Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Hmmm, ha ez hardveres gond, márpedig annak tűnik, konkrétan NAND gondnak tűnik, akkor csak csalni tudnak a megoldással.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#4) atus72 válasza Jim Tonic (#2) üzenetére


atus72
senior tag

Érdekes, ha hardver gond lenne akkor újraírva is lassúő lenne, az hogy egy hónap múlva lassul le az meg érthetetlen, misztikum van itt kérem...

(#5) Oliverda


Oliverda
félisten

Egy fél vagy egy napos tesztben sajnos nem lehet kideríteni, hogy 1, 2 vagy éppen 5 év után mit fog produkálni az adott cucc. Ez sajnos hatványozottan igaz az SSD-k esetében.

Amúgy furcsa, hogy épp olvasásnál lassul, amikor az írás lényegesen jobban terheli a cellákat.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6) MLaca


MLaca
őstag

ez nem hiba, hanem szolgáltatás: ha valamihez sokáig nem nyúlsz, azt az SSD kezdi feledésbe meríteni, majd a legvégén már nem is férhetsz hozzá - így nem a usernek kell szelektálnia csilliónyi fájl között :)

http://mlzphoto.hu/

(#7) TeeJay


TeeJay
félisten

remélem a 850 Evo ha megjön hibátlan széria lesz mert olyanra pályázok :)
a VNAND TLC már bátran használható lesz főleg ha 40nm-en gyártják :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#8) sid.:Rc211v


sid.:Rc211v
őstag

..Nekem 830-am van, de már mintha lassabb lenne mint amikor megvettem(2012)

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#9) lotTóni


lotTóni
tag

Szuper..Pont kettőt használok a típusból.Majd meglátjuk mit mutatnak.Egyelőre kopp-kopp...

[ Szerkesztve ]

....two beer or not to be....

(#10) vinibali


vinibali
őstag

több mint egy hónapja bukott ki a dolog, nagyon komoly tempóvesztések is voltak néhány helyen :)
a linken található progival megmérhető, hogy melyik/milyen korú fájl,milyen tempóval olvasható.
SSDReadSpeedTester2.02.zip
volt nálam egy 840 EVO meg is csináltam a képet róla, de nem találom :F

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#11) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Két hónapja nem tudják javítani....

Ez az úton van a javítás majd egyszer valamikor meglesz ... dolog nekem gyanús lehet csak kedélyeket akarják lehűteni hogy feledésbe merüljön a dolog aztán majd sosem lesz javítás. Valószínű vezárlőhiba ha tudták volna javítani és csak pár sor programhiba már rég kiadták volna a javítást...
Sokszor hall az ember ilyet fejlesztőktől... aztán roszabb esetben majd 1-2 év után dobhatot ki az egészet a kukába az adatokkal együtt, Roszabb esetben lesz egy ssd ami 20ad olyan gyors lesz mint ráírták de az ugye sehol sincs garantálva hogy ezt 1-2 év után is teljesíti.Erős a gyanúm hogy majd kiatalálják a jogászok hogy a garancia erre miért is nem vonatkozik...

Sajnos én is ilyet vettem mert a tesztek dícsérték... De két hónapos múlott és már lasabban tölt be pár másodpercel a rendszer mint zsír újan. dehát ennyit érnek a tesztek azt hogy elhasználódás mit okot csak tervezők/gyártók tudják valójában a töbi csak találgatás meg tippelés

(120GB-s 65Gb adattal és 0,7TB írással mögötte... Reméltem azért egy 4-5 évet kibír nagy teljesítménnyel...

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#12) RMZ250


RMZ250
senior tag

Asszem nemsoká tele lesz az apró olcsó SSD-kel :DDD

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#13) atee


atee
őstag

Nem vagyok biztos benne, hogy más gyártók termékeit nem érinti hasonló probléma.
Azért örülök, hogy nem Samsung 840 evot vettem annó.

