Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lemusz


lemusz
addikt

Minek szaladunk egy évvel előre? Előbb jöjjön már ki az nyűves coffe, nagyon kíváncsi vagyok már rá.

(#2) Televan74 válasza lemusz (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ne izgasd fel magad.Rendben lesz a Coffe Lake. ;]
De én ha Intel szeretnék venni,akkor már megvárnám a Z390 -es vezérlővel felszerelt lapokat. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3) AusWolf válasza lemusz (#1) üzenetére


AusWolf
őstag

+1

Amúgy ha a Z370 csak egy átnevezett Z270, és a CPU socket is ugyanaz, akkor mi a frászért nem megy a Coffee Lake 2xx-es sorozatú chipsettel? Köszi, Intel. :(((

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#4) bandi0000


bandi0000
nagyúr

what?

Tehát jön idén a coffe +Z370, januárban jön a Z390, ami támogatja a coffe-t, de a 8 magos proci széria ami gondolom az ice lake, az csak jövő ilyenkor jönne?

Xbox One: bandymnc

(#5) Ribi válasza bandi0000 (#4) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ennyit tudtak összehozni ennyire rövid idő alatt.
Valószínű a 370 nem is létezett volna így, csakhátaRyzenésakapkodás.

(#6) -Solt- válasza bandi0000 (#4) üzenetére


-Solt-
veterán

A Z390 2018 Q2-ben jön nem januárban. Ettől függetlenül gáz, pedig engem érdekelne egy 8700K...

www.smart-bus.hu

(#7) bandi0000 válasza -Solt- (#6) üzenetére


bandi0000
nagyúr

mire ki jön a 8700k, jobb vétel lesz az x299 szerintem, mert gyakorlatilag ugyan az lesz 1-2 kivétellel, viszont ez gáz hogy ennyire tiszavirág életű lesz a Z370

ryzen kapkodás ide vagy oda, azért szerintem meg tudták volna oldani a lefele kompatibilitást, csak hát a lap gyártók is sírtak, hogy nem fogynak a lapok, de ettől sem fognak jobban

Xbox One: bandymnc

(#8) Taranti válasza Televan74 (#2) üzenetére


Taranti
senior tag

+1
Bizony nagyon úgy tűnik, hogy a 370-est egyszerűen ki kell hagyni, mert rövid életű átmenti megoldás. (Ehhez képest még ki sem jött. Fántásztikus!)

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#9) Kartács


Kartács
aktív tag

Én már erre várok pedig pár hónapja vagyis a Z370-re, 8700K miatt.
Igazából letojom, mert megveszem most aztán vagy ha kijön a Z390 akkor lecserélem vagy ráér majd ha jövő ilyenkorra kijön az új család hozzá.
Tök mind1 :DDD csak jöjjön már!!! Okt 5... kiv. leszek mikor jut be a nagykerekbe.

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#10) -Solt- válasza bandi0000 (#7) üzenetére


-Solt-
veterán

Nem veszek 100000.-forintért alaplapot, akkor már inkább Ryzen aztán majd cserélem ha nem elég az 1080Ti mellé, addigra meg itt lesz a Z390.

Z370-ért elvből sem adnék egy fillért sem, csinálják meg bő nyállal egymást az alaplap gyártókkal együtt... már, ha elfogadnak egy önzetlen jó tanácsot! :)

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#11) keIdor


keIdor
titán

Ha minden igaz, akkor Icelake a kódnév és 10nm-en fog készülni.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#12) Lacok válasza Taranti (#8) üzenetére


Lacok
őstag

Már többször leírtam, hogy a 370 zsákutca.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#13) bacsis


bacsis
Közösségépítő

gyerekek én kezdem elveszteni a fonalat :DDD

(#14) Zotya84 válasza bacsis (#13) üzenetére


Zotya84
őstag

Pedig azért az nagy szó, ha már te is... (De én már rég nem foglalkozom vele, majd meglátom, ha kijött, hogy mi-mit-tud.)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#15) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Nekem meg bekaphatják :DDD Év elején beruháztam egy b250- es lapra,egy pentium g4560 al.Ha kevés lessz a proci rakok bele egy i5/i7 et azt nyalja ki az intel.Avval még vagy 5 évig 100%- ra elleszek. :K

