Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sanyijedi


sanyijedi
őstag

érdekes.

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#2) Szakiii


Szakiii
addikt

De jó lenne egy ilyen.

(#3) blade zte


blade zte
őstag

De besz*rtam egy pillanatra, aztán megláttam hogy 2 mag. Még jó hogy nem olyan erös mint az android. Ez megnyugtat hogy a windows továbbra is hülye a legjobb procival kiadni, mert ha az lenne a legjobb, akkor az android elvesztené ezen elönyét, a win átvenné a hatalmat, és extragagyi lenne a sok alsókategóriás wp.

Oppo find 7 astro black

(#4) Воланд válasza blade zte (#3) üzenetére


Воланд
titán

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5) hkari válasza blade zte (#3) üzenetére


hkari
őstag

Minek kéne 2-nél több mag? A WP 1 maggal is porig alázza a legtöbb androidos telefont sebességre. Élég szűk az a réteg, aki azért vesz meg egy telefont mert 4 magos. Ha megnyomkod a vásárló egy 4 magos droidot, és egy 1 vagy 2 magos WP-t, akkor azt fogja látni hogy a WP nem kicsit gördülékenyebb.

(#6) Tewe013 válasza Воланд (#4) üzenetére


Tewe013
őstag

+1 ;]

(#7) Dealer95 válasza hkari (#5) üzenetére


Dealer95
őstag

+ 2 mag kevesebbet fogyaszt mint 4 ;)

(#8) Integrale válasza Воланд (#4) üzenetére


Integrale
veterán

:DD :DD

"Bad reklám is reklám too"

(#9) Szakiii válasza hkari (#5) üzenetére


Szakiii
addikt

Nekem is volt wp telom tényleg akadásmentes, de a nexus 7em is az :) nem érzem a különbséget ezen a téren (már!).

(#10) hkari válasza Szakiii (#9) üzenetére


hkari
őstag

Hát igen a JB nagyjából megoldotta a problémát, de szerintem nagyon ciki , hogy eddig kellett várni erre.

(#11) moleculez válasza blade zte (#3) üzenetére


moleculez
veterán

okosvagy szeptestverem...

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#12) moleculez válasza hkari (#5) üzenetére


moleculez
veterán

+1
Ennyi, es ezert szimpatikus a wp.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#13) osszaki


osszaki
tag

Tehát most kiadjuk az elsőszériás WP8-akat, majd pár hónapra rá a második szériát, ami sokkal erősebb lesz, meg még ki tudja mi változik rajta. Miért kell ezt így?

Xbox 360 gamertag: osszaki

(#14) moleculez


moleculez
veterán

Am tok jo, hogy alacsony a hw igenye a wp-nek, de akk miert kerul ugyanannyiba egy 2magos wp, mint egy negymagos droid? Nemertem :S

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#15) kcsa válasza moleculez (#14) üzenetére


kcsa
veterán

Mert az árképzés nem úgy néz ki hogy magok száma*200 $

(#16) kolosanyi válasza hkari (#5) üzenetére


kolosanyi
veterán

"Ha megnyomkod a vásárló egy 4 magos droidot, és egy 1 vagy 2 magos WP-t, akkor azt fogja látni hogy a WP nem kicsit gördülékenyebb."

Láttál te már akár egy Nexus S-t Jellyvel? Ha meg erősebb a vas, akkor még kevésbé van különbség sebesség terén, azért nem igazán beszélhetünk porig alázásról most már. Lentebb meg írod, hogy ciki, hogy eddig kellett várni rá. Valóban... Viszont WP-t még mindig nem vennék, egyszerűen zenelejátszásban gyenge. Egyrészt nincs értelmes hangú telefon a kínálatban, másrészt a beépített lejátszó sz@rt se ér. Se normális feldolgozó rendszer, se részletes beállítási lehetőségek, se gapless, de még egy nyamvadt lossless formátum támogatás sincs. (Ráadásul a GSMArena mérései alapján azt tudom feltételezni, hogy 50 Hz alatt levág mindent a rendszer. Ugyanaz a hardver droidon lejjebb megy jóval, mint WP-n, nem értem miért van ez.) Persze tudom, az igényes zenehallgatás nem divat a manapság (nem csak WP fronton, igazából egy kezemen meg tudom számolni, hány igazán jól szóló telefon van a piacon most). :U

(#17) mate317


mate317
tag

a jb biztos megoldotta a problémát? nem csak az animációk lettek gyorsabbak? mert hiába smooth egy animáció, ha várni kell rá...

