Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Laslow


Laslow
senior tag

7 gramm? Biztos ez? Elsétálok mellette és leviszi a huzat az asztalról...?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#2) emvy válasza Laslow (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

7 uncia, termeszetesen marhasagot irnak a cikkben. Igy is alig tobb, mint 20 deka.

while (!sleep) sheep++;

(#3) rankesz


rankesz
veterán

Na, erre a modellre vártam mióta :Y

Ahogy megjelenik rendelem is meg

(#4) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Kicsit sem nevetséges, hogy napi fél óra használat alapján adják meg a "hő de nagy élettartam" számokat..

Ennyi erővel akár lehetne fél éves üzemidő is, napi 10perces használattal, és folytathatnám.. :(((

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#7) Erasmus válasza emvy (#2) üzenetére


Erasmus
őstag

emvy, miért olvasol olyan szar újságot, ahol természetesen marhaságokat írnak?

(#8) emvy válasza Erasmus (#7) üzenetére


emvy
nagyúr

Ne huzd fel magad, nem azt mondtam, hogy a prohardveren altalaban marhasagokat irnak, hanem hogy a 7 gramm nyilvanvaloan marhasag. Peace.

(Egyebkent nem olvasom a Prohardvert, de ez ettol fuggetlen.:) )

while (!sleep) sheep++;

(#9) domi007 válasza Tikakukac (#6) üzenetére


domi007
őstag

Tudtommal az Apple az üzemidőt érintő kérdésekben nem hazudott még.

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#11) DerDer


DerDer
tag

Nem rossz, de én inkább maradok a Kindle Touch-nál. Jó ez nekem jelenleg.

(#12) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ezt lehet kapni majd itthon??? Irtó sok pdf-em van oktatási célra. Az asztali nem mobil, a mobil meg nem elég tág.

El tudnám viselni ezt.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13) doc


doc
nagyúr

nem ertem miert vagytok fennakadva az uzemidon, a vilagitashoz aram kell, ennyi... es senki nem mondta, hogy ezt a modellt kotelezo folyamatosan vilagitassal hasznalni. amikor sotetben akarsz/muszaj olvasni, bekapcsolod, amugy meg ki

amint megjelenik korulnezek ebayen, es ha lesz normalis aron, lecserelem ra a mostani Nookomat (amit egyebkent imadok :C)
mivel idonkent utazok olyan buszon, ahol nincs olvasolampa, nagyon jol jonne (a bumszli tokokat meg nem szeretem, nagyon kenyelmesen tarthato kezben tok nelkul)

MOD: hagel
oktatasi PDF-ekre kicsi a 6", arra inkabb egy 10"-os tablet (esetleg Kindle DX)

[ Szerkesztve ]

(#14) zseko


zseko
veterán

Napi fél óra... :U

HR24.hu

(#16) BDave


BDave
őstag

"napi félórás, LED-lámpával kiegészített használat" ??? Napi fél óra olvasás? Az szerintem akárhogy is nézzük, elég kevés. Fél óra olvasás szinte semmi egy 300-400 oldalas könyvnél (már ha persze nem fél év alatt szeretné kiolvasni az ember a könyvet).

"az egy hónapos üzemidő még mindig sokkal több, mint amennyit mondjuk egy iPad vagy egy Android-tablet tud egyetlen feltöltéssel."
De ez a termék nem egy tablet!!! Nem lehet (vagyis nem ezzel) összehasonlítani! Azt vártam, hogy az lesz, hogy a Kindle is (!) kibírja egy hónapig legalább fél órás használat mellett. Úgy lett volna reális, így egy kicsit félrevezető.

