Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Szép darab, gratula hozzá! Mindig is szerettem volna kipróbálni egy ilyet, de eddig még nem volt hozzá szerencsém. Bár a Technic-ek azon időszakából származik, amit a legkevésbé kedvelek (amúgy se szeretem a studless Technic-eket, de ezek a műanyag csövekből, hajlékony rudakból álló karosszériák pláne nem jönnek be), de ez mégis impozáns darab lett. Főleg a felnik tetszenek :) Ha jól tudom, egyedül ehhez a modellhez készültek.

Egy apró elírás: az elődje nem 8888, hanem 8880 (ami egyébként szerintem a Technic-ek csúcsa volt, azóta se készült hasonló minőségű modell).

(#2) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

Jó cikk, és nekem is teszik :)
Ha nyerek a lottón, tuti rácsapok sok tucat legó-ra így utólag :)

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#3) LÁZ


LÁZ
addikt

köszönjük szépen :D :K

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#4) Just486 válasza GAI (#1) üzenetére


Just486
senior tag

Köszi, javítottam az elírást, tényleg kicsit sok volt a nyolcasból :DDD
Igen, én is úgy tudom, hogy ez a felni csak ezen a kocsin van. Bár ugye sok esetben nem ritka a LEGO-tól, hogy speciális alkatrészeket adjon egy készlethez. Amúgy 4 egyforma öntvény, tehát az ellentétes oldalakon ellentétes irányba állnak a minták, az elég gagyi :U

That unconquered country we call the future.

(#5) GAI válasza Just486 (#4) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Az még az igazi autóknál is olyan sok esetben, szóval egy játéknak elnézhető :) Gondolom drága lenne két féle felni szettet gyártani ugyanahhoz a kocsihoz.

(#6) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Szerkezetileg még mindig a 8880.
Ami még mindig a polcomon áll.
Legalábbis a váltó hátsó difi műszerfal elrendezés.

(#7) Just486 válasza GAI (#5) üzenetére


Just486
senior tag

A Porsche is csinált ilyet? El van nézve :D

ADAM1337: Egyértelmű :K

[ Szerkesztve ]

That unconquered country we call the future.

(#8) ADAM1337 válasza Just486 (#7) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

annak mondjuk a felfuggesztese kemenyebb, de ez is jol néz ki tetszik ez a design.
A hog nekem is hianyozna, de cserebe hatulra konyeden beepitheto egy motor.

[ Szerkesztve ]

(#9) Krill77


Krill77
őstag

Sosem tetszett a Technic lego. Bénán néz ki. Sok lyuk, üres.. Az a híres Porsche is inkább emlékeztet egy roncsra mint kocsira. (sry)

(#10) v-paci


v-paci
aktív tag

Jól néz ki :C Nekem egy kicsit korábbi darab van valahol a padláson bedobozolva, egy 8865 -ös. Az mondjuk nem néz ki ilyen jól, de egy jó tizessel öregebb is. Lehet elő kéne szedni, kicsit nosztalgiázni...

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#11) tzabo


tzabo
tag

8865 nekem is van. Pár éve ebay-ről vettem és egy gyerekkori álom vált valóra vele. :)

(#12) mave13


mave13
őstag

A 8880 után ez a gép nagy kedvencem. Sajnos ezt már nem tudtam kikönyörögni szüleimtől anno... :) De a 8880 az megvan, méghozzá rögtön 1994-ből. :) Jó írás.

Egy ilyennek bontatlanul, dobozában ha jól tudom 600-800 eur körül van jelenleg az ára...

[ Szerkesztve ]

Icewolf || kósza ||

(#13) #72042496 válasza GAI (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mit értesz hasonló minőségű alatt? Nekem van egy 8880-am, nagyon szeretem, de azért a 8110 Unimog számomra minden tekintetben felette áll. De ha autó, akkor a 42056 Porsche is, a dizájnt leszámítva. (Az valahogy élőben se tetszik, idővel szerintem el is fogom majd adni.)

[ Szerkesztve ]

(#14) GAI válasza #72042496 (#13) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

ezek az újak nekem már nem tetszenek, (azon kívül, hogy nem szeretem a studless technic-eket), túl sok bennük a spéci alkatrész, ami csak az adott helyre passzol. A 8880 még olyan alap alkatrészekből áll, amiből bármi mást is építhetsz, nem csak az adott modellt. Bár egy olyan Porsche-t azért elfogadnék, csak horrorisztikus az ára.

[ Szerkesztve ]

(#15) ADAM1337 válasza #72042496 (#13) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nekem még a 8880 mellett van egy 8462 és a második modellje elég zsír.
Könnyebb is ergo könnyebb motorizáltra alakítani.

(#16) lkristóf


lkristóf
senior tag

Szép darab, nekem egy 8408as van. :)

[ Szerkesztve ]

(#17) Mokó


Mokó
aktív tag

Hát ez valami eszméletlen durva!

Nézve a képeket,"beflasheltem" mennyire akartam én ilyet az ezrefordulün!Bármikor kiraknám mai napig...Azt mehet a vitrinbe'

(#18) ADAM1337 válasza lkristóf (#16) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ilyenem is van. :DDD
Még vettem hozzá 2 racer figurát.

(#19) KAMELOT


KAMELOT
titán

Nagyon jó darab! Annó én is meg akartam venni!
Nekem ez van meg a technic készletből! Sajnos akkoriban csak ennyire futotta!
LEGO 8853

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20) Just486 válasza lkristóf (#16) üzenetére


Just486
senior tag

Ez nekem is megvan! :K Sajtmobilnak hívjuk, és a barátnőm szokta általában kirakni! Sajna nem hiánytalan :(

That unconquered country we call the future.

