Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Ez ígéretesen néz ki!

A jelek szerint kezdenek befutni ezek a készletek -- a Zyxel routereiről meg eddig pozitív tapasztalataim vannak.

Az árról mondjuk nem lenne haszontalan tudni valamicskét...

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2) gyulank


gyulank
addikt

Most akkor mieze?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#3) Patice válasza gyulank (#2) üzenetére


Patice
nagyúr

Két (,vagy több) router, ami wifin kommunikál egymással, hogy egy nagy lefedett wifi területed legyen.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4) bolvar


bolvar
senior tag

Nem igazán értem ezeket, egy unifi simán roamingol és nem kell hozzá semmi
csak egy pc amin a kontroller fut amíg beállítod.
Mivel tudnak ezek többet?

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#5) Allien válasza bolvar (#4) üzenetére


Allien
veterán

No látod. Leírtad, miért szar az a rendszer. Me KELL hozzá nyomi pc. Ezt kirakod a kertbe, oszt hadd szóljon. Elég, ha csak az egyik van megfelelő helyen, ahol csatlakozik aZinternyettre. Konfigolni is lehet telórol. Kényelmes, és nem kell szarakodni telepítéssel. Mérete meg ugye kicsi. Nem sündisznó. Ráadásul sokkal jobban eladható, marketingesek biztos örülnek. ;] Cukiság faktor on. :DDD Az ár? Mellékes, hidd el! :DDD
Ja, és kell egy a konyhába, a hűtőmágnesek közé! Nyomogatni az amazon gombját, hogy elfogyott a prézli, jöhet a házhoz szállító. :DD

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#6) atus72


atus72
senior tag

bőrszíj meg wifi router?!! WTF?? :Y :Y
még lehet ezt fokozni? :W :W :W

(#7) gyulank válasza Allien (#5) üzenetére


gyulank
addikt

Na, most ha ez WiFi router, akkor miért nem az a neve, vagy Access Point? Ha meg az, akkor miért nem az? Na meg, hogy rakom ki a kertbe, mikor ott van rajta a DC csatlakozó (Nagyon jól nézhet ki bedugva ahogy lóg, így már érthető miért kell lógnia. Mert nem tudták a csatlakozókat az oldalára tenni mint egy normálisnak. Bár szerintem ha az oldalán lenne a csatlakozó, lógva is jobban néz ki. :D)? Na meg a normális LAN-os WAN-os WiFi routert is be lehet állítani telefonról.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#8) Jonesy84 válasza bolvar (#4) üzenetére


Jonesy84
tag

A Unifi eszközök kábeles megoldások, sokan nem tudnak vagy akarnak kábelezni. Ezekben dedikált wifi van az egymással való kommunikációra, így nem csökken a sávszélesség a sima reapeterekkel szemben. Persze ettől még szerintem is jobb egy Unifi vagy Mikrotik romingos kábeles megoldás, de ez egyszerűbb az átlag embernek.

(#9) MaCS_70 válasza bolvar (#4) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezek végfelhasználói eszközök. Kiveszi őket a polgár a dobozból és tíz perc alatt beüzemeli. Ráadásul Ethernet nélkül működik a hálózata.

Szerintem értelmetlen dolog egy Home-kategóriás terméket egy profi megoldáshoz hasonlítani.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10) Synthwave válasza atus72 (#6) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát, ha műanyag vagy gumi pánttal szívesebben akasztanád fel..

:)

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#11) gyulank válasza Synthwave (#10) üzenetére


gyulank
addikt

Én inkább keresztre feszíteném.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#12) rednifegnar válasza gyulank (#11) üzenetére


rednifegnar
senior tag

még egy pár elektroszmog generátor...

A camera does not make art, the artist makes art.

(#13) MaCS_70 válasza rednifegnar (#12) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tehát Neked úgy általában a wifivel van gondod.
Ezt ugye minden olyan topicban szóvá teszed, ahol csak wifis eszközökről van szó, ugye?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14) Akula válasza Allien (#5) üzenetére


Akula
őstag

+1 :C :C

@Synthwave: "a távoli menedzsment is a realitás talaján mozog" ez nagyon ott van! :D

[ Szerkesztve ]

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#15) zsolt501 válasza MaCS_70 (#13) üzenetére


zsolt501
nagyúr

És bekapcsolta a számítógépét hogy ezt beírhassa :)

Az tény, hogy társasház környezetben pl. panelház igen sok wifi hálózat található amik már bizony egymást is jelentősen zavarják.

Faraday-kalitka használata néha jó lenne :D

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#16) gyulank válasza zsolt501 (#15) üzenetére


gyulank
addikt

Az attól nem véd. A Transzcendens csak egy film.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#17) Synthwave válasza gyulank (#11) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A 100-as huzalszeg minden valószínűség szerint opcionálisan vásárolható.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18) bolvar válasza MaCS_70 (#9) üzenetére


bolvar
senior tag

Hát profinak egy unifi se mondanék, mert 10 perc alatt megvan annak a beállítása is, csak így árilag
már lassan egy felhasználónak is megéri 10 percet utánaolvasni, ami után kiderül hogy ez lehúzás :D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#19) MaCS_70 válasza bolvar (#18) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem olcsó, sőt, nagyon drága -- de miért lenne már lehúzás?

Kedvelem a Ubiquitit, de számtalan példát látok arra, hogy az átlagfelhasználó bizony nem tudja beállítani.

