Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:57:18

LOGOUT.hu

LG Optimus F6 - középkategóriás vadászgép

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) MeGabee válasza SkyLine3000 (#850) üzenetére


MeGabee
senior tag

"Sehol nem írtam, h a szépségéért vettem." Én sem írtam sehol,hogy te külső alapján vetted.Ebből gondoltam,hogy nem értetted az írásom.A sok pont meg pont nem célozgatás :R

Nekem van minden ékezetes karakter.Állítsd vissza angolról magyarra a billentyűzetet :D :C

[ Szerkesztve ]

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#852) stefi68 válasza stefi68 (#829) üzenetére


stefi68
addikt

Próbálkozok újra, remélem nem baj...

Aki root-olta már, megtenné hogy feldob egy képet a Partition Info-ról. kíváncsi vagyok a felosztásra.

Továbbá a giro szenzor hiánya hogy befolyásolja az egyes mozgásvezérlős programok, játékok irányítását?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#853) MeGabee válasza stefi68 (#852) üzenetére


MeGabee
senior tag

Előbbi kérésedben nem tudok segíteni,a másodiknál igen,ha volnál kedves megosztani velünk,hogy mely játékokra gondoltál.

Bár emlékeim szerint a topikban már volt erről szó,és a kedves user azt válaszolta,hogy a giro-szenzor hiányában is irányíthatók a mozgásvezérelt játékok gond nélkül.

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#854) stefi68 válasza MeGabee (#853) üzenetére


stefi68
addikt

Rákerestem a "giro", "szenzor" szavakra, de nem találtam infót.
Szóval a telefon döntögetésével irányítható autós, repülős játékokra gondolok.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#855) clizer válasza stefi68 (#854) üzenetére


clizer
tag

Asphalt 8 megy rajta gond nélkül, korábban írták.

(#856) SkyLine3000 válasza MeGabee (#851) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Be volt pipálva a magyar (elsőnek) és az angol is az LG billentyűzetnél. Kivettem az angol elől a pipát. Így már jó.

(#857) stefi68 válasza clizer (#855) üzenetére


stefi68
addikt

Köszi, akkor ezek szerint a giro-nak nincs köze ehhez a fajta irányításhoz.

Akkor már csak a partíció felosztás ügyében kell vállalkozó kedvűt találnom.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#858) clizer válasza stefi68 (#857) üzenetére


clizer
tag

Próbáltam felrakni azt a programot, de megnyitás után semmit nem adott be, csak üres oldalt.

(#859) stefi68 válasza clizer (#858) üzenetére


stefi68
addikt

Valószínű azért, mert csak root-olt rendszeren ad infót.

Igazából az érdekel, hogy 8 GB-ból a ~4 GB amit itt belső tárhelyként emlegetnek az belső (internal) SD-ként kell érteni, vagy az a ténylegesen alkalmazások telepítésére használható (/DATA kötet) tárhely.
Csak azért mert ezt a kettőt még mindig igen sokan keverik.

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#860) clizer válasza stefi68 (#859) üzenetére


clizer
tag

Rootolt a rendszer.:)

(#861) stefi68 válasza clizer (#860) üzenetére


stefi68
addikt

Ja, bocs, ez még nem annyira általános egy új modellnél.

Akkor esetleg ezzel megpróbálnád még? Többet nem háborgatlak ígérem... :)

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#862) clizer válasza stefi68 (#861) üzenetére


clizer
tag

Screenshot 1
Screenshot 2

[ Szerkesztve ]

(#863) kaveskanal


kaveskanal
csendes tag

A hátlapon a kamerán van egy fólia a lencse körül (maga a lencse fólia nélkül), alá megy a piszok de nincs füle. Az mi akar lenni? Másnál is van?

[ Szerkesztve ]

(#864) Sógi válasza kaveskanal (#863) üzenetére


Sógi
addikt

Az a gyári fóliája lesz a kamerának, hátlap lekap és fólia leszed (ott lesz a fülecske is, ha jól emlékszem), az volt az első, hogy az össze fóliát lekaptam..

(#845) forzamo: Így már jogos! Teljes leírással okés ez is, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#865) hodostamas válasza stefi68 (#861) üzenetére


hodostamas
addikt

szerintem hasonló a megoldás mint az L9 II-nél. a 4GB -ből osztozik a belső SD és a data partíció is.

(#866) stefi68 válasza clizer (#862) üzenetére


stefi68
addikt

Nagyon köszönöm! :R

Végre egy biztos infó.
Tehát van 4 GB az alkalmazásoknak (data) és van 4 GB belső (internal) SD is.

