Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ha ez a grafika csak "kicsit elavult" akkor a kis Polski fiat is csak "kicsit elavult" kocsi. ;]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Kár így leírnom ezt a mondatot, mert félreérthető, de: már vártam hogy bekövetkezzék (a sorozat pusztulása)
Igaz, már a trailer alatt kétségeim voltak. Még ha ki is próbálom, azt hiszem ebből a kritikából csak arra tudok kövtkeztetni, hogy a Mafia is beállt a Max Payne mellé. Van folytatás, de...nem botrányos (lásd Flatout), de mégsem olyan.

Half life felkészül? Troll off

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#3) Redneck


Redneck
veterán

Kár érte. Anno hogy fikázták a második részt, és így utólag visszatekintve milyen jó játék volt! Mondjuk nekem akkor is tetszett, igaz kár hogy szétdarabolták.

Ez már az elejétől fogva unszimpatikus, és még sikerült lejjebb menniük mire kiadták. Gratulálok! :)

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#4) Departed


Departed
őstag

Én speciel elvagyok vele. A grafikát helyreraktam Reshade-del, jól beállítva szépen fut, gamebreaking bug-gal meg nem találkoztam még. A küldetéstípusok nem változatosak de legfeljebb egyszerre nem játszom vele órákat. :P

Az autók irányítása meg nekem nagyon szubjektívnek tűnik, Logitech F510-zel nyomom árkád módban és a világon semmi bajom vele. :N

Bugos (pl. ne nézzetek tükörbe! ;) ), befejezetlen érzetű, nincs sok köze az elődökhöz, de attól még újra meg újra elindítom és furikázom a városban hallgatva a remek zenéket, és csinálgatom a küldetéseket amihez amúgy a harcrendszer sem vészes, sőt. Az elején 6/10-nek éreztem, most inkább 8/10-nek. Szerény saját vélemény. :)

(#5) Jhonny06


Jhonny06
veterán

1X végigvinni elmegy, de semmi köze a Mafia-hoz.. a játékmenet is nagyon darabos, az előző részhez képest is sokat romlott.

(#6) Jeanne d'Arc

Az első részt ismervén, szégyen ez a game, és bemocskokja a Mafia első részének jó hírét.

[ Szerkesztve ]

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#7) szupermacs


szupermacs
veterán

A második részről én nem nagyon hallottam jókat, az elsőről már inkább. Ha bejönne a GTA stílus, akkor kipróbálnám őket. De így inkább kihagyom.

(#8) tatararpad


tatararpad
őstag

El kellett volna dönteni, hogy Mafia játékot csinálnak, vagy GTA klónt. Ránézésre egyik sem sikerült.

(#9) Trevize1987


Trevize1987
aktív tag

Igen, az első rész minden idők egyik legjobb játéka és a második is csak ennek fényében volt gyenge. Mert marha jó játék volt az is. Ez meg egy monoton GTA klón egy marha nagy pszichopata állattal a főszerepben akivel nemhogy azonosulni nem lehet, de már játszani is fáj.

És Blackman-hez meg annyit, hogy nálam egy SW Force Unleashed 1-2 rohadtul nem jó ajánlólevél egy ilyen sorozat nagyon várt 3. részéhez. Ez uraim el lett cseszve. Angry Joe-t szokás szerint érdemes megnézni.

(#10) errorcode06


errorcode06
őstag

65/100? Kicsit soknak tartom!

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#11) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Videók alapján elég gyenge lett sajna :(

Redneck: valóban sokan szidják a 2. részt, de én is nagyon szerettem :) Jó párszor végig vittem :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#12) Tikakukac


Tikakukac
titán

Az biztos, hogy az első rész után ez valami elképesztően nulla lett.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#13) micafighter


micafighter
nagyúr

Ez a játék jó lenne, ha más névvel és más árcédulával jött volna ki.

(#15) .LnB válasza micafighter (#13) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

...5-6 évvel ezelőtt.

(befejeztem a mondatodat. :D)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#16) MolGabi


MolGabi
aktív tag

Ezt a béna Take Two és Hangar13 szövetséget el kell gyorsan felejteni.

