Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #86973952 válasza hajbel (#47) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én alapjáraton elég aktívan használom a telefonokat. Több folyamatos szinkron, állandó net, sok jegyzet, napi szinten legalább 40-60 fotó, böngésző használat, gps sem alszik mindig. Mellette privát dolgok, szintén nettel karöltve. Egész nap mozgásban vagyok, tehát nekem a telefon az iroda. 6 órás kijelző időt általában minimum hozok használat melett. Nyilván nem egy töltéssel, legalábbis Note8 -nál.

Nem sok olyan embert tudok mondani, aki aktívabban nyomja és tölti a telefonjait, mint én. Így azért nálam tuti kiütköznének ezek a hibák.

(#52) #86973952 válasza domos (#49) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem feltétlen nálad lehet a probléma, de látom kicsit elmentél más irányba. Mármint nem írtam, hogy te lennél a hülye.

Lehet hardveres gond is, ami a fenti hozzászólásból nem derült ki. Illetve találkoztam már olyan telefonnal, aminél a szoftvereléskor szúrtak el valamit, amin a frissítés csak rontott.

Vagy volt már nálam olyan telefon is (igaz nem Samsung, de nem B brand), ami olyan hibát produkált az egyik frissítésnél, ami teljesen egyedi.

Szerk.:
Egyébként feltételezzük, hogy némileg ez is egy szakmai fórum, és akinek fizikai kötődése van a telefonhoz szintén leírja a tapasztalatait egy adott problémával, témával kapcsolatban.

Valamint nincs ráírva az adott felhasználóra, hogy mennyire mélyen ért az androidhoz, telefonhoz. Sokaknak az FR is nagy mumus.

[ Szerkesztve ]

(#53) kali válasza domos (#49) üzenetére


kali
legenda

A szerviz inkább cserél sablonosan alkatrészt akár többször is, mint keresse komolyabban a hibát, illetve annak az okát, ha az nem gyakori, ismert, hanem valami egyedi probléma.
Nem mellesleg, az akkumulátoros üzemidőt kivéve, nem nagyon van gond adott tekintetben a Note8-cal, hacsak a felhasználó alá nem vág szoftveresen.

[ Szerkesztve ]

(#54) <Lacy85> válasza hajbel (#47) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Miért, szerinted azért adnak ki újat, mert a régi szar volt?

(#55) Linkin1994 válasza janeszgol (#48) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Verzió váltásnál kell az Fr. Ez mondhatni alap dolog.Enélkül lehetnek furcsa dolgok.

[ Szerkesztve ]

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#56) domos válasza kali (#53) üzenetére


domos
senior tag

Önmagához képest tényleg nincs gond az akkuval (gondolom), de akkoriban volt iPhone 8 Plus-om is, az durván alázta pl. Na de én elengedem a dolgot mert nagyon off az irány.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#57) <Lacy85> válasza Linkin1994 (#55) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Dehogy kell. Az S7 Edge kettőt is kapott FR nélkül, és az S8+-ra is csak simán ráhúztam az oreo-t.
Még sincs semmi baja egyiknek sem.

(#58) hajbel válasza <Lacy85> (#54) üzenetére


hajbel
addikt

Pontosan, legalábbis ilyen mértékben biztosan. Régóta ez a véleménye a nevesebb oldalaknak/fórumoknak.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#59) #86973952 válasza janeszgol (#48) üzenetére


#86973952
törölt tag

Mert mondjuk alap dolog lenne FR -rel vagy ROM újratelepítéssel kezdeni, ha valakinél nem stabil a stock ROM. Nyilván attól függően, hogy ki milyen tudással bír ezen a területen. Bár egy FR tényleg nem nagy dolog, menteni vagy szinkronizálni is lehet.

Ez a 2 dolog az, amit az átlagfelhasználók nagy része meg tenni tud. Sok esetben egyébként segíteni is szokott.

[ Szerkesztve ]

(#60) domos válasza #86973952 (#59) üzenetére


domos
senior tag

Miért szükséges ez a fölényeskedő "átlagfelhasználós" duma? Régen amíg volt rá időm, sokat ROM-oltam a telefonjaimat, HTC Sensation XE / HTC One X / Galaxy S3, S4 időkben. Azóta viszont se időm, se kedvem nincs ilyesmihez. De úgy gondolom, hogy egy ilyen értékű telefonnál ne a felhasználónak kelljen már ROM újratelepítéssel, meg hasonlókkal szórakoznia...

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#61) janeszgol válasza #86973952 (#59) üzenetére


janeszgol
félisten

Bocsánatot kérek a megfogalmazásért, amit fentebb ejtettem. :R
Én elvárom, hogy FR nélkül is minden frankón menjen. Érdekes, Windows frissítésnél nem kell alapba állítani a rendszert (WP-nél jól jött, ezért az MS is "kapott"). Az iPhone-osok sem szokták. (Ipod Touch 6G-m van, nem szoktam.)
Itt miért ennyire elfogadott? Pláne minden egyes frissítésnél. Fő verzió váltásnál még azt mondom oké, bár annak sem örülök. A heti egy restartban hiszek (jót is tesz), de az FR drasztikus.
Lehet, hogy szakmaiatlan a kijelentésem, de én ezt gondolom, ez az elvárásom már. Nem csak a brutálisabb SoC, meg a jobb kamera.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#62) kali válasza domos (#56) üzenetére


kali
legenda

Hát de pont azt írtam, hogy a Note8 akkumulátoros üzemideje nem jó, nem tett jót neki az akkori 3300 mAh-ra történő karcsúsítás.
A Note9-nél nem véletlenül növelték adott paramétert, az már sokkal jobban bírja a maga 4000 mAh kapacitású akkumulátorával.