Egyébként nézve a system-et, 1.9 GB-ból 900 MB-ot foglal a rendszer.
Nem semmi, jó tele van pakolva, gondolom egy csomó "hasznossággal". :U

(#865) hodostamas: Öööööö, osztozik? Ezt akkor hogyan is értsem?

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#867) clizer válasza stefi68 (#866) üzenetére


clizer
tag

Szívesen.:)

(#868) kaveskanal válasza Sógi (#864) üzenetére


kaveskanal
csendes tag

Tényleg belül volt fólia, eszembe sem jutott. Köszi.

(#869) hodostamas válasza stefi68 (#866) üzenetére


hodostamas
addikt

úgy hogy ha pl 2GB alkalmazás adattal teleszórod a data partíciót, akkor a belső SD-nek már csak 2GB szabad hely marad. Hülye egy megoldás, az elején én se vágtam hogy akkor ezt most hogy...

(#870) stefi68 válasza hodostamas (#865) üzenetére


stefi68
addikt

Valóban így lehet, mivel jobban megnézve:

/data: 3074,7/4032,0 ->76%
sdcard0: 3074,7/4032,0 ->76%

Ez elég nagy egyezőséget mutat. Szóval, ha az internal SD-t telepakolja az ember mindenféle dolgokkal, akkor nem tud appokat sem telepíteni, mivel a kettőt valamilyen rejtélyes módon egyként kezeli.

Na ezt is megtudtam...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#871) MeGabee válasza stefi68 (#870) üzenetére


MeGabee
senior tag

Én se vágom ezt a megosztott,de mégis egyben kezelt belső memóriát.
De a 8 giga tuti,legalábbis ez alapján:

(És persze ne a külső sd-met nézzétek,csak azért van megnyitva így,hogy lássam a differenciát köztük.)

[ Szerkesztve ]

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#872) MeGabee válasza MeGabee (#871) üzenetére


MeGabee
senior tag

Mivel utólag rájöttem,hogy nem ez a kép a helyes,így javítanám :D

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#873) unyadavid


unyadavid
senior tag

Nem úgy van, hogy a 8gb-ból 4gb data (belső sdcard), 2gb system, 0,8gb cache, meg van még pár száz mega egyéb és talán (bár ebbe nem vagyok biztos) a video chip (adreno 305) is használ valamennyit.
Ki is jött a 8gb. :) (a gond nem is ez, hanem a belső sd (4gb data partíció) külső sd-ként való kezelése, vagyis, hogy nem lehet az appokat tényleges külső microsd kártyára mozgatni. Bár ez a késöbbiekben root-al és egy megfelelő programmal, ami felcseréli a kettőt megoldható lesz, reméljük)

[ Szerkesztve ]

(#874) kaveskanal válasza unyadavid (#873) üzenetére


kaveskanal
csendes tag

A gpu szerintem a ramból használ nem storage-ből de nem vagyok benne biztos.

(#875) stefi68 válasza MeGabee (#872) üzenetére


stefi68
addikt

Igen, értem én hogy 8 GB, csak hát ezzel elég jól megvezetik a jónépet.
Aki bedől az ilyen adatoknak, az csak a számok tükrében nézi ezt és ez alapján dönt.

Állítom, hogy a forgalmazó helyeken, ha megkérdeznék, hogy akkor valóban 8 GB-nyi helyet használhatok bármire, telepíthetek alkalmazásokat, stb., akkor az esetek 99%-ában azt válaszolnák, hogy igen.
Nem is biztos, hogy rosszindulatból, lehet csak tájékozatlanságból, mivel az eladóknak halvány gőzük sincs általában a ROM-ról, RAM-ról, kötetekről, internal SD-ről, tárhelyről, megosztott tárhelyről meg aztán végképp.

Na mindegy ettől függetlenül jó ez a telefon, az áráért nagyon is.
Viszont mint minden típusnál itt is jó tisztába lenni 1-2 dologgal. Ez esetben meg is van a magyarázat a gyorsan elfogyó tárhelyre egyeseknél.
Külső SD kell bele és mindent amit lehet oda kell másolni (képek, zene, navi, stb.), fényképezőt elsődlegesen beállítani (ha lehet), hogy oda mentsen és akkor az átlag felhasználóknak nincs nagy gond.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#876) morfeus08


morfeus08
tag

Azért mondjuk a kedves telefon gyártók tehetnének valamit ezzel a belső tárhely dologgal. Gondolok itt arra hogy ha a felhasználó vesz bele memo kártyát akkor pl pctools-al be lehetne állítani hogy akkor a külső sd legyen a tényleges sd ahová rakhatom az appokat.

