Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nepszter1


nepszter1
addikt

nekem is nagyon teccet a film

(#2) nrgia


nrgia
őstag

Még nem láttam,de tervezem, a közeljövőben megnézem.

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#3) Morpheus


Morpheus
tag

csak egy apróság:
Mennyivel jobban nézne ki a plakát ha nem lennének ott a szponzorok logoi...
Megértem, hogy Ők adták hozzá a pénzt stb... de annyira tetszene egy kis szerénység, mondjuk a háttérben meghúzódó mecénás szerepét felválalhatná már valaki...

Amúgy most, hogy írtál róla lehet mi is megnézzük, köszi :C

"Morpheus felhasználónak 39 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!" phmegbizhatosag.atw.hu

(#4) Z-o-t-y válasza Morpheus (#3) üzenetére


Z-o-t-y
tag

Bizony! Sőt a takarék szövetkezet (állítólag sokat köszönhetnek nekik-ezt mondta a producer tegnap) burkolt reklámként többször is szerepel a filmben, nem csak a plakáton, sőt a film egy takarékszövetkezet reklámmal indít természetesen
Fenyő Miki főszereplésével. :)

http://instagram.com/_doublez_

(#5) a2d2


a2d2
addikt

Teljesen egyet értek azzal amit a bevezetődben leírtál, nekem is hányingerem lesz már ettől a Csányitól, meg a többi "kiválasztottól" - utoljára mondjuk épp a kontroll tetszett a hazai alkotások közül, de épp ezért mert kis színt vittek a hazai szereplőgárdába. Azóta újra katasztrofális a helyzet.
Ezek után biztosan megnézem ezt a filmet (bevallom eddig nem is hallottam róla).

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#6) Z-o-t-y válasza a2d2 (#5) üzenetére


Z-o-t-y
tag

Nekem is a kontroll ami még maradandó magyar, érdekes az is tv2-ős film, csak egy kicsit elvont, de a poénok nem elcsépeltek, vagy lenyúltak. Nézd meg jó lesz :)

http://instagram.com/_doublez_

(#7) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Alakkulunk, alakulunk. Talán pár év, és újra tudunk majd történelmi filmet is készíteni. Aztán jöhet a fantasy. ;)

(#8) Csemike


Csemike
csendes tag

Húúú, idáig is meg akartam nézni, de most aztán már tényleg el kell mennem a moziba. :)

(#9) Hoqspok


Hoqspok
tag

Nagyon Jó ! ! !
Igaz még februárban a megjelenés után láttam de azóta sok mindent elolvasok amit a filmről írnak, ezért örülők hogy másnak is tetszik
Szeretem a Magyar filmeket igaz elég sok a selejt de mintha generáció és szemlélet váltás lenne egyszerre mert egyre több és jobb filmeket csinálnak :DD
Hajrá Magyarok :-))) :C

(#10) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Nagyon jó kis hangulatos film.
Sose voltam oda a magyar filmekért DE ez tetszett.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#11) Thunderzolee

Pesti Estben már olvastam róla, nagyon reklámozták, tuti tetszeni fog. :K

Még nem láttam, de nem fogom kihagyni.
Olyan Csinibaba feelingem volt a bemutatója alatt. ;]
Lehet fanyalogni, de nekem az is tetszett. Sőt. :R

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12) Magnum_


Magnum_
nagyúr

jó cikk!! jó film..

