Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) raz0r911


raz0r911
tag

Nálunk a TV hasonló eszközzel üzemel mint a Tenda PH3 AV1000, annyi, hogy 200 mbpssebességű, TP Link márkájú adapterről megy. Ha vennék mellé egy Tenda A9 Wireless N300 Universal Range Extendert akkor az kompatibilis lenne vele, és a wifi jelet is tudnám továbbítani a lakás ahon részére ahová a router jele nem ér el?

(#2) Yany


Yany
addikt

Végre egy értelmes monitor az Asustól. Valamiért nem nagyon csorognak a normális legalább WQHD-s IPS-es freesync monitorok...

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#3) bekes.andras


bekes.andras
tag

... szerintem az ACER monitorok magassága nem állítható. Nem olyan a talp kiképzése.

http://media.ldlc.com/ld/products/00/04/32/78/LD0004327857_2.jpg

https://ardes.bg/uploads/original/acer-eb321hquawidp-31-5-wide-ips-led-anti-glare-4m-152790.jpg

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#4) TK36


TK36
aktív tag

A 2. oldalon lévő "Az Acer RC271U igaz, hogy „csak” 27 hüvelykes" - a hivatkozást megnyítva az adott oldalon 31,5" szerepel képernyő átmérőként.

(#5) lacus83


lacus83
senior tag

Ryzen 1400 sosem volt 8 szálas és nem is lesz.

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#6) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Iszonyat el van szállva annak a Samu SSD-nek az ára...

(#7) hypno skate válasza bekes.andras (#3) üzenetére


hypno skate
senior tag

Szerintem sem állíttható a magasságuk, de nem a talp kiképzése miatt, hanem mert a gyártó honlapján csak a dönthetőséget említik. Pedig egy ilyen "extrával" biztosan eldicsekednének.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#8) deja vu válasza Yany (#2) üzenetére


deja vu
addikt

Asus-nak elég régóta nagyon sok értelmes és jó monitora van ami körbealázza a középkategóriás márkatársát a Dell-t.

Nagyon jó 4K 10 Bit-es 16 Bit LUT homogenítás-korrekciós monitora van sRGB, és AdobeRGB színtérben.

Tele van prémium G-Sync-es IPS monitorokkal 250 ezertől a 600 ezres ársávig. Mondjuk a 600 ezres G-Sync monitor csak most jön IPS 4K 144Hz HDR meg minden kutyafülével.

A Freesync-es IPS monitorja is van az igaz, de mivel a VGA piac durván nagy része Nvidiát használ, ezért letojták az AMD kártyatulajdonosokat, mivel úgy is kevesen vannak, és kevesebb rajta a haszon. Emiatt csak egy-egy Freesync-es monitort csinálnak mutatóba.

A G-Sync-es monitorjai sokkal prémiumabbak mint a Fressync-es monitorja.

A PB, PA szériás monitorjai sokszor sokkal jobb kalibrációs eredményeket érnek el mint a Dell-es monitorok, vagy rosszabb esetben partiban vannak vele.

Szerintem most az Asus a középkategóriás márkák csúcsa, azért az Eizo, NEC még mindig mindent csúnyán lealáz és az az über csúcs király kategória.

Sokak szerint az Asus már jobb mint a Dell, annál a Dell-nél ami pár éve még a megfizethető minőség volt és akkora kultusza van itt a PH-n, hogy az hihetetlen. Itt korábban mindenki Dell-t akart venni.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#9) icon válasza SunMount3r (#6) üzenetére


icon
senior tag

annyira nincs... nézd meg a többi sebességét meg árát...
Igaz azt a sebességet olyan lapban is tudja.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#10) SunMount3r válasza icon (#9) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor az SSD-k ára van elszállva úgy általánosan...