(#18) doc válasza BDave (#16) üzenetére


doc
nagyúr

tenyleg nem tudjatok ertelmezni ami a cikkben van?
ki mondta hogy TILOS tobbet olvasni egy nap fel oranal?
ki mondta hogy KOTELEZO a vilagitast folyamatosan hasznalni?
nekem pl fogalmam sincs hogy mennyit bir a Nookom akksija, pedig megvan mar oktober ota. egesz egyszeruen SOHA nem merult meg le. 1-2 hetente toltok ra konyvet, egy-ket ilyen alkalomnal rajta hagyom 10-20 percig a gepen, es kesz. pedig nem keveset olvasok...
ha a vilagitastol felere, vagy akar negyedere csokken az uzemido, AKKOR SEM fog lemerulni (mar csak azert sem, mert nyilvan csak olyankor hasznalom a vilagitast, amikor kell, vagy olyan helyzetben, amikor a mostanival NEM TUDNEK olvasni), legfeljebb ha mondjuk 50% ala csokken a toltottseg akkor radugom a szamitogepre egy negyed orara. tenyleg szornyu ;]

(#19) #95590400


#95590400
törölt tag

"az egy hónapos üzemidő még mindig sokkal több, mint amennyit mondjuk egy iPad vagy egy Android-tablet tud egyetlen feltöltéssel."
ha jól matekozom, akkor piláccsal 15, nélküle 30 óra lesz az az üzemidő. egyetlen feltöltéssel. ne keverjük már össze az valós üzemidőt a marketing maszlaggal.

(#20) doc válasza #95590400 (#19) üzenetére


doc
nagyúr

tehat szerinted egy "ipad vagy android tablet" elmegy 15 orat?
egyebkent szerintem a Nook (es a Kindle) boven tobbet bir 30 oranal, legalabbis en sok oranyi olvasas utan szoktam max. par percig tolteni, es 80-90% ala nem megy a toltottseg :D

(#21) #95590400 válasza doc (#20) üzenetére


#95590400
törölt tag

találós kérdés: láttál a hozzászólásomban olyat, h meddig megy el az android vagy az ipad? vagy egyszerűen csak annyit írtam, h az üzemidő ilyen meghatározása csalóka, igazából sehova nem vezet, főleg értelmes összehasonlítási alapot nem ad és a normál használathoz sincs sok köze (max. csak annyi, h napi fél az heti 3.5-4 óra olvasást jelent, ami már értelmesebb megfogalmazás lenne). szimpla marketingrizsa.
fogós a kérdés, vigyázni kell vele...

[ Szerkesztve ]

(#22) #95590400 válasza #95590400 (#21) üzenetére


#95590400
törölt tag

egyébként meg értelmesebb einknél a lapozás számát megadni. annak több értelme és realitása van.

(#23) capulet75


capulet75
addikt

900 perces haszálati ídő az derék. :K

avman: "egyébként meg értelmesebb einknél a lapozás számát megadni. annak több értelme és realitása van."

Sztem nem. Én egy sima 300 oldalas regényt kb 3-4 óra alatt olvasok el. Van akinek ez 15 óra.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#24) fateless


fateless
veterán

Ez jó!! Most már akarok venni olvasót!
Esténként ha olvasni akarok, mindig zavar, hogy ég a kislámpa és feleségemet nem hagyom nyugodtan pihenni. A különbözőféle világítós tokokat meg "csavargatós" lámpákat viszont nem szerettem.

Azt hiszem, hamarosan rendelek vagy egy ilyet, vagy ha kijön az új kindle hasonló funkciókkal, akkor esetleg azt.

MOD
Fél óránál többet én sem olvasnék esténként, de az 5-600 oldalas könyvek sem tartanak egy hónapig. :U Csak ha angolul olvasok, akkor lassabb.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#30) Zirowe válasza capulet75 (#23) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igen, de a megjelenítés nem fogyaszt, csak a lapozás.

Így érdemes inkább a lapozásokra hivatkozni.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#31) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Egy honapos uzemido napi feloras hasznalat mellett? Sirjak vagy nevessek?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#32) fateless válasza VaniliásRönk (#31) üzenetére


fateless
veterán

Mindegy melyiket, csak halkan tedd! ;)

Nekem a két hónapos készenlét napi egy órás olvasással alapesetben, illetve az egy hónapos készenlét napi fél órás olvasással és világítással örömre ad okot.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#34) VaniliásRönk válasza fateless (#32) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A kocsim meg akar egy evig is kepes keszenletben lenni, ettol meg nem fog 5-600km-nel tobbet menni egy "toltessel".

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#35) fateless válasza VaniliásRönk (#34) üzenetére


fateless
veterán

:F

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#36) #95590400 válasza VaniliásRönk (#34) üzenetére


#95590400
törölt tag

:DDD

(#37) julius666 válasza doc (#20) üzenetére


julius666
addikt

tehat szerinted egy "ipad vagy android tablet" elmegy 15 orat?

