Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sanyijedi


sanyijedi
őstag

sajnos nem jutottam el :(

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#2) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Képcím: "A Telenor támogatja a fejlesztéseket."

A fórumon elég sokan szidják őket, mondjuk nem a szoftver, hanem az internet terén. :D

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#3) DeathBat666


DeathBat666
aktív tag

Hajrá Android! :D

(#4) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Vérfan fight nem volt? :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#5) bladegery


bladegery
senior tag

A pankráció elmaradt?:D

gergely-szabo.com

(#6) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Ez a puffancs gyerek mindenhol ott van, tavaly az első i4s vásárló volt, meg most is az i5 első 10be.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#7) Uchimata


Uchimata
tag

Hamár A vs WP, lett valami public eredmény az ütközet(ek)ből?

(#8) blade zte válasza Uchimata (#7) üzenetére


blade zte
őstag

Szerintem csakis az android nyerhetett a szerteágazóbb funkcióival.

Oppo find 7 astro black

(#9) Lall válasza blade zte (#8) üzenetére


Lall
veterán

Es a lagverseny gyoztese is ő. Meg megnyerte a kozponti frissitesi versenyt is. Sot a force close versenyben is aranyermet szerzett. Tovabba a kernelcsere verseny kulondijasa. Ezeket osszeadva pedig elmondhatjuk, hogy a mineltobbetbasztassukatelefonunkathogyvegremukodjon verseny gyoztese egyertelmuen az Andoid. Yupiiii ;]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#10) hallerlaller válasza Lall (#9) üzenetére


hallerlaller
addikt

A win8 pedig az Arany Fürdőszoba Díj nyertese. :P

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#11) Lall válasza hallerlaller (#10) üzenetére


Lall
veterán

:P Nem a WP-t fenyeztem, csak ironiabol irtam. Egyszeruen nem ertem, hogy mi visz ra valakit, hogy bebofogjon ilyen baromsagot (foleg ilyen nicknameel) :)

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#12) Vassili_Zait válasza Lall (#11) üzenetére


Vassili_Zait
senior tag

Ez a Nickneves osztás nagyon nagy volt :D :))

(#13) Vassili_Zait


Vassili_Zait
senior tag

Amúgy meg tényleg nem értem az olyanokat, akik még sohasem fogtak WP vagy Iphone-t a kezükbe, de lépten-nyomon szidják őket...

Én androidot használtam több mint egy évig, és azt hittem hogy nincs is nála jobb, mert mennyire széjjel lehet álligatni, de mára már egy WP7.5-ös telót használok... Rájöttem, hogy jobban kielégíti az igényeimet mint a droid, de ettől még nem utáltam meg az androidot...

Amúgy meg nagyon jó ötlet egy ilyen esemény, mert megismerhet az ember egy másik oprendszert is...

Nem hiszem el, hogy a kommunikáció szakon végzett nőknek, vagy egy olyan férfinak aki még egy windowst se tud feltelepíteni jobb választás egy S3-as galaxy mint mondjuk egy legolcsóbb lumia 610...

50-év fölötti embereknek sincs feltétlen szükségük arra, hogy rootolható legyen a teló, és 600ezer app közül választhassanak...

Lényeg: a Winphone egy ergonómikusabb, egyszerű felhasználóknak szánt rendszer, az android meg egy magasabb hozzáértést igénylő OS, nem lehet egyiket a másikkal 100%-ban helyettesíteni, épp ezért összehasonlítani is nehezebb... :K

(#14) dabadab válasza Plazmacucci (#4) üzenetére


dabadab
titán

Miert, vannak WP verfanok? :DDD

DRM is theft

(#15) zombinyul válasza Vassili_Zait (#13) üzenetére


zombinyul
addikt

Maximalisan egyetertek, en is Androidrol valtottam, azt tartottam a legjobbak legjobbjanak, de kivancsisagbol valtottam. En sem utaltam az meg az Androidot, de wp-rol nem valtok, az fix.

