosan nem támogatott: [link]
Most perpillanat azzal szívok, hogy habár a művelet sikeres volt, nem indul a CCC "inkompatibilis driver" vagy valamilyen hasonló felkiáltással :(

(#26) hackeeeee válasza stevve (#24) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Höhö, nekem ebből vistás kéne :D

Mert én azt próbálom szedni, amd.com-ról. De ugyanúgy csak Thank you... és semmi más :U

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#27) stevve válasza hackeeeee (#26) üzenetére


stevve
nagyúr

femegy Vistára is, nekem is az van. :DDD Már kódoltam is vele, a Catalyst topikban írtam is 1-2 gondolatot. :)

(#28) Gregorius válasza Gregorius (#25) üzenetére


Gregorius
őstag

Utóbbi is megoldódott. Úgy látszik az előző driver (8.12 hotfix) uninstallja nem volt tökéletes...

(#29) hackeeeee válasza stevve (#27) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor ok !

Csak az a fura, hogy amd oldalon vistához: Avivo™ Package 16.3MB 9.1 1/29/2009 :U

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#30) stevve válasza hackeeeee (#29) üzenetére


stevve
nagyúr

Vista 32 bit Avivo csomag... na már ilyen is van :DDD
Méretre is stimmel, ez lesz az.

[ Szerkesztve ]

(#31) hackeeeee válasza stevve (#30) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Érvénytelen cím :D

Véleményem szubjektív...

(#32) stevve válasza hackeeeee (#31) üzenetére


stevve
nagyúr

eh, túl gyors akartam lenni... bocs
Itt a jó link:

[link]

(#33) rocket válasza Abu85 (#4) üzenetére


rocket
nagyúr

Egyszer volt, hol nem volt.. :)

#13:
DX9 alatt mukodik mar jo ideje.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#34) hackeeeee válasza stevve (#32) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Semmi gond :) Köszönöm :R

Véleményem szubjektív...

(#35) stevve


stevve
nagyúr

Máshol már belefutottak az Avivo-val kapcsolatban:

"The ATI Avivo video transcoder does not currently use GPU acceleration
under Windows Vista 64-bit edition"

A release notes-ban is benne van, 64 bit alatt nem használja egyáltalán a GPU-t.

(#36) Korcsii válasza stevve (#35) üzenetére


Korcsii
őstag

itt, amikor töltöttem le a drviert, néztem is, hogy "Avivo™ Package available soon" van ott...

(#37) MaUser válasza hackeeeee (#20) üzenetére


MaUser
addikt

Hydravision-nel fel tudod osztani a képernyődet cellákra és ezekhez a cellákhoz programokat rendelhetsz. Azaz a program az adott cella méretű lesz. Nagy/több monitor esetén nagyban megkönnyíti a munkát.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#38) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

hát az x2-vel eddig nem duruzsol szépen.
3dmark06 közben elszállt a crossfire...
Minden drivel-el csinálok egy 24/7(4250 wolfdale+ 3870x2) tesztet különbségek miatt.

(#39) hackeeeee válasza MaUser (#37) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Értem, köszönöm :R

Véleményem szubjektív...

(#40) Abu85 válasza CYBERIA (#12) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Semmi lényeges változás, csak az SM4 képességeit használja ki. Plusz pár extra. Az alaprendszer nem igazán változott. Ezért borult ki Carmack bácsi. :D

Amúgy tegnap elfelejtette írni, hogy a driverből kényszerített Anizotrop szűrés a DX10-es programokban nem fog működni. Semmi probléma nincs, csak a jövőben jön pár DX10.1-es játék ami miatt megváltoztatják a szűrés kényszerítésének menetét. Elsősorban erre azért van szükség, mert pár DX10-es eljárással nem kompatibilis az Anizo szűrés, és erre a DX10.1 LOD utasításai jelentenek megoldást (ezekkel ugye egyéni Shader alapú szűrést lehet csinálni). Na most a kényszerítő rutint ilyen esetben nem szabad alkalmazni, így az Anizo driverből való kényszerítése ezentúl játékprofilokhoz lesz kötve a DX10-es erőforrás mellett. Nyilván amelyik játék LOD utasításokat használ, annál nem fogja a driver engedni a szűrést, mert a program motorja tartalmaz Shader alapút.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#41) ADAM1337 válasza ADAM1337 (#38) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

3dmark06
8.12esel 4250mhz-s wolfdale-el
9.1-essel ua 4250mhz-s wolfdale-el

sm3-ban lényeges többlet pont lett.

[ Szerkesztve ]

(#42) totyax válasza Abu85 (#40) üzenetére


totyax
aktív tag

Üdv, a kérdésem az, hogy (az eddigi driverekkel) mikor fut egy játék és csak egy magot tud használni, akkor a 3D funkciók azaz a VGA driver, szintén ugyanazon magon tud csak futni, ergó a második vagy a többi mag abszolút érintetlen és kihasználatlan?

(#43) SirRasor


SirRasor
őstag

Basszus ilyen nincs :D Ma reggel felébredtem, benyomtam a gépet és az első dolog ami eszembe jutott, hogy frissíteni kéne a Radeon driverét. De hát olyan ritkán adnak ki újat, meg amúgy is honnan a fenéből tudjam, hogy éppen van-e, ha lusta vagyok felnézni az AMD honlapjára? Áhh, RSS-ben ott van a prohardver, oda tuti kiírnák és mit ad Isten (illetve hogyhogy nem elvtársak :DD) "Megérkezett a Catalyst januári frissítése" na mondom ilyen a világon nincs :DDD

Make Love not war!

(#44) hackeeeee válasza SirRasor (#43) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ritkán, minden hónapban ;) Tény, hogy az nv-hez képest ritkán, mert ők minden héten kiadnak 1 bétát :DDD

Véleményem szubjektív...

(#45) deicide


deicide
veterán

Aki feltette már, nem nézte a Mirror's Edge-t, hogy használja-e már - ha van - a második GPU-t?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#46) ADAM1337 válasza deicide (#45) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

rápillantok a témára és vissza jelzek kb 10perc.

(#47) deicide válasza ADAM1337 (#46) üzenetére


deicide
veterán

:R ha javult a helyzet, akkor este én is tolom kicsit...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#48) ADAM1337 válasza deicide (#47) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Működik végig kint van a crossfire x technology ikon. jobb felül. :C
(pont most végeztem ki.)

[ Szerkesztve ]

(#49) deicide válasza ADAM1337 (#48) üzenetére


deicide
veterán

Óó...ezer köszönet...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#50) Kris87 válasza kill_bill1 (#15) üzenetére


Kris87
aktív tag

Nekem fel sem ment a "7"-re a 8.12, remélem ez felmegy... Hogy tetted fel? Nálam kiírja, hogy hiba csúszott a dologba már a legelején, kompatibilitással csak rosszabb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.