Jó hír viszont, hogy az eredeti író, Daniel Vávra érdekes dolgokat posztolt ki a minap a Facebook és Twitter oldalán is. Egyik egy 2008-as Mafia 2 interjú, másik pedig egy szöveg volt a Twitteren:

"Daniel Vávra ‏@DanielVavra okt. 10.

Damn, I just read through a script that I wrote few years ago for certain gangster game and I still would love to make it happen one day :)"

Szerintem tuti, hogy az eredeti Mafia 2 sztorira és eredeti koncepcióra gondolt itt és nekem nagyon gyanús, ha kijön a Kingdom Come, elkezdik az igazi Mafia 2-t és újraindítják (vagy folytatják) az eredeti tervek szerint a szériát, persze átírva, más nevek, stb., hogy ne ütközzenek jogi problémákba.

Szóval van remény! :)

[ Szerkesztve ]

(#17) horush


horush
addikt

Kb. 2 órát játszottam vele tegnap, az eleje egészen tűrhetőnek tűnt a történet és a hangulat szempontjából, viszont a grafika kritikán aluli, kb. ugyanezt tudta már a 2 is 6 évvel ezelőtt. A rengeteg bug meg gyakorlatilag élvezhetetlenné teszi. Ennyi fény / árnyék hibát még egy játékban sem láttam, mintha direkt csinálták volna ennyire gagyira.. :U

(#18) micafighter válasza horush (#17) üzenetére


micafighter
nagyúr

Úgy meghallgatnám amúgy az egyik fejlesztőt hogy ezt miért így csinálták.

(#19) Jhonny06 válasza MolGabi (#16) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem mintha a Mafia II túl erős lett volna. Maximum a III-nál 1 fokkal jobb, de kb. ennyi.

(#20) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Majd véleményt formálok, ha játszottam vele, de ha jó a történet és a játékmenet akkor nem lesz gond.
A parancsikonját meg átnevezem Mob I-re, hogy ne legyen averzióm a Mafia IP-ba való beilleszhetetlensége miatt.

[ Szerkesztve ]

(#21) MolGabi válasza Jhonny06 (#19) üzenetére


MolGabi
aktív tag

Egy szénné vágott játékot adtak ki, alig van benne tartalom. Akit jobban érdekel nézzen utána, miket csináltak meg benne eredetileg a Csehek és utána ezeket mind-mind kivágták az újdonsült főnökök a Take2-nál. Amit nem értek, ha a trágya "mafia 3" üres városánál megoldható volt a teljes sztori, akkor a Mafia 2-nél miért kellett abba is belenyúlni? Legalább a sztori teljes lett volna.

(#22) Chapel


Chapel
addikt

Ahogy látom nagyjából egyezik az össz vélemény; az első istenkirály, mérföldkő, unalmamban pár hónapja újra kitoltam, az a hangulat mesteri, arról nem is beszélve, hogy mekkora szégyen, hogy fizika téren megveri a 2. részt, ezt meg pláne.
A 2. rész már vegyes felvágott lett. Ugyan még úgy-ahogy hozta a Mafia hangulatot, de már közel sem olyan eredetiséggel. A törésmodell kritikán aluli volt, egy játék, ahol a fele időt autóban tölti az ember, legyen alapvető, hogy a törés és fizika/irányítás minimum jó, de inkább kiemelkedő, különben megette a fene az egészet. Az atmoszféra sem volt olyan erős, mint az elődben és ez nem feltétlen a megálmodott kornak volt köszönhető.
Aztán itt van ez most...kipróbáltam és az lett ami minden videóból sütött. Műanyag, elnagyolt, sem részleteiben sem egészében nem méltó a névre. Ott a Gta sorozat, olyan nehéz lenne megnézni és ellesni néhány dolgot? Nem lekoppintani kell, csak ötletadó legyen, vagy hogy tényleg ne menjünk messzire, vegyék elő az első részt.
A részletek, apróságok, amik igazán zseniálissá tesznek, egy már alapvetően jó játékot.
Persze jelen esetben még ez sincs meg, így kár is a részletekben bármit is keresni... :(

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#23) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Kettes szerintem egész jó volt. Vállalta, hogy nem lehet újra 1-et csinálni, viszont mélységben ugyanaz, és ebben teljesen jó. A 3 viszont már trailer alapján tök idegen

