Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16820480


#16820480
törölt tag

Hehe, elavult adatokat használt a Keynote-on az Apple :) Mondjuk nem mintha ez a szám sokkal jobb lenne...

(#2) .LnB válasza #16820480 (#1) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem, ez a cikk hazugság! Itt a bizonyíték (ahogy te is említetted)

Meghazudtolni az applét, nektek aztán van vér a pucátokban! :U
:)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#3) janeszgol


janeszgol
félisten

A KK népszerűsége szerintem a tabletek miatt van. Mivel kevesebben vásároknak tabletet, a meglévőt használják. Viszont van pozitív hír is. Állítólag a Galaxy J5 2015 is megkapja majd a Nougatot. Illetve a Tescoban kapható eszközöknél is a belépő az 5.1.1, de mar Nougatosat is láttam 30k alatt. Szóval lesz majd javulás ebben.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#4) Dr. 444Hertz válasza janeszgol (#3) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Lollipop pedig azért népszerű, mert a 2-3 éves telefonok még vígan működnek, és a többség nem kapott frissítést,
csak a csúcsmodellek (ami nem a júzerek hibája).

Itt van például a Marshall London vagy a Panasonic CM1...
Van Lollipop, oszt kész.

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#5) aelod


aelod
veterán

Gingerbread rulez!
:D

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#6) #16820480 válasza .LnB (#2) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk egyébként azon gondolkodtam, hogy érdemes lenne utánaszámolni, hogy mivel a piac 90%-a Android, az a 7% lehet, hogy még így is több készülék, mint az összes szifon és szipad :)

(#7) .LnB válasza #16820480 (#6) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én meg azon gondolkodtam, hogy lassan ideje lenne számot vetni, hogy az Apple és Kim Dzsongun felfogása között mennyi hasonlóság is van.
Csak ők a szépek, jók, legjobbak, okosabbak, leg leg.. Mondjuk Kim Dzsongun-nak ez eredményes felfogás az országában. És végül is az Apple-nek is az. Sokszor még világszinten is.
Szóval lehet ők csinálják jól.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#8) #16820480 válasza .LnB (#7) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk ha megnézed a Google IO-t, az is hasonló önfényezés. Már azt sem bírom, hogy az összes ilyen bemutató kb úgy zajlik manapság, hogy kötelezően ilyen lágy, mesemondó hanggal, szájbarágósan, két szavanként megállva (nem vicc, nézd meg az IO-t, konkrétan két szavanként megáll szinte mindegyik előadó egy pillanatra), mintha ovisoknak tartanának mesedélutánt.

(#9) Jassz


Jassz
tag

Egy hozzáértő írja már le legyen kedves pár szóban egy hozzá nem értő számára, hogy miért lenne olyan fontos a hetes android. Minden tesztben azt olvasom lassan, hogy micsoda tragédia ha nem azzal jön egy telefon.

Biztonsági szempontból kell, vagy kevésbé merül az akksi, még pontosabb lesz a GPS vagy milyen tömegek számára használt funkciót érint?

(#10) Cifu válasza janeszgol (#3) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem a Galaxy J5 fogja megborítani a Nougat részesedését. :)

Épp az előbb hozta ide az egyik kollégám a telefonját (a Facebook-al volt gondja), egy Sony Xperia M2-őt, 3 éves telefon, igazából a mai napig működik és Jelly Bean-ről lett frissítve Lollipopra. Azóta semmi frissítés nem jött rá.

Így igazából nem is értem, hogy mit vár bárki is az ilyen felmérésekből, mert valójában a 2-3-4 éves telefonok is tökéletesen működhetnek, és ha a gyártók nem foglalkoznak a főverzió frissítésekkel - márpedig általában csak a flagshipek kapnak egy évnél tovább támogatást -, akkor bizony világ életben ilyen töredezett lesz az Android...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11) somogyib válasza Jassz (#9) üzenetére


somogyib
őstag

(#12) janeszgol válasza Jassz (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

A biztonság másik téma. A biztonsági szint frissen tartható OS váltás nélkül is, valameddig! Inkább az újdonságok azok, amik miatt jó lenne egy egységesítés. Most kijön majd az O, hiper szuper, sokat dolgoznak rajta, aztán bő fél év múlva látunk valamit belőle.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#13) aelod válasza Jassz (#9) üzenetére


aelod
veterán

Egy hozzáértő írja már le legyen kedves pár szóban egy hozzá nem értő számára, hogy miért lenne olyan fontos a hetes android.

