Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Ádám16


Ádám16
addikt

Hogy legyen ellenpélda is: pont leszarom, ha igy is van. Ha ugyanugy működik, stabil, megbizhato, gyors, akkor használom egeszseggel, es nem erzem magam becsapva.

(#102) S e t h


S e t h
nagyúr

elmegyek, veszek egy Ferrarit
ja hogy dacia motor van benne?
kit érdekel, úgy sem mehetnék olyan gyorsan

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#103) #16820480 válasza Ádám16 (#101) üzenetére


#16820480
törölt tag

Viszont ha úgy állsz hozzá, hogy emiatt a kisker ára akár 10-20 ezerrel is eltérhetne, és ennyit spórolhattál volna rajta, ha normálisan állítják be a dolgot. Ellenben nagy céghez méltóan többet akarnak keresni a kevesebben is, és még úgy állítják be, hogy ez normális.
Ha ennyire nem számít, akkor miért használnak mégis egy részükben a telefonoknak UFS tárolót? Olcsóbban megúszhatná a gyártó eMMC-vel, ha azzal is ugyanaz az élmény, de nyilván nem ugyanaz. A gördülékeny működés lehet, hogy megvan a menüben, meg egy-két alap funkciónál, de ahol kezdene kijönni a csúcskategória teljesítménye, ott már lehet, hogy kevés lesz. Mondjuk 4K videóknál, erősebb játékoknál, meg hasonlók.

(#104) Plazmacucci válasza #16820480 (#103) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Tudja bárki valójában, teszt programon kívül miben lassabb? Facebook nem 0,3 hanem 0,5mp alatt nyílik meg?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#105) nonsen5e válasza Ádám16 (#101) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ha a benchmark is fele idő alatt fut le, akkor garantált, hogy egy-egy combosabb alkalmazás / játék / adatok mozgatása telefonról/ra is fele olyan gyors lesz. Általában meg úgyis a tárhely sebessége a szűk keresztmetszet, szóval effektíve a telefon is fele / harmad / negyen olyan gyors lesz.
Ha neked megfelel a lassabb sebesség, akkor meg eleve miért vennél "csúcs" kategóriásként eladott telefont fél vagyonért, amikor harmad árú telefonokba vannak ilyen tárolósebességek?

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#106) kcsa válasza Plazmacucci (#104) üzenetére


kcsa
veterán

Javaslom tesztelésre a Trolls, Party Forest játékot. Lányom kedvence, rohadt lassan indul :D

(#107) mjani1172 válasza Plazmacucci (#104) üzenetére


mjani1172
addikt

Volt egy teszt belinkelve, lényegesen nagyobb a különbség. De itt az elv is számít. Ugyanilyen alapon a gagyi réz sem rosszabb mint az arany,úgy néz ki, hasonló csak az ára más.

(#108) #16820480 válasza Plazmacucci (#104) üzenetére


#16820480
törölt tag

4K videó felvételnél, visszajátszásnál, vágásnál simán előjöhet, nagyobb játékoknál is, főleg a JIT miatt, mert ugye folyamatosan a háttértárról olvassa be és fordítja futtatás közben. Illetve ott a DDR3 is, ami szintén visszafogja a SoC teljesítményét.
Már az érezhető gyorsulásokat okozott, amikor például OP3-nál ext4-ről Nougat alatt átállt a rendszer ufs-re, pedig az csak egy fájlrendszer.

(#109) janeszgol válasza #16820480 (#108) üzenetére


janeszgol
félisten

F2FS

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#110) Shyciii


Shyciii
veterán

Hujjuj most nézem a magyar kirendeltség írását. Még hogy sehol nincs leírva, hogy milyen tárolót használnak. Kár hogy ez hazugság, és Cifu is megtalálta az a fotót, amin rajta van az ellenkezője. Nyilván azóta gyorsan lekapták a weboldalaikról. És még mindig a rendszer összteljesítményéről papolnak, de hiába mikor az ember elindít egy komolyabb programot, és sok másodperccel hamarabb ott van a kezdőképernyőn, mint a régi változattal. Számomra most nagyon unszimpatikus lett a Huawei, pedig P9-esen nyomulok most, de ez a fiaskó nagyon elvette a kedvem tőlük.