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#16) ttt válasza bacsis (#13) üzenetére


ttt
senior tag

Kb akkor hagytam fel a "követéssel" amikor elindult az i3/i5/i7 család, de azért még tupírozták a Core2Duót(?), Celeront(?), stb. Majd elkezdték keresztbe verni a magokat, szálakat, foglalatokat, teljesítményeket. Napokat lehetne eltölteni azzal, hogy akkor most melyik is mi-, és éppen az mire jó, stb? Azóta is megy a sz@rkavarás, de legalább róluk szólnak a hírek.... ;]

(#17) arn


arn
félisten

ha ezek igy folytatjak sose veszek semmit :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18) Pécsi gyerek válasza arn (#17) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Én örülök amúgy a fejlődésnek,persze jobb lenne ha több fajta proci is mehetne egy adott foglalatú lapban is.(nem vagyok a magam ellensége)De őszintén,kit érdekel?Olyan pici a fejlődés hogy 5-6 évig egy jobb procival simán elvan az ember.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#19) AusWolf válasza Pécsi gyerek (#15) üzenetére


AusWolf
őstag

Én kábé egy hónapja léptem meg ugyanezt szintén B250-nel, és i7-7700-zal. Nem hiszem, hogy a +2 mag olyan számottevő többletet hozna (bencsmárkot és professzionális munkát kivéve). Amikor meg már kell, addigra lesz +4 mag is. :)

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#20) Petykemano


Petykemano
veterán

Hogy megszaladt inteléknél a potméter.
8 éven keresztül...
most meg hirtelen 2 éven belül dupla

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#21) twollah1976


twollah1976
őstag

Már nagyon várom a 8 magos, 16 szálas Intel CPUkat.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#22) sb válasza Lacok (#12) üzenetére


sb
veterán

Ezt már sokan leírták. Köztük én is.
Ettől még nem tudjuk mit hoz a jövő, lehet, hogy a 390 még nagyobb zsákútca lesz. :D :DDD

Azt már írták, hogy Kaby-t nem fog támogatni, míg a 370 igen. Coffee vagy ajóégtudjamilyen kódnevű prociból meg még nem láttuk mi jön pl. 4 mag alatt. Már ha érdekes lesz egyáltalán... de a lényegen nem változtat, kb. alig tudunk valamit, az is sz*r eddig úgy meg van keverve.

És ez mind kivárás, arn írta az előbb. 2018Q2 az már egy év a Ryzenhez képest mire jön valami értelmes és talán később bővíthető, nem zsákutcás cucc.

(#23) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

es ezt is bearazzak 600 eurora mert ugy van egyszinten a 7800Xel a 8700k alapjan?

btw akkor most az intelnel tenyleg egy even belul haromszor cserelik a mainstream platformon a chipsetet, amibol egy a tetejeben csak atnevezes de a biztonsag kedveert azert inkompatibilis?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#24) pomorski válasza Pécsi gyerek (#15) üzenetére


pomorski
őstag

Milyen márka, MSI?

(#25) carl18


carl18
addikt

Még a 6 magos se jelent meg de már van hír a 8 magosról :D Mostanság nagyon beindult a fejlődés :D
Bár szerintem a 8700K is ki elégít minden igényt :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#26) Pécsi gyerek válasza pomorski (#24) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Aláírásomban ott van a pontos típus :DDD Gigabyte ;)

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#27) arn válasza sb (#22) üzenetére


arn
félisten

Majd jo lesz a ryzen2, ha nem akarjak 500+ dollarert adni. Kisse elszalltak az atlagos gepek arai is... aztan a vegen veszek egy nucot :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#28) hokuszpk válasza bacsis (#13) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

mire ezek retrohardverek lesznek, azert csak elkapod ujra.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#29) #16939776


#16939776
törölt tag

Retkes nagy érzéki szeretkezés lesz 2 memóriacsatornával, és 16 pci-express csatornán kihordani ezeknek a magoknak az utópisztikus teljesítményét. Én annyit mondanék, hogy teljes idiótaság ebbe az irányba futniuk, itt fog kicsúcsosodni az összes olyan hiba, amit eddig piaci taktikaként jó ötletnek látszott, jól működött.

Vég-játék következik :P

Én ezzel simán megvártam volna, amíg a tömegek a Z370-es lapokat betárazták a hogy jó lesz az 5 évre.

2026-ra amúgy is kaptunk volna tőlük desktopra 8 magos CPU-t, nem kell meglepett arcot vágni.

[ Szerkesztve ]

(#30) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Na egy olyan 8 magos "i5" Ice lake-re lehet benevezek! :K
Addigra már pont túl koros lesz a jelenlegi 5 éves i5-3570K!
Coffee-val is ellenék ugyan 5-6 évig, de ezen az 1 éven már nem múlik semmi, kivárom. Persze ez attól is függ nem-e szarik be addig a lapom!