Azé' ,hogy vegyél új telefont. Aztán ha kijön a 8as droid akkor 1 évre rá cseréld is le.
Én vígan elvagyok a 4.4.2-n. Nem látom értelmét, hogy cseréljek. Max készüléket de akkor ugye értelem szerűen főverzió váltás is lesz.

(#10) Cifu

A töredezettséghez tedd hozzá, hogy lesz lite verzió is a gyengébb hw-es telefonokra.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14) helixP válasza Jassz (#9) üzenetére


helixP
nagyúr

NEKEM az osztott képernyő és a picture in picture nagyon kéne :)

(#15) whatwhatwhat


whatwhatwhat
aktív tag

Az apple az új verziókkal lassítja a régebbi modelleket, ezzel késztetve új telefon vásárlására a tulajdonosokat. Persze, hogy elérthetővé teszik mindenkinek az újat.. ;]

Ahogy, meg előttem leírják, minek olcsóbb telefonokra új főverzió, ha egyszer működik és kiszolgálja a felhasználó elvárásait? :F

(#16) Dominó85 válasza .LnB (#2) üzenetére


Dominó85
veterán

Mennyi iPhone is jött eddig ki? Mennyi féle hardver és eltérő alaplappal szerelt androidos eszközzel szemben? Az összehasonlításnak annyi a közös alapja, hogy mind a kettő okostelefon. Pont.

Az ilyen összehasonlítgatások lószart sem érnek. Akinek Apple terméke van és imádja, használja egészséggel. Akinek android van, az meg azt használja egészséggel. Én csak annyit mondanék, hogy vitát senki se nyisson, fogja be a pofáját/száját és használja azt amije van. Csak a lelkileg nyomorékok és agyhalottak csatáznak ilyen témákban. :U

* Péter - 06302461862 *

(#17) Ricardo


Ricardo
félisten

"Azért reméljük, az Android O hamarabb erőre kap."

Reménykedni lehet, de a friss rendszer a felső kategória kiváltsága. Ezek a készülékek meg egyre drágábbak.
Ha azt is hozzátesszük, hogy a középkategóriában induló telefonok is egyre használhatóbbak, akkor az jön ki, hogy a felső kategória árai, és a középkategória javulásának köszönhetően, egyre több középkategóriás készülék fogy .Erre rájön a kínai gyártók népszerűségének növekedése, és máris elgondolkodhatunk. Mitől terjedne a következő főverzió gyorsabban, mint a mostani?

(#18) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Nem csodálom, a Kitkat óta a Marsmallow a leggyorsabb és legstabilabb rendszer, a Nougat pedig visszalépés sebességben, és üzemidőben is.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#19) Dominó85 válasza takacsbotond (#18) üzenetére


Dominó85
veterán

Ott a pont. Igaz androidnál az a baj, hogy biztonsági csomag verzió nem frissül MM mellett. Ami nettó baromság vagy érthető stratégia a Google részéről. Én is maradok MM-en, pedig már rég kint van a telómra az N.

* Péter - 06302461862 *

(#20) shifty!


shifty!
senior tag

Amúgy, szerintem még mindig azok járnak a legjobban, akik egy megfelelő közösségi hátterű telóval nyomják, nem kell annak hiperszuperűjnak lennie. Saját példám, azért HTC M7et vettem amikor használtan beszereztem, mert tudtam hogy az egyik legjobban támogatott teló mindenféle fórumokon, főleg XDA-n. És ennek köszönhetően most is friss droidot használok, nem azétt mert az annyira jó, hanem mert a gyári megállt 5.0-án, az meg nem bejövős, hogy legalább a biztonsági frissítés sincs rendben...
Szóval cooked rom rulz :DDD

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#21) papi77 válasza Ricardo (#17) üzenetére


papi77
addikt

Lassan ott tartunk,hogy egy középkategóriás tel kerül annyiba,mint néhány éve a felső kategóriás :DD

Az első: NOKIA 1611

(#22) Matada2.3 válasza shifty! (#20) üzenetére


Matada2.3
veterán

Én is így gondolom, ha az emberben van egy kis affinitás erre, akkor inkább vegyen egy közösségileg erősen backelt telefont és akkor tuti nem lesz gondja egy jó ideig.