(#111) bedibazsa válasza Shyciii (#110) üzenetére


bedibazsa
senior tag

+1. Én ugyan csak a P9L-t használom, de a következő nem lesz Huawei. Lehet, hogy jó és gyors a P10, de ezzel a hozzáállással nem szeretnék azonosulni. Arról nem is beszélve, hogy október 1-je óta egy deka frissítés nem jött erre a szerencsétlen telefonra.

(#112) janeszgol válasza bedibazsa (#111) üzenetére


janeszgol
félisten

P9 Lite-ra? Most jött ki a Nougat. Vagy rosszul tudom?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#113) Shyciii válasza janeszgol (#112) üzenetére


Shyciii
veterán

Március végi hír: Huawei P9 Lite Nougat Update Release Delayed

Szal ott sincs minden rendben. P9-es első (nem béta) Nougatja is igencsak hibásan jött ki. A második is csak mókolással rakható még fel, mert hivataloan azt sem adták még ki.

(#114) Plazmacucci válasza #16820480 (#108) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát ha így van akkor tényleg elég ciki. Gondom az EMMC-s változatnál egy S6 is többet gurít.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#115) Shyciii válasza Plazmacucci (#114) üzenetére


Shyciii
veterán

Pontosan. Előbb no more bevágta az S6-on mért értékeket, és csúnyán lealázza a P9-esem eMMC-s értékét :)

(#116) TannerHUN


TannerHUN
aktív tag

Sziasztok!

Atya ég! Sokan papolnak arról, hogy megrengett a bizalom, legközelebb pedig mást vesz mindenki... :D Ez számomra kissé furcsa, mert csak 1 termékről van szó és nem az összesről. Tehát ne 1 termék után vonjuk már a következtetést. :K De mennyi ilyet hallottam már és az ellenkezője derült ki... :) Rizsa habbal.
Én is ugyanúgy veszek nVidia kártyát, holott olvastam már régebben róla, hogy mókoltak a kártyákkal/kártyával. De ez igaz mindenre, de ha már telefon a téma, akkor felhozom az iPhone-t, mint összeszerelés és a belő hardware terén. És tegyük hozzá, hogy nem vagyok sem fan és nem is utálója, mert már volt dolgom vele/velük. Szóval mindenki várjon, és ez főleg igaz azokra, akinek nincs meg a telefon, arra, hogy mi jön ki cikként és a teszteken, mert eddig kézzelfogható eredményt nem láttunk senkitől sem, csak változó eredményeket, miszerint 3 néha 4-es memóriasebességek jönnek ki. És legfőképpen Huawei-t piszkálókat. :U Tudjátok az indulatok ilyenkor elszabadulnak, főleg a fórumokon. :)

A tulajoknak ajánlanám, hogy teszteljétek egy nagyobb fájllal, pl 3-4 GB-os. Dugjátok rá a PC-re, egy és ugyanazt a fájlt mindenki töltse le a saját számítógépére, lehetőség szerinte elérhető legyen a neten, mindenki számára. Aztán kezdjétek el másolni rá, majd vissza a PC-re. Lehetőség szerint ne a Windows beépített másolójával csináljátok, mert az össze vissza írja az adatokat és lassú. Ajánlanám a régóta bevált Total Commander nevű fájkezelőt, ami régóta tesz szolgálatot sokunknak. Korrekt adatokat ír ki és reális a másolási ideje még időben is... Ilyenek nélkül meg teljesen irreleváns adatok jönnek ki mindenkinek, amit eddig is láthattunk. Szvsz teszteljétek sokat, mit bír, hogyan és milyen körülmények között. ;) Ezek az adatok nélkül meg sokat nem ér semmi, csak időpocsékolás mindenki részéről. Én kíváncsi lennék a drágább Plus telefonra is, hogy ott is fennáll-e ez a probléma.

ui.: És a fentebb említett dolgokkal kapcsolatban, csak annyit szeretnék még mondani, hogy akinek nem inge nem veszi magára. Nyugodtan, higgadtan fórumozzunk/fórumozzatok továbbra is! :) :R

TannerHUN felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! (PH megbízhatóság)

(#117) janeszgol válasza TannerHUN (#116) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem csak egy telefonról van szó és nem egy nagy fájlt kell másolgatni, hanem sok kicsit. (Mondjuk 500-1000 darab mp3-at.)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#118) Cilindrik


Cilindrik
aktív tag

Melyik programmal lehet megtudni a tároló típusát? Vagy csak a sebességtesztekből lehet következtetni?