D-day 2002-01-04 01:54

(#14) flexxx2 válasza Jim Tonic (#2) üzenetére


flexxx2
őstag

Józan p. ésszel én is erre tippelek, vezérlő miért hibázna ezen, nem tudom. Van egy megoldás: háttérben újraírják a régi fájlokat :) Élettartamnak meg annyi.

(#15) tixem


tixem
addikt

840 evo-t használok egy ideje, de ez engem annyira nem izgat, rendszer van csak rajta meg pár játék, de azoknak az adatai meg online vannak tárolva.

Szóval ha adott esetben úgy dönt, hogy ezt-azt nem ad majd elő nem igazán fog érdekelni. Ez annak lesz hosszú távon gáz, aki tárolásra használ ssd-t, bár nem hinném, hogy ez lenne a jellemző.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#16) asysoft válasza Jim Tonic (#2) üzenetére


asysoft
aktív tag

Sajnos érintett vagyok két meghajtóval is (notebookban Evo, asztaliban sima 840-es van, utóbbi is érintett), de egyelőre nem tűnt fel, hogy lassult volna. De lehet, hogy megmérem, ha esetleg nagyon unatkoznék az este:)
Mikor pár napja olvastam, én is elgondolkodtam, vajon mi okozhatja a problémát. Ha a NAND-ból tudja lassan kiolvasni (pl hibajavítás miatt), az elég nagy blama, mert akkor könnyen lehet, hogy idővel elvesznek az adatok. De wear levelling algoritmusnak nem kéne "mozgatnia" a blokkokat? Ez pedig nem jelentené azt, hogy felfrissítené a cellák tartalmát? Nem értek az SSD-k lelkivilágához, de nem lehet, hogy pont ez az algoritmus okozza a problémát (mittudom én, teszem azt listaként tárolják a mozgatott cellák helyét, amely így a régen írtnál elég hosszúra nyúlhat...)

(#17) bteebi válasza flexxx2 (#14) üzenetére


bteebi
veterán

Basszus, könnyen lehet, hogy ténylegesen ez lesz majd a javítás :C. A 3-4 hétnél régebbi file-okat a háttérben szépen újraírja, és mindenki vidám. Egy darabig...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#18) Goose-T


Goose-T
veterán

Akkor lesz erre javítás, amikor a Galaxy S3-ra Android L! :DDD

Nem is értem, miért vesz ettől a cégtől bárki bármit is mikrosütőn kívül (abban tényleg jók, van egy a családban, ami már a kilencvenes évek óta megy).

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#19) Eclips21 válasza tixem (#15) üzenetére


Eclips21
őstag

tudod mikor tarolnek kepeked ssd vagy hasonlo fontos dolgokat, pont a napokban "veszett el" valami file ami inditja a win-t kb a hir felroppenese elott :( bar az a rapid + kekhalal kombo xD

(#20) Potzee válasza MLaca (#6) üzenetére


Potzee
addikt

:D :C

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#21) Jim Tonic válasza flexxx2 (#14) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Pontosan ezt értem a csalás alatt.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22) ledgeri válasza Eclips21 (#19) üzenetére


ledgeri
nagyúr

hehe tegnap volt kék halálom nekem is...

A HDS megosztott egy cikket, hogy a "lementem, letörlőm, felülírom, letörlöm, visszaírom" segít...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#23) inSt4DEATH


inSt4DEATH
csendes tag

Még jó hogy most rendeltem egy 840 evo-t. :))

(#24) #51736960 válasza vinibali (#10) üzenetére


#51736960
törölt tag

lefutattam a progit, kb. fél éves evo 840-en:

(#25) lenox


lenox
veterán

Jofele gepem:

[ Szerkesztve ]

(#26) Gusztáv válasza Goose-T (#18) üzenetére


Gusztáv
addikt

Mert pl a Dell Latitude gépek ilyen meghajtóval jönnek, ha gyárilag ssd-vel kéred őket. Nálunk alig van egy 60 db belőle :( .