dabadab: of korsz. :D

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#16) tzsolesz válasza Vassili_Zait (#13) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nem beszélve arról, hogy ugyan olyan sebességhez nem kell 2 magos SoC WP7.5-nél, mint pl. GB-nél.
Haver Optimus 7-jén mangó van, és a Black-emen 2.3.4. Böngészés nagyjából 2x olyan gyors mangón, galéria, és egyéb file műveletek is gyorsabbak, lag mentesebbek. Sőt a 7.5 azon a telón nem is lagol, de öcsém radarján sem.
Általánosságban az is elmondható, hogy a WP készülékek minőségibbek, jobban össze vannak rakva. Régi időket emlékezteti. Van súlya, egyedibb a külseje, nem néz ki tucat telónak stb...
Egyszerűbb, és kézenfekvőbb szoftveres megoldások. Érdekes módon egy ugyan olyan grafikai képességekkel megáldott játék a Black-en lagol, az optimus 7-en nem, pedig abban nagyjából fele olyan erős grafikai gyorsító van? Hát nem érdekesek ezek?

Nah, de azért elmondja mindenki hogy az android az persze mindenben jobb..
Rendben van, több program (nem, nem a fingós progik), jobb feltételek a vásárláshoz, A free játékok száma elég sok, és a free alkalmazásoké is. WP7, 7.5 fronton még alakulgat mostanában.
Az UI testre szabhatósága, a widgetes őrület még mindig nagyon vonzz, pedig már egy 1 éve megvan a Black.

[ Szerkesztve ]

(#17) #19158016 válasza hallerlaller (#6) üzenetére


#19158016
törölt tag

Mama pici fiacskája, de ahogy elnézem kezd megjönni az esze.

(#18) tybsen


tybsen
addikt

Ha mar ez a topik es androidrol wp-re valto elegedett userek, valaki vazolna a pozitivumokat androiddal szemben? En oszinten nyitott vagyok a wp-re mar egy jo ideje, de valahogy nem sikerult eddig valtani - az akadozo android volt a legfobb oka eddig, de idokozben a 4.1 ota az android is smooth lett.

Tenyleg le tudna irni valaki, hogy miben jobb aktualisan a wp8 mint a 4.2 android? (Nem a regi akadozo 2.3 android vs smooth wp7.5 erdekel, hanem a jelenlegi rendszerek kozotti kulonbseg a wp8 javara)

Gondolkodom egy uj Nexus 4-en vagy valami uj wp8 telefonon. Eddig akarmennyire is szimpatikus a wp, valahogy mindenhol a megkotesekbe botlik az ember. Es nem arrol van szo, hogy nem lehet ezekkel egyutt elni, de miert akarjak megkotesekkel egyutt elni, ha azok nelkul is lehet? Az LG Nexus ara 349 EUR, ezert az arert egy 4.7" kijelzo jo felbontassal, negymagos proc, smooth mukodes es hatalmas alkalmazas valasztek kaphato, hogy csak az alapveto dolgokat soroljam fel. Ha egy wp8 telefont szeretnek, akkor 349 EUR-ert maximum a HTC 8S-ra futna (275-300 EUR), az osszes tobbi joval dragabb (HTC 8x kb 519-549 EUR, Lumia 920 600 EUR, Lumia 820 473 EUR, Samsung Ativ S 599 EUR).

Ha nincs semmi extra vagyam, csak egy gyors telefon jo kijelzovel es elolapi kameraval, hogy tudjak skype-olni, akkor a HTC 8s (elolapi kamera hianya, gyenge felbontas, keves RAM) es a Lumia 820 (felbontas) eleve ki van love. Ugyhogy harom versenyzo marad HTC 8x, Lumia 920 es Samsung Ativ s. Ezek mindegyike jelentosen dragabb, mint a Nexus 4.