(#119) TannerHUN válasza janeszgol (#117) üzenetére


TannerHUN
aktív tag

Ez csak egy példa volt. :)

Cilindrik - Aida és a Terminal emulator-ban. De az Aida mindenképpen felejtős, mert mindenkinek 4-es típust ír. A sebességteszt meg még egyenlőre felejtős, hiszen 3 tesztből 3 külön eredményt kap az ember.

[ Szerkesztve ]

TannerHUN felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! (PH megbízhatóság)

(#121) gubacsino válasza TannerHUN (#116) üzenetére


gubacsino
aktív tag

Szerintem is, a sok kis fájl kimaradt a teszt ajánlásodból... ha már mérés... Ugyan olyan felesleges körök ezek mint a hungaroringen egy 80 lóerős és egy 800 lóerős szgk sebesség tesztje...
(a nyúl meg a teknősbéka az csak mese ;)

A gyártó nem cáfolta, elismerte a különböző típusok létezését, ezen már nincs mit mérni. Esetleg annyit, hogy fortuna kihez mennyire volt jó. Bár azt sem tartom kizártnak, hogy ha nem is teljesen, de ez erősen régió függő.

[ Szerkesztve ]

(#122) Graphics válasza mjani1172 (#100) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Oké, de személyeskedésbe ne menjünk bele. Nem tudom emberileg mi problémád van velem, de ha nem mondod, akkor tartsd meg magadnak.

Ez a fórum itt geek réteg, vastagon.

Itt mindenki:

- marketinges
- műszaki zseni
- atyaúristen
- világmegmondó
- geekbenchantutu huszár

Ez minden jó és rosszindulat nélkül így van. Te most mondtad meg a tutit nem? Előtte meg én.

Senki se különb ... Én annyit mondtam, számomra nem mérvadó a hír körüli mizéria, Ennyi és pont.

Ezt gondolom felfogtad Te is, és meg is értetted. Hát akkor KöSZÖNÖM :) Nagyobb feneket kerítettek a fórumozók a témával kapcsolatosan.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#123) Graphics válasza #16820480 (#103) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem, hangsúlyozom szerintem: Nem épp memóriahiánnyal küzd a piac?

Plusz ha jól látom a szekvenciális olvasás és írás van feltüntetve.
Ez mikor is mérvadó? Nagy fájlok másolása esetén.

Mikor nem? : Kis méretű fájlok / pl mp3 másolása esetén..

Ez az a reklámérték, amivel az SSD-ket hirdetik? ( Igen )

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#124) TannerHUN válasza gubacsino (#121) üzenetére


TannerHUN
aktív tag

Egyetértek! :) Ezért is írtam pont ugyan azt, amit te is. Én igazából a tesztet úgy értem, hogy aki ideges vagy nem biztos, hogy neki mi jutott, az tesztelje. Mondhatni laborban kellene ezt már tesztelni a teljes képért- Főleg egy nagy cég perelése esetén. Mindenesetre nem zárja ki ez sem azt, hogy egy jó telefon lett belőle. :)
Én is a régiófüggőségben hiszek. Például Indiába biztosan egy lassabb fog menni, bár ott is vannak gazdagabb régiók, úgy mint itt.

TannerHUN felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! (PH megbízhatóság)

(#125) gubacsino válasza TannerHUN (#124) üzenetére


gubacsino
aktív tag

A francba, már azt gondoltam jól összetudok veszni valakivel ;] áhhhh már a ph sem a régi :DD
Teszek még egy próbát!

(#126) madd dogg


madd dogg
senior tag

Kíváncsi vagyok, innen hány csalódott ember csalódott P10 tulaj? Tudod mit jelent az eMMC sebessége? Hogy a FB app 0,5s alatt tölt be. De ha 1Gb-ot kell betölteni egy játék esetén, akkor 4,5sec vs. 1,5sec. Sokan utána lassabban nyomnak a press start ikonra. :) Nyilván nem szép húzás. De az is megint annyira magyar utálatos szokás, hogy egymásnak estek, fikázzátok a gyártót, jajj mennyit keresnek rajtunk. Na és? Nem kell megvenni. Meg sem vetted? Akkor nincs miért idegeskedni.

