Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jookomak


jookomak
őstag

Zsír dolog. Mennyire bírja a különleges fájlokat, mit pl flac, mkv?
esetleg laptopon hogy bírja energiával? tv kimenetet kezel? elsőre ennyi.

amúgy ezt a linuxot alapkapokra is forrasztják nemde? vagy ez annak a kibővített nem specifikus változata?

(#2) negyedes


negyedes
addikt

Koszi az irast :R . Nem tudtam errol, nekem nagyon hasznos mivel sokat vonatozok... :D .

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#3) gaboca0314 válasza jookomak (#1) üzenetére


gaboca0314
tag

Amire Te gondolsz azt néhány ASUS gépben beágyazott operációs rendszerként lehet használni (Express Gate), a geexbox projekt csak multimédia megnyitására alkalmatos. Flac, mkv fájlokat nem próbáltam, mert nekem ilyen fájljaim kéznél nincsenek, de meg kell próbálni......
TV kimenetet kezeli, legalábbis specifikáció szerint, az akkuidő jól alakul, mivel nem pörget felesleges dolgokat, mint egy oprendszer.

(#4) Vladi


Vladi
nagyúr

Jókis írás, köszi. :) GeeXbox nagyon jó cucc! Lehet csinálni .iso-t. S azt is lehet telepíteni. Az előnye, hogy nagyon kevés erőforrást eszik.

Mivel mplayerre épül, így gyakorlatilag minden formátumot lejátszik, amit az. De lehet plusz kodeket belerakni, az iso generátorral biztos.

Tv outot lassan dobják a projektből. Átállnak a htpc felhasználásra. Az 1.1 alapból kezeli, de az 1.2-nél már állítani kell. Ezzel a telepítővel melyik verzió megy fel?
Amúgy az 1.2 már tudja a hd felbontásokat, tehát szerintem viszi a hd videókat is. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5) gaboca0314 válasza Vladi (#4) üzenetére


gaboca0314
tag

Ennél a verziónál már állítani kell a TV-out-ot.

(#6) csitkiri01


csitkiri01
csendes tag

Taviranyitot felismeri- :R e?

(#7) Jannn


Jannn
senior tag

Köszi a tippet :C

(#8) fabicska


fabicska
aktív tag

Na én is feltettem, igaz én a pendrive-os változatot, mert eddig nem hallottam erről a progiról. Nekem teccik, nem is használja a vinyót (mert a lejátszó is pendrive-on volt, és a zene/videó is) és így áramot spórol. EEE PC mellé tökéletes. :)
Köszönöm.

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#9) negyedes


negyedes
addikt

Fel is tettem eleg jonak nez ki a cucc. Majd vasarnap kiprobalom az akuidot is.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#10) csitkiri01


csitkiri01
csendes tag

Nah kiprobaltam 32 bit-es vista ala feltettem
Ujrainditas utan rogton felajalja a boot lehetoseget bebootol siman megismeri a sata meghajtokat es vigan lejacca az 1080p-s,MKV konteneres mpeg4 adatfolyamot!
Koszonom!
Felteszem a htpc-m re is megnezem milyen taviranyitoval birkozik meg! :C

(#11) blst


blst
tag

Hali!

Nekem nem akar összejönni. :( Pendriv-on próbáltam beüzemelni de ha bentvan a vinyó akkor 2 másodperc múlva már arról bootol a gép ha nicns akkor meg kiírja h nincs meghajtó... :((( Kipróbáltam 2 pennel is de mindkettővel ugyan az a hiba!
Mit ronthatok el?

(#12) negyedes válasza blst (#11) üzenetére


negyedes
addikt

Allisd be az usb valo bootolast a BIOS-ban.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#13) blst válasza negyedes (#12) üzenetére


blst
tag

Bevan!

(#14) aazimi


aazimi
csendes tag

Hali!

Nekem jól megy a gépemen. Először paráztam, mert oldal irányban remegett a kép, de amikor a hdtv módban indítottam, minden oké lett.

Most kipróbálom egy 533-as celeronon, full integrált alaplappal, 256 mb rammal, 10 giga vinyoval.