De oke, a Nexus 4 nagyon nyomott aron jon, normal esetben a Nexus modellek sokkal dragabbak szoktak lenni, tehat ha elfelejtuk az arakat, akkor is van jopar dolog, amit wp7 ota vagy nem valtoztattak meg. Itt a hires/hirhedt lista, amibol mar ugye tudjuk, hogy nemely dolog megoldott/igy-ugy mukodik, stb. Nem kerestem ujabb listat, de hogy csak egy idegesito dolgot mondjak, a kikapcsolodo wifi lezart kepernyonel (amire ugy tudom a "keep wifi" app sem megoldas, legalabbis nem mukodik mindig? - ha valaki megcafolna, annak orulnek, mert igy a legnagyobb problemam a wp-vel meg is szunne). Vagy ha jol tudm, az IE nem jegyzi meg a jelszavakat?

Ami szamomra a wp mellett szol, az a design, az animaciok. Ez valakinek vagy tetszik, vagy sem, nekem nagyon tetszik, tenyleg izleses - minden app hozza van passzolva ehhez es egyseges az egesz, tenyleg tetszik. De hogy aktualisan miben jobb, mint az android 4.2 a maga szabadsagaval, nem tudom. Nem vitat akarok generalni, hanem inkabb segitseget kerni, mert nagyon a Nexus 4 fele billen eddig a merleg nalam, akarmennyire is szeretnem kiprobalni a wp8-at. Es akkor meg nem is vettem figyelembe ugye az arakat, mert ha csak az ar lenne a szempont, egyertelmuen N4.

Sokan sokaig a toredezett android vs egyseges wp-t hoztak fel elonynek. En ebbol sem latok semmit, a gyenge lumia 610, amin nem megy pl. a skype - vagy a vadonatuj htc 8s, amin lehet, hogy nem fog minden futni az 512 MB RAM miatt, a csak Nokiara elerheto viber meg nokia szamlalok, es meg biztosan vannak dolgok, amiket en nem is latok at, mert nem volt wp-s telefonom.

Szoval ki mit gondol?

:R

(#19) #19158016 válasza tybsen (#18) üzenetére


#19158016
törölt tag

Ha van lehetőséged nyomkodj pár napig mondjuk egy Lumia 800-at.Aztán visszatérünk rá.

(#20) Szmoki


Szmoki
senior tag

Én meg úgy vagyok vele hogy használja mindenki azt ami neki tetszik. Én droid párti vagyok, szeretem rootolgatni a telefont, ha unatkozok alakítok a kinézeten vagy kipróbálok egy új romot. Az hogy ezer mag kell ahhoz hogy fusson normálisan szeretném megcáfolni. Nexus s-em van és vígan fut a 4.1.2 is. Ettől függetlenül nem szidom a másikat, nekem az nem tetszik, neki igen... Ez van :)

"I keep my hand on my steel because,I love my life and I always will..." -Nate Dogg

(#21) tzsolesz válasza #19158016 (#19) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nyugodtan lehet egy SGS2 után nyomkodni egy egy Optimus 7-et. Akkor is látni fogja minimum a gyorsaság beli különbséget.
Ott pedig már valóban nagy a különbség a két hardver között. Én élőben láttam amikor haverok összemérték. Az Optimus 7 győzött.

(#22) #19158016 válasza tzsolesz (#21) üzenetére


#19158016
törölt tag

Azt hogy Lumia csak ad hoc írtam, de bármelyik azonos szintű telefon szóba jöhet.

(#23) tybsen válasza #19158016 (#19) üzenetére


tybsen
addikt

Nyomkodtam en mar sokszor 800-at, de sajnos egyhuzamban nem tudtam... de vissza-visszaterek neha telenor vagy MM-ba mert ez a kedvenc wp modellem es megnyomogatom :-) Affele szerelem-elso-latasra :-) Ezert is kerdeztem az egy hozzaszolassal korabbiakat, nem veletlenul fontolgatom a valtast (aztan max visszaterek ha nem tetszik).

[ Szerkesztve ]

(#24) #19158016 válasza tybsen (#23) üzenetére


#19158016
törölt tag

Én is ott kezdtem el nyomkodni, jó párszor visszamentem, néztek is gondolom hogy ki ez a pali. De a hátulján rajta van a lopásgátló, és nem volt jó a fogása. Aztán kezembe került egy " élőben " , és másnap elmentem és megvettem.