Aki meg feljebb a 4k videóvágás hátrányait ecsetelte eMMC-n. Ember! Komolyan? Oké, odaadom az UFS-es P10-em, kérlek vágj rajta napi 8 órában videót. 😂

MP3 másolgatás: napi hányszor? És. Khm. Ez legális? Mert ugye a gyártó arra optimalizál, ami valós felhasználás és legális. Vicces, hogy - elvileg - 200k-s telefont birtoklók közössége azon van kiakadva, hogy a warezolt filmjeit és zenéit pár másodperccel lassabban másolja fel a telefonja - 2017-ben, a Netflix és a Spotify korában.

Elolvasva a teljes topikot: a közösség mérgesebb része (sajnos) meg sem engedhet magának egy ilyen telefont, a felhasználói szokásai messze eltérnek az átlagostól (legálistól?), de azért a gyártónak rájuk kellene optimalizálni a készüléket? Lehet jönni elvekkel, de abból senki nem él meg.

Küldve Huawei P10 mobiltelefonomról.

(#127) janeszgol válasza madd dogg (#126) üzenetére


janeszgol
félisten

Elég nagy arcod van. Amúgy arra nem gondoltál, hogy mp3 helyett írhattam volna képeket, amiket a kamerával csinálsz? De mindegy is. Köszönjük a hozzászólást kőgazdag P10 UFS-es tulaj.
Olvastam a fórumban a hozzászólásod, a legelső problémád vétel után a Facebook volt. Hány éves vagy?

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#128) Graphics válasza madd dogg (#126) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A magyar mentalitás nagyon igaz. Ezt tapasztalom én is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#129) moma


moma
őstag

Én azon döbbenek, hogy olyan, mintha nem gondoltak volna rá, hogy ebből ügy lesz :DDD Szerintem a marketing osztály tényleg nem tudhatott róla, csak valamelyik tech részleg.

Az érthető amúgy, hogy emiatt hülyeség lenne halasztani a megjelenést, de legalább annyi agyuk lehetett volna, hogy a P10 Plus esetébe a legjobb cucc legyen. És akkor azt lehetett volna normálisan kommunikálni, hogy szerintünk nem nagyon számít ez, de akinek mégis igen az válassza a Plust. És szerintem akkor nem lenne most ez. Szerintem tényleg az van amit fent írok, hogy ez nem jutott el a kommunikációs szintre korábban, valahol lejjebb eldöntötték, hogy ez egy kielégítő megoldás, mert valami tesztkritérium így is teljesült.

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#130) TannerHUN válasza gubacsino (#125) üzenetére


TannerHUN
aktív tag

Ahogy korosodik a PH!, úgy a felhasználók is idősebbek egyben komolyabbak lesznek. Az a bizonyos szakáll meg már nem lesz világosabb. :DDD :R

TannerHUN felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! (PH megbízhatóság)

(#131) Eclips21


Eclips21
őstag

Ez a cikkel a huawei jovahagyasaval keszult?

(#132) mjani1172 válasza Graphics (#122) üzenetére


mjani1172
addikt

Nem akarok személyeskedni. Nincs veled bajom, de furcsa, hogy nem érted meg sok ember csalódottságát, akik egy high tech dologért fizettek és nem azt kaptak. Ez hogy téged hidegen hagy egy dolog, de ezt fölösleges egy erről szóló topicba beírni.

[ Szerkesztve ]

(#133) mjani1172


mjani1172
addikt

A magyarok fikázását kérem hagyjuk, nincs olyan ember aki örül ha átvágják, ebben semmi magyar sajátosság nincs.

[ Szerkesztve ]

(#134) nonsen5e válasza madd dogg (#126) üzenetére


nonsen5e
addikt

Mintha csak lopott zenéket lehetne másolgatni.
Spotify meg addig hidegen hagy, amíg az érdeklődési körömbe tartozó zenék <1%-a van fent rajta, mert vagy egyáltalán semmi, vagy régiózáras. Itunes / más online zenebolt / fizikai CD meg meg tudom venni.

Itt érdekes módon teljesen mindegy, hogy 3x lassabban tölt be a program (1.5sec vs 4.5sec), de PC fronton meg alap és elvárt, hogy mindenkinek ott cücsül az SSD a gépben, mert 3x gyorsabb mint a merevlemez?

