Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bunevo


bunevo
tag

2W TDP csak a SoC? Nem túl sok az egy okosórába? A teljes rendszer melegedése is kényelmetlen lehet a csuklón, vagy tévedek?.

(#2) SylverR válasza bunevo (#1) üzenetére


SylverR
senior tag

Tévedsz. Mindenkinek jó lesz ez, mert az Intel azt mondta. :P

Nem!

(#3) edari válasza bunevo (#1) üzenetére


edari
őstag

Hát, ha nyáron a 40 fokba felmelegszik, az kellemetlen. Engem már a telefon is zavar hogy melegíti a lábam...

(#4) ngabor2 válasza bunevo (#1) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Ha épp semmit nem csinál, akkor lényegesen kevesebbet eszik. Márpedig egy ilyen SoC az ideje jelentős észért (tippre 99,9..%-át) várakozással tölti.

De az Intelt ismerve árban nem fog tudni alámenni az ARM-nek, így nem fog elterjedni széles körben, mert ez bizony egy erősen árérzékeny piac.

(#5) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Most néztem meg az ark.intel.com-on, hogy pontosan mi is a helyzet.
Szóval: 1mag, 400MHz, 32nm, maxTDP 2,2-2,3Watt, 9,6 - 13,4 dollár, 15x15 mm a foglalat, van amelyik támogatja az ECC-t, illetve a működési tartománynál van, amelyik a -40 fokot is tudja.

ennyi, nem tudom igazából mire jók.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6) #06658560 válasza tibaimp (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mérőgépbe, gyártósorra, stb.

(#8) #06658560 válasza #32839680 (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Tudom, ellenben ezt oda szánja. Nem okosórába.

(#9) arn válasza ngabor2 (#4) üzenetére


arn
félisten

pedig pont azt csinalja - veszteseggel adja a socokat. a bibi csak ott van, hogy itt nem a szerencsetlen amd van a masik oldalon (nem lenne nehez kivereztetni), hanem x gyarto, az elen a qualcommal, ami legalabb annyira tokeeros, mint az intel.

amugy szvsz nem lesznek rosszak ezek a cuccok, de igazabol jobbak sem, igy nehez lesz bedonteni a kialakult arm hegemoniat. de szervereknel egyszer mar megcsinaltak, pedig anno ott sem volt tul sok keresnivalojuk.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10) tibaimp válasza #32839680 (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem akarlak kioktatni a beágyazott piacokról, de mikor nálunk szétszedtek egy hegesztőgép baszott nagy villamos szekrényét, amiben még az adatkábel is Siemens volt (külön Siemens szaki jött hozzá olyan órabérrel, hogy a főnökök arca zsibbadt), kivett egy kártyát, fingom sincs, hogy mi, és volt rajta kb 5 intel chip...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) ƬΛЯΛ válasza edari (#3) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Engem is :K Főleg mikor bringázok már vagy 5 órája és egyszercsak hívnak.... Isteni odarakni az arcomhoz a 6000°C-os telefont :DDD

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#13) Blindmouse válasza #32839680 (#7) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Nem is értem, ennyi idő alatt tervezni sem lehet vele semmit. Arról nem is beszélve hogy csak a galileo-t lehetett kapni edddig, a soc-ot magát nem. Egyáltalán mit akarnak ezzel elérni? 8051-et gyártanák, azt többet vennék mint ezt a monstrumot.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#15) Blindmouse válasza #32839680 (#14) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Ha az intel bevásárolna MRAM/FRAM satöbbi technológiából, és kiadnának egy 4-500Mhz-en működő 8051-est (pipeline nélkülit) akkor letarolhatnák az ARM-et a mikrovezérlő szegmensben.
Még mindig rengeteg kód 8051 kompatibilis, és évtizedekig lesz az még gyártva.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#17) Blindmouse válasza #32839680 (#16) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Olyan becsléseket láttam, hogy 2008-ban 20% részesedése volt még. Azért az nem lebecsülendő. Ritkán szoktak újratervezni valamit, mert 32 biten olcsóbb vagy menőbb ugyanazt csinálni. Arról nem is beszélve hogy kb 3000 logikai kapuból össze lehet rakni, és ingyen van, ezért millióegy ASIC-ben még mindig ez van.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.