(#25) tybsen válasza tzsolesz (#21) üzenetére


tybsen
addikt

Nem 4.0 android vs wp 7.5 hanem 4.2 vs wp8 kulonbsegek erdekelnek. 4.1-tol az android nagyon felhozta magat a felhasznaloi elmenyben.

(#26) tzsolesz válasza tybsen (#25) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

A 4.1 vs. wp8-ra én is nagyon kíváncsi vagyok.
Nézzünk valamit a Youtube-on....

(#27) catroot válasza tybsen (#18) üzenetére


catroot
veterán

Fú ez a lista... annyi baromság van benne. Egyébként a lezárt képernyő vs. wifi wp8-ban sem oldódik meg.

Az IE10 pedig már jegyzi a jelszavakat - elvileg. De ebben nem vagyok biztos. Amúgy vicces, mert én is vacillálok a wp8 - nexus 4 között. (ezt wp topikban már nem írom le, mert virtuálisan megnyúznak ;] ), ha ilyen jó áron indít. Ugyanis kb. egy áron lehet majd a HTC 8S-el, vagy még olcsóbb lesz, ami pedig nem a csúcs wp8-as teló lesz.

A lényeg, hogy neked milyen igényeid vannak? Mik azok, amik nagyon fontosak, mik azok, amikről letudnál mondani, kompromisszumot kötni?

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#28) RaveForce


RaveForce
veterán

régi windows logo? ez most komoly?

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#29) tybsen válasza catroot (#27) üzenetére


tybsen
addikt

Tudom, ezert irtam a listarol, hogy nem aktualis de nincs kedvem kiszedegetni azokat a problemakat, amik meg megvannak.

WP topikban mar en sem akarom hergelni a T. Forumtarsakat mert mar annyi mindent kerdezgetek kb fel eve, aztan meg mindig androiddal nyomom. De kivancsi vagyok, na :-)

Igazabol nincsenek spec. igenyeim, csak felek, hogy nagyon bekorlatozna a wp android utana.

(#30) Lall válasza tybsen (#29) üzenetére


Lall
veterán

Nem a lista aktualitásán van a hangsúly, hanem hogy már akkor sem volt igaz a fele sem, amikor megírták. De ez mindegy is. Én is örülnék egy Android 4.2 - WP8 összehasonlításnak, márcsak azért is, mert a 2.3 óta nem volt andoroidos telóm. Mondjuk nem is hiszem, hogy lesz mostanában. ;] Egy Lumia 920-ra pályázok.

catroot: Figyellek!!! ;]

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#31) RicoRR


RicoRR
tag

hol volt ez meghirdetve, hogy csak utólag jutott el hozzám? szinte mindennap feljövök ide, akkor miért kerülte elafigyelmemet? nem jól figyelek talán?

(#32) Lall válasza RicoRR (#31) üzenetére


Lall
veterán

Nagyon nem. :) Itt is volt szó róla, az index-en is kapott cikket és természetesen a Telenor is promózta elég rendesen.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#33) catroot válasza Lall (#30) üzenetére


catroot
veterán

Trükkös leszek, mert az Omniámat nem adom el :P

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#34) Lall válasza catroot (#33) üzenetére


Lall
veterán

Úgy is tudjuk, hogy arra a randa LG-re hajtasz. ;]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#35) Воланд válasza RaveForce (#28) üzenetére


Воланд
titán

tudni kell wp-s esemenyt szervezni a wp8 startja ele negy nappal. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36) oszi666


oszi666
őstag

Igazabol nem ertem, miert jo, hogy a wp gyengebb hardveren is rocc nelkul fut. Ennek akkor lenne ertelme ha egyenesen olcsobb is lenne a droidnal, de pl en lumia 710em meg mindig 70e fuggetlenul, annyier meg mar penge droidos gepet is lehet kapni. Jah es akku idoben se latszik a gyengebb hardver... Ugyanugy egy nap.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#37) Lall válasza oszi666 (#36) üzenetére