(#21) kmisi99


kmisi99
addikt

Vagy 15 éve születésnapomra kaptam ezt a 8448 at. Persze túl kicsi voltam, szóval rajtam kívül mindenki más rakta össze. De aztán idősebben imádtam összerakni. Sajna mára 1-2 komolyabb darabja is hiányzik.

(#22) orion1025


orion1025
őstag

Nálam is ott figyelget a 8800, bár már eladó sorban. A 854 is nagy kedvencem, abból is van egy komplett dobozos, bár ő is várja új gazdáját. Szerintem a régebbi darabokvan van egy feelingje, pláne akkor, ha az ember ábrándozott róluk gyerekként.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#23) Just486 válasza orion1025 (#22) üzenetére


Just486
senior tag

Pont tegnap kerestem rá jófogáson a 8880-ra, láttam hogy kettő is van eladó dobozzal hiánytalanul... Ejj de megvenném ha lenne rá pénzem :U Valakire nagyon irigy leszek :D Szerencsém, hogy kölyök koromban már nem ez a modell volt a sláger, így kisebb a csábítás.

That unconquered country we call the future.

(#24) orion1025 válasza Just486 (#23) üzenetére


orion1025
őstag

Az egyik az enyém ;] Fórumtársaknak kedvezmény :P

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#25) davidsone


davidsone
addikt

Menő darab, szépen levetkőztetted... :C

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#26) ADAM1337 válasza orion1025 (#22) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én valami 5 évesen kaptam a 8880-t, ha minden igaz, igen pont megjelenésekor.
Nálam ez már családban marad kategória.
Majd a gyermekem ha lesz még lego örület megkapja, a mostaniak sajnos már nem annyira jók.

(#27) KAMELOT válasza orion1025 (#22) üzenetére


KAMELOT
titán

A második kép arra emlékszem! Igen durva! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#28) bkercso válasza orion1025 (#22) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szerintem a régebbi darabokvan van egy feelingje, pláne akkor, ha az ember ábrándozott róluk gyerekként.
+1 :K
Engem gyerekként is (90-es évek) az eggyel régebbi iskola nyűgözött le. Fiatal felnőtt fejjel a 8880 mellé össze is raktam a 8865-öt és a 8859-et. Persze bricklinkről, mert úgy olcsóbb volt. :D Nálam utóbbi valahogy olyan etalonféle... Emlékszem, a kerekeket külön behozattam egy magyar kereskedővel. (A kerék adja meg a készletek hangulatát úgy igazán szerintem.)
A 8880-at is olcsón szereztem, valami pincében pihent, és nem tudott róla semmit az eladó (hiánytalan-e stb.). Dohos szaga is volt. A matricás elemek kivételével beáztattam forró mosogatószeres vízbe az egészet egy napra, és patyolat lett. 300Ft-nyi alkatrész kellett csak hozzá, szóval szinte csoda. Féláron volt így.

ADAM1337: Én valami 5 évesen kaptam a 8880-t
:DDD Autógépészmérnök édesapám nekem is techniket vett már 5 éves koromtól, de azért jobban visszafogta magát. Akkor még nem ment egyedül. Aztán 8 évesen már bolygóművet építettünk (de azért nem Rába-módra)...

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#29) ADAM1337 válasza bkercso (#28) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Egy egész este alatt raktam ki 5évesen, az a vicc, és azóta csak a láncszemből hagytam el, de azt rendeltem utólag ebay-ről valami 100ft-ért 15db-ot.

(#30) pomorski válasza ADAM1337 (#29) üzenetére


pomorski
őstag

Grat!

(#31) Crafter32


Crafter32
őstag

Nagyon szép!

(#32) Hg3X


Hg3X
tag

Nagyon menő lett, gratulálok hozzá :D

Jeff who??

(#33) DragoX


DragoX
tag

Megvan ugyan ez nekem is otthon. Emlékszem mikor megvették majdnem szívrohamot kaptam :-D Kár hogy már csak a kabriót tudom megépítrni a két teljes kasztni közül :-\

(#34) macilaci78 válasza GAI (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És nekem megvan! :K Összerakva várja új helyét egy vitrinben. Le kell majd porolnom.

8460 is van, öcsémnek pedig 8872 és 8868 is.

Alig várom, hogy legyen gyerek és újra játszhassak! :DDD

Balika911: az a Porsche egy jó 20 évvel fiatalabb, mint a 8880.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#35) STC Speed válasza macilaci78 (#34) üzenetére


STC Speed
őstag

De jóó, nekem a bmw f1 technik auto tetszett anno, ha jol emlékszem 80 ezer ft körül volt régen, kb max 10 ezerért kaphattam ajándékot,szóval lehetetlen volt :D így bburago bmw-t kaptam :R
Azóta lett igazi bmw-m is, de még a legos verzio hiányik még az életemből :DD

(#36) cezarlacrone válasza KAMELOT (#19) üzenetére


cezarlacrone
aktív tag

Számomra ez a gyerekkori emlék :) LEGO Technic 8034

+ egy jármű :)

[ Szerkesztve ]

(#38) totemu


totemu
újonc

Sziasztok!
Keresek eladó lego 8880 supercar Technic legót. Esetleg tud valaki segíteni?
Köszönöm
Totemu

(#39) totemu válasza orion1025 (#22) üzenetére


totemu
újonc

Kedves Orion1025
Érdeklődni szeretnék, hogy a 8880-s lego megvan még? Amennyiben igen, akkor milyen áron?
Köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.