Vagy ha 3-ad akkora sebességet tudna az SSD-d, mint ami rá van írva, nem lennél felháborodva? Lehet nem, mert csak 3x annyit kell rá várni, ami nem is olyan sok. (ja, de) :U

Nekem igenis nem mindegy mobilon sem, hogy 4.5 sec alatt tölt be a mobilon az app vagy 1.5 alatt. Kisebb appoknál meg pont ebből adódóan érződik majd az egész kevésbé reszponzívnak. ~Instant vagy fél sec.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#135) Kasya válasza no more (#99) üzenetére


Kasya
nagyúr

Közben rájöttem, hogy ahányszor futtatom, mindig más eredményt kapok :D

(#136) kcsa válasza Graphics (#128) üzenetére


kcsa
veterán

Bevallom furcsa hogy nem érted, vagy nem akarod érteni, és magyarozol (ami a legalja...).

Amikor megláttam a P10 árát (főleg a Plus-ét, mert arra porcosodott eredetileg), osztottam szoroztam és úgy döntöttem hogy marad a Lite verzió. Az ára kevesebb mint a fele, eredendően középkategóriás eszköz, természetesen eMMC van benne, nincs meglepetés. De a dupla árú eszköz akkor most a SOC-vel jobb, azt csókolom? (kisarkítottam persze) És ez normális állapot, aki panaszkodik az a hülye? Ne már...

(#137) no more válasza mjani1172 (#133) üzenetére


no more
addikt

Amúgy igen, ez a "magyar mentalitás"-ozás annyira óvodás és béna. Szerintem az amcsik sem örülnek neki, ha átverik őket, sőt, ők le is lőnek! Londont pár éve lángba borították egy törvény miatt, az akkor meg az "angol mentalitás", lol.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#138) gubacsino válasza Graphics (#123) üzenetére


gubacsino
aktív tag

Szerintem, hangsúlyozom szerintem: Nem épp memóriahiánnyal küzd a piac?

Ez nekem is eszembe, óó párdon, fejembe jutott. De sokan várnak 835ösre is, a példa alapján beletehetik a 805öst is a telefonjukba? Csak egy karakter a különbség! Ez lenne a megoldás? Azt gondolom hogy ez így nem korrekt. A jó öreg és örök kérdés, újra és újra, a cél szentesíti az eszközt?
Viszont azt is gondolom, hogy ez/ezek (pl: elmaradt frissítések) ellen csak egységesen, mi vásárlók tehetnénk valamit. De ha mindig elcsábulunk akkor jószerivel azt csinálnak a gyártok velünk amit csak akarnak. Mint ahogy más cégek hasonló botrányaik ellenére ugyan úgy működnek tovább.

De tényleg, ha világ kockái hőbörögnek is egy ideig, az összes vásárló mekkora hányadát teszik ki? A többség észre sem veszi, hogy meglett vezetve... A hatóságoknak akinek meg tenniük kéne valamit... ááá hagyjuk is.

(#139) #52588800 válasza kcsa (#136) üzenetére


#52588800
törölt tag

Lemértem most a P10 liteom, 270 -et mutat a teszt.

[ Szerkesztve ]

(#140) Shyciii válasza Graphics (#123) üzenetére


Shyciii
veterán

Ha most mindjárt kitalálod, hogy az SSD se gyors, csak a marketingje jó, akkor mindjárt az egész szakma tökönszúrhatja magát...

(#141) no more válasza Shyciii (#140) üzenetére


no more
addikt

Pedig sokkal jobb a HDD, mert olcsóbb és azzal csak 5 perc a windows boot, SSD-vel pedig 30 másodperc. Észrevehetetlen a különbség a kettő között minden napi használatban. ;]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#142) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Talán ebben kisebb kockázatot láttak mint az akadozó kiszolgálásban. Megoldották szójafasirtból.
Aki ott az étteremben rájött, és balhézik hogy ez szója, azt megértem. De aki elégedetten fizetett, kijött, és még dicsekszik is hogy ott kajált, és utólag szólnak neki hogy szóját evett legyen nagyon mérges, az miért nem érzi magát sík hülyének és marad csendben?
Akik meg közben lángost esznek azok gyűjtsék tovább a bélyeget és várják a reszelt sajtot OTA.
Kb ez a véleményem, a történetnek egy elfogadható szereplője van, az az advanced felhasználó aki heccelés nélkül is magától kiszúrta hogy gáz van, és reklamál.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#143) Ricardo válasza Graphics (#128) üzenetére


Ricardo
félisten

Hát persze.
A külföldi fórumokon is azért háborognak, mert tudat alatt magyarok nem?