(#31) Manbal


Manbal
senior tag

Z390-ig én nem várok ki, mert idén még jó pénzért el tudom adni a garis 6700k-m, meg az ASUS Maximus VIII-amat, egy év múlva sokat romlik az ára... szóval nekem amolyan ugródeszka lesz a Z370-es lap + Coffee Lake, ahogy kijön az Icelake 8 maggal 10nm-en, Z390-el, akkor már adom is elfele, egy kis ráfordítással már meg is lesz az új cucc... lehet ezt így is csinálni, de hát vannak az örök fanyalgók...

(#32) carl18 válasza RyanGiggs (#30) üzenetére


carl18
addikt

8 magos I5 :D én még bele se gondoltam de durva volna! :D
Hát lehet úgy lesz hogy az I7 lesz 8/16-os az I5 meg 6/12-es. Az I3? 6/6-os? :D Mi lesz itt ? Már kíváncsi vagyok nagyon :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#33) Manbal válasza #16939776 (#29) üzenetére


Manbal
senior tag

de jó hogy te már tudsz mindent, meg tudtál mindent az Intelről és a terveiről...

a Z390 nagy eséllyel 4/2 memóriacsatornával érkezik, az icelake I7 pedig tuti 4 csatornás lesz, mert jövőre a HEDT platformot is megpiszkálják, ott 8/4-es memóriacsatorna várható, és a 10 nm-es coffee-lake-x-ek, melyek eléggé benyomják a tr-t majd oda ahova való....

gondolom csak azért szapulod egyfolytában az intelt mert az AMDnek nem igazán van terve, és procival meg nem igazán jönnek ki mostanság, ja de tényleg a Zen2 egy kis ráncfelvarrással, éljen a +5%, de az szuper lesz mert az AMD

végjátéka meg inkább az AMDnek következik a vegájuk igen csak gyenge lett, nem is kapható... a custom megoldások meg mocskosul elcsúsznak a picsába (pedig hiszed vagy nem, én is egy ASUS Strix Vega 56 OC-t várok már, de nagyon), de ha az NV úgy döntene hogy támogatja a Freesync-et, tutira lemondanék az AMD-ről GPU terén is, és hát mondanom se kell hogy az NV egy ilyen lépéssel kivégezné az AMD-t...

(#34) RyanGiggs válasza carl18 (#32) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Coffee ha jól tudom akkor i5 - 6/6, i7 - 6/12
Ebből kiindulva az Ice i5 - 8/8, i7 - 8/16
Viszont a Te verziód is lehet akár... nincs kizárva semmi.
Én is várom a fejleményeket, és meg is várom vele a vásárlást.
Mindenképp minimum Ice-ra szeretnék váltani. :K

(#35) #16939776 válasza Manbal (#33) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez azt mutatja hogy láthatjuk az utolsó desktop processzorukat, mert olyan drága technológiákat kell bevetni, amire eddig nem voltak rászorulva, erre utaltam. Csak a vásárlóközönség fog hiányozni akik ezt kifizeti, ezért előre fognak menekülni HEDT irányba, a szánalmas AMD meg feltölti termékkel ezt a kiürült vadászterületet.

Mert ennyi van ebben a skálázható CPU-ban, hogy intel elengedi a desktop frontot, majd nézzük tovább a HEDT vonalat amíg nem tud ár-érték arányban jó és előremutató technológiát kínálni.

A vegával microsoft céljai mellé tették a voksukat, ha MS igazán akar olcsó desktop alkatrészekből erős konzolt, akkor lesz értelme a vega-nak. Lehet az is hogy nem lesz egyhamar semmi belőle, de emiatt nem AMD-t hibáztatnám, hanem a kicsi puha barátját.

[ Szerkesztve ]

(#36) NandoXXL válasza Manbal (#33) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Nem, egyszerűen nem optimális megoldásokkal álltak elő. Szerencsére a célnak megfelelnek a régi hardvereik. Az pedig hogy te mindent évente megveszel és lecserélsz a saját dolgod, ha valami szar, úgy is eladod hamar:DDD Az AMD szuper teljesítmény fogyasztás mutatót hozott, és kicsi cégként nem semmi az Intelt 'befogni', ennyi: villantak végre egyet ebben az évtizedben is :DDD ;]

(#37) Dare2Live válasza Manbal (#33) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

uugy tippelgetsz ahogy Duracellm. Illetve ő legalább kiindult vhonnan: a jelenlegi helyzetből. Igen lehet maaaajd intel 4csatornás memoriavezérlővel hozza 10nm az I7et. Maaajd. uígy lehet, hogy maaaajd benyomja a "10 nm-es coffee-lake-x" a TRt "oda ahova való" de ez megint csak maaaajd. Most meg most van.