(#18) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

És majd wp8 és wp8 telefon közt is lesz sebességbeli különbség? Maradna meg ez a baromság a droidnak.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19) catroot válasza osszaki (#13) üzenetére


catroot
veterán

Az egyik komment szerint ezért.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#20) hkari válasza kolosanyi (#16) üzenetére


hkari
őstag

Láttam, nyomkodtam, és igazad van, hogy a Nexus JB-el már problémamentes lett. Én inkább még az előző verziókra értettem, mivel a JB kb. 1 év múlva lesz a telefonok nagy részén, vagy akkor se..

A zenelejátszás dologban is igazad van, bár ez szűk rétegre vonatkozik eléggé. A legtöbb embernek teljesen mindegy, hogy hogy szól egy telefon. Én is szeretem a jó minőséget, ezért kell vennem valami jó lejátszót. Sajnos még mindig csak az a járható út szerintem ha erre külön eszközöd van. Lumia is nagyon gyengén szól. Semmi dinamika, ráadásul halk nagyon..., plusz ha azzal hallgatnék zenét, akkor fél nap alatt lemerülne.

[ Szerkesztve ]

(#21) Sofian válasza hkari (#5) üzenetére


Sofian
őstag

WP-nél azért lenne jó ha a legújabb 4 magosokkal jönne, mert akkor több esély lenne rá hogy az MS nem talál ki kifogást a köv OS frissítésnél... :P (irony on, no offense)

(#22) sarkanyolo2 válasza Воланд (#4) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

:DDD +1

[ Szerkesztve ]

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#23) Hiperwolf


Hiperwolf
tag

Ez akkor támogatja a kínai és az európai hálózatokat is, vagy csak a kínaiakat?
Mert akkor lehet, hogy beruházok egyre... :U

"Nem a Thinkpadről hiányzik a touchpad, hanem az összes többi laptopnak nevezett ipari hulladékról a trackpoint." by BZS

(#24) Xaels válasza hkari (#20) üzenetére


Xaels
félisten

Maradjunk annyiban, hogy lehet elsőre a WP mellett dönt, de a többség rövid időn belül meg is bánja, pláne ha WP7-es modellekről beszélünk. WP8-as modell meg nincs jelenleg annyi a piacon(elérhető állapotban) mint JB-s Android. És akkor még az árról nem is beszéltünk.

(#25) emvy: attól függ mi a teszt alanya. Ha valami komolyabb játék akkor a GPU-k közötti különbség érezhető is lehet akár.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#25) emvy


emvy
nagyúr

Kivancsi vagyok, hogy 'vakteszten' ki tudna megallapitani, hogy melyikben van Pro es melyikben Plus.

while (!sleep) sheep++;

(#26) =Mentor= válasza blade zte (#3) üzenetére


=Mentor=
őstag

Tévedés a WP8 sokkal optimalizáltabb az Androidnál, ezért nem kell alá 4 magos szörnyeteg és 2 giga RAM. Amit mellesleg az alkalmazások/játékok 99%-a ki sem használ, ellenben orrba szájba töltheted a mobilod, hogy le ne merüljön.

:K :U

(#27) blade zte válasza =Mentor= (#26) üzenetére


blade zte
őstag

Elég kevesebb? Adják olcsón, és akkor ez tényleg elöny lesz a wp8 OS-nek. Amíg drágább, mint az android, addig csak azok kapnak több zsét az olcsóbb hardverért. Csórók. Mellesleg én elfuttathatom a wp8-at fullosan ha megcrackelik, te akadozva az androidot a drágább telóddal. Persze amíg nincsenek ilyen dual OS gépek...
Most meg ülj le szépen, és nézd, ahogy az android mostmár optimalizálódni fog valószínüleg(ha még nö mostanában, akkor elhúz kinézetben a többiek melett, mint a sicc) , és nem hinném, hogy emelkedne az alapkövetelménye sokat, ellenben az már egy kérdés, hogy mit kezdenek a többi OS telójai az android RAM-ot kicsit sem spóroló játékaival(például nagy textúrák betöltése)

