Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Karma


Karma
félisten

Még a frissítés előtt vagyok, de kíváncsi leszek, hogy a GMailben megjavították-e a középső kattintást :((( A béta verziókban teljesen jól működött, de a 4.0 végleges óta nem történik semmi.

“All nothings are not equal.”

(#2) plus44


plus44
veterán

Én frissítek, de már így is meg vagyok elégedve maximálisan.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#3) Csakénvagyok


Csakénvagyok
őstag

Csak az a gond ha egyszer már Apple, MacOsX-re van , linuxra miért nincs?

(#4) Karma válasza Csakénvagyok (#3) üzenetére


Karma
félisten

Miért lenne? Kit érdekel a Linux? :)
De viccet félretéve, mi köze az Apple-nek a Linuxhoz?

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#5) PuMbA válasza Karma (#4) üzenetére


PuMbA
titán

A Mac OS X Unix-like operációs rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#6) Karma válasza PuMbA (#5) üzenetére


Karma
félisten

Tévedés. A Mac OSX Inteles verziója nem Unix-like, hanem Unix - megkapta a minősítést a The Open Grouptól (forrás: [link]). De ez még mindig nem kötelez senkit arra, hogy a Linux-szal foglalkozzanak.

“All nothings are not equal.”

(#7) erdoke válasza plus44 (#2) üzenetére


erdoke
titán

Rákattintok egy linkre, az miért új ablakban nyílik meg, nem pedig új fülön? Ráadásul a Beállításoknál se találtam rá értelmes átállítási lehetőséget. :F

A legjobb aláírás a héten

(#8) Karma válasza erdoke (#7) üzenetére


Karma
félisten

Középső kattintással új lapon nyitja meg. Épp ez a bajom, hogy GMailben ez 4.0.1-gyel bezáróan nem működik (a .2-t majd este tudom kipróbálni).

“All nothings are not equal.”

(#9) #40553216 válasza Karma (#4) üzenetére


#40553216
törölt tag

"mi köze az Apple-nek a Linuxhoz?">mi köze a Windowshoz?
különben attól, hogy egy ilyen követelményrendszernek megfelel, még nem lesz Unix. Ez egy standard, aminek megfelelt a Leopard, oszt ennyi. A BSD nem Unix, csak onnan ered, az Apple nem BSD, csak onnan ered. De ettől még nem lesz Unix. Az Open Group sem Unix-leányvállalat, vagy szülemény, nehezen is lenne.
"The Open Group is a vendor- and technology-neutral consortium, whose vision of Boundaryless Information Flow™ will enable access to integrated information within and between enterprises based on open standards and global interoperability."

Csakénvagyok:
különben meg miért akarnál egy ilyen gagyi szutykot Linuxon használni? A két (vagy 3?) utolsó Pwn2Own eksönön Charlie Miller a Safarin keresztül törte a Mac OS-t.

(#10) erdoke válasza Karma (#8) üzenetére


erdoke
titán

Úgy értem, alapértelmezésként. Nyilván tudom engedélyezni a Ctrl+Clicket, de normál, balegeres kattintás minden böngészőben új fület nyit, ha a weboldal új ablakot/fület mond neki (IE8, Opera10, Chrome2 van fent még, de bugróka is így működik). Középső kattintást soha nem használtam, és valószínűleg már nem is fogok (jobb egereken nem is működik, pl. MX Revo-n vagy VX Nano-n a görgő működését váltja).

A legjobb aláírás a héten

(#11) Karma válasza #40553216 (#9) üzenetére


Karma
félisten

A Unix mostanra egy márkanév és egy szabvány lett, az Open Group kezében. Az hogy 30 évvel ezelőtt mi volt, egy teljesen más tészta. De legalább szabványos.

A Windowshoz a köze egyszerű: a legnagyobb piac ez az OS. A népek valószínűleg szeretnék az iPodjukat Windowszal is használni (az első generációt nem is lehetett, AFAIK), akkor már miért ne lehetne még egy kicsit kampányolni a saját termékeiket. Ez sima üzlet.

A Linux meg nem életképes piac.

“All nothings are not equal.”

(#12) #40553216 válasza Karma (#11) üzenetére


#40553216
törölt tag

"A Unix mostanra egy márkanév és egy szabvány lett, az Open Group kezében.">ez igaz, de ettől még egy Unix (avagy UNIX) konform OS nem lesz Unix:
"There is also a mark, or brand, that is used to identify those products that have been certified as conforming to the Single UNIX Specification, initially UNIX 93, followed subsequently by UNIX 95, UNIX 98 and now UNIX 03."
Ebben nincs benne, hogy Unix lenne, csak UNIX konform.

(#13) Karma válasza #40553216 (#12) üzenetére


Karma
félisten

Jó, hasogasd a szőrt tőlem. Inkább védenéd a Linuxot :P

“All nothings are not equal.”

(#14) #40553216 válasza Karma (#13) üzenetére


#40553216
törölt tag

igyekszem nem hasogatni, és ha tévedek, akkor bocs.
a Linuxot meg minek védjem, megvédi magát, ha kell. :))

(#15) GuMipOkE


GuMipOkE
aktív tag

Kicsit hízott darabnak tűnik 40MB-al... :U

(#16) Csakénvagyok válasza #40553216 (#9) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Win alatt bejött a beta. Mármint a sebessége, egy-két kivételtől eltekintve szét sem esett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.