(#63) #86973952 válasza domos (#60) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ezt a hozzászólást másnak és másra reagáltam. Konkrétan arra, hogy miért érdekes az FR.

Az meg, hogy milyen kategóriába sorolt keszülékről van szó, édes mindegy. Tapasztaltam. Még márkától sem függ.

Attól pedig, hogy valaki átlagfelhasználó még nem lesz hülye. Erre viszont feljebb leírtam a neked szánt választ. Érdemben felesleges veled tárgyalni, mert mindent személyes sértésnek veszel.

[ Szerkesztve ]

(#64) #86973952 válasza janeszgol (#61) üzenetére


#86973952
törölt tag

Androidon jellemző. Egyébként Samsung -nál én azt tapasztaltam ritkább. Legalábbis a felső kategóriában.

Főverzió- és/vagy felület váltásnál a megváltozhat pl. a fájlrendszer, de akár a partíciók kiosztása is. Így elképzelhető frissítés után néhány anomália belakott rendszernél, beállításoknál. Volt ahol pl. a build.prop -nál volt "kis" kavar.

Amúgy azt én sem mondom, hogy az FR alap, vagy mindent megold. Viszont jó barát lehet kategóriától függetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#65) domos válasza #86973952 (#63) üzenetére


domos
senior tag

Csodálkozol rajta, miután megkaptam hogy biztos nincs is ilyen telefonom? :DDD

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#66) #86973952 válasza domos (#65) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az oké, de én ezt nem írtam. Csak kíváncsiskodtam.

Itt a fórumon egyes telefonok témájában ahhoz vagyok hozzászokva, hogy a felhasználók nagy része alap tudással bír. Ezért általában igyekszem úgy megközelíteni az adott problémát, hogy mindenki számára érthető legyen.

Leírásokat is általában úgy szoktam csinálni, hogy még a 80 éves nagyinak is tiszta legyen. Szóval távol áll tőlem, hogy ezért bárkit is hülyének nézzek. Szimplán nem végzek kutatást azért, hogy megtudjam az adott fórumtárs mennyire van mélyen benne a témában.

(#67) <Lacy85> válasza hajbel (#58) üzenetére


<Lacy85>
addikt

No, akkor magyarázd már el légyszi, hogy mi olyan szar benne. Tényleg érdekelne.

(#68) Szakiii válasza <Lacy85> (#67) üzenetére


Szakiii
addikt

Bezzeg ha nem kapnák meg az újat mert jó a régi akkor meg azért menne a hőbörgés hogy miért nem kapják meg így meg azért megy mert akkor biztos szar a mostani omg.. dat logic. Az nem merül fel bennetek hogy főverzió váltásnál az alap launcher bővül funkciókkal amiket a sajátjukba portolnak és akkor már kicsit átdolgozzák az aktuálisat? Már a fejlődés is baj? Ha valaminek kijön egy újabb verziója az egyenesen arányos azzal hogy az előző szar? Komolyan mondom 1-2 ember gondolkodása itt vicc.

[ Szerkesztve ]

(#69) <Lacy85> válasza Szakiii (#68) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Én is ezért kérdeztem, hogy szerinte azért cserélik, mert szar a régi?
Szerinte igen. :D

(#70) Stevee83 válasza Silenzio (#1) üzenetére


Stevee83
aktív tag

Pro módban videó? Külön lett szedve a videó. Nem egy videó indító gomb van hanem a választható módok között van a videó. Note 9-em van, azon igy van az új szoftverrel.

Mindenkinek joga van a saját örültségéhez!

(#71) #86973952


#86973952
törölt tag

Bulgáriában és a Szlovákoknál már elvileg múlt héten megindult a frissítés. 2019. február 1 -ig kiadott security patch -vel.

[ Szerkesztve ]

(#72) Kunci-1 válasza #86973952 (#71) üzenetére


Kunci-1
csendes tag

Ma már én is megkaptam a magyar, Telenor-os Note8-ra.

(#73) #86973952 válasza Kunci-1 (#72) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szintén Telenor, de nekem még nem jött. Majd biztos jelez lassan.

Szóval jó hír, hogy valakinek már jött.

[ Szerkesztve ]

(#74) #86973952 válasza #86973952 (#73) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nálam is bejelzett. Most megy fel a Pite.

(#75) domos válasza #86973952 (#74) üzenetére


domos
senior tag

Jöhetne már nekem is, hátha megváltozik a véleményem. :))

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#76) Kunci-1 válasza domos (#75) üzenetére


Kunci-1
csendes tag

Manuális frissítéskereséssel nézd. Nálam nem jelzett be, de így már megtalálta.

(#77) domos válasza Kunci-1 (#76) üzenetére


domos
senior tag

Nyomom minden nap, eddig semmi. Na majd holnap. :))

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#78) #86973952 válasza domos (#77) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nekem sem ajánlotta fel. Szintén manuálisan kellett rákeresnem.

A telefonod honnan van? Úgy tudom eddig csak a Telenor által forgalomba hozott készülékeknél jött meg.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.