Az első próba, hogy a TinyVista fel megy-e egyátalán, onnan fogom indítani a telepítést, aztán megnézem, hogy hogy boldogul a lejátszással.

Az eredeti gépnél egy xp-vel a mostani codecekkel 1-2 cd-s filmek már akadozva, hanggal elcsúszva mentek csak. Alapvető próbléma, hogy az alaplap csak 533-asig fogad procit.

Ha a geexbox-szal mennek a filmek rendesen rajt, akkor lesz egy új médialejátszóm;-)

Majd irok, hogy hogyan sikerült a kisérlet.

PÜ a biztos

(#15) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Jó írás nagyon, értékelem az ötletességet. :)
Annyit kérdeznék, hogy másnál is gyorsan megy a film alatt a kép (mintha gyorsítva lenne)? Ja és nálam hang sincs. :U

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#16) csitkiri01


csitkiri01
csendes tag

Nekem tokeletesen megy nem csuszik sem a hang semmi, felirat is megy

(#17) gaboca0314 válasza blst (#11) üzenetére


gaboca0314
tag

Ha a BIOS-ban beállítottad, hogy usb-ről bootoljon, akkor az lehet a baj, hogy nincs boot loader a pendrive-on, ami valami miatt nem kerül rá az installkor.

(#18) Kroni1


Kroni1
veterán

Hasznos progi, és jó hogy leírtad a tapasztalataid vele kapcsolatban. Köszi az írást! :R

(#19) gaboca0314


gaboca0314
tag

Ja és az igazi nagy durranás a Geexbox 2.x sorozat lesz, az már tényleg egy teljes értékű Media Centert varázsol majd a gépből. Sajnos ez még csak hetek múlva lesz alpha státuszban, majd arról is írok, mihelyst lesz tesztelhető verzió!
Eddigi benyomásom a hozzászólásokról, hogy tetszik a népnek..... Örülök!
(A Szerző)

(#20) blst válasza gaboca0314 (#17) üzenetére


blst
tag

És valahogy rátudom varázsolni? :DD

(#21) Typhoon47 válasza csitkiri01 (#6) üzenetére


Typhoon47
őstag

:DDD

viccet félretéve. hasznos kis cuccnak ígérkezik, lehet kipróbálom :K ty a cikket :R

"Education is important but big biceps are importanter"

(#22) Vladi


Vladi
nagyúr

Távirányítás: nos gyakorlatilag minden távirányítót kezel. A kérdés inkább a vevő egység. Na azt már nem biztos. Egyébként van egy csomó előre definiált távirányító konfig benne. Ha ettől eltérőt akar valaki használni, azt külön kell beírkálni, hogy milyen jel, milyen parancs.

(#19) gaboca0314:
Már én is akartam írni a programról. Nagyon hasznos jószág. De azért a 2.x sorozat azért odébb van még. Örülök, hogy foglalkozol vele írásban! Jó lenne egy iso kreátor leírás is! :K
De a fejlesztés iránya abszolút a hdtv. Az én htpc-en is ez fog futni. Egyszer. Ha lesz már rendes tévém. :O

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#23) Yooha


Yooha
aktív tag

Olyat lehet, hogy egy op.rendszer nélküli vinyóra telepítem, és pl. egy médialejátszót hozok így létre?

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#24) hcl válasza aazimi (#14) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Frissíts BIOS-t akkor nagyobb procikat is vinni fog.

Mutogatni való hater díszpinty

(#25) xedos válasza Yooha (#23) üzenetére


xedos
addikt

Még telepíteni sem kell...
CD-re rakod, bebootol utána kiveheted.

Pentium M 1.83-as procival simán viszi a 720p MKV fileokat.
Ha jól láttam kezel néhány tv kártyát és távírányítót is.

A 2-es változat nagyon ütős lesz!

Én addig a PLEX-et használom -igaz ez alá kell oprendszer.

(#26) aazimi válasza aazimi (#14) üzenetére


aazimi
csendes tag

Halihó!