Oppo find 7 astro black

(#28) Hiperwolf válasza blade zte (#27) üzenetére


Hiperwolf
tag

Jobb lesz vigyázni a fickóval, tud valamit... ;]

"Nem a Thinkpadről hiányzik a touchpad, hanem az összes többi laptopnak nevezett ipari hulladékról a trackpoint." by BZS

(#29) varsam válasza Hiperwolf (#28) üzenetére


varsam
őstag

az előző hozzászóláshoz csak egy valami jut eszembe:
English Mother@#@#er Do You Speak It??

;]

bocs, lehet dúrva, de akkor is

[ Szerkesztve ]

(#30) zombinyul válasza kolosanyi (#16) üzenetére


zombinyul
addikt

Azonos fulessel semmivel sem szol jobban egy Galaxy Note, mint egy Lumia 610, pedig nem egy ligaba jatszanak... (OFF)

On: ha ez lenne idehaza is, hajaj... Bar a tobbi verzioval is ketlem hogy nagy bajok lennenek majd. :)

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#31) Cyberpunk válasza blade zte (#3) üzenetére


Cyberpunk
félisten

inkább így. ;] :(((

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#32) RaveForce válasza zombinyul (#30) üzenetére


RaveForce
veterán

be kell látni, h nem mki vájtfülű :)) pl énsem, nekem az O7esem teljesítménye teljesen jó volt, akár az itthoni erősítőre kötve is, bár pl egy zte bladen hallom h milyen gagyi :DDD nekem csak az a lényeg h őrjítő basszus legyen ;]

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#33) South Velen válasza zombinyul (#30) üzenetére


South Velen
addikt

Hát pont jót mondtál, mivel a Note-ban az SII-vel egyetemben az egyik leggyengébb DAC van androidos berkekben, így brutálisan silányul szól fülessel.

[ Szerkesztve ]

(#34) kolosanyi válasza hkari (#20) üzenetére


kolosanyi
veterán

Igazándiból a gyártói gányolások kikopásáig sose lesz olyan problémamentes a droid, mint a Nexus vonal (bár a Sony gyári ROM-jai egész jók, már amiket eddig láttam). Ezt a rohadt nagy széttagoltságot kéne megszüntetni végre már egyszer, de hát ez van. Addig sajnos nem lehet egységesen nyilatkozni, hogy az ökoszisztéma ilyen vagy olyan lenne. Vannak jól és rosszul sikerült telefonok mindegyik gyártónál, ahhoz, hogy ne járj pórul meg utánajárás szükségeltetik.

Azért akad jó zenei képességekkel rendelkező telefon is. Mostani felső kat.: S3, de a One S (S4) is jó, illetve a szifon. Emellett Nexus S, Galaxy S is nagyon jó, de az OMAP 4-es telefonok is egész tűrhetően szólnak. Azokban TI TWL6040 van, ami nem domborít rosszul, persze nem olyan jó, mint a korábban említettek, de nem rossz.

(#26) =Mentor=
Tavaly még a két magot, meg a giga RAM-ot emlegetted, miközben sokat gyorsult a droid, főleg Jellyvel. Egyébként nem kell brutál SoC hozzá, viszont a RAM igénye botrány. ICS fölött simán kell az 1 GB (bár most az ellopott Nexusom helyett a régi GT540-t használom, 256 MB RAM és ICS van rajta... :D ).

(#30) zombinyul
A Note nem, de - amellett, hogy egy remek készülék - egy rakás sz@r ilyen téren szintén.