Laci

(#27) worxland válasza lenox (#25) üzenetére


worxland
addikt

Van egy olyan érzésem, hogy nem örülsz ennek a hírnek. :DD

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#28) Soma01 válasza flexxx2 (#14) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem is így lesz. Így oldják meg. Ezt leprogramozni is több idő, ezért tarthat tovább a fw elkészülése.

Még jó, hogy nem ezt vettem! :DD Pedig nagyon ajánlották.

De a Hyperx-t is ajánlották és az lett végül. :K

(#29) worxland válasza atee (#13) üzenetére


worxland
addikt

Samsung 830 és 840 Pro-t megnéztem, azokat nem érinti.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#30) Bandi79


Bandi79
aktív tag

Hehe, pár napja írtam erről és a nálam bevált megoldásról a 840 evo topicba :)

[link]

(#31) hibavissza válasza Goose-T (#18) üzenetére


hibavissza
veterán

+1. Úgy istenítik ezt a retek márkát mindenhol, hogy már kilóg a lóláb. A szamszung egy dologban marha jó: marketing és reklám. Állítólag gyártanak hajót is...na attól mentsen az Isten :DDD
Azt hiszem a szamszung ezzel a hírrel kiírta magát az ssd üzletből....

[ Szerkesztve ]

(#32) Soma01 válasza Bandi79 (#30) üzenetére


Soma01
veterán

Ezt a progit építi be a Samsung a fw-ba. :DDD Az tart eddig. ;]

(#33) Bandi79 válasza Soma01 (#32) üzenetére


Bandi79
aktív tag

Egy "pici" hátránya van: nálam a Diskfresh a 120-as evot 1+ óra alatt írta újra (sata2-n) :DDD

(#34) Bandi79 válasza hibavissza (#31) üzenetére


Bandi79
aktív tag

Hát persze, emiatt Samsung beszántja és behinti sóval az SSD részlegét... Hogyispersze...

Nekem itthon Samsung monitorom, HDD-m, hűtőm, mosógépem és porszívóm van, eddig mind OK :P

Haters gonna hate...

(#36) Potzee válasza hibavissza (#31) üzenetére


Potzee
addikt

Részben egyetértek veled...
Valóban a Samsung - többek közt - marketing fronton is nagyon erős.
Viszont más nagy márkáknál is előfordul egy-két hulladék termék.
Ha az SSD piacot nézzük... Kingston és OCZ, Crucial között is van ótvaros széria... :K

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#37) Goose-T válasza hibavissza (#31) üzenetére


Goose-T
veterán

Áprilisban vettem SSD-t, szerencsére Intel 520-at, pedig itt a fórumon is mindenhol nyomták, hogy ez a Fos-szung a király. A legutolsó Samsung adattárolóm egy 120MB-os vinyó volt valamikor a kilencvenes években, az mekkora egy gané volt. Azóta óvakodom a márkától, de azért még pár ismerősömnél tanúja voltam különféle Samsung vinyók idő előtti halálának, ezek is megerősítettek az elhatározásomban. Ha ilyen tré vinyókat gyártott, hogyan is gondolhattam volna, hogy majd SSD-kből jobbakat csinál? :D

Mindig ügyeltem, hogy minél kevesebb Samsung felirat legyen a lakásomban, de egyszer vettem egy LG porszívót, és megfogadtam, hogy azt a gyártót sem piszkálom bottal se többet. Sajnos még nem ment tönkre, de annál utálatosabb porszívót nehezen tudnának gyártani. A használhatósága, ergonómiája borzalom, mindig idegrohamot kapok a porszívózás végére. Állandóan elakad, nem fordul, felborul. Tököm kivan vele. :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#38) Drótszamár válasza worxland (#29) üzenetére


Drótszamár
őstag

Leteszteltem a 830-as ssd-met. 250 mbyte/s környékén szórt az olvasás az időtől függetlenül.

Sata 2 + bekapcsolt víruskereső + böngésző.