A teszt eredménye, hogy divx-es filmeket gond nélkül visz mind 533-as procival, mind 433-as procival, igaz itt már nem annyira folyékony a kép:)

Kipróbáltam egy radeon 8500-as vga-val is, viszont nem tudtam a tv-outba életet lehelni, de még majd próbálom.

DVD lejátszás viszont ezen a konfigon akadozik, 600 Mhz-re tuningolva is.

A tesztelés folyik majd tovább, egy laptoppal csinálok egy ellenőrzést a tv-outra, mert lehet, hogy más komponensekben volt a hiba, csak kell szerválnom egy rca kábelt.

Üdv.

A bios frissités is esedékes lehet, mondjuk egy i810-es lapról van szó, illetve egy acorp zx85-öst próbáltam még.

PÜ a biztos

(#27) Kevinmaster


Kevinmaster
tag

Nagyon hasznos kis cucc, lehet, hogy kipróbálom... :K
Az Express Gate-tel lehet videót, audiót lejátszani? :F Én meg azt hittem, csak netezésre való! Basszus... :D

(#28) Hosssszu válasza blst (#11) üzenetére


Hosssszu
őstag

Nem minden pendrive-ról lehet botolni, hiába akar/tud a bios. :(
Valamelyik pendriveban egyszerűen nem olyan elektronika/vezérlő van.

(#29) MBazsee


MBazsee
tag

Dejó! :D

Ez olyan, mint a Movix

Már vártam valami hasonló szoftvert. Köszi az írást!

(#30) gaboca0314 válasza Kevinmaster (#27) üzenetére


gaboca0314
tag

Képeket nézegetni biztos lehet vele, video lejátszásra lehet hogy még nem alkalmas, de folyamatosan bővöl a hozzáadott programok köre, előfordulhat, hogy arra is alkalmas lesz.

http://prohardver.hu/teszt/asus_asztalon_atom_eee_box/proba_ertekeles.html

(#31) Vladi válasza Yooha (#23) üzenetére


Vladi
nagyúr

Lehet, akkor liveCD-kell hozzá. Ez gyakorlatilag egy oprendszer, csak 1 feladatra kihegyezve, kicsontozva.

A wiki oldalát nézd át, csináld meg a neked megfelelő liveCD-t (rw javasolt, mert úgyis lesz vagy 10 változat mire megtalálod a megfelelőt.) és azt telepítheted is.

(#26) aazimi:

Mennyi a ram? Annak a dvd-t is vinnie kellene. ati-tv-out.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#32) Peet


Peet
senior tag

Még nem próbáltam, de leírás alapján nagyon tetszik a progi...

Nekem egy olyan ötletem támadt az egészből, hogy úgy kellene megoldani, hogy minden kiírt DVD-re rámásolni ezt ami filmet is tartalmaz, aztán ha berakom egy PC-be már játsza is a filmet, vagy ha több film van rajta menüből kilehessen választani, hangot állítani stb stb.
Ha minden filmes DVD-n lenne ilyen progi, akkor tényleg csak egy szűz winyó meg minden nélküli PC kell és kész az otthoni lejátszó.
Igaz egy hagyományos asztali DVD lejátszó is ezt nyújtja, csak kevesebb formátumot támogat. Apropó most hétvégén mértem az asztali lejátszómat 16W-ot fogyaszt így sajnos az általa is támogatott DVD, mpeg formátumokkal még mindig gazdaságosabban jön ki mint egy 80-100W-ot fogyasztó PC. :U

(#33) daninet


daninet
veterán

őszinte leszek, nem látom az értelmét... ha már egyszer be kell kapcsolnom a gépet ígyis úgyis nekem személy szerint tökmind1 hogy várok-e még 30mp-et és feláll a windows is... ráadásul nemegyszer van olyan hogy hopp a feliratot elfelejtettem és akkor frissen gyorsan leszedem még valahonnan... én a monitorba épített tévé / svideo bemenet híve vagyok inkább..ha már el akarom kerülni a windows betöltődését akkor a gépet se akarom bekapcsolni... ráadásul a bootképernyő miatt 15mp-el lassul a windows betöltődése... (tudom állítható)
ha tévedek írjátok le