(#32) RaveForce
Na ahhoz a zenei igényhez kb pont mindegy, hogy mennyire szól jól a cucc, csak legyen rajta EQ. Bár ha jobban belegondolsz, akkor pont az 50 Hz alatt levágott hangkép a gáz, ha neked a basszus a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#35) kcsa válasza blade zte (#27) üzenetére


kcsa
veterán

Csak nem Vers mesterhez van szerencsénk? Mondjuk ő MS fan, szóval nem lehet. De a stílus és a jövőbelátási képesség hasonló ;] ;]

(#36) gaben88 válasza blade zte (#3) üzenetére


gaben88
őstag

A S4 megeszi reggelire a Tegra 3-at csak ugy megsugom neked... Loser!

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#37) Harlek


Harlek
tag

De jó volt, ha az abszolút csúcskategóriás készülékek lehetőleg minden piacon tényleg a csúcshardvert kapnának és nem lenne ilyen szembeötlő eltérés. Oké, megértem, a kínai rendszer miatt más SoC-t kell használni, de akkor a kínai rendszerhez igazított SoC-n miért van 3-szor erősebb IGP? Arra nem tudtak gyengébbet integrálni (pontosabban nem volt gyengébb IGP-vel szerelt konfiguráció) vagy a többi verzióból spórolták ki a combosabb IGP-t?

Csak fájni fog a szívem, hogy kiadok egy rahedli pénzt egy baromi drága és elméletileg csúcskategóriás hardverrel rendelkező készülékért úgy, hogy tudom, hogy ugyan ezt a masinát a kínaik (talán még olcsóbban is) komolyabb kiszerelésben kapják.

(#38) erdoke válasza kolosanyi (#16) üzenetére


erdoke
titán

"az igényes zenehallgatás nem divat a manapság"
Telefonon soha nem is volt az, max. az igényeskedő/áligényes... Különösen a szargagyi agybadugós fülsekkel. Igazán igényes ember rádugná a hangrendszerére a te telefonod, fél perc hallagatózás után gyorsan földhöz csapná, és utána pár percig ugrálna rajta. :P

A legjobb aláírás a héten

(#39) Cyberpunk válasza erdoke (#38) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Azért kikérem magamnak, hogy minden készülék xar. SGS1, Nexus S simán felső kategória zeneileg. Náluknál 2x-3x drágább hordozható lejátszók hozzák csak azt a szintet, ha a használt piaci árukat nézem. Természetesen Voodoo-val.
És természetesen nekem van összehasonlítási alapom, mivel én zene meleg vagyok. ;) Zenét meg nem csak erősítőre dugva lehet élvezni ezt is kikérem magamnak. Vannak zárt fejhallgatók is. És in-ear fülhallgatókban is vannak elég komolyak.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#40) Xaels válasza Cyberpunk (#39) üzenetére


Xaels
félisten

Amikkel a felhasználók 0,01%-a rendelkezik. Mondom ezt úgy, hogy a lehetőségeimhez mérten próbálok jó minőségű zenét hallgatni mindenhol.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#41) legiaap


legiaap
nagyúr

Elhiszem, hogy Kína nagy hatalom és k..va sokan vannak, de azért mi sem vagyunk kevesen Európában. És mi megint gyengébbet kapunk. A pofám leszakad.
:W

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#42) kolosanyi válasza erdoke (#38) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ezt már beszéltük párszor, és akkor is megállapítottam, hogy semmi tapasztalatod nem lehet a fejhallgató/fülhallgató piacon...

(Vagy csak bot füled van és vettél egy drága szobai rendszert, de inkább maradnék az előzőnél, nem tételezek fel rosszat rólad).

[ Szerkesztve ]

(#43) Juveman válasza blade zte (#3) üzenetére


Juveman
tag

Az idézőjeles régi lumiám is gyorsabb mint ismerősöm két magos Htc droidja.Néggyel már a gondolataimat olvasná a WP.Felesleges egyenlőre.