(#11) gabyka válasza SunMount3r (#10) üzenetére


gabyka
aktív tag

...ez viszont igaz :K

(#12) icon válasza gabyka (#11) üzenetére


icon
senior tag

Tessék a telefongyártóknál, meg a vevőknél panaszkodni,
akik félévente cserélik készülékeiket, mert "elavult"... agyatlan felhasználás agyatlan igényeket szül, a gyártók meg nem győzik, vagy nem akarják

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#13) Kronos3000 válasza icon (#12) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Csak türelem,ez a láz is elmúlik.Ezért is nem váltok ddr4-re,várok még....ssd-m is bírja még vagy 10-évig az elhasználódás alapján,majd lejjebb is mennek az árak ismét.

Wasabi...

(#14) Joci10 válasza lacus83 (#5) üzenetére


Joci10
őstag

Izé. Honnan veszed, hogy nem 8 szálas (bár igaz, a múltra és a jövőre utaltál, a jelenre nem :D )? Mert mindenki úgy tudja (ezek szerint rajtad kívül), hogy 4 mag, 8 szálas proci lett (például: hivatalos link - ph! link).

(#15) bekes.andras válasza hypno skate (#7) üzenetére


bekes.andras
tag

A talp kialakítása határozza meg az állíthatóságot, nem az internetes oldalon leírt szöveg tartalma... :/ Egyértelműen látszódik, hogy egy ponton rögzített, fix forgáspontú. Az állítható magasságú monitorok talpa eleve másképp fest.

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#16) lacus83 válasza Joci10 (#14) üzenetére


lacus83
senior tag

Valóban :R De legalább ezzel az infóval gazdagabb lettem.Emlékeim szerint tévedtem,van ez így :P

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#17) Akula


Akula
őstag

Azért 270k-ért egy pivot beleférhetett volna.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#18) deja vu válasza Akula (#17) üzenetére


deja vu
addikt

Az Asus-ról van szó? Az 21:9-es, és ezeknél nem szokott portré mód lenni.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#19) Nexave


Nexave
tag

Asus ROG GL752VW

Na ez végre egy megfizethető cucc. Tetszik!!! Ha most allnék vásárlás előtt, simán vállalnám!!! :)

(#20) Hidalgo85

Az Asus MX34VQ a Samsung CF791-es paneljét használja, úgy látom csak a quantum dot hiányzik beleőle, minden másban megegyezik.

Array Technologies Incorporated

(#21) Whysperer


Whysperer
addikt

Legjobb,hogy még mindig a király Zalman Z11-es házban belerakva. 8)

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#22) Tidus válasza Yany (#2) üzenetére


Tidus
addikt

Annyi csorog belőlük, amennyire igény van.
Amúgy mi tudna csorogni, ha ami kapható azokban per pill. a legjobb hardver van.

(#23) hypno skate válasza bekes.andras (#15) üzenetére


hypno skate
senior tag

Működhetne a talp szára úgy is, mint a szétcsúsztatható telefonok, vagy akár a monitorpanel házába is elrejthető a magasságállítás mechanikája.

A gyártó meg csak tudja, hogy mit rakott össze...

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#24) Yany válasza Tidus (#22) üzenetére


Yany
addikt

Oké, WQHD(+) felbontásban IPS/xVA panellal hány monitor van rendes freesync-kel? Acer és Asus 1-1 modelljén kívül egyről sem tudok elérhető áron. De köszi, ha dobsz pár linket, mert simán frissülhetett a paletta mióta utoljára néztem. Dell, Samsung, stb, mintha direkt kerülné...

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#25) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

A memória árak az egekben.... :( Gépújítástól el is veszi a kedvemet.

(#26) kromatika


kromatika
veterán

Asus monitor igen csak tetszik nekem.