Senki nem mondott ilyet, mindenesetre ha ez a 15 óra igaz, az elég szomorú mert úgy bizony már nem ver olyan hű de sokat rá a fent említett készülékekre ahhoz képest hogy mit tud/milyen jellemzőkkel bír a vas. Most vagy szar aksit tesznek bele vagy valamelyik részén elcsurog a dolog.

(#38) fateless válasza julius666 (#37) üzenetére


fateless
veterán

Nem csak neked írom válaszul...

20 deka az egész ketyere - ebben nincs olyan nagy aksi - de nem is az a célja.
Azért a felhasználók nem állandóan világítással fogják használni, hanem az egy kiegészítő feature, ami alkalmanként jól jön.

Azért a világítás az kifejezetten sokat eszik - a telefonomnál a bekapcsolt kijelző tudja a legjobban zabálni az akkut.
Mindemellett az egy hónapos használat is fontos a napi fél órás olvasás mellett - nem csak összeadni kell a fél órákat.

Egyébként meg hagyni kell valami fejlesztendőt a következő modellre is :DDD

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#39) doc válasza julius666 (#37) üzenetére


doc
nagyúr

akkor csak teljesen veletlenul emlegette abban a hozzaszolasban az ipadot es az androidos tableteket, majd a kovetkezo mondatban az uzemidot? :F

de ezek utan TENYLEG erdekelne, hogy szerintetek mennyi uzemido lenne realis egy par mm vastag, par dekas keszuleknek folyamatosan vilagitva? (es azt ugye mar kitargyaltuk, hogy az esetek nagy reszeben NEM vilagitassal hasznalja az ember)

(#40) Integra


Integra
titán

jópofa, szerintem továbbra is a hagyományos kindle a legjobb e-reader. vak sötétben pedig egyszerűen nem jó olvasni, értem a marketinget ezen olvasó mögött, de használjuk már az eszünket ha lehet továbbra is... :U ebben a legjobb hír az, hogy ez lejjebb nyomja a klasszikus olvasó árát, így szélesebb réteg fog hozzájutni. és ha már kell, akkor vegyen mindneki hozzá egy bőrtokot beépített led-del, nekem is így van.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#41) #95590400 válasza doc (#39) üzenetére


#95590400
törölt tag

akkor csak teljesen veletlenul emlegette abban a hozzaszolasban az ipadot es az androidos tableteket, majd a kovetkezo mondatban az uzemidot?
az idézőjel szerintem jelezte azt, h az a mondat tán a cikkből származik... szóval a cikkíró összehasonlította az almát a körtével, mert répa. de sebaj.
#38
"Mindemellett az egy hónapos használat is fontos a napi fél órás olvasás mellett - nem csak összeadni kell a fél órákat."
rettentően fontos. az autóm sem fogyaszt, ha nem használom. meg is adja a gyártó, h mennyit nem fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

(#42) doc válasza Integra (#40) üzenetére


doc
nagyúr

azert azt ne felejtsd el, hogy nem mindenki gondolkodik ugyanugy mint te
en pl. nem vettem lampas bortokot a Nookhoz, nem is fogok, mert nem jon be, en szeretem magat az olvasot kezbe fogni, es vannak olyan helyzetek amikor egesz egyszeruen sotet van (ld. a mar emlitett olvasolampa nelkuli busz), ilyen helyzetekben ez nagyon jol jon
(persze aki szereti a lampas tokot, annak kb. felesleges)

(#43) Integra válasza doc (#42) üzenetére


Integra
titán

persze, ez rendben is van. ugyanakkor sötét buszon biztos nem olvasnék :) de ha muszáj olvasni sötét buszon, akkor valóban ilyet kell venni :) ha kikapcsolható a világítása akkor érdekes lehet

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44) doc válasza Integra (#43) üzenetére


doc
nagyúr

persze hogy kikapcsolhato (ez meg a videon is latszik)
sotet buszon meg nyilvan nem jo olvasni, de ha az ember epp' egy nagyon izgalmas resznel tart a konyvben, akkor nem szivesen teszi felre 3 orara :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.