10éve de legalább Sandy óta állt a piac. Igazából egy 4.6ra huzott Sandynek most is szépen megáll egy 7700K ellen is. Erre jön Zen, TR, HEDT árak zuhannak, jönnek a 6 majd 8magos nem HEDT Intelek. K* jó, hogy jött a Zen.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#38) keIdor válasza Manbal (#33) üzenetére


keIdor
titán

Ha 10nm, akkor az már nem Coffee Lake(-X). Más neve lesz.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#39) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Szerintem én majd csak akkor cserélem a 6700-at, ha pár év múlva kicsit helyreáll a piac.
Az AMD most úgy megkavarta inteléket, hogy úgy szórják évente a proci magokat, mint Julis néni a vetőmagot. :D

(#40) lezso6 válasza Manbal (#33) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kölcsönvetted egy AMD-fan kristálygömbjét? Odaát szoktak ilyen lehetetlen csodákat várni, szerintem szerepet tévesztettél. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41) carl18 válasza RyanGiggs (#34) üzenetére


carl18
addikt

Azért az durva lesz hogy a cofffe lake után egyből 8 magra megy az intel. Egy generáció lesz 6 magos, után egyből jön a 8 mag? :D Azért is érdekes mert éveken át csak 4 magot kapott az ember. Első generációtól kezdve egészen hetedik generációig 4/8 szálas volt a legtöbb amit kapott az átlag platform.
8 Generáció 6/12 szálas lesz, a 9 generáció meg már 8/16 szálas ? Persze kellenek alkalmazások/játékok amik kihasználják ezt a plusz erőt :))

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#42) Walter_White


Walter_White
senior tag

Annyit gondolkodok...

Logikus érvekkel, miért válasszam a Z370-es ideiglenes platformot 6 magos 12 szálas procival, vagy a Z390-es platformot 8 magos procival (ahol a proci borítékolható, hogy nem lesz 200eFt alatt), az Intel HEDT helyett? ahol pl több a PCI-E Lane\Quad Channel memo..

[ Szerkesztve ]

(#43) proci985 válasza Walter_White (#42) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

mert nem kell mem savszel, nem kell multigpu, max 2 m2 SSD kell viszont az egesznek be kell mennie egy HTPCbe ahol a 140W mar sok?

megforditva: minek valasztanad a 7820Xet ha jellemzoen a quad channel otthoni kornyezetben nem feltetlenul elony, pciE azon is meg van vagva (tehat a platform elonyeit nem lehet kihasznalni vele), cserebe dragabb platformszinten, tobbet fogyaszt es ugyanugy nehezen hutheto?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Sokan nem értik hogy nem az intel, hanem az ALAPLAP gyártók kérték ,hogy az új processzor ne passzoljon a 200-as szériába, ezzel is felpörgetésre késztetve az alaplap piacot...
Engem meg mér az is érdekelne hogy ha lefut a 9-es széria, utána milyenfe foglyák atnevezni az egészet? :) :))

[ Szerkesztve ]

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#45) Petykemano válasza Cyberboy42 (#44) üzenetére


Petykemano
veterán

Igen, de azért az intel is örül, hogy a régi gyártósorok legalább a chipsetgyártásban hasznosulnak.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#46) keIdor válasza Walter_White (#42) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem a 8c/16t "9700K" ugyanúgy marad 400$ msrp alatt, ahogy eddig. Nem lesz több.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#47) #16939776 válasza Manbal (#33) üzenetére


#16939776
törölt tag

Arra hogy miért "szapulom" nem adtam választ: 1 generációs I7 óta kiderült hogy a HT-jük alkalmatlan arra amire én használnám ezt a gépet, a 3. gen OC i5 és a 7. gen OC-s i5 között lett kemény 23% fejlődés.
Mai napig teljesítmény és minőségbeli ugrás 8 magos HEDT platform jelentené, kikapcsolt HT-vel és platformhoz képest kopp OC-val és meredek hőtermeléssel.

Ezt az egészet el felejthettem ITX méretben, mert hiába volt lap hozzá, az OC-t nem hordta volna ki a hátán, meg kereshettem volna golden CPU-t, aminek alacsony feszültség mellett megy az all core OC.

