Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7


7
addikt

Szurkolok nagyon, nem kis meló és költségek :K

(#2) nike_ válasza 7 (#1) üzenetére


nike_
addikt

Bizony nem. Mi tavalyelőtt (2006) újítottuk fel a házat. Július körül kezdtük és szeptember közepén fejeztük be.

(#3) Brumi válasza 7 (#1) üzenetére


Brumi
senior tag

Köszi szépen! Valóban nagy fába vágtam a fejszét, de remélem tényleg jó kis lakás lesz belőle. Abból a szempontból örülök is ennek a fűtésnek, mivel pár év múlva akarok egy passzívházat építeni, így ez lehetne a megújuló energiával való fűtés főpróbája (elég drága próba).
Az már most biztosnak látszik, hogy a 3 milliós költségvetést nem tudjuk tartani (nyílászárók, konyha, fürdő, beépített szekrény miatt).

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#4) GReddy


GReddy
tag

Sok - sok kitartást, és türelmet kívánok. Szükséged lesz rá.. érdekesség: Pont kétszer annyi pénzed van csak a felújításra, mint nekem volt lakásra 2000 nyarán. ;] Persze azóta az már a múlt. De ott tanultam meg pl falat vésni, követ rakni. Ellenségemé lett a ház. ;] Én azóta hála istennek panelban lakom, itt nem gond egy teljes restauráció sem. Kb négy nap alatt kicsomagolom a lakást (már kétszer megcsináltam) itt-ott felverem a követ, felkapom a parketta sérült csíkjait, egy hét (jellemzően a nyári szabi) és finish.. Magamnak csinálom, nincs munkadíj, csak anyag és sörköltség. ;] Az meg minimális viszonylag, mondjuk ehhez képest. Persze, ha lesz gyerek akkor rájössz, hogy bizony évente festeni kell.. plusz kell, hogy legyen tarcsiba' járólap, parketta egy-két négyzetméter, stb, stb.. De hiába mondom, úgyis neked kell rájönni.

Üdv

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#5) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Sok sikert a felújításhoz!

Melegvízhez: szerintem is villanybojlert válasz. Még régen gázos átfolyós volt nekünk, de nagyon nem szerettük (igaz, akkor én még kicsi voltam, meg a technika is biztos sokat fejlődött azóta), most villany van. Általában évente-kétévente szét kell kapni, vízkövet letakarítani a fűtőcsövekről, ezenkívül gyakorlatilag hozzá se kell nyúlni. Nekem sokkal szimpatikusabb mint a gázos. :)

Mondjuk kicsit elfogult vagyok, mert amúgy se szeretem, ha a lakásban valami ég :D

(#6) Brumi válasza CsodaPOK (#5) üzenetére


Brumi
senior tag

Ahol most lakom, villanybojler van, és kevés dolgot utálok jobban, mint várni, hogy legyen melegvíz. Másrészt 150-200 literest javasoltak és nagyon zavarna, hogy azért fizetném az áramdíjat, hogy esetleg totál feleslegesen fűtsek 100 liter vizet, amit nem használok el. Máskor, meg ha sok víz kell, az idegesítene, hogy ha kifogy belőle, és akkor várnom kellene másnap reggelig (éjszakai áramra kötnék).
A mostani átfolyósok nagyon szuperek, egy komolyabb Vaillant is 60k körül van, ami talán még olcsóbb is, mint egy akkora bojler.

GReddy:
Eleve fehér festést szeretnék, hogy ne legyen probléma az újrafestése időről időre. A kivitelezőm hihetetlen profi ember, olyan megoldásokat ismer, amilyenekről soha nem hallottam, de egyben le is állítottam, mondván nem luxuslakást akarok csinálni.
Abban igazad van, hogy az a legolcsóbb, ha mindent magad csinálsz, csak szerintem én több kárt csinálnék mint hasznot. Nagyon nem értek az ilyen munkákhoz. Bár ahogy elnézem, az én esetemben a költségek nagy részét az anyag viszi el, nem a munkadíj. Ha csak a kazán és a beltéri egységek borsos árát nézzük, nagyon nem sok pénz a komplett fűtésért a nettó 1,5 milla.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#7) biker


biker
nagyúr

1: azért nem dőlnék be az "úgysem engedélyezi" dolognak, meg kell nézni a jogszabályt, miért ne engedélyezné. elég sok helyen van egyedi zárt égésterű kazán

2: ha nem engedi, ne is gondolkozz gáz melegvízben se.