(#44) Xaels válasza Juveman (#43) üzenetére


Xaels
félisten

Az idézőjeles régi Lumiádra próbálj felmásolni egy PDF-et szállítás céljából majd simán felmásolni másik gépre. Akkor küld el BT-n. Állíts be a telefonon bármilyen zenét csengőhangnak és telepíts egy épkézláb adatforgalom barát böngészőt. Jujj, bocs ezek nem mennek gyárilag...

egyenlőre =/= egyelőre...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#45) erdoke válasza Xaels (#44) üzenetére


erdoke
titán

Leírom ezredszer: A 32 GB-os microSD kártyám egy körömnyi olvasóban az autó kulcsán lóg. Eszembe nem jutna USB kábelt hordani a zsebemben, hogy fájlokat hurcolásszak a telefonomon. Tényleg van ilyen hülye? :F
Ugyanígy, két átlagos BT eszköz között a 100 KB/s sebességgel másolás is erősen 20. századi megoldásnak tűnik. Persze lehet ezeket lobogtatni, de értelmes ember inkább elfelejteni akarja őket. Jelenleg a tágabb családomban kb. 25 db "okos" eszköz van, egyetlen egyen se szállítanak (WTF?) fájlokat, vagy csereberélik őket BT-on. Pedig van a mintában mindenféle árkategória és operációs rendszer.
Csengőhangokat még a tini ismerősök se cserélik gyakran, én pedig ~5 éve ugyanazokat használom. Annak ellenére, hogy sokáig voltak olyan készülékeim, amin nem volt gond bármit és bárhol beállítani.

Átlagembernek ezek nem fontosak, akiknek mégis, azok vesznek mást. Én inkább javaslok WP7 készüléket ismerősöknek (pl. 3-5e Ft-os csomaggal 2 év hűségre bagóért Lumia 710-et), mert azt nem akarják 1-2 hónap múlva földhöz csapni, és ugrálni rajta mint a hasonló árkategóriás androidos csodák esetében. Sőt, annyi idő alatt újra se indítják...

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#46) Xaels válasza erdoke (#45) üzenetére


Xaels
félisten

Én például mindig elhagyom a pendrive-jaim. SD-t külön nem használok csak az MP3 lejátszómban, de az mindig tele van. Sokszor volt már, hogy telefonnal vittem ezt-azt vagy éppen BT-n küldtem el 1-1 .apk-t családon belül amikor nem akartunk szenvedni. Persze párom Lumiájára egy rohadt fotót nem lehet csak úgy átküldeni. Az, hogy nálatok nem jelentkezik a hiánya nem jelenti azt, hogy másoknál sem.

Páromnál a L800 például 2-szer is kicsapta a biztosítékot. Közel sem olyan "hibamentes" a WP mint az beállítják.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#47) catroot válasza Xaels (#46) üzenetére


catroot
veterán

Hát, ha nincs mobilnet vagy wifi otthon, akkor elég nagy szenvedés tud lenni, hogy másnak átküldj ezt+azt.

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#48) Xaels válasza catroot (#47) üzenetére


Xaels
félisten

Mobilnetünk van. De páromnak az 500MB elég hamar elfogy. A divat/gasztro oldalak rengeteg képpel vannak tele és a lekorlátozott net nem éppen acélos a Lumián. Na meg nem egész nap itthon ülünk. Én anno Operával(nem a mini) simán elvoltam a keret lejárta után is. Persze akinek csak feature phone jelleggel kell új annak jók a WP-sek is, de amikor már több igény van akkor előjönnek a csip-csupnak hitt bosszantó hiányosságok.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49) erdoke válasza Xaels (#48) üzenetére


erdoke
titán

Mobilnet akkor kell, ha úton vagyunk, otthon a 120 Mbites korlátlan kiszolgál akárhány eszközt.
Marketplace-t nem kell lépten-nyomon elérni, .apk küldözgetés meg...

A legjobb aláírás a héten

(#50) Xaels válasza erdoke (#49) üzenetére


Xaels
félisten

Otthon nekünk is van 120-as UPC, de nem is itthon van a gond. Mert itt gépről is menne a dolog gond nélkül. De például anyósoméknál nincs Wifi, net sem nagyon. Még mielőtt a Warezre gondolnál .apk küldözgetéssel, nem feltétlenül erről van szó. Getjar-t gondolom ismered... illetve ingyenes alkalmazásokból is elküldhetem a frissebb verziót olyannak akinek mondjuk nincs/nem kell mobilnet. De mondom attól még valaki nem lesz hülye, mert nem úgy használja az okostelefonját mint te.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.