Elég sok álmatlan éjszakám volt, hogy évek óta nem érkezik termék az én igényeimre, már a végtelen nyűgömben 7. gen I5 fanyalodtam volna, hogy valami történjen 5 év után!
Szerencsére nem tudtam hamar megfelelő pedigréjű processzort szerezni, így belecsúsztunk a ryzen startjába.
Bejelentettek hozzá ITX lapot, amihez nagyon nehezen, de az elsők között sikerült is hozzájutni. számomra csoda történt, kiderült hogy nem szar az SMT-je. (egyre biztosabb vagyok benne, hogy intel direkt csinálta ilyenre a HT-t, hogy megvegyem a még több magos processzort "ha zavar")

Erre a kékek felébrednek, hogy kellene valamit csinálni desktoppal, adjunk nekik magokat, adjunk még több magot, még memóriacsatornát... megint ott tartunk, hogy megint túltolták, még mindig elfelejthetném a 8 magot, magas órajelet és ITX méretet. Szánalmas, nevetséges erőlködés, amin csak sírni tudok ennyi év után.

[ Szerkesztve ]

(#48) #95462144


#95462144
törölt tag

"ja de tényleg a Zen2 egy kis ráncfelvarrással, éljen a +5%, de az szuper lesz mert az AMD"

Ehhez az elmúlt években hozzászokhattál volna Intel fronton, ne viccelődj, ha ott megfelelő, akkor a másik oldalon nem az? 😁 Jó lett a Zen, ezt mutatja az Intel jelenlegi mozgolódása. Augusztusban már fordult a kocka és több processzort is értékesített az AMD. Tudtommal az MS meg durván beállt melléjük, itt a rolólehúzás még messze van. De ha megtörténik beborul a piac és ismét örülhetsz a plusz 5% hoz amihez hozzá kellett, hogy szokj. A 6600k-d meg még kb egy hónapig érhet is valamit. 😀

(#49) #74018560 válasza proci985 (#43) üzenetére


#74018560
törölt tag

Én csak azt nem értem miért kell arra ennyit várni, hogy a proci új lábakat kapjon :U

Vagy most még megy a parasztvakítás, hogy 8 mag csak annak jár, aki beruház HEDT-be.... :F :W

[ Szerkesztve ]

(#50) [CS]Blade2 válasza arn (#17) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Na ezt akartam írni a többieknek. Annyira megzavarja őket, hogy eleve gyorsan jönnek és a teljesítmény is sokkal nagyobb, hogy mindig inkább várnak...
aztán vesznek valamit, és akkor onnantól egy darabig az van, hogy jó lenne az idei i5, de inkább megvárja a jövő évit, addig jó a régi i5.

Azon gondolkodom, hogy nem is a teljesítmény az, ami állandóan kevés a ph-s fórumosoknak, hanem azért szeretnének cserélni, hogy az aktuális legújabb legyen a gépben (ez a vásárlás elsődleges szempontja), de mivel ezt sokan nem is tudnák megtenni,
a legideálisabb az lenne, ha kijön egy 8700K, azt nagy nehezen megveszik, és utána az marad az aktuális mezei felhasználóknak szánt csúcs, és 5 évig nem jön ki új széria. Egyébként ba.ná a csőrét a 9700K, a 10700K, a 11700K, a 12700K és az 5 év múlva várható 13700K, hogy azokat meg kéne várni vagy arra kéne inkább váltani, és, hogy neki csak 8700K van.
:DDD

A mezei egyszerű usernek úgy segít az ember választani, hogy mire kell neki, és ahhoz milyen teljesítmény kell, tehát igény-teljesítmény alapján, és az egyszerű user ba.ik rá, hogy 3 évvel rá kijött 3 generáció, ha az ő cucca hozza a kívánt teljesítményt és egyéb tulajdonságokat.

Eddig a telefonoknál tapasztaltam ezt a jelenséget, de úgy látszik, hogy a CPU-knál is megvan. Ehhez hozzájön, amit máskor is leírtam már, hogy az alaplapot 10 évig szeretnék használni... :DDD

Egyébként azt javasolnám, hogy vegye meg a z370-et és a legnagyobb i7-est, de akkor meg ott lenne, hogy a jön a 9700K meg a 10700K és a z370-be még csak bele sem megy. :DDD Tehát nem számít, hogy 1x i5 helyett i7-et venne,
innen is gondolom, hogy nem a teljesítményhiány itt a lényeg.

És ezzel létrejön egy paradox, mert igazából aki tudja, hogy milyen kellene neki, annál lesz a 2-vel nagyobb proci.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.