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#24) XuChi


XuChi
addikt

Én 15-20 perc utàn úgy letöröltem, hogy nyoma sem maradt. Undorító, tenyérbemászó karakterek, gagyi grafika, rettenetes vezetési modell, nulla fizika, bugok mindenütt. Amitől falramásztam, az a fizika. Lepattogó, repkedő autók :W. Mint valami gagyi matchbox szimulátor. Még hogy 65 pont!!! Erte még 25 is sok lenne. A hangar 13 összes dolgozóját úgy ki kéne rugni, hogy soha többet ne írhassanak programot!!! Szégyen amit a mafia névvel csináltak!!! :W

(#25) CriticalHit


CriticalHit
őstag

A grafikai hibákról:
[link]
Még legalább 6 hónap fejlesztés kellett volna a megszületésig. Azok a repetitív alvezéri feladatok......, teljes képzelőerő hiány.
Újabb szemét példa a pénzlenyúlási kísérletre.

[ Szerkesztve ]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#26) rdt89


rdt89
addikt

Nem lepődtem meg, a tesztet olvasva, hogy mennyire félre sikerült a játék. A kedvenc mondatom a tesztből "meg a fenébe is, 2016 van és a GTA V egy létező játék!" Ha valamikor ingyenes lesz a gold által kipróbálom, de egyébként ezért nem fogok pénzt adni.

(#27) wolfman válasza raskolnikoff (#2) üzenetére


wolfman
veterán

Csak tudod, az AC játékok is már egy ideje porolnak a kárhozat útján, még is folyamatosan fosták az újabb újabb részeket. Remélem ha lesz is majd új rész, az legalább olyan kidolgozott lesz mint az első volt.

az Assassin's Creed 2-re emlékeztetett, utoljára ott élveztem, hogy kimaxolok egy játékot
Hát már megbocsáss, de az AC játékok egyik legeslegnagyobb gyengesége a repetitívség. Szép, kidolgozott világok, részletes látványvilág, mindenki imád parkourozni, csak egyszerűen képtelenek értelmes tartalommal megpakolni a részeket és mindig ugyan arra a sémára épülő melléküldik vannak. Néha van egy két újítás, de abból van az adott részben 30 ugyan olyan, csak máshol. Ebben mi a jó? Személy szerint én inkább annak örülnék, ha az AC játékok kicsit kötöttek lennének, mondjuk katakombákban, barlangokban, sziklákon, erdőben, ezek mindig magasan a legérdekesebb jelenetei voltak a részeknek.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#28) raskolnikoff válasza wolfman (#27) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Mafiara gondoltam, AC-t nem játszottam sose

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#29) peti_s


peti_s
addikt

Sajnos beigazolódott ami a videók alapján már sejthető volt. Ez egy bughalmaz, egy szemét. Mindenkit őszintén sajnálok aki pénzt áldozott erre.

(#30) raskolnikoff válasza peti_s (#29) üzenetére


raskolnikoff
őstag

a fejlesztőkre gondolsz? xD

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#31) Chapel válasza raskolnikoff (#30) üzenetére


Chapel
addikt

Hát jobb esetben ők fizetést kaptak érte; a jól megérdemelt munka gyümölcse tipikus esete...ja nem.

btw: Nekem Max Payne 3 kifejezetten bejött, azért a fizika, rombolhatóság és hangulat adta. Az meg hogy nem New York, nekem nem volt gond. Ezt nem feltétlen Neked szánom, csak azt pl. nem értem miért volt akkora csalódás sokaknak. (Igen, sok volt és idegesítő a cutscene mennyiség, de maga a játék mindent hozott szvsz.)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#32) gixxer-tomee


gixxer-tomee
aktív tag

Ehhez képest a 2. rész egy isten! Mondjuk nekem az tényleg tetszett! De ez mi? Annyira tudtam, hogy elcseszik rendesen.. :O

Chapel: Igen, a MP3 nekem is bejött. Én sem értem mi az a fikahalmaz.. Ehhez képest pláne csúcs volt! :U

[ Szerkesztve ]