(#877) MeGabee válasza stefi68 (#875) üzenetére


MeGabee
senior tag

Nincs átverés,mindenhol jelzik,hogy 3,94 a szabadon felhasználható. :R
Más hasonló vasnál sincs több,vagy nem érdemlegesen több belső tárhely.És akkor mi ne is panaszkodjunk,a D500-as 4 giga belső hellyel lett kiadva.Ott vajon mennyi a ténylegesen felhasználható???5-600 mega???

Elvileg parancssorból módosítható a telepítendő app-ok helye,de az meg azért nem műkszik,mert ott nincs data partíció,ahová mentse.Mondjuk az talán orvosolható.Ebből egy ügyes ember talán rájön a megoldásra.

Root-olt telók gazdái kicsit mókolhatnának,a D500-asnál tuti megtalálták erre a megoldást :D

De hogy teljesen használható legyen mind a 8 giga belső memória,ahhoz főzött rom fog kelleni :D (Esetleg majd a 4.4 frissítés,addig tuti így marad mindenkinek)

[ Szerkesztve ]

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#878) SkyLine3000 válasza kaveskanal (#874) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Igen. A gpu a ramból vesz le memóriát, nem a stroage-ből.

stefi68: a fényképezőt itt is ugyanúgy be lehet állítani, h az sd-re mentse a képeket/videókatz, mint a W-nél.
Én is beállítottam.
Amúgy a videófelvevőnél az tök jó, h van pause és lehet folytatni a felvételt, ha vmiért meg kell állni. Így elkerülhető a kismillió videófájl. Ezt a W-ből hiányoltam.

[ Szerkesztve ]

(#879) kaveskanal válasza MeGabee (#877) üzenetére


kaveskanal
csendes tag

A kamera beállításoknál a "memória" menü az azt akarja jelenteni, hogy egyből az SD-re menti a képeket, videókat? Nekem nincs SD még, úgyhogy nálam szürke ez az opció... de mi más lehetne.:)

(#880) forzamo válasza stefi68 (#875) üzenetére


forzamo
tag

Sok "cég megvezeti a jó népet" nem egyedi, sok cég csinálja ezt. Az Asus tabletemnél a 16gb-ból csak 10-11 áll rendelkezésre. Ez mindenhol felmerül mennyi is a reklámozott és mennyi a ténylegesen elérhető. Roottal, átlinkelve az sd-re ez nem gond mivel van hová átlinkelni. Más cég még sdkártya foglalatot sem tesz a telefonjába.

(#881) SkyLine3000 válasza kaveskanal (#879) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Igen, azt jelenti. Kiválaszthatod a mentés helyét. Sd, vagy belső memória.

Mondjuk azt én sem értem, h miért fájna a gyártóknak, ha a júzer eldönthetné, h a belső tárhelyre, vagy sd-re menthetné az appokat?
W-nél főzött romon ICS-nél is be lehetett már állítani, h melyiket használja belső memnek és melyiket sd-nek.

[ Szerkesztve ]

(#882) morfeus08


morfeus08
tag

Ja azt tudja valaki hogy a content adaptive blacklight asszem ez a neve hol lehet bekapcsolni?

(#883) MeGabee válasza morfeus08 (#882) üzenetére


MeGabee
senior tag

Aha,persze.....az mi a csoda? :U

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#884) forzamo válasza morfeus08 (#882) üzenetére


forzamo
tag

Miért?
Sikerült kikapcsolni?

:))

(#885) polcsa válasza SkyLine3000 (#878) üzenetére


polcsa
aktív tag

És videó lejátszásnál bele lehet két ujjal nagyítani; ez is tetszik.

(#886) sajo13


sajo13
senior tag

Szerintem túl parázzátok ezt a memória ügyet. Átlag usernek bőven elég a 4Gb szabadon felhasználható belső tárhely. Rengeteg app. ráfér, sok kép és még néhány zene is. Az átlag appok 1-2 Mb-tól kb. 60Mb-ig terjednek. Szóval nincs itt semmi gond, az emberek 90%-ának a 4GB tárhely is bőven elég.

Persze ha valaki több DVD-nyi mp3-at akarna rátolni az tényleg nem megy, de akkor vegyen SD kártyát és oda elfér. Ugyanígy SD kártyára kell a filmeket is menteni. És ha valaki 2 GB-os játékokkal akar játszani, akkor még abból is elfér 1 db. De ez annyira szűk réteg, arról nem is beszélve, hogy a mobilos gamek sem mind GB méretűek.

[ Szerkesztve ]

(#887) SkyLine3000 válasza polcsa (#885) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ezt még nem próbáltam. Majd holnap megnézem, h műxik.

(#888) oldgeorge79


oldgeorge79
csendes tag

még mindig Help!!! valaki akinek van ilyen telefonja kipróbálna pár sport tracker appot (Endomondo Sports Tracker; RunKeeper ) két dolog ami érdekelne működik e rajta rendesen és hogy offline módba is használható-e, hogy utólag gépre töltsem. előre is köszönöm aki megszán egy vagy több teszttel.