---

tipp: inverteres (mint a hőszivattyú) hűtő-fűtő klíma rendszer, ennek is 5felett van a COP-je, AA vagy AAA osztályú, 42nm-re bőven jó
daikin ururu-sarara modellek, vagy alltherna

konyhába, fürdőbe infrapanel, 200W-ot se fogyaszt, nem terhel, és csak kisegítésnek kell
(www.infrapanelek.hu)

melegvíz: villanybojler.

ossz költség kevesebb mint 1m ft.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#8) cilo9


cilo9
aktív tag

Üdv!

Rengeteg kitartást kívánok és készülj fel mindenre! Én 2006-ban két ház felújításon estem át, mint lebonyolító. Az egyik egy kis nyaraló volt (lényegében én vezényeltem a fővállalkozót, a másik egy 60nm kertes ház, ahol most lakom mutterommal. Ott nem volt fővállalkozó, mi szereztük be a brigádokat.
A nyaralónál, még most is nyögünk dolgokat, mert szarul csinálták. Ha látják, hogy nem értesz hozzá úgy átvágnak mint a szar. De a nyaralót majdnem a tervezett költségeken belül tudtuk tartani, 1-2 százezer plusz lett (a 1-1,5 millához képest)

A kertes ház: a kőművesek nagyon lehúztak minket, velük vigyázz nehezen követhető szerintem amit csinálnak és mindig van valami amire nem számítottak. Erre mondtam én, akkor minek adtak árajánlatot. Az a bagázs nagyon ocsmány volt (tisztelet a kivételnek,biztos vannak lelkiismeretes kőművesek, akiknek nem az átbaszás a főprofilja).
Lényeg, a munka hamar elkészült, fél év alatt, a tervezett végösszeg 2 millió volt. A vége 3 milla lett, úgyhogy kölcsön kellett kérni, különben nincs költözés.

Szóval készülj fel és próbálj minnél inkább tájékozódni, hogy ne tudjanak hülyének nézni és tervezzd be a plussz költségeket, tuti lesznek!

Sok sikert Nektek!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Cilo

(#9) Sefter


Sefter
veterán

nem lenne olcsóbb eladni a lakást és venni egy "normálisat" :F (szenvedjen és kölcsön rá sokat más..)

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#10) Brumi válasza biker (#7) üzenetére


Brumi
senior tag

Az engedély megtagadásában biztos vagyok, mert a házban senkinek nem engedélyezték, én a kondenzációs kazánnal csak bepróbálkoztam. A gázos vízmelegítő biztos, hogy mehet, mivel most is az van, csak egyszerűen jobbra cserélném a 30 éves bojlert. Itt a kérdés az volt, hogy folyamatos vagy nem folyamatos üzemű e a berendezés.

A klímákról nekem valahogy nem az olcsó működés jut eszembe, de lehet, hogy csak én nem vagyok képben a mai technikákkal. Azért ha veszel egy komoly berendezést és nem kóklerekkel teteted fel, az is rengeteg pénzbe kerül.

A hőszivattyú mellé 3 beltéri egység kell majd (fürdő, 2 szoba).

Egyébként a kivitelezőben bízom, mert a főnököm testvéréről van szó, és hát több mint valószínű, hogy ő nem verne át, és biztos a lakásba legjobban illő rendszert ajánlja. Egyébként pont azért kérek minderől számlát, hogy reklamáció esetén ne legyek bajban.

Sefter:
A lakást ilyen állapotban fillérekért tudnám elkótyavetyélni, míg mondjuk egy újat baromi drágán kapnék csak meg, amire értelemszerűen nincs pénzem és igazából hitelt sem tudnám törleszteni. Ha azt veszem, hogy ingyen volt a lakás és max 4 milliót költök rá, még mindig olcsóbb mint venni egy másikat. A fekvéséről pedig csak annyit, hogy kevés belvárosi lakásból lehet gond nélkül rálátni a budai hegyekre, a Lágymányosi hídra, Nemzeti Színházra... ilyet nem találnék máshol olcsón.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#11) adm


adm
őstag

mégha kondenzációs a kazán akkor is... tartós emberi tartózkodásra alkalmas, netán alvásra használt helységben légterében "kémény"?

az árakat és igényeket figyelembe véve lehet érdemes mérlegelni: ha már a fűtés nem igényel vezetékes gázt a lakásban és a konyhában is kilehet váltani elektromos eszközökkel, akkor nem biztos, hogy "csak" a víz melegítés miatt érdemes bevezetni egyáltalán a lakásba.

