Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Valdez


Valdez
őstag

Egy ilyenen hogy néz ki egy film? 24p-t támogat-e? Már ha cinema screen meg ilyenek...

(#2) ALLAT001


ALLAT001
senior tag

Akkor ez keskenyebb fentről-le mint egy 23"-os ugye?

(#3) tDr1v3r válasza Valdez (#1) üzenetére


tDr1v3r
veterán

U29ea93-on állatul, én át is szoktam a plazmán való filmezésről. Ez se lehet sokkal rosszabb...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#4) gianni85


gianni85
veterán

Ez a talp még mindig förtelmes. IPS237-ről váltottam DELL-re, mert alapállapotban is ferde volt mindig a monitor.

(#5) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Szerintem 21:9 aránnyal nem szabad 29"-nál kisebbet venni, egyszerűen ez a 25" túl kicsi:

24 inch 16x9 display vs 25 inch 21x9 display

Normál monitorhoz képest meg katasztrófa:
19 inch 5x4 display vs 25 inch 21x9 display

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#6) vaakuum válasza -=MrLF=- (#5) üzenetére


vaakuum
addikt

Kérdés, ki mekkora távolságból nézi... ;)

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#7) Daywalker válasza Valdez (#1) üzenetére


Daywalker
addikt

Korábban már megírtuk/megmutattuk, hogy néz ki: [link]
A kézikönyv nem írt 24p-t.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#8) BITBOYS


BITBOYS
addikt

A 29-es változat se tűnik nagynak asztalon, nekem a 25 colos biztos kicsi lenne. Teljesen más világ mint a 16:9, filmre, játékra egyaránt. Ha nem lenne ennyire "olcsó" a 34-es beneveznék rá.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#9) gyuribácsi88 válasza gianni85 (#4) üzenetére

Ja, az enyém meg nagyon ingatag volt a talpa miatt, a legkisebb mozzanatra elkezdett mozogni, de megoldottam csere nélkül, felszereltem a falra :DDD

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#10) Yutani válasza -=MrLF=- (#5) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ennek a 25"-os monitornak számításaim szerint 25cm magas a képernyője, míg a 24"-os 16:9 monitornak 30cm. A 30cm magasságú 21:9-es monitornak 30" átmérője van. Tehát aki nem akar "nyomorogni" ha lecseréli a meglévő 24" 16:9 monitorát, annak nem érdemes 30" alatti 21:9-est venni.

Érdekes egyébként, hogy 25" átmérőhöz 25cm magasság tartozik, 30"-hoz pedig 30cm. És ha tovább megyek, a 35cm magas oldalhoz 35" tartozik. Persze ezek kerekített értékek, +/- néhány mm-t eltérhetnek.

#tarcsad

(#11) Locco


Locco
tag

Bő három hete vagyok tulajdonosa egy ilyen monitornak (sajnáltam is, hogy nincs róla teszt itt, csak a két nagyobbról). Ahogy a teszt végén írták, a helyhiánnyal küszködőknek tökéletes, ezért is esett a választásom erre a típusra, plusz mert nem volt rá nagyobb keret. Mindenesetre egy 17"-os 5:4 arányú Xerox monitorról váltva kinyílt a világ, kb szó szerint.

Filmezni nagyon-nagyon jó vele, rendesen tömörített 1080p filmek gyönyörűek. Star Trek Into Darkness-szel próbálkoztam, kb. elsírtam magam a gyönyörtől (ismétlem, 17"-ról váltottam :P). Színek, fények gyönyörűek, plusz nincs fekete csík...

Nem vagyok nagy játékos, de amikkel játszok, azokkal új élmény volt a dolog, Euro Truck Simulator 2-ben nagyon jól jön az extra szélesség. Alábbi linken látható az "előtte" és "utána" állapot :D

Tapasztalataim viszont azt mutatják, hogy nagyon sok játék nem, vagy csak hibásan támogatja a 2560-as szélességet. Pl. Mass Effect 1 tök jó, viszont ha párbeszédre kerül a sor, a válasz választón csak a legfelső opció látszik, a többi nem, Fable HD is furcsán kezelte az ekkora felbontást. Ezek orvoslására készült egy Flawless Widescreen nevű ingyenes program, amiben nagyon sok játéknak készítettek javítást, hogy kezelje az adott játék a nem szokványos felbontást. Sajnos a ME1-en ez sem segített nekem, de a Fable-t helyrerakta.