E A2618s->E A2628s->E R310s->E T65-> SE Z600-> SE T290i-> SE Z300->SE 510i->LG F6 D505 JB

(#889) kaveskanal válasza morfeus08 (#882) üzenetére


kaveskanal
csendes tag

Találtam ilyen alkalmazást (8kb) de beállítási lehetőséget nem. Ez ilyen akku kímélő, fényerő bizgerélő cucc lehet, talán alapból be van kapcsolva és azért (is) ilyen jó az akkuidő. Többet nem tudok elmondani.

(#890) SkyLine3000 válasza polcsa (#885) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Próbáltam. Tényleg műxik. :-)

(#891) morfeus08 válasza forzamo (#884) üzenetére


morfeus08
tag

Azt se tudom hogy be van e kapcsolva. Mondjuk ha be lenne akkor neve alapján a tartalomtól függően állítaná a fényerőt, de én ilyet még nem tapasztaltam.

(#892) kaveskanal


kaveskanal
csendes tag

Android sensor box szerint Bosch gyorsulás mérő van benne, nem rossz! :DD

[ Szerkesztve ]

(#893) Old FatBoy válasza sajo13 (#886) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Szerintem meg nem mindegy mennyi memória marad szabadon a telóban mert hiába veszel gyors microsd-t bele akkor is mérfőldekkel gyorsabb a telefon saját memóriája.
És ha pölö videót veszel fel full HD-ben akkor a röccenés mentes felvételhez nem árt ez a gyorsaság és annak kell ám a hely is ha csak nem aprózod el és 20 perces epizódokat másolgatsz át az sd-re.

Audiophile Troll

(#894) ultio válasza oldgeorge79 (#888) üzenetére


ultio
senior tag

Én telepítettem, de nem próbáltam gps-el.
Gps nélkül megy, csatlakozott a sports tracker szerveréhez, le is töltötte az oda másik telóval mentett tevékenységeket, tehát biztos megy majd a feltöltés.

Bár igazából nem is értem, miért ne menne.

rasti rusti

(#895) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Igazából még mindig nem értem, h a tesztben miért csak 8 pontot kapott az akkuidőre? Simán mehetett volna rá egy 10es. Más telóknak is ennyit adtak/adnak, amikben jóval gyengébb akksi van és jóval kevesebbet is bírnak.
Már a 3. napja megy. Igaz, ma használtam jobban. Telefonálás, böngetés, email, pár fotó, meg videó. De ez volt tegnap is, plusz bt-n küldtem gépre képeket, videókat.
Le se írom, h még mindig hány %-on van az akksi, mert akkor megint jönnek a cinkek, h csak nézegetem. :DDD Pedig nem.

(#897) BrianDK


BrianDK
tag

Rendeltem fóliát Ebayről az USA-ból, szerintem még talán karácsony előtt, de max. két ünnep között megjön.
Ha megjött és felkerült, akkor lefényképezem és felteszem. 2 fóliát szállítással együtt 3.15 $-ért szerintem nem rossz. Ha beválik, rendelek még és összegyűjtöm kinek kell...

iPhone 7, Redmi Note 9

(#898) BrianDK válasza SkyLine3000 (#895) üzenetére


BrianDK
tag

Tegnap vettük meg. A srác a telenornál azt mondta csak kikapcsolva töltsem fel teljesen, utána már nem kell semmi extra - hetente egyszer így is, úgy is kikapcsolva szoktam tölteni.
Tegnap este 8-kor lehúztam töltőről és igaz akkor már nem sokat, de azért használtam. Reggel 5-ig nem mozdult el az akku-kijelző 100%-ról. Azóta szinkronizál WiFin, beszéltem is rajta, zenét hallgattam, és még mindig 88%-on van. Egész egyszerűen nem hiszek a szememnek!
Már most, egy nap használat után kijelenthetem, ERRE A TELEFONRA VÁGYTAM, amióta okostelefont használok... :C :C :C

iPhone 7, Redmi Note 9

(#899) Sógi válasza BrianDK (#897) üzenetére


Sógi
addikt

Ezt nézegettem, elég jónak látszik, ez is USA:

6X Supershieldz HD Clear Screen Protector Shield Guard Film For LG Optimus F6

(#900) Sógi


Sógi
addikt

Moto G lehetne F6-nak az ellenfele, ha forgalmaznák itthon!

4 mag, hd kijelző, gyengébb akku, jó áron hozzá lehet jutni, expansysnál annyi az ára, mint itthon Telefosnál :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.