16core - 32thread - 64gb

(#12) biker válasza Brumi (#10) üzenetére


biker
nagyúr

2 beltéri, fürdőbe max infrapanel :)

inverteres klíma 1-1.3kW villannyal 3-3.8kW hűtő, és 4.5kW fűtőteljesítménnyel bír, ezt jelenti az 5-ös COP érték, a 2 millás hőszivattyúnál ez 7. tehát kisebb hatékonyság, olcsóbb is.

de nem muszáj elhinni. érdekem nem fűződik az eladásához, csak én is ezt akarok venni.

beszerlve nem tudom mennyi, de kérdezhetek árat, vagy adhatok kontaktot, aki vagy lebeszél, vagy meggyőz, attól függ, megoldható-e
egy kültéri, két beltéri, hűt, fűt, párásít, párátlanít, külső levegő cserével szellőztet.
leírás
van video is

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13) biker válasza adm (#11) üzenetére


biker
nagyúr

miért is ne?
gondolom lövésed sincs a kémény kialakításáról...

zárt égésterű esetén kétrétegű a kémény:
belső mag kifúvás-égéstermék
külső köpeny: külső levegő beszívás az égéshez ventillátorral.

ha megsérül akármelyik köpeny, vagy leáll a légáramlat, azonnal leáll a kazán
ezért röhögik hülyére magukat a kazánosok, mikor valaki a zárt égésterű kazán mellé co riasztót vesz.
ja, és ezekben alapból áramlásérzékelő mellé co érzékelő is van, tehát letilt ha nincs légáramla, ha nem nem megfelelő a nyomáskülönbség, nem megfelelő a co szint.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14) Brumi válasza biker (#12) üzenetére


Brumi
senior tag

Ez így már érdekes lehet! Mindenképpen rá fogok kérdezni a kivitelezőnél, hogy mi a véleménye erről!
Köszi a tippet!

A gázt egyébként nem kell bevezetni, mert már bent van, csak a gázbojlert kellene kicserélni, és a főzőlap is gázos lenne, mert a villanyt annyira nem szeretem.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#15) God Vazzeg válasza Brumi (#14) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Lehet hogy necces lesz a támogatás, én tavaly akartam megpályázni, és elhajtottak mint a magzatot :U Magánszemélyként hiába is adom be, ezt mondták, mert az építési cégeknek megy úgyis, több milliárdos tételben. Mondtam: köszönöm :((

(#16) Brumi válasza God Vazzeg (#15) üzenetére


Brumi
senior tag

Ez remek... igazán boldog vagyok. Ez is csak egy mézesmadzag, amit elhúznak az orrunk előtt? Pedig az a pár 100k igencsak jól jönne, gondolom mondanom sem kell.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#17) God Vazzeg válasza Brumi (#16) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Mondanom sem kell, nekem is jól jött volna. Éppen hogy csak nem röhögtek ki, mikor ráérdeklődtem.. Ja és többfelöl is megnéztem, de mindenhol ez volt a válasz: :(

Nem akarlak lebeszélni, mindenképp próbáld meg, veszteni nem vesztesz semmit. Csak a tapasztalatomat írtam le. Amúgy nekem is ezt mondták, hogy beetetés, nem a kisembereknek van kitalálva.. Pont az nem kap, akinek a legjobban van szüksége rá. Meg se lepődtem, erről szól az ország... :O