Szerencsére azért van, aminek nem jelentett gondot a dolog (Portal, Audiosurf, NFS The Run).

Ami még jó -nem tudom, mennyire divat a mai LG monitorokban, mert nem követem napi szinten a híreket- a Reader Mode, ami valóban nagyon kényelmessé teszi a hosszabb szövegek elolvasását a monitoron.

Röviden ennyi tapasztalatom van, nagyon szépek a színei, én maximálisan meg vagyok vele elégedve, csak ajánlani tudom az érdeklődőknek :)

[ Szerkesztve ]

(#12) D1Rect


D1Rect
félisten

25 col?
Csíkmonitor, ráadásul olyan kicsi, hogy Stohlbuci egy szuszra felrántja orrba.

(#13) SkodaDuda válasza Locco (#11) üzenetére


SkodaDuda
tag

+1 az ETS2-ért :DD

(#14) alitak


alitak
senior tag

Én pont ilyet kértem a cégbe magamnak az egyik 24-es helyett pár héttel ezelőtt. Elsőre nagyon furcsa volt, meg jött is az érzés, hogy ejj, hát ez egy nagyobb telefon. Viszont így pár hét használat után azt kell mondjam, abszolút bevált. Fejlesztek, sokszor jól jön a 3 monitornyi hely. Kényelmes, jó a képe. Nekem teljesen bevált.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#15) gianni85 válasza gyuribácsi88 (#9) üzenetére


gianni85
veterán

nálam ez nem volt kivitelezhető :)

(#16) ssppiikkee


ssppiikkee
tag

Egy pár év és jön az új generáció! :C

Tuning, Modding 4ever! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ssppiikkee

(#17) BiP válasza -=MrLF=- (#5) üzenetére


BiP
nagyúr

Magasságban saccra egy 19-20"-os FullHD-nak felel meg szerintem.

(#18) AxBattler válasza ssppiikkee (#16) üzenetére


AxBattler
félisten

:C

Egyébként tetszetősek ezek a moncsik, de nem tudom, hogy nekem működne-e. A mostani 16:10-essel jól elvagyok, élvezem hogy két A4-es lapot tudok egymás mellé rakni, olvasható méretben.

Viszont ez a szélesvásznú csoda meg játékban lenne nagyon látványos, akár autóversenyről, akár fps-ről beszélünk. Szívesen kipróbálnám 2-3 hétre. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19) Locco válasza SkodaDuda (#13) üzenetére


Locco
tag

Legjobb ;)

(#20) Daywalker válasza Locco (#11) üzenetére


Daywalker
addikt

:R

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#21) ledgeri válasza Locco (#11) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22) mzso válasza Valdez (#1) üzenetére


mzso
veterán

Mint egy 19-20 colos normál monitor ha 16:9-es cuccot nézel...

(#23) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

monitor csere előtt állok,és ez most elgondolkodtatott,vajon a WOT menne ebben a felbontásban?Mert akkor vevő vennék rá...

Wasabi...

(#24) Tigerclaw válasza ssppiikkee (#16) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Vagy valami occulus rift - morpheus szerű augmented reality szemüveggel fogják eléd rakni a virtuális monitort és elég csak a beállításokban kiválasztani, hogy milyet és mekkorát akarsz.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#25) daneeeeee válasza Locco (#11) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Szia!

Mass Effect-ekre próbáld meg a Widescreen Fixer-t. Rendbe fogja hozni. A monitorhoz gratulálok!