Lall
veterán

Ha nem érted miért jó ez, akkor nincs is miről beszélni. A 70-ért penge droidos gép meg muhahahaha kategória.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#38) pushalias válasza Vassili_Zait (#13) üzenetére


pushalias
addikt

„Én androidot használtam több mint egy évig, és azt hittem hogy nincs is nála jobb, mert mennyire széjjel lehet álligatni, de mára már egy WP7.5-ös telót használok... Rájöttem, hogy jobban kielégíti az igényeimet mint a droid, de ettől még nem utáltam meg az androidot...”

Én ugyan egy pár hét híján nem használtam egy évig Androidot, de hasonlóan látom. Persze jó volt szénné hekkelni a kukarobit, de a WP7 stabilitása szinte mindenért kárpótol. És én sem utáltam meg ettől az Androidot. Megvan a maga helye.

Honor 9 / HP 8470P

(#39) oszi666 válasza Lall (#37) üzenetére


oszi666
őstag

látom te is az értelmesen érvelők közül kerülsz ki.

miért vered a nyálad arra hogy gyenge hardveren is elfut, ha ugyanannyiért kapsz erős hardverű droidot, amin elfut az android akadásmentesen? tehát a lag már nem lehet kérdés. innentől kezdve tényleg már csak a platform dönt.
70ért ott van pl a sony xperia p. én a lumia 710em szeretném majd htc 8sre cserélni, ha látok rá okot.

ha meg másodjára se érted amit írtam, akkor tényleg nincs miről beszélnünk

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#40) Lall válasza oszi666 (#39) üzenetére


Lall
veterán

Lehengerlő a stílusod. Igen, mint látod nagy nyálverésben vagyok. Őszi szünet van az oskolában és nem szorít annyira a gyeplő vagy csak sok csokis tejet ittál?

Jó, hogy az Xperia P-t hoztad példának , mert épp a minap mutatta egy barátom, hogy azt vett, de már bánja, mivel úgy be tud lassulni, hogy legszívesebben földhöz baszná. Elég érv vagy kísérjem is el hozzád a srácot lakásra? Egyezzünk meg abban, hogy nem kapsz ugyan ennyiért olyan doridot ami lagmentes. Minden másra ott a EuroCard MasterCard. ;)

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#41) catroot válasza Lall (#40) üzenetére


catroot
veterán

Valahogy ez jutott most eszembe. ;]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#42) Lall válasza catroot (#41) üzenetére


Lall
veterán

"Kár, hogy azokból a régi jó dolgokból nem marad már semmi." ;]

Mennyit játszottem vele. Pár billentyűzet bánta. Hogy ez most, hogy jutott eszedbe!? :D

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#43) catroot válasza Lall (#42) üzenetére


catroot
veterán

Erre írok az offban inkább...

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#44) tybsen válasza pushalias (#38) üzenetére


tybsen
addikt

Mit ertesz "stabilitas" alatt? Mert nekem pl. google nexus-sal nem voltak stabilitasi gondjaim, nem akadt, nem fagyott le, tokeletesen mukodott 4.1 androiddal.

Es mit ertesz a "szinte mindenert karpotol" alatt? Meg ebbol ugye az is kovetkezik ,hogy van valami, amiert nem karpotol a wp7, az micsoda?

Igazabol az a vicces, hogy senki nem reagalt az eredeti kerdesemre, hogy miben jobb a wp8 mint az android 4.2 (vagy felolem wp7.5 vs android 4.1.2, mert azok ugye mar kint vannak). Lehet persze osszehasonlitani 2.3 meg 4.0 meg nem tudom milyen gyartoi UI-ket, hogy milyen vackok meg mennyire akadnak. Nekem a galaxy nexus elott kivetel nelkul minden (!) androidos cucc akadt, belassult, stb. Tehat meg tudom erteni a wp-tabor erveit, nem is akarom szepiteni a dolgokat (es azokat az androidos felhasznalokat sem ertem, akik mindezeket letagadjak). Epp ott voltam, hogy atvaltok wp-re ezek miatt, mert ott a rendszer legalabb "smooth", amikor kijott a google a 4.1-el, butter projekt, mar az unalomig ismert, ugye.. Szoval ekkor vettem egy nexust es csodak csodaja, minden akadasmentesen mukodik.