(#18) Brumi válasza biker (#12) üzenetére


Brumi
senior tag

Felhívtam, megkérdeztem, de sajnos az általad ajánlott klíma csak egy beltérivel használható, a több beltéris verziók viszont nem ennyire takarékosak. Mindenesetre bedobtam az ötletet a kivitelezőmnek, várom a válaszát.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#19) commanDOS


commanDOS
senior tag

A Fan-Coil rendszer nem egy hülye találmány. Később vehetsz egy folyadékhűtőt és hőcserélőn keresztül lehet hajtani a beltéri egységeket klímaként. Feltéve ha akad még hely az erkélyen :)
Tulajdonképpen ma már annyi jó technológia létezik az épületgépészetben, csak sajna pénz nincs rá. Ha radiátort választottál volna, akkor sem kellene nézned a nagy buzi acélcsöveket, mert rézzel vagy ötrétegű csővel falban meg lehet szerelni, ráadásul hőszigetlni is szokták, ugyanígy megoldható a hidegvíz/HMV is.
Ez a kazános dolog meg elég necces, mert nagyon be van szabályozva a GMBSZ-ben, hogy hova milyen körülmények között mit építhetsz be. Pl. lehet, hogy minden adott, hogy kivezesd a falra füstgáz-levegő csőkészletet, mégsem teheted, mert mondjuk 5 méteren belül ott áll egy fa. meg ilyen hülyeségek. Aztán ha mégis kéménybe kötnéd, akkor köteles lennél a helyiség ablaka alá beépíteni egy termosztatikus tányérszelepet, hogy beengdeje az égéshrz szükséges levegőt +ugyanezt a páraelszívónál, a konyhában is megcsinálni. Nem egyszerű. A fele hülyeség, de ha megszeged, akkor meg...

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#20) Brumi válasza commanDOS (#19) üzenetére


Brumi
senior tag

Pontosan, a GMBSZ 7. számú melléklete szabályozza a homlokzati kivezetést, és abban az volt, hogy ez az én lakásom esetében nem kivitelezhető.

Egyébként a levegő-víz hőszivattyú már magában foglalja a hőcserélőt (télen fűt, nyáron hűt), így a fan-coil rendszerem nyáron klímaként fog működni. Ettől persze még nem számít kevésnek az 1,8 millió...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#21) commanDOS válasza Brumi (#20) üzenetére


commanDOS
senior tag

Akkor bocsi, ezzel nem voltam tisztában :R
Hidd el nyáron sokat fog jelenteni, főleg ha régi téglaépítésű a ház. Nem kell állandóan mennie a klímának + jóval gazdaságosabb egy központi hűtőegység, mintm inden beltérihez 1-1. A gatyád is rámenne.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#22) biker válasza Brumi (#18) üzenetére


biker
nagyúr

az lehet, de az altherna biztos szerelhető több beltérivel
az ururu sarara csak extra :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#23) biker válasza Brumi (#20) üzenetére


biker
nagyúr

alltherna fan-coil rendszerre lehet hűt-fűt-melegvíz combót is építeni.
(megkérdeztem, daikin általam javasolt verziója tényeg egy beltéris)
de az tényleg mill feletti kivitel, valami 4xxx euró

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#24) Brumi válasza biker (#23) üzenetére


Brumi
senior tag

Amikor beszéltem az ügyfélszolgálatossal, akkor nekem is mondta, hogy van olyan rendszer, ami mindent kompletten tud (nevére nem emlékszem, de lehet hogy Alltherna). Mondta, hogy az baromi sokba kerül és még egyet sem adtak el belőle itthon. Az első az nagyon szimpatikus lett volna, kár hogy egy beltéris...
Mindenhol csak a beltéri fogyasztását írták, de azt nem hogy a kinti mekkora teljesítményű. Erről van valami infó?

Ha nagyobb lenne az erkély, vagy lenne más hely, komolyan mondom még két ururu-ban is gondolkodnék (az is csak 900k), de attól tartok ez nem a legjobb ötlet. Egyelőre maradok a hőszivattyúnál. Vasárnap reggel jön az építész és majd mindent jól átbeszélünk vele.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#25) Brumi válasza commanDOS (#21) üzenetére


Brumi
senior tag

Hát tényleg régi téglaházról van szó, és szerintem a klíma nyáron be sem lesz kapcsolva, mivel akkor sem szokott meleg lenni a lakásban, ha kint tűz a nap. Meg őszintén szólva inkább az árnyékolás híve vagyok, az sokkal egészségesebb.