Úgy tűnik a 830-ast tényleg nem érinti.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#39) atee válasza Potzee (#36) üzenetére


atee
őstag

Így van! Makulátlan márka nincs. Persze ez az épppen aktuális hibás termék használóit nem vígsztalja :(
Samsung HDD most is van a gépembe egy 320 as.. 5 éves és teljesen hibátlan, de egy 4 éves 500 as már be se akar kapcsolni mióta egyszer kivettem a gépből... (addig hibátlan volt)
Nálam számítógép cuccokban ASUS felejtős, ha a feje tetejére áll akkor is.

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#40) TeeJay válasza Drótszamár (#38) üzenetére


TeeJay
félisten

én is megnéztem a 2éves 64gigás 830-at és szépen SATA2-es notiban 250MB körül olvas :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#41) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Úgy látom, most mindenki csinál egy tesztet, hogy romlott e az ssd sebessége a gépében. :D

(#42) pinnacle válasza vinibali (#10) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ez megbízható program? Ne találtam az oldalát. Comodo szerint rengeteg hozzáférést kér. Program fájl mappába menti a képet, de ott nem találtam. Ez az eredmény, nem tudom, hogy ez jó vagy nem.

(#43) maross válasza Goose-T (#37) üzenetére


maross
veterán

2 monitor, 1 telefon, 1 ssd, 1 laptop, 1 porszivo samsung valamint 1 monitor es 2 tv lg, mindegyikkel elegedett vagyok :). Van akinek semmi nem eleg, es muszaj 1 darabos mintabol+sajat allurokbol altalanos ervenyu igazsagokat levonnia :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#44) PikkPukk


PikkPukk
csendes tag

Read teszt egy év különbséggel, majdnem újkorában (2013.09.09.) és most (2014.09.25)... :((

[ Szerkesztve ]

(#45) Potzee válasza Silentfrog (#41) üzenetére


Potzee
addikt

Én nem...pedig egy 840 Basic van nálam is. :K
Ne egy tesztprogram mondja már meg, hogy lassult-e az SSD vagy sem!

Az ilyen programok és az eredmények erősen hatnak az ember pszichikumára...ha a teszt eredmények azt mutatják, hogy lassult, akkor már te is annak érzed még akkor is, ha korábban semmit sem vettél észre a mindennapi működés során....ugyanez fordítva is igaz. Ha azt sulykolják belénk, hogy minden OK, akkor próbáljuk azt elhinni...és valakinek ez sikerül is. No, de nem akarok politizálni... :D

Megy, ameddig megy...ha érezhető vagy nagyon zavaró lesz a lassulás, akkor majd cserélem.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#46) Danex


Danex
addikt

Lassan 2 éves sima 840-esem laptopban 86%-os kondícióval ezt produkálta

Annyira szerintem nem drámai, 350-400 körül a nagyja. Szóval csak ezért lehúzni egy komplett márkát...

(#47) Silentfrog válasza Potzee (#45) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ha szépen lassan romlik a sebesség akkor észre sem veszed csak már akkor gondolkozol el hogy jó e még ,mikor már 3 perc egy újraindítás! :DDD

(#48) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Én csináltam 2 progival pár tesztet. Viszont kis "vita" kerekedett belőle, hogy ez most az a bizonyos hiba-e amiről most szó van, vagy nem, illetve valami más jellegű hiba. Na ezt még nem sikerült kideríteni, pedig pár embert megkérdeztem.

(#49) vinibali


vinibali
őstag

ne keltsünk nagyobb pánikot, mint ahány embert amúgy is érint a dolog.
csak az EVO meghajtókat érinti a dolog. az én sima 840-esem vígan olvasott 500mb körül :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#50) szente


szente
addikt

Pont ma jött meg haveromnak a 840 EVO. :(
Garanciában ezt vajon cserélik? És ha cserélik, akkor ugyan úgy hibásat kap vissza? Vagy Samuék javítják a probléma gyökerénél a dolgot és az ezek után gyártottak már nem lesznek hibásak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.