Ezert tettem fel a kerdest, hogy a tiszta google android 4.1 (vagy 4.2 ugye) jelenleg barmiben le van-e maradva a wp7.5 (vagy wp8-tol), vagy forditva, ugyanis probalok N4-et vagy valami wp8-as keszuleket beujitani. De ha mindketto ugyanolyan smooth, akkor igazabol nagyjabol megszunt a legfobb indok, ami miatt wp-re valtottam volna es az ar, a specifikaciok es nagyjabol minden az N4 mellett szol. --> ilyenkor jonnek a wp mellett ervelok, hogy jobb a wp, es ezt kerdezem, hogy MIERT? Mert ha tenyleg jobb, en is azt szeretnem, nyilvan.

Ha peldaul google nexus topikot vegigolvassa valaki, keves problemaval lehet talalkozni - ellenben wp-fronton (keszulektol fuggetlenul) nekem az a benyomasom, hogy "ez sem megy, az sem megy, ez csak ilyen trükkel, azt csak ugy lehet, pdf-et nem lehet, wifi kikapcsol", satöbbi, satöbbi. Olyan jo lenne, ha valaki hozzam hasonlo rendszerektol fuggetlen beallitottsagu T. Forumtars megosztana a velemenyet. Hangsulyozom, hogy nagyon nyitott vagyok a wp8-ra, de felek, hogy az ez-sem-megy-az-sem-megy dolgok elveszik a kedvem. Egyebkent en nem vagyok az a romolgatos tipus, egyszeruen szeretnem hasznalni a cuccot es kesz.

:R

(#30) Lalll: pedig nagy valtozasok vannak 2.3 ota felhasznaloi elmenyben, ezert is kerdeztem ma ezt :-) mert eleg nehez donteni a ket rendszer kozott. Igazabol azt gondolom, hogy az N4-gyel maradektalanul boldog lennek (na azert nem maradektalanul, mert az LG felirat ott figyel a keszuleken...), viszont a wp az ujdonsag miatt vonz (mar jo ideje, most pedig a 8 miatt meg inkabb), mert meg nem volt wp-s telefonom.

[ Szerkesztve ]

(#45) catroot válasza tybsen (#44) üzenetére


catroot
veterán

"senki nem reagalt az eredeti kerdesemre, hogy miben jobb a wp8 mint az android 4.2 (vagy felolem wp7.5 vs android 4.1.2, mert azok ugye mar kint vannak)."

Erre azért nehéz válaszolni, mert sokunk nem igazán használt droidot, vagy ha igen, akkor anno még a 2.3-ig jutott.

Ezért is kérdeztem, hogy számodra mi az, ami elvárható lenne a wp7.5/8 részéről?

Mert most hiába mondjuk, hogy egyszerű kezelni a rendszert, gyors és akarásmentes, stb.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#46) Lall válasza tybsen (#44) üzenetére


Lall
veterán

Igazából a social netowrking rész szerintem sokkal fejlettebb a WP-n. Beépített FB, Twitter (ha valaki használja LinkedIn) és a wp8-al külső appként ugyan, de jön a skype is, ami a People Hub-ba is integrálja majd magát. És nehéz megmagyarázni, de csak akkor veszed észre miért jó, hogy így van, amikor már használod. Bármennyi app-ot feltolhatsz, soha nem fog belassulni. Nehéz véleményt mondani, mert általában az embereknek nincs két csúcstelefonjuk droidból és wp-ből. Én is le vagyok maradva droidból, nem is ekézem, biztos jók a nexus-ok, de megszoktam a könnyű kezelhetőséget, az átláthatóságot és a sok integrációt. És persze megtanultam együtt élni a hiányoságokkal, amiből reméljük a wp8-al csak kevesebb lesz. Itt egy youtube-os összehasonlítás. Bocs a direkt linkért, de valamiért a W8 metros böngészője nem akarja az igazságot.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=KUOVJeOR77M#t=551s