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#34) sanzi89


sanzi89
addikt

Engem egy dolog érdekelne, ahol életképes is lenne a cucc, az pedig az, hogy ténylegesen - számszerűsítve - mennyivel eszik kevesebbet a noti aksijából, ha ezen nézem a vonaton az új CSI részt, mintha Vistán nézném a VLC Playerrel. Erről nincs valakinek tapasztalata?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#35) gaboca0314 válasza Peet (#32) üzenetére


gaboca0314
tag

Ez abszolút megoldható, erre való az ISO Generator. Megcsinálod magadnak a testre szabott geexboxot. Elindítod az ISO Generator-t, Packages fül - Extra Files - Add file, folder kitallózod mit akarsz hozzáadni, elkészül az image, meghajtóba berakod, bebootolsz róla és hozzá sem kell érned elkezdeni lejátszani.

(#36) daninet válasza sanzi89 (#34) üzenetére


daninet
veterán

fórumba írta valami gyerek, úgy hogy nem kapcsolt be a vinyó csak ramból ment a film 4 órát ment a D szériás dell notija.. nem volt D notim ugyhogy nemtudom ez jó-e de sztm igen...

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#37) z0d1AK


z0d1AK
veterán

nah, en is valami ilyet kerestem, de mikor forumon erdeklődtem, elhajtottak, hogy ilyen nincs is...
Csak ki kell majd próbálni! Kössz, h leírtad

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#38) donzoli


donzoli
aktív tag

egész jó dolog :)
köszönjük!

(#39) martonx


martonx
veterán

Most komolyan mi az értelme ennek?

Ha van egy windows-od, vagy egy linux-od, akkor máris kész a média lejátszód :)

És ha az megvan minek pepecselni bootolással? Ha mondjuk filmnézés közben rá akarok nézni az e-mailjeimre, akkor mi van? Leállítom a filmet, újraindítom a gépet, majd megnézem az e-mailjeimet, megint újraindítom a gépet, bebootol ez a cucc, és újra elindítom a filmet? LOL!

Persze ha valaki tisztán htpc oprendszert akar, akkor neki jó, de könyörgöm minek ezt feltenni egy rendes oprendszer mellé???

Én kérek elnézést!

(#40) blst válasza Hosssszu (#28) üzenetére


blst
tag

Ez betud bootolni uh nemtudom mi lehet a gond!
Valakinek esetleg van még ötlete?

(#41) Kevinmaster válasza gaboca0314 (#30) üzenetére


Kevinmaster
tag

Azóta hazaértem, megnéztem, nem lehet :( Kár, pedig nem bánnám... Hmm... kb. öt másodperc és nézhetném a filmjeimet... :)

(#42) Hardboy


Hardboy
tag

Kipróbáltam...

Ilyen Windowsból telepíthető módszert utoljára Ubuntu-linuxnál láttam. Jó megoldás...

Jó öreg linuxos mplayer-t használja ez is a lejátszásra, azaz támogatott médiaformátumok tárháza szinte végtelen ;) De tény hogy nem volt még olyan Videó a kezemben, amit mplayer ne játszott volna le...

MKV-t meg FLAC-et természetesen viszi... HD felbontású videókat is.. processzorodtól függ, hogy mennyire szaggat majd... De ez az egyik legkisebb gépigényű megoldás, az biztos.

Azonban elég kevés opció van kivezetve a felületre, amiket lehetne állítani lejátszással kapcsolatban... Pl.: lehet az én hibám, de sehogy sem tudtam beállítani hogy a szélesvásznú monitoromon ne torzuljon a kép semmilyen irányba sem...

Mindamellett, ha tényleg kevesebb aksit fogyaszt, így nézni filmeket, akkor laptopokra videónézéshez, remek alternatíva lehet...

Tetszett még, hogy PCI foglalatba dugott, USB 2.0-as bővítőkártyába dugott USB-s Külső winyót zokszó nélkül felismerte a rendszer, és szépen játszott róla...

Érdekes próbálkozás...

UI: Köszönet a cikkért...