Finn the human

(#23) slimshady válasza papi77 (#21) üzenetére


slimshady
senior tag

Sajnos ez a szörnyű valóság... :(

üdv.: SlimShady

(#24) Wesder válasza Matada2.3 (#22) üzenetére


Wesder
félisten

Az emberek 95%-a nem ilyen.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#25) Juhaszatti válasza takacsbotond (#18) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Hál' Istennek a sebesség terén én pont fordítva tapasztaltam, pattogósabb lett a rendszer. Üzemidőben pedig nem történt nálam változás se negatív, se pozitív irányba.

(#26) kovaszoskeny válasza Jassz (#9) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

hozzáértő cikkek vannak a mobilarénán is vedd a fáradtságot :R

Életemben elöször nem rootoltam első nap a telefonom.

(OFF)Kíválló adblock megoldások vannak.Igaz nem chrome alá.(Pedig azt hazsnálnám)
Most samu browserrel tolom LG G6-on arra van tonna adblock.(/OFF)

[ Szerkesztve ]

Abe due dembella

(#27) nkmedve válasza .LnB (#2) üzenetére


nkmedve
őstag

Vagy talán csak a múlt havi számokat használták, mivel nem volt még elérhető a legújabb statisztika a prezentáció összeállításánál. Nem tudom, csak egy tipp :) Nem látom, hogy mi értelme lenne annak, hogy 9 helyett 7 százalékot hazudjon az Apple, mindkettő szánalmas részesedés egy mindjárt 1 éve piacon levő verziótól.

A cikkhez: Az elmúlt héten én is gyarapítottam a Nougat használók körét, végre megjött a Tab S2-re a frissítés, bár a csúnyább dizájnon és a számomra nehezebben használható osztott képernyős módon kívül olyan hatalmas különbséget nem vettem észre. Legalább mostmár a biztonsági csomag is frissült az áprilisi kiadásra (lehetett volna májusi is), azelőtt hosszú ideig nem jött patch.

(#28) tomboy0013 válasza takacsbotond (#18) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nougat alatt sem tapasztaltam semmi instabilitást, a sebesség a nexus 5X-em esetében láthatóan jobb lett. Az üzemidőt is csak a 7.1.2 vitte le. A G6-nál összehasonlítási alapom nincs mivel 7.0-val jött alapból, de a Nexus-tól jóval gyorsabb.

(#29) .LnB válasza nkmedve (#27) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Tettem smilet, nem kell ennyire komolyan venni amit írtam. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#30) janeszgol válasza tomboy0013 (#28) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem is tetszik Note 5-ön a gyári Samsung Nougat. Amúgy az MM sem volt fenékig tejfel az indulásakor, de már kikupálták.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#31) Matada2.3 válasza Wesder (#24) üzenetére


Matada2.3
veterán

Ez tény és való, több alapot ad a consumer society-nek.

Finn the human

(#32) TTommi


TTommi
aktív tag

En is a 6 os verzion ragadtam a Z2 fuggvenyeben, ugyanakkor cseppet sem banom, mert ez a verzio wzerintem nagyon eltalalt, jol optimalizalt stb. A Z5c eseteben is ugyanez a tapasztalatom, de ott lehetosegem lenne frissiteni 7 re, megsem teszem. Ennek oka, hogy a 6 os annyira jol mukodik, hogy semmi ertelmet nem latom a 7 esnek, es ha mar semmi ertelme, akkor hulye lennek nekiallni visszatelepitgetni minden alkalmazast. Tudom, hogy el lehet menteni a beallitasokat stb., de en nem csinalok FR nelkul frissitest, annak meg csak akkor van ertelme, ha mindent kidobok a kapcsolatokon kivul. Szoval egy darabig biztosan marad a 6 os. Mellesleg en a ketevenkenti OS valtasra szavaznek, mert az evenkenti ek wzinte semmi ertelme.