Kronos3000: A World of Tanks alapból nem támogatja a 21:9-et viszont viszont ini. átszerkesztéssel megoldható, hogy működjön. WSGF oldalán van erre egy megoldási módszer, illetve a megoldáshoz még linkelnék neked egy Field of View kalkulátort.
Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#26) szabieable


szabieable
aktív tag

Ilyesmi WS monitort keresek CAD rajzoláshoz, nagyjából ebben az árkategóriában. A cikk végén említett másik monitorra csak drágább opciók jöttek ki. Milyen ajánlott típusok vannak jelenleg? egy 22" 16:10es samut lenne jó leváltani :)

(#27) hszilard666


hszilard666
veterán

Köszönjük a cikket! Ilyen moncsit akarok venni, csak egy picit félek hogy nem sok játék fogja támogatni :O
Nem lehet véletlenül valahol élőben is megtekinteni a monitort? :)

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#28) AxBattler válasza hszilard666 (#27) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem MM-ben találsz hasonló képarányú monitort, vagy esetleg Oáziscomp-ot, Monitorguru-t érdemes megcsöngetni.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29) El Kebir válasza szabieable (#26) üzenetére


El Kebir
őstag

Kicsik ezek a 25"-os ultraszéles monitorok, aki 17"-ról vált, mint Locco, annak jó lehet, de szvsz 22-23-24"-ról váltani kicsi... szerintem neked inkább a 29"-os ultraszélest kellene nézegetned.

Megtévesztő ezeknek a képátlója, mert az a 25"-os inkább a 17-20"-os egyéb képarányúak közé illik.
(a 29"-os a 22-24"-osok közé, a 34"-os meg a +27" közé)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#30) szabieable válasza El Kebir (#29) üzenetére


szabieable
aktív tag

Majd megnezem valahol eloben mert igy csaloka lehet. A 29" mar dupla annyi lenne. Talan karacsony korul lentebb mennek picit az arak vagy jon egy-ket modell meg ami leszoritja az arakat. Vegso esetben marad ez a 25". Igy is nagyobb lesz a felbontasom (1680*1050) cserebe a 3D ablak is elfer majd a kepernyon :)

(#31) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Én csak azért olvastam bele a cikkbe, mert nálam a kiszemelt a LG 21.5" 22MP65HQ-P, és ez a "hosszabított" testvérének tűnik (még az az olcsó glossy álvány és káva is u.a.), persze nem tudhatom belülről mennyire egyeznek meg. A cikk nem épp arról győzött meg hogy olyan jó vételek ezek az olcsó IPS-es LG-k. Perzse tudom, gyűjtsek még hozzá vagy +20K-t és vegyek egy DELL IPS-t, de sajnos urgent a dolog mert a mostani monitorom (CRT) elkezdett sípolni, több meg egyszerűen nem futtya rá. Már a külseje sem olyan vonzó (tényleg olyan olcsó hatást kelt és az a piros LG-logó meg egyenesen LOL), de ha még a betekintési szöge sem hozza az átlag IPS szintet akkor lehet ugrom, mert filmezés sem utolsó szempont nálam.

(#32) szabieable


szabieable
aktív tag

"viszont nem hasonlítható a hagyományos szélesvásznú modellek árához, melyek közt jóval olcsóbban is akad olyan, ami az ultraszéles kialakításhoz párosuló felbontást leszámítva ugyanazt tudja, mint tesztalanyunk."
Esetleg javaslat ezekre a modellekre? Szetneztem a hazai shopokban de ebben a felbontasban kb ez volt az egyetlen opcio...

(#33) AxBattler válasza El Kebir (#29) üzenetére


AxBattler
félisten

Én 24-est használok, de otthon méregettem, és úgy tűnik, kb. ugyanakkora a kijelző felülete, csak mások az arányok, és a felbontás. A végén még elcsábulok...