(#27) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

hi,
most én a pcx webáruház, vagy a prohardver híreit olvasom? nem igazán tudom eldönteni
régen olyan sok hírt olvastam itt, nagy szeretettel, most azonban úgy össze vagyok zavarodva

(#28) deja vu válasza Tibiajax (#27) üzenetére


deja vu
addikt

A hazai pálya rovat az egy fizetett cikk minden héten, ezekre nem szabad adni, sokszor vannak sokkal jobb termékek jobb áron. Az is gáz, hogy néha olyan termékeket raknak bele amit a szakmai topicokban nem ajánlanak tapasztalatok alapján. A PH lapcsalád minden alkalmat megragad, hogy reklámbevételekhez jusson, ez is egy ilyen a sok közül.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#29) hemaka válasza deja vu (#8) üzenetére


hemaka
nagyúr

Én is ezt látom, hogy a Dell kicsit kiengedett, vagy csak az Asus szívta fel magát nagyon. De ha most kellene a Dellem cserélni, erősen Asus felé nézelődnék.

Ryzen 5 teszt elhasalt vagy csak elsiklottam felette?

[ Szerkesztve ]

(#30) deja vu válasza hemaka (#29) üzenetére


deja vu
addikt

A Dell szinte teljesen figyelmen kívül hagyja a játékos réteget, pedig nagyon úgy tűnik, hogy sok pénz van benne. Nem értem őket, néha kell újítani, és nem csak a bevált receptet követni. Nem csak irodai, grafikus monitorokat kell készíteni, hanem minden olyan igényt ki kell elégíteni amire nagy a kereslet.

Mondjuk például ott van az U2412M, ami már egy ősöreg fejlesztés, jó monitor szó se róla, de sok monitornál egy helyben toporognak. Az U2715 is mivel jobb mint a régi U2713HM? Én nem látom azokat a nagy fejlesztéseket.

Brekk néha küld nekem kalibrációs eredményeket privátban vagy a fórumon mindenkinek. Az Acer hozza már sok esetben a Dell-t. Az az Acer, amit mindenki lenéz, hogy na ne szívass már, én az életben nem veszek Acer-t, az ipari hulladék. Nagyon felfejlődtek, bár én még mindig inkább Asus, Dell közül választanék. :D

Ryzen 5 teszt úgy tűnik nem lesz, de szerencsére tele az internet velük.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#31) ceia


ceia
őstag

A Ryzen gépről:
Nincs értelme a Ryzen 5 1400 processzornak, akkor már inkább i5-6500 egyárban, vagy ha valaki renderelni akar ;) szintén jobban megéri 3000-rel drágábban a Ryzen 5 1500X jobb hűtővel, 2x annyi L3 cache-sel, és 300-zal magasabb órajellel. De én az i5-öt tenném bele.
Az is jó kérdés, hogy az R5 1400 mellé minek ekkora vga, szerintem egy GTX 1060 6GB jobban passzolna mellé, mit beszélek, passzolna.. az i5 mellé passzolna, az R5 mellé természetesen RX480 passzolna.
Az i5/1060 alá elég lenne kisebb táp is, bár a 700W-os talán még a bemutatott Ryzen konfighoz is túl nagy.
A kisebb (1050Ti) Inteles géphez is túl nagy az 500W-os, szerintem 400-as elég lenne.

        it's more fun to compute

(#32) #20691712 válasza lacus83 (#5) üzenetére


#20691712
törölt tag

Akkor mennyi szerinted?

Amugy ime:
https://www.amd.com/en/products/cpu/amd-ryzen-5-1400
Csak guglizni kene mielott baromsagot irsz.

(#33) deja vu válasza #20691712 (#32) üzenetére


deja vu
addikt

Beismerte, hogy tévedett. Máskor egy picit finomabban fogalmazzál.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#34) Sanya válasza ceia (#31) üzenetére


Sanya
nagyúr

1 hónap és elkezd esni az ára

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#35) lacus83 válasza #20691712 (#32) üzenetére


lacus83
senior tag

Egy olyan hibába estél most amibe én is,csípőből írtam hozzászólást, de hogy megnyugodj az 1500Xel tisztában vagyok hisz azt veszek a jövő héten. :R