SXZ2 és SXZ5c

(#33) csako válasza shifty! (#20) üzenetére


csako
veterán

Így van, első generációs Moto G 4G is van a családban Android 7.1.2-vel és legfrissebb biztonsági csomaggal. (míg a Honor 7-em megakadt a csodálatos kirin soc miatt 6.0-n, de legalább a biztonsági szint áprilisi)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#34) kbyte1024 válasza takacsbotond (#18) üzenetére


kbyte1024
addikt

+1 nekem 3hete virít a nugat,az ertesitosavban,hogy frissitsek.Koszi kihagyom;) mindenki panaszkodik rá,és teszik vissza a 6.0.1-et.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#35) shifty! válasza csako (#33) üzenetére


shifty!
senior tag

És semmi baja, gondolom :) Nyilván egyet értek az előttem szólókkal, hiszen a gyártó / szolgáltató annyit mond, hogy "Ugrik a garancia ha mókolsz a szofttal", és a legtöbb ember már ki is dobta a ötlet a gyából :)
Az androidnak meg mondjuk az lenne az egyik fegyvere, hogy úgy szabod testre, azzal ,amivel akarod. Kár rá a szó, tényleg a többség soha nem mókolná a telóját... :(

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#36) Somatom


Somatom
veterán

A Google is tehetne többet a Nugát terjedéséért. Pl. besegíthetne az Xposed fejlesztésébe. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#38) bali válasza TTommi (#32) üzenetére


bali
tag

Én Note 4-et használok, szintén megállt 6-os androidon. Nagyon szeretem, stabil, gyors. Újabb verzió nem lesz rá hivatalosan, viszont a biztonsági frissítés mai napig jön rá minden hónap végén.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Watch Active 2

(#39) janeszgol válasza bali (#38) üzenetére


janeszgol
félisten

Pontosan és nem kell kétségbe esned, mert romolni bármikor tudsz. Az SG Note-okra mindig rahedli cucc van.
(Note 3-on megálltam KK-nál, mert csak 5.0.1 van rá hivatalosan. Nekem Lolliból 5.1.1 kéne, mert az a stabil. Note 4 az MM, Note 5 pedig Nougat.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#40) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Gyanítom hogy az Android 5.1 és 6.0 még sokáig velünk lesz.

(#41) Uzi74


Uzi74
senior tag

Olyan statisztika lenne érdekes, az eszközök hány százaléka van a számára elérhető legfrissebb verzión és hogy hány éve kiadott eszközökről beszélünk.
Számomra a 7.0 legnagyobb hozománya az volt, hogy az appok kb fele annyi helyet foglalnak és egy memóra szempontból szűkösebb telefonon is jobban el lehet élni vele.

[ Szerkesztve ]

(#42) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

4.2től bármelyik droid verzió jó szerintem.
Talán amiket kihagynèk,az a 4.1 meg az 5.0,nekem azokon voltak problèmáim,bugjaim.Legjobbnak,stabilnak pedig a 4.3at tartom.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#43) janeszgol válasza *Mukeey* (#42) üzenetére


janeszgol
félisten

Romokról beszélünk. Nem úgy van, mint iOS-nél vagy a WP-nél, hogy van egy iOS 9, meg egy iOS 10, meg egy WP 8.1- hanem itt sok android megoldás van.
Ami atom stabil, az a Huawei féle 4.1.1 és az Alcatel 4.2.2. Az 5.0 a kivétel, az tré. Ha választani kell kedvenc android verziót, az a KitKat lenne nálam.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#44) sbence4


sbence4
csendes tag

A telefontól sok minden függ. Nekem 6.0 használhatatlan volt, Samsungnál visszafelé nem lehetett menni. Úgyhogy le kellett cserélnem

(#45) *Mukeey* válasza janeszgol (#43) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Egyèrtelmű,megpróbáltam általánosságban irni,èn is sok telón sokfèle romot kipróbáltam.Nálam Samsung 4.3 volt eddig a legjobb meg a 4.4.2 a Galaxy Note2-n.De a mostani 7.0 az s7e is okès nagyon.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.