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#47) pushalias válasza tybsen (#44) üzenetére


pushalias
addikt

Nem tudom, 4.1 alatt ez hogyan módosult, de ami mindenképpen számít nekem, az az egységes feeling például. A megszokott smooth, stb. dolgokat azért nem említem, mert azt állítod, neked már nincs ilyen probémád. Nézd meg a betett videót, a Nexus felülete egszerűen szedett-vedett a HTC-éhez képest. Meg értem én, hogy Androidra _léteznek_ widgetek, de WP-re minden alkalmazásnak lehet élő lapkája, csak a programozón múlik. Az a baj, ha nem használtad egy ideig, nem tudod milyen az, amikor nem kell gondolkodnod, mi hogyan van itt vagy ott, mert mindenütt úgy van. Na mindegy. Ha elégedett vagy az új telefonoddal, akkor igazából elég felesleges ez az egész.

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#48) tybsen válasza catroot (#45) üzenetére


tybsen
addikt

Tudok en kezelni bonyolult dolgokat is, galaxy nexus 4.1-el villamgyors, elhiheted.

Igazabol nincs semmi nagy igenyem, inkabb azt mondanam, hogy elijesztettek olyan egyertelmunek gondolt dolgok, amik androidon mukodnek es wp-n nem. Nalam ez a wifi kikapcsolas a fajo pont, nem tudom, mennyire tudok ezzel egyutt elni. Sokat vagyok kulfoldon, adathalozat nelkul, csak wifi-n. Botrany, hogy ezt nem oldottak meg. A tobbivel egyutt tudok elni szerintem, bar eleg bosszanto, hogy pl. pdf-et nem lehet kuldni e-mailben (en szoktam), meg olyanok, hogy ures e-mailt kuld valaszkent. Hogy nem lehet egy csengohangot beallitani (de ez a legkevesebb, amugy is ritkan valtoztatok), hogy nem futott eddig a skype a hatterben. Peldaul azt nem is ertem, hogy ha itthon vagyok, wifi van, skype a hatterben - jon egy bejovo hivas lezart kepernyonel (ilyenkor wifi lekapcsolodva ugye), akkor ha fogadom a hivast, akkor az adatforgalmam terhere megy a skype hivas, vagy menet kozben lehet wifire csatlakozni? Vagy ez hogy van? Szoval ilyen dolgok aggasztanak, meg meg biztos van egy csomo dolog, amire most nem is gondolok, de leteznek. Peldaul swype - kocsiban en igy irok, pontosabban diktalom a whatsapp uzenetet vagy akarmit. Wp-n nincs ilyen, marmint, hogy sms-t vagy barmilyen szoveget diktalhass, ha jol tudom. De a swype arra is jo, hogy egszeruen es gyorsan irj be valamit, nem tudom, mennyire ismered (kb olyan mint a 4.2-vel bemutatott szovegbeviteli mod), ez peldaul nincs wp-n. Meg olyan havi nezetes naptar, ami mutatja szoveggel is a napokhoz a bejegyzeseket - ilyen nem tudom, van-e. Nalam ez widget-kent van kirakva, wp-n nincs widget, ok. De hogy van-e ilyen program, azt nem tudom.

Erted, szoval ilyeneken megy nalam a para.

(#46) Lalll es (#47) pushalias: koszi a reakciokat, most rohannom kell, de meg reagalok kesobb! :R

[ Szerkesztve ]

(#49) oszi666 válasza Lall (#40) üzenetére


oszi666
őstag

okés öcsi. tudod mit? NEKED VAN IGAZAD. örülj

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#50) pushalias válasza oszi666 (#49) üzenetére


pushalias
addikt

Idejön, elkezd bunkózni, aztán ha visszaszólnak besértődik. És állítólag értelmes lény.

Honor 9 / HP 8470P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.