Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Crytek


Crytek
veterán

Egy veszteség mennyiséget azért megnéznék...mifelénk embert nem láttam aki használta volna ergo hónapokig ingyen utaztak a népek.. És amikor ilyen beszélgetés hangzik el az több mint vicces:

Felszállni akaró: Elnézést hol kell megvenni a jegyet?
Sofőr: Tudja van az az applikáció...,de inkább azt mondom nem kell jegy

Sofőrök biztos örülnek mert elég sok lopást nem tudtak véghezvinni és havi 60-100+ K-tól elestek ezáltal...

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#2) Gubu0101 válasza Crytek (#1) üzenetére


Gubu0101
veterán

Én is úgy használtam/használom,hogy előző este megveszem,megnézem mikor indul a busz és ahhoz az időponthoz igazítom.
Amúgy remek alkalmazás,most már bérletre tértem át,így sokkal kényelmesebb és nem kell még a jegypénztárral bíbelődni,meg nincs félsz,hogy otthon marad.
Ugyan úgy van számla, amit a munkáltatónak le lehet adni és elfogadja.
Hó elején pedig kiküldik emailben.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#3) Keem1 válasza Crytek (#1) üzenetére


Keem1
addikt

Hát nem is tudom... Nálunk mindenkinek a munkáltató fizeti a BBK bérletet, így hülye lennék egy bliccelést kockáztatni. :U

Amúgy ez az e-jegy jó is meg nem is. A metrónál a QR kóddal vacakolni nem jó, pláne télen. Az eredeti elgondolás (a RIGO) lett volna a jó, így ha máskor nem is annyira, most nagyon bánom, hogy az akkori fejesek túl mohók voltak és túl sokat akartak zsebre rakni, hogy aztán az egészből ne legyen semmi. Legalább kicsit tömték volna meg a zsebeket, hogy maradjon a projektre is, és amellett hogy őbelőlük még nagyobb milliárdos lesz, még nekem is kényelmesebb lett volna az NFC-s elektronikus jegyrendszer.

[ Szerkesztve ]

(#4) k-adi válasza Keem1 (#3) üzenetére


k-adi
nagyúr

ja a RIGO jó lett volna..

annyi helyen működik hasonló, nem értem itt miért hasalt el.. vagyis de értem én.. :D

(#5) Keem1 válasza k-adi (#4) üzenetére


Keem1
addikt

Sajnos az a baj, hogy én is értem... Na mindegy, már kidühöngtem magam anno miatta. 🤷‍♂️

(#6) Joci10 válasza Crytek (#1) üzenetére


Joci10
őstag

Konkrét veszteség-mértéket tutira nem fogsz tudni mondani (legalábbis ami a bliccelésre vonatkozna), hiszen a vírus miatt a buszokon is jóval kevesebben utaztak, vagyis kevés utas mellett a bevétel is alapból kevés. Innen szerintem ennek a számlájára fogják majd írni az 'okosok' a teljes veszteséget, pedig ismerősöm is ingyen járt melóba (én is ingyen jöttem volna, ha nem bicajozok), és rengetegen csináltak hasonlót (buszos beszélgetéseken le lehetett ezt mérni). Pláne az idősebbek, akiknek csak buta telefonjuk van, amire nincs app; arra viszont senki nem kötelezhető, hogy azért vegyen okostelefont, mert buszozna (nekem van mindkettő is, de simán letagadtam volna az okost).

(#7) Fecogame


Fecogame
veterán

Jó dolog, de mégse.

Volán busznál előre kell tudnod melyik busszal fogsz utazni, és ha lekésed, buszod a jegy árát. Plusz engedményt se adnak.

MÁV-nál legalább megvan oldva, hogy utána még x óráig felszállhatsz bármelyik másik vonatra, ami utána indul, ha le is késnéd. És van 10% kedvezmény online jegyvásárlásnál.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#8) Gubu0101 válasza Fecogame (#7) üzenetére


Gubu0101
veterán

1 oran keresztul fel lehet hasznalni, videki utazasnal szivas. En mar nem is hasznalom csak helyiberletre, arra tokeletes.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#9) Keem1 válasza Fecogame (#7) üzenetére


Keem1
addikt

Na igen, ez a másik. Jobb helyeken, ha online veszel igénybe valamit (vásárolsz terméket, szolgáltatást, jegyet), akkor x% kedvezményt kapsz. Van ahol meg épp az online ügyletet büntetik (mozi). Vajon miért? Nem veszek igénybe alkalmazottat, akit fizetni kell, nem veszek igénybe irodát, amit fűteni/hűteni, árammal ellátni, bérelni kell. És még fizessek is többet. Azt se értem, ha az online vett "termék" ugyanannyiba kerül, mintha bemennék. No de hogy még drágább is... Itt szoktam le a Simple-ön vett dolgokról. :((

Ha lenne esze a regnáló (bármelyik) kormánynak, akkor törvénybe iktatnák, hogy az online értékesített dolgokra legalább 5% kedvezményt minden esetben biztosítani kell.

[ Szerkesztve ]

(#10) Dezsike válasza Keem1 (#9) üzenetére


Dezsike
tag

Nálunk (Érd) az appon vett menetjegy olcsóbb 40 Ft-al, mint a sofőrnél váltott. Ráadásul 1 óráig érvényes, így ez bár nincs kimondva, simán átszállhatok vele egy másik helyijáratra, ami időn belül indul. Így ha szerencsém van a parkvárosból 1 db olcsóbb jeggyel eljutok a Tescoba szabályosan, nem kell az autóbusz állomástól sétálni, vagy bliccelni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.