A mostani házunkban volt hogy nyár közepén felöltöztem, mert olyan hideg volt (kint meg 30+ fok). Itt is 45 centis falak vannak.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#26) biker válasza Brumi (#24) üzenetére


biker
nagyúr

nem, az ururu-nál a rendszer fogyasztása van megadva.
nekem van altherna katalógusom, el tudom küldeni ha kell. fogyasztás 2kW körül maxon, COP 5, kieg. elektromos fűtés a melegvíznek 3kW, ha nincs elég egyéb energia.
csak a több beltéri egységes rendszernél van külön fogyasztási adat megadva

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#27) Brumi válasza biker (#26) üzenetére


Brumi
senior tag

Ez így nem hangzik rosszul! PDF-ben van a katalógusod? El tudod küldeni? Vagy van olyan hely ahonnan le lehet tölteni?

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#28) biker válasza Brumi (#27) üzenetére


biker
nagyúr

elküldöm, adj egy valós emailt (sokan ide kamut használnak)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#29) Brumi válasza biker (#28) üzenetére


Brumi
senior tag

Privibe ment!

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#30) Brumi válasza biker (#28) üzenetére


Brumi
senior tag

Tyűha! Most néztem, hogy az Altherma esetében csak a kültéri egység nettó 1 millió... Mire felraknak 3 beltérit addigra itt is elérjük az 1,8 millát... Lehet, hogy az én szakim is ezt tenné fel, csak még nem tudok róla.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#31) biker válasza Brumi (#30) üzenetére


biker
nagyúr

attól függ, milyet kérsz.
én 4500EUR környékére jutottam el egy kültéri + 2 beltérivel, de ugye neked + melegvíz
de majd kapsz árakat is tartalmazó prosit. persze tájékoztató jelleggel.
otthonról küldöm majd este...

volt kollégám pedig tud neked segíteni, ha még akkor is érdekel. megadom majd a számát.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#32) Brumi válasza biker (#31) üzenetére


Brumi
senior tag

Köszi!

A melegvízre a legolcsóbb megoldás szerintem továbbra is az átfolyós gázbojler lenne (az szereléssel, mindennel max 100k), és ez a rendszer csak hűtésre/fűtésre kellene. Ha úgy veszem, hogy a kültéri+box bruttó 1,2m + 3 fan-coil (2 szoba+fürdő) kb 200-250k + szerelés, kb ezzel is ott tartok. Kiváncsi leszek az építészem mit mond majd.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#33) Brumi


Brumi
senior tag

Alakulnak szépen a dolgok. Elkezdtünk konyhabútor után nézni, össze is állítottunk egyet, az árajánlat ma, vagy hétfőn érkezik meg.

biker:
kiderült, hogy Hitachi rendszert akarnak nekem beépíteni, ami így első blikkre drágábbnak tűnik mint a Daikin és ráadásul még a legkisebb is feleslegesen nagy teljesítményű. A lakás felfűtéséhez kb 4kW-ra van szükség, ez meg 8kW-os. Ha lesznek konkrétumok, akkor beszélek a gépésszel, hogy cseréljük le Altherma-ra, mert abból van 5-6 kW-os is, ami még mindig bőven elég és beletetetem a 3kW-os kiegészítő fűtést a biztonság kedvéért. Itt lehet, hogy tudok pár 100k-t fogni a költségvetésen, amiből meglennének a konyhai gépek.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#34) Mawyx


Mawyx
senior tag

Hogy áll a kégli?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#35) nagygabor519


nagygabor519
tag

Hello!
Egy olyan problémám van, hogy új bútorokat szeretnék a lakásomba, azonban a szállítást nem igazán tudom megoldani. Tudtok arról valami felvilágosítást adni, hogy milyen lehetőségeim vannak, illetve melyik a költséghatékonyabb megoldás. Úgy gondoltam hogy valami boltból venném meg...

Nagy Gábor

(#37) nagygabor519


nagygabor519
tag

Köszi az infot, végignéztem mindegyik áruház honlapját, és a praktikernél meglepődve tapasztaltam, hogy ingyen kihozzák, akit esetleg még érdekel, itt egy hivatkozás hozzá :

Nagy Gábor

(#39) kiscsáko válasza nagygabor519 (#35) üzenetére


kiscsáko
tag

Szia!

a másik lehetőség, hogy asztalossal csináltatsz, ő is házhoz jön :P
bár sokkal drágább lesz, mint valami nagyobb boltból, de sok-sok mindent személyre, ill. helységre szabhat neked :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.