(#144) madd dogg válasza janeszgol (#127) üzenetére


madd dogg
senior tag

Már ne haragudj, de az 1600Ft-os spotify-t és az 5600Ft-os Netflixet megengedők nem kőgazdagok. :) Valakinek ez egy péntek esti italozása a haverokkal (sőt, nekem is néha, mmmm pörögenk az 500 eurósok...), cserébe egy hónapig korlátlanul elérsz zenét és filmeket. Abban az időben meg míg MP3 forrásokat keresel, YT downloaderezel, stb, tanulj, hogy te is kőgazdag legyél. :C

De most komolyan. Megtestesítetted az általam leírt sztereotípiát.

27 vagyok, és szívás, de ez a legnagyobb problémám a telefonnal és az életben is, hogy nem látom a hívóképeknél a barátaim fotóját, és még olvasnom is kell, hogy ki hív. Mert úgy vagyok gazdag, hogy közben egy paraszt is, aki olvasni sem tud.

</sarcasm off>

(#145) janeszgol válasza madd dogg (#144) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem azokra gondoltam! De jól van, értettem. Kívánom, hogy se nagyobb gondod, se nagyobb örömöd ne legyen az életben. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#146) madd dogg válasza nonsen5e (#134) üzenetére


madd dogg
senior tag

PC-n is háboroghatnánk, hogy az 1TB-os vinyó csak 860GB, hogy az SSD sem éri el a ráírt sebességet csak adott szintetikus tesztekben, stb stb stb.
Csak a PC vonal már sokaknak bonyolult, így nem is kommentelik annyian. Ha átmész egy PC-s fórumba, 1000x szakmaibb mint az MA-s fórumok. Itt még rengeteg vérpisitke van, mert mobilja mindenkinek van.
A PC-s komponensekhez értő közösség ebbe már kb. beleszületett, tudja, hogy mindig van a papír és a valóság, jobb esetben pedig a műszaki magyarázatát is ismerik, és elfogadják.

Emlékszel anno a Phenom II-es X3-as procikra? Attól függően, hogy melyik Step volt, és milyen alaplapba tetted, valamelyik azonnal 4 maggal indult, valamelyik meg sosem vált 4 magosíthatóvá. Akkor senki nem hisztizett, hogy jajj, az enyém miért csak X3, míg a másiknak megy 4 maggal. Hiszen X3-ként volt eladva.

Itt sem láttam vásárláskor sehol leírva, hogy UFS a tároló. Főleg nem azt, hogy 2.0 vagy 2.1. Ha valaki magyar hivatalos oldalról tud linkelni ilyet, elhiszem. De emlékezetem szerint a Huawei annyit írt oda, hogy 64GB belső tárhely. Lehet gyorsabb meghajtóval felszereltet kapni, de a P10 alapvető felhasználói élményét mindegyik verzióval megkapja a User.

Csak h érthetőbb legyen: a gyártó tudja, hogy eMMC-s verzióval is fogja gyártani a készüléket, így minden applikáció, fotós alkalmazások és a teljes rendszer az eMMC sebességére van optimalizálva. Az is lehet, hogy a rendszer soha nem használja ki az UFS sebességét.

(#147) joey04 válasza Ádám16 (#101) üzenetére


joey04
titán

na de nem ugyanúgy működik és nem is olyan gyors. pont ez a lényeg.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#148) mjani1172 válasza Blizzardking (#142) üzenetére


mjani1172
addikt

Bekapcsolva maradt a T9, folyamatosan valami hülyeséget írtál.

(#149) madd dogg válasza janeszgol (#145) üzenetére


madd dogg
senior tag

Még a szarkazmust sem értetted. :) Pedig annyira jóindulatúan írok. Komolyan. :) Az elköszönésed pedig. Hm. Megint annyira tipikus.

Tudod mit? Kívánom, hogy olyan gondtalan legyél mint én. :)

[ Szerkesztve ]

(#150) kcsa válasza #52588800 (#139) üzenetére


kcsa
veterán
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.