engem különösen érdekelt, mert Szabó Kimmel Tamás felettem járt kettővel a gimibe Kaposváron (mondhatni haveri viszony volt, köszönés, 1x-1x "hellosziamizu" protokollbeszélgetések) de a lényeg, tudtunk egymásról.. akkoriban mégcsak Szabó Tominak hívtuk :B kiváncsi lennék, megismerne e most. talán igen :B Zimány Lindát is van/volt szerencsém ismerni (13 évesen többször voltunk egy tásaságba Balatonon, állandoan felénk biciklizett, stb- tavaly már nem ismert meg.. a korát már nem árulja el, mint ahogy a celebeknél (nem kifejezetten sértő szándékkal celeb ;] ) ez bevált dolog, pedig 23éves csak.)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#13) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Hát, én nem voltam oda annyira ezért a filmért. Egy estés szórakoztatás, semmi több. Én másra számítottam, azt hittem, hogy egy korrektebb betekintést ad majd a film Fenyő Miki életéről, ehelyett kaptam egy eltúlzott, félelmetesen kiszínezett, mai igényeket (ne kelljen sokat gondolkodni...) kielégítő filmet. Egy szépen megcsinált magyar játékfilm, helyenként kifejezetten jó színészi alakítással. Nézzétek meg, mert nem lett rossz, de támasszatok olyan elvárásokat előtte, mint én, és akkor nem lesz csalódás :)

Ha jó magyar filmet akartok nézni (újabbak közül), akkor ajánlom a Szezont, a Kontrollt, vagy a Moszkva teret.

(#14) Boxiné


Boxiné
tag

Meghoztad a kedvem a filmhez. :K
Abban teljesen igazad van, hogy ezekre a zenékre iszonyatosan jókat lehet bulizni. De takarítani is. :DDD

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#15) Z-o-t-y válasza Boxiné (#14) üzenetére


Z-o-t-y
tag

"csak holnap lesz a nagytakarítás, gyerünk gyerünk táncolj még veleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem" részlet a csavard fel a szőnyeget c. számból :) tehát már akkor is volt mit takarítani...

http://instagram.com/_doublez_

(#16) Crystalheart válasza ^Clown (#13) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az adott kor nyugati mércével is jó filmet bizony jó rég csináltak itthon utoljára magyarok.

(#17) ^Clown válasza Crystalheart (#16) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nyugati mércével mérve igazad van. De szerintem a nyugati mérce, mint olyan, elég silány. Ennek kikerülésével is lehet jó filmet csinálni, ami tartalmas, és rendelkezik mondanivalóval.

(#18) balintka


balintka
addikt

Én is 2x néztem meg, de lehet 3.x is meg fogom még. A kocsimban a filmzenét hallgatom :) a csengőhangom meg a Flyin at my baby's arms :)

(#19) Z-o-t-y válasza balintka (#18) üzenetére


Z-o-t-y
tag

Kocsiba filmzene Cd detto :D, de azért már lecsengett a kezdeti láz :D

http://instagram.com/_doublez_

(#20) ABE


ABE
őstag

Na, én is megnéztem kedvesemmel a filmet. A zene, a humor nagyon rendben volt, a főszereplő pedig telitalálat szerintem. Kellemes szórakozást nyújtott annak ellenére, hogy általában nem szeretem az olyan filmeket, amiket teleraknak zenével és tánccal. :DDD

(#21) sonar


sonar
addikt

Hát nem tudom, szerintem tipikusan az 1-szer nézhető film. Egyszer látni kell, de nekem iszonyatosan gyenge. A rendezés szerintem pocsék...
Hogy néz ki mikor Miki állon üti a "barátnőjét" majd fél perc múlva meg táncol az egész ház...
Meg a Ki mit tudos finálé is inkább vmi falusi kúltúrházra hasonlitott. Meg mintha minden ilyen zenés / ki mit tudos jelenet ugyanazon a helyszinen játszódott volna. Nekem kicsit fusztráló. Meg olyan mindenről szól, de igazából semmiről.
Nálam egy 1-10-ig skálán max 5 pontot kap.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#22) Crystalheart válasza sonar (#21) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Magyar film. A rendezés itthon általában iszonyatosan gyenge. :D De azon a tizes skálán sajnos a legtöbb honi még az 5-öt sem éri el, bárki bármit is mondjon. Nem poénból nem kerül be magyar film az amerikai film-gálákra, miközben Eurázsia minden részéről be szoktak, még ha nem is feltétlenül nyernek. Nyerni a Magyar Filmszemlén dicséret, de még nem minősít. (Igaz, ez éppen nem is versenyzett idén, de bemutatták.)