[ Szerkesztve ]

AMD A64 3000+, Gigabyte nForce 4 4x (K8NF-9), 1GB Kingmax DDR400, Gigabyte GF6600GT (NX66T128VP), 300GB Maxtor S-ATA + 750GB Samsung HD753LJ S-ATA2

(#43) z0d1AK válasza martonx (#39) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ahogy írtad, pont a htpc-re jó!
mert ha beteszel valami kicsi, halk gépet a tv mellé/alá, és arra felteszed, akkor nem feltétlenül a windowst akarod bámulni, hanem a filmet néznéd. Jó, erre jó a dvd lejátszó is, de ha olcsón összehozol egy olyan gépet, ami lejátsza a hd filmeket, akkor akár olcsóbban is kijöhetsz így, és még mellé akár használhatod is
Mondjuk én annak örülnék, ha valami úton-módon megoldható lenne az, ahogy valami USB-s infrán csatlakozó távirányítót is kezeljen, mert akkor se bill, se egér nem kellene, és akkor lenne az igazi mozizós gép:))

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#44) thomasa


thomasa
senior tag

Ezt a programot kb 2003 óta használom, frankó.

(#45) krystman


krystman
őstag

Esetleg tudja valaki, hogy hogyan lehetne hangot előhozni? Már szinte mindent sikerült megoldanom, csak hang az nem jön elő belőle. Mit kell még beállítani?

(#46) hcl válasza aazimi (#26) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

INkább a 810-est izélgasd. Elvileg a ZX is viszi a P3-akat, de a 810 tutira, legalább 800MHz körülig. És eggy rendes (nem Celeron) procival kimegy a világból.

Mutogatni való hater díszpinty

(#47) zetecR válasza daninet (#36) üzenetére


zetecR
addikt

Azt nem írta, hogy amúgy mennyit bírt a gépe?

(#48) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Ez tényleg okos dolog. Most kipróbáltam a notebook-omon, és tök jól jön, ha mondjuk kiviszem a nagy tv-re videót nézni.

Még az elején vagyok a tesztelésnek, de felmerült bennem pár kérdés, illetve volna pár észrevételem.

Lejátszás: egyelőre a 720p-s filmek sajnos akadtak nekem, ami windows alatt egyáltalán nem volt jellemző, sőt xp alatt az 1080p-s filmek is mentek CoreAVC codeccel (akadásmentesen), ezért az 1080-as filmeket meg sem próbáltam...

A másik pedig, hogy windows alatt a hangot optikai kábelen teszem ki az erősítőre (a dugalj egy jack kimenetben van), és tud valaki arra lehetőséget, hogy ezt az opciót hogyan kell engedélyezni, illetve, hogy egyáltalán lehet-e, mert a DTS hangról nem szívesen mondanék le, ha van rá lehetőségem.

Amúgy tényleg jó elgondolás, nekem tetszik, remélem minden opcióját ki tudom használni a dolognak (gépnek, és programnak egyaránt).

Amúgy a teszteléshez CD-ről bootoltam, talán ez fontos lehet.

P1eTr0

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#49) gs20 válasza z0d1AK (#43) üzenetére


gs20
tag

Ha te vagy bárki más távirányítót szeretne hozzá, keressetek csak meg pü-ben!
(Tudom, ez nem a reklám helye, de nekem vannak távirányítóim... és mennek vele... most próbáltam.... szóval akit érdekel ilyen az csak keressen meg nyugodtan! )

E=MZ²

(#50) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Közben próbálgattam pár beállítást, és a SPDIF kimenetet működésre tudtam bírni. Viszon újabb kérdések merültek fel, amiket megpróbáltam megkeresni a hivatalos oldalon.

1. Nekem a felirat nagyságát nem sikerült állítanom. Egyelőre igen kicsi, a másik ezzel kapcsolatban pedig, hogy sajna 16:9-es film esetén magára a filmre teszi a szöveget, nem pedig az alatta lévő fekete részre.

2. A hd filmes problémám még mindig fenn áll, arra nem találtam semmi okosat. Pedig nagyon jó lenne, ha szépen vinné őket.

Most egyelőre itt tartok, de nem adom fel :)

Ha bárkinek lenne ötlete ezekkel a dolgokkal kapcsolatban, ne fogja vissza magát.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.