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#36) icon


icon
senior tag

Tibiajax, deja vu: dúl bennetek a jóindulat, az biztos...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#37) deja vu válasza icon (#36) üzenetére


deja vu
addikt

Kérdezd meg a házigazdát, hogy ez egy fizetett cikk, rendben?
Ez nem jóindulat kérdése.
Hogy lehet valaki ennyire vak, hogy ezt nem veszi észre? :(

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#38) icon válasza deja vu (#37) üzenetére


icon
senior tag

Nem vakság kérdése... nem teszek megjegyzéseket cikkekre, mert tisztelem az embert, aki megszenved vele...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#39) Joci10 válasza icon (#36) üzenetére


Joci10
őstag

Ahogy deja vu is írta, ez tulajdonképpen egy hirdetés. Hetente szombatonként a kiskereskedelmi partnerek infói (aktuális ajánlatai, kiemelt akciói) alapján születik meg a Hazai Pálya rovat újabb írása.
Vagyis aki nem immunis a marketingrizsára, az ne olvasgasson ilyen híreket! ;)

Szerk.: na pont most előztél meg a reakcióra reakcióval. :)

[ Szerkesztve ]

(#40) deja vu válasza icon (#38) üzenetére


deja vu
addikt

Igen akkor is amikor vannak sokkal jobb ajánlatok? Akkor is tiszteled a cikkírót és nem érzed, hogy átvert? Veled nagyon súlyos gondok vannak, végig se gondolod, hogy milyen károkat okoznak az ilyen cikkek amiket megrendelők kérnek. Léteznek jobb termékek az adott kategóriákban, szóval semmi tiszteletet nem érdemel a cikkíró, inkább szégyelhetné magát, hogy nem a legjobb dolgokat hirdeti az adott árkategóriában.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#41) Vesa válasza deja vu (#40) üzenetére


Vesa
veterán

bocs, de te hány éves vagy? Nagyon gyerekes amit itt előadsz...
Szükség van szponzorokra az oldal működéséhez. Ami az ilyen irányú cikkek tartalmát illeti, ne csak magadból indulj ki. Nem mindenkit érdekel az, hogy napokon át bújja a netet 500Ft-al ólcsóbb termékekért. Van aki pont a cikkekben szereplő termékeket keres, pénze is van, és ennyi, megveszi és kész.
Az ilyen vevőt sem érdekli, hogy te mit csinálsz, téged meg ne érdekeljen, hogy másnak mi a jó deal. Senki nem kényszerít rá, hogy ezeket vedd meg.

Jó lenne már belátni, hogy nem kizárólag az ár dominál. Ha így lenne, akkor egyetlen üzlet lenne az országban, elvégre ott a legolcsóbb minden, a többi minek? De ez nem így működik.
Semmi baj nincs az ilyen cikkekkel, bár kritizálni mindig könnyebb, mint csinálni valami értelmeset....

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#42) icon válasza deja vu (#40) üzenetére


icon
senior tag

Nem tudom, én egy fórumozó rosszindulatát károsabbnak tartom egy egész közösségre nézve, mint egy cikk tartalmát, mert az utóbbit tudom helyén kezelni, mint jelenséget. Nem érzem magam becsapva attól, hogy létezik jobb ajánlat valamire, mert ez is relatív... nekem pl. adott esetben az a jobb ajánlat, ha a közelemben lévő boltból hozhatom el a kiszemelt hardvert, mert igaz hogy máshol olcsóbb, de pl. szállítási költséggel együtt már nem az...
(arról nem is beszélve, hogy akár így támogatok a környékemen lévő vállalkozást)

Egyébként minden ember érdemel tiszteletet, Te is, a cikkíró is, én is...

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#43) rootkiller


rootkiller
őstag

Kimondottan jól néz ki az a Zalman ház!

Artengo TR 990 Pro

(#44) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Új laptopot lehet kapni 4GB memóriával? O.o

plus ça change, plus c'est la même chose

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.