ABE: Igazából szerintem a Made in Hungária aduja mindenképp a(z ismert) zene, anélkül a szokásosan üres és semmitmondó dolog lenne, mint amikhez hozzászokhattunk manapság. Függetlenül attól, az összes film közül mennyire szereti valaki a zenés alkotásokat :)

[ Szerkesztve ]

(#23) ABE válasza Crystalheart (#22) üzenetére


ABE
őstag

Naná, hogy a zenére épül, és leginkább az adja el, de ettől függetlenül szvsz összességében egy élvezhető film, amin azért lehet nevetni is. Nem kell túl komolyan venni, nem lesz egy klasszikus darab, de szerintem egy mozijegy árát megéri. :) S mondom ezt úgy, hogy alapvetően nem szeretek moziba járni, és volt már néhány film, amire utólag sajnáltam a pénzt. :B

[ Szerkesztve ]

(#24) sonar válasza Crystalheart (#22) üzenetére


sonar
addikt

Hát azért vannak jó rendezések pl.: Csinibaba, Zimmer Feri, maga módján az Argó is nagyon jó.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#25) ABE válasza sonar (#24) üzenetére


ABE
őstag

Ezek nekem is kedvenceim, de pl. a Moszkva tér, az Egészséges erotika, vagy a Nyomozó is ott van a szeren. :) Vannak azért jó magyar filmek, csak elég ritkán. :(

(#26) Z-o-t-y válasza sonar (#24) üzenetére


Z-o-t-y
tag

Mondjuk nem teljesen értünk egyet de így kerek a világ, írtad hogy nem szól semmiről, végülis egy ember életéről szól nem feküdhedtek rá komolyabban egy bizonyos témára. Az általad említett argo sem szól az égvilágon semmiről, sztem. Nekem bizonyára azért tetszett jobban mert alapjában szeretm a hungária zenéit, és szerintem alapjában a filmel sincs baj, főleg magyar viszonylatban, de olvasva a hozzászólásokat pl 20-ig nem csak én gondolom így, de mindnekinek nem tetszik ez természetes, sőt valakit még biztos a hideg is kiráz tőle, de nekem bejött, ahogy már írták megérte a mozi árát, kétszer is :)

http://instagram.com/_doublez_

(#27) Crystalheart válasza sonar (#24) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Csak várd ki, hogy én filmet rendezzek, mindjárt megváltozik a véleményed :)

Az tévhit, hogy a rendező függetleníthető egy cselekménytől, forgatókönyvtől, vagy akármitől a filmben. Az ő jóváhagyásával történik MINDEN. Úgyhogy ha egy kis szelet is rossz a filmben, rossz a rendezés, és az összkép egyszerűen nem versenyezhet egy jónak mondható, világszintű filmével... Ami pedig, akárki akármit is mond, Hollywoodban is sok készül, de az egész világon elszórva is, bár nem olyan nagy arányban.

Azt vettem észre, itthon főleg a hanggal, zenével szúrják el a legtöbb alkotást. Mellette ott van a forgatókönyvek ezer hibája, vagy a sima céltalanság. A rendezők többsége ezek szerint maga nem ért a zenéhez, és nem tud írni sem, és nem ismeri a dráma alapjait. Hogy valóban így van-e, azt nem tudhatom, de az eredményekből más következtetést nem vonhatok le.

Ettől függetlenül ez a mű az utóbbi idők egyik legélvezhetőbb magyar filmje, szó se róla. Nem csoda, ha a zene évtizedeken keresztül bizonyított...

(#28) Unique girl


Unique girl
csendes tag

Kis kétkedéssel ültem be a moziba; nem igazán ismertem Fenyő Miklós munkásságát, nem tudtam, mit várjak (egy-két számból, amit mindenki ismer, nem nagyon derül ki sok minden), de hihetetlenül tetszett! Bármikor megnézném újra! :)

(#29) Hatchet


Hatchet
csendes tag

Színházban is jó volt, a film is tetszett. Érdemes mind a kettőt megnézni.

You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.