Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tomp válasza gabor7th (#50) üzenetére


tomp
félisten

Oké de ehhez ahogyan írják is, driver kell. Nos. Telefonra elég nehéz root nélkül drivert telepíteni.
Az ujjlenyomatot pedig a telefon tárolja titkosítva. Ha ellopják a telefont, nem tudják felnyitni magát a telefont se. Még a recoverybe se tudnak belépni.

(#52) gabor7th válasza tomp (#51) üzenetére


gabor7th
addikt

Akkor az OTP adja el mindenkinek a megoldását, mint tökéleteset, mert amúgy elég bajban van az egész bankszektor ilyen szempontból. Már rengetegszer bebizonyosodott, hogy az elvileg tökéletes védelmeknek mindig voltak gyengepontjai, szóval totál magabiztos ne legyél abban, hogy ez annyira biztonságos.

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#53) tomp válasza gabor7th (#52) üzenetére


tomp
félisten

Nem azt mondom, hogy teljesen biztonságos mert olyan nincs. Minden feltörhető. Csak ez jobb megoldás mint az sms módszer.

(#54) gabor7th válasza tomp (#53) üzenetére


gabor7th
addikt

Így van, akkor ezen nem veszünk össze.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#55) Kbali válasza Sidorovich (#44) üzenetére


Kbali
nagyúr

És azok a pénzintézetek, amelyek nem így küldték eddig az SMS-t, azoknak is így kellene ezután (többek között ezek a fejlesztések nem készültek el egyeseknél).

(#56) Kbali válasza tomp (#51) üzenetére


Kbali
nagyúr

De látod, más meg sír azért, mert a gonosz bank nem engedi az appját root mellett futtatni.

(#57) lionhearted válasza gabor7th (#52) üzenetére


lionhearted
őstag

[link]
Se NetBank, se 2FA, se SMS... Mégis itt a baj. Annyira biztos ne legyél benne, hogy az analóg utópiádban nincsenek támadók, és biztonságos értéket tárolni materiális alapon.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#58) kenwood


kenwood
veterán

multheten voltam a bankban intezni valamit. mondom a nonek,akkor intezzuk mar el ezt az uj hitelesitest is. mondta, hogy meg semmit nem tud rola. na,mondom,az fasza,1 het mulva indul. halisten, a jogalkoto itt esznel volt. bezzeg az a nyomorult gdpr felkeszen is jogerore emelkedett. itt a phn a csalok szinte megfoghatatlanna valtak a gdpr miatt, a haver par honapos S Mercijet kamera alatt parkolva huztak meg,de a kamera tulajdonosa jelezte,hogy a gdpr ota lenyegeben disznek van kinn. 500k-1 milla kozotti a kar ....

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#59) vndlczndr válasza kenwood (#58) üzenetére


vndlczndr
tag

Bocsi, de ez nagyon nem így működik, nyomozó hatóságnak kiadható a felvétel.

ex AtomNyúl

(#60) kenwood válasza vndlczndr (#59) üzenetére


kenwood
veterán

Itt arrol van szo,hogy a gdpr elott lett volna mit kiadni nekik,mostmar nincs.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#61) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Az sms védelmében: nem csak okostelefonnal működik.

(#62) vndlczndr válasza kenwood (#60) üzenetére


vndlczndr
tag

Az, hogy a szabályoknak való utánanézés helyett lekapcsolja az üzemeltető a kamerát, user error, nem jogi probléma.

ex AtomNyúl

(#63) Ribi válasza vndlczndr (#62) üzenetére


Ribi
nagyúr

Térfigyelő szerintem sem esik a gdpr alá ilyen szempontból.

(#64) Xpod válasza Ribi (#63) üzenetére


Xpod
addikt

A képmás miatt de, illetve bejátszik a személy és vagyonvédelmi törvény is.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#65) Ribi válasza Xpod (#64) üzenetére


Ribi
nagyúr

Én úgy tudom eléggé más dolgok érvényesek simán köz kamerázásra és térfigyelőre.
Pont ezért is lehet fent csomó hivatalos térfigyelő.

(#66) kenwood válasza Xpod (#64) üzenetére


kenwood
veterán

Meg par ev,es mindenki feher bottal jarkal az utcan,mert ha kinyitja a szemet,ranez valakire,akkor rogziti a memoriajaban,ezzel pedig mar megsertette a szemelyisegi jogait.
Ha hajlando a nap vegen bemenni a hivatalba,ahonnan torlik neki az illegalisan begyujtott emlekeket,akkor szigoru keretek kozott nyitott szemmel is kimehet majd az utcara.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#67) Xpod válasza Ribi (#65) üzenetére


Xpod
addikt

Igen. Az egyikre a közterületi törvény (hivatal, önkori által kihelyezett kamerák) a másikra a vagyonvédelmi törvény (cég, magánszemély kamerája) vonatkozik. De az info törvény / GDPR mindkettőre.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#68) Ribi válasza Xpod (#67) üzenetére


Ribi
nagyúr

De állításod szerint akkor a közterületes kamerák is dísznek vannak?

(#69) Xpod válasza Ribi (#68) üzenetére


Xpod
addikt

Ezt nem teljesen értem. Miért lennének dísznek?

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#70) Ribi válasza Xpod (#69) üzenetére


Ribi
nagyúr

Az egész onnan indult, hogy GDPR-re hivartkozva nem lehet kamerázni, ami állításod szerint minden kamerára vonatkozik, innentől a közterületesre is. Akkor most a GDPR-re hivatkozással van a gond vagy mivel? Mi alapján nem ér semmit a házilag kirakott kamera, de a közterületessel semmi gond?

[ Szerkesztve ]

(#71) Xpod válasza Ribi (#70) üzenetére


Xpod
addikt

Nem láttam, hogy olyat írtam volna, hogy nem ér semmit.
Privi / céges kamera: GDPR + személy és vagyon védelmi törvény
Hivatali közterületi kamera: GDPR + közterületi törvény

Ezeket kell betartani és lehet kamerát felszerelni, használni.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#72) Ribi válasza Xpod (#71) üzenetére


Ribi
nagyúr

Jajaja. Kicsit félreértelmeztem asszem a dolgot. Így vili :R .
Mondjuk hasraütés szerűen bárkire rá lehet rémíteni GDPR-el, aztán inkább hanyagolja mindenki a dolgot :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.