(#31) nlpK
Aprón, vagy Oázisban lehet jó kis használt IPS-eket venni, garanciával!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#34) nap


nap
addikt

Nekem ilyen szélességnél logikusnak tűnne a hajlított képernyő alkalmazása, bár nem tudom, hogy mennyivel drágítaná meg a monitor árát.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#35) Findzs


Findzs
addikt

kipróbálnék egy ilyen monitort hogy menne rajta a quake live :)

találkoztam már ilyen dvi-d videokártyával amire nem lehetett a dsub dvi átalakítót rádugni a + 4 tüske miatt
én azt csináltam, hogy kitörtem egy krokodilfogóval a 4 tüskét utána rá lehetett dugni és működött is rendesen

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#36) Locco válasza daneeeeee (#25) üzenetére


Locco
tag

A játékot rendbe hozza, de a menüket nem, emiatt a karakterfejlesztést se tudom rendesen kezelni. A felső néhány sor képességet nem látom.

(#37) g4bb3r


g4bb3r
tag

Én vettem egy ilyen monitort pár hónapja , sajnos nem lehetett akkor még megnézni sehol. Egy hw-kalibrálás tuti kell neki én csak szoftveresen csináltam szerintem hw-s tuti jobb. Egyébként annyira nem jött be nekem ez a képarány ezért jóárasítva meg is szabadulnék tőle aszem...

A filmek jók a felbontás miatt tényleg nincs csík alatta felette de nekem valószínűleg kell egy nagyob... Érdemes megnézni vásárlás előtt mekkora is valóban!

(#38) Wildmage


Wildmage
senior tag

Az LG központban lévő, szabadon látogatható bemutatóteremben van egy kiállítva. Ott megtekinthető és esetleg kipróbálható.
Cím: 1097, Könyves Kálmán krt. 3/a (a Lurdyval szemben)

(#39) AxBattler válasza Wildmage (#38) üzenetére


AxBattler
félisten

:R Néha szoktam arra járni, lehet megkukkantom.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#40) DMG


DMG
senior tag

Nem értem miért centiben mérik itt azt hogy elférnek a rajta, a felbontást meg meg sem említik: :) Ha ugyan az a pixel fér el 25 centin mint 30 centin, akkor nem nyomorogni kell hanem hunyorogni, nem ugyan az. :D

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#41) F34R


F34R
nagyúr

Meg mindig a 29"-at vennem jobban.

(#42) Kronos3000 válasza daneeeeee (#25) üzenetére


Kronos3000
senior tag

:R

Wasabi...

(#43) Interceptor válasza nap (#34) üzenetére


Interceptor
addikt

Egyetértek, pont ugyanezt akartam írni csak megelőztél:D Hete néztem meg a legújabb hajlított képernyős tv-ket, és a megfelelő távolságból nézve sokkal kellemesebben igazodik már a hajlított 16:9 is a látáshoz. Van értelme szerintem is 21:9-nél méginkább. Kíváncsiv agyok mikor jelenek meg az első hajlított 21:9-es tv-k, persze akkor a most szabvány HD vagy UHD felbontáson is változtatni kell majd, ahogy a monitoroknál is teszik.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#44) priti válasza D1Rect (#12) üzenetére


priti
addikt

Szőnyegről. :)

Hardverlesen

(#45) ztomi


ztomi
csendes tag

Egy Asus GTX660 milyen grafikán boldogulna egy ilyen monitorral Battlefield 4 alatt?

(#46) Gainka válasza ztomi (#45) üzenetére


Gainka
őstag

Elsimitas off low-med.

(#47) oszy


oszy
veterán

Jól gondolom hogy ez fotók feldolgozásához nem megfelelő választás?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#48) Cry0


Cry0
őstag

sziasztok
22" monitorról váltanék 24" vagy egy ilyen lg re kérdésem hogy megéri-e mivel irták pár helyen hogy ebbe a méretben nem éppen alkalmas a 21:9-es képarány a magassága miatt

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#49) TIT


TIT
veterán

Mik a hibái?
Neten írják a vibrálást a képernyő közepén.

(#50) LeadZeppelin válasza Cry0 (#48) üzenetére


LeadZeppelin
tag

Ha jó volt a matekem akkor ez egy 20.9"es 16:9 képarányúnak a kinyújtása.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.