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#33) gixxer-tomee válasza XuChi (#24) üzenetére


gixxer-tomee
aktív tag

Mint amikor én megláttam a Watch Dogs 2-őt. Az mi trágya lett, te jó isten.. Nézz róla videót, ha még nem láttad.. Az is olyan, mint amikor az óvódás tologatja az autókat a szőnyegen.. :Y

[ Szerkesztve ]

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#34) XuChi válasza gixxer-tomee (#33) üzenetére


XuChi
addikt

Óhhh, azon már túl vagyok. Szídom is a topikjában ahol tudom, se a sok vakegér, meg odáig van a kis csicska negróért, meg a narkós haverjaiért, a divatos kütyüikkel. 20 évesen ők a kemények, és megmentik a világot. Azt mondta az uborkaszoft, hogy hallgat a rajongókra (még meg sem jelent, de rajonganak érte :F :F ), és az autóvezetést, rendbe szedik. Erre a mostani gameplay videóban mit látok ?? Matchbox-ozás a homokozóban :W Hallgatnak a kritikákra, csak telibesz@rják, és nem csinálnak semmit. :C A sok idióta, meg rajong, és szalad megvenni majd azt a vacak narkonegró szimulátort :W :W :W

(#35) gixxer-tomee válasza XuChi (#34) üzenetére


gixxer-tomee
aktív tag

Én eskü azt hittem, hogy a második rész csak jobb lesz. Az első azért bejött. Volt jó pár hibája, de gondoltam kijavitják őket, És majd a második részben szintén valami értelmesebb arc lesz a főszereplő... A kütyü fejlesztés még ok. A drónok ok. Tetszene is. De amikor ott ugrálsz a drónnal az ember orra előtt és nem lesz neki kicsit sem gyanús a dolog.. Mikor ezt megláttam akkor kezdtem gyanakodni. Aztán jött a közlekedés..Jézus ereje.. mint a dodzsemben.. Jó, oké az első rész sem volt szimulátor. De simán megszokható volt. Hát ez nagyon nem annak tűnik.. Meg ez az általad említett polkorrektség, aminek muszáj már minden filmbe meg játékba begyűrűznie.. Fekete főszereplő kell, mert akkor már el lehet adni a gettóban is. Mint itt a Mafia-ban is.. Nem is maga a tény, hogy fekete.. Hanem hogy tudni lehet hogy miért. Nehogy megszólják őket, csak azért..
Na mindegy.. tettem próbát YT-on is. Újra néztem pár Mafia III-as videót, és próbáltam felmérni a kommenteimmel, hogy ott mennyire jön be az embereknek. De az első negatív kommentemre úgy rátapadtak a magyar vérpistik, hogy csak néztem! Hogyan merem alázni az ő isten játékukat!? Mekkora szar vagyok! :D Na mondom, YT-on csak lecsapódik a sok ízléstelen hülye..Pont miattuk adnak ki ilyen trágyát, mert mindent lenyelnek... :W

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#36) XuChi válasza gixxer-tomee (#35) üzenetére


XuChi
addikt

Pontosan, lenyelik a sz@rt, sőt, fizetnek hogy sz@rt ehessenek. Birka népség. Ez van. Ha meg megpróbálod felébreszteni őket, két kézzel kapaszkodnak, és ellenkeznek, sőt, letámadnak, hogy te vagy a hülye. Mindegy, megszoktam már, hogy mindenhonnan csak a szemét ömlik az emberre. A többség hülyíthető és a hülyeségért, még önkéntesen is fizetnek!

(#37) Departed válasza XuChi (#36) üzenetére


Departed
őstag

Na akkor mondjatok pár címet az utóbbi mondjuk 2 évből ami a magas igényeiteknek megfelelt, most már kiváncsi vagyok. :R

(#38) peti_s válasza Departed (#37) üzenetére


peti_s
addikt

BF1 elég jó lett. :D
De igazából ha egy Mafia 1 stílusú játék kijött volna a Mafia2-s motorral, grafikával, akkor senkinek szerintem egy rossz szava nem lenne. :D

[ Szerkesztve ]

(#39) gixxer-tomee válasza Departed (#37) üzenetére


gixxer-tomee
aktív tag

Itt van pár az utóbbi évekből. Még ha nem pont 2 éven belüliek..

-Mondjuk az új Mirrors Edge az tetszik.- 2016
-A GTA V. Jó tudom, az már 3 év..
-Wolfenstein: New Order - Ez is 2014, tudom.
-Fallout 4 - 2015
-Watch dogs 1 - Bár voltak benne amik nekem sem tetszettek, de összességében bejött. - 2014
-Party Hard - Egyszerű, brutális, de lehet szeretni. - 2015
-Battlefield 1 - 2016
-XCOM 2 - 2016
-WORMS: WMD - 2016
- stb

Biztos akad még, amit kifelejtettem. De ezek közül is mindegyikkel jobban szórakozom..

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#40) XuChi válasza gixxer-tomee (#39) üzenetére


XuChi
addikt

Egy kis Hyper Light Drifter, The Vanishing of Ethan Carter, Witcher 3 + DLCk, The Crew, Mirrors Edge Catalyst, Doom, Shadow Warrior 2, és sorolhatnám még. :D

(#41) gixxer-tomee válasza XuChi (#40) üzenetére


gixxer-tomee
aktív tag

Vannak itt jók. Utálom, mikor elmondom valamiről, hogy szerintem szar, akkor mindjárt "csak kötekszem és fikázom"..

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#42) Departed válasza gixxer-tomee (#39) üzenetére


Departed
őstag

Hát ezekből csak a Battlefield 1, a Witcher 3, esetleg a GTA V tetszik és tartom jó játéknak, a többit nem. Meg haverokkal Worms WMD. :K
És elvagyok a Mafia III + reshade kinézetjavítóval, egyszerre nem sok órát játszva.

Különbözőek vagyunk, különböző játékok tetszenek, ilyen egyszerű. :R

Na megyek vissza Civilization VI-ozni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#43) XuChi válasza Departed (#42) üzenetére


XuChi
addikt

"Na megyek vissza Civilization VI-ozni. ;]"

Na az is egy jó játék!!!

(#44) gixxer-tomee válasza XuChi (#43) üzenetére


gixxer-tomee
aktív tag

Mindenképpen jobb, mint ez itt.. :B

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#45) Pityu. válasza Departed (#42) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Az a Mafia III reshade mennyire terheli meg a gépet ha fel rakom?Nekem most a mafia 3 csak low ban fut ha feljebb veszem akkor szaggat,de olvastam,hogy drága gépeken is szaggat,nem azt mondom néztem videot low meg high beállítás összehasonlítás annyira nem volt vészes a különbség de ez a realisztikus cucc elég jónak néz ki.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#46) melega


melega
őstag

Mondjuk nekem az első részével annyi bajom volt hogy rövid, és a maiakhoz képest szar a grafika.pl Battlefield 1-hez.

A másik a sokak által fikázott Mafia 2 viszont jóval könyebb volt nekem, de hiába jóval tartalmasabb nem nyeri el a rajongók tetszését.

Nekik nem az tetszik mint nekem tartalmas játék tömve autós üldözéssel, kocsilpoással, kocsikázással. Ezért szerettem a Mafia 2-őt, GTA 4,5-öt, és Watch Dogs 1-et

(#47) Departed válasza melega (#46) üzenetére


Departed
őstag

Mondjuk nekem az első részével annyi bajom volt hogy rövid, és a maiakhoz képest szar a grafika.pl Battlefield 1-hez.

Ez a hozzászólás ez mi volt? 14 éves játék grafikája sz@rabb mint a friss Battlefield 1-é? Döbbenetes. :U

Egyébként abszolút vállalható ma is a Mafia 1, hangulatban, játékmenetben, részletekben, millió dologban leiskolázza az utódait, azt még szívvel lélekkel csinálták meg. Szóval ennyit erről.

(#48) melega válasza Departed (#47) üzenetére


melega
őstag

Sziasztok olyan gondom lenne az alapjátékkal hogy megszöktettem megöltem a 2 stricit a játék elején.
Néztem végigjátszásokat visszaküldi őket a voichoz, és bead újabb küldetést. Enter Accept or Decline

Nekem nem ad be semmit nem is ad ilyen lehetőséget a játék.
Nem birok továbblépni
Most kaptam kölcsön.

(#49) arc82


arc82
tag

gtx 1080 ti 4k és szagat mint állat na ennyit erről.

Üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.