Magamnak én sem ezt venném, hanem komolyabb szintű rendszert építenék. A világ gazdagabbik rsézében viszont egy ilyen rendszer költségei bőven azon a fájdalomküszöbön belül esnek, amit a beállítás kényelme határoz meg.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#20) vicze válasza bolvar (#4) üzenetére


vicze
félisten

"nem kell hozzá semmi csak egy pc amin a kontroller fut"
Nem kell már jó ideje. Sajnos elég sok tévhit van még a köztudatban a UniFi-al kapcsolatban.
De azért messze nem az mint a jelenlegi conzumer mesh rendszerek. A UniFi-hoz sokkal nagyobb tudás kell, még akkor is ha esetlegesen még egy Cloudkey-jel és switch-el is olcsóbban kijön, mint egy ilyen mesh rendszer.

(#21) Fecogame


Fecogame
veterán

Életképes megoldás, nekem tetszik! :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#22) MaCS_70 válasza vicze (#20) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt a mobilappot jó tudni!

A tévhitekre csak annyit, hogy nem ritkán a forgalmazói, telepítői tájékoztatásból táplálkoznak, aminek az alapja lehet ismerethiány és üzleti érdek is.

Személyes tapasztalataim szerint a felhasználók a kész megoldásokat részesítik előnyben -- még akkor is, ha még ezekhez is szakember segítségére van szükségük. És teljesen jogosan. Ezekhez ugyanis mindig kaphatnak segítséget, egy Ubiquiti/Mikrotik rendszerhez sokkal drágábban és nehezebben.
És köztünk szólva: hiába jobbak, otthon ebből nem sokat profitál az átlagjúzer.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23) vicze válasza MaCS_70 (#22) üzenetére


vicze
félisten

Egyszerűen a termék változik, fejlődik. Mostanra már üzleti szinten is igény a mobil app, így van az is.

De UniFi továbbra se végfelhasználónak van szánva különben nem létezne az ApmliFi, ami lényegében ugyan az az SW csak a körítés más. Egy sokkal egyszerűbb GUI-t kap a user mert nekik az kell.
Pusztán mesh-re manapság minden 3-4-éves AP/router képes, ha nem, az csak SW korlátozás igazából, mert a szabványt támogatni kell.

(#24) MaCS_70 válasza vicze (#23) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezzel nem tudok nem egyetérteni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#25) bolvar válasza vicze (#20) üzenetére


bolvar
senior tag

Errôlől lemaradtam, jó tudni :D.Így viszont még annyira se szavaznék erre a mesh csodára :D

A unifi olyan támogatás van hogy a mezei eszközök meg se közelítik szerintem, és egy unifi nagyjából 10 perc
utánajárás után beállítható kb annyira egyértelmű leírások vannak rá. De majd az idő eldönti mennyire
lesz elterjedt ez a mesh rendszer.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#26) MaCS_70 válasza bolvar (#25) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem teljesen triviális, hogy elterjed a mesh -- hiszen miért ne tenné? Már most ez a jelen, hamarosan tök triviális lesz, hogy a SOHO hálózati elemek tudni fogják -- akárcsak most az 5 GHz-et vagy a MIMO-t. Most még feláras, hamarosan már a második árkategóriában ott fog figyelni minden eszközben.

Ubiquitivel egyébként hogyan oldanád meg ezt a funkcionalitást?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#27) vicze válasza bolvar (#25) üzenetére


vicze
félisten

Az idő már eldöntötte. Még egyszer még a Ubiquti is kinál konzumer megoldását, de boldog boldogtalan gyártja már őket.
Ez egy nagyon egyszerű technológia, amit lényegében hozzáadott érték nélkül drágábban lehet eladni. És igy is árulják dizájnos igen drága termékek, amik megoldják a "WiFi problémát".

UniFi sokkal bonyolultabb és nehezebben kezelhető bárki számára, szivesen megnézem hogy állitja be valaki rajta a tűzfalat. Ja igen nem lehet SG-nélkül. Folytassam? :)
UniFi egy skálázhatóságra tervezett rendszer, ami különálló elemekből legózható össze, de akkor működik jól ha minden UniFi a rendszeben.
Az hogy kiragadsz egy funkciót mint az auto mesh, semmilyen formában nem azonos a konzmer meshre épülő rendszerekkel, amik ellátják a tűzfal, routing vagy switching funkcionalitást, amit egy egyszerű UniFi AP nem tud elátni, mert nem erre van tervezve.

És ezt ugy mondom, hogy itthon full UniFi van, mert szeretek játszani vele, de még így se ajánlanám senkinek CloudKey nélkül.
Ráadásul a rendeteg frissítési problémát fel se hozom, szeretem a UniFi-t, de érteni kell hozzá elég erőteljesen és számolni azzal, hogy eszetelg be kell a SSH-ni az AP-ra és turkálni benne. Aki ezt felvállalja semmi gond, de normál user sose fogja.
A support meg az update-ekkel véget is ér, mert valós suportot nem kapsz anélkül, hogy elég sokat ne fizetnél érte az Elite keretén belül.

[ Szerkesztve ]

(#28) bolvar válasza MaCS_70 (#26) üzenetére


bolvar
senior tag

Milyen funkcionalitásra gondolsz?.Ahogy előttem is írták az amplifi pont erre képes.(A promó szerint 2 perc beállítani :D )
Azért kérdés nàlam mert 220-at ezeknek az eszközöknek is adni kell, a legtöbb végfelhasználó pedig erre se gondol, így a kiépítése se jobb mint egy unifi-nak.

Cloudkey sose vettem még, anélkül miért ne lehetne üzemeltetni? Saját káromon tanulgattam meg a unifi eszközök használatàt csak azért kérdem, nekem a cloud key csak 1x hiányzott eddig, de akkor is megoldható volt másként amit akartunk.

[ Szerkesztve ]

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#29) MaCS_70 válasza bolvar (#28) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az egyszerű felkonfigurálásra gondoltam.

A CloudKey-ről ugyan nem írtam, de Vicezéhez hasonlóan én is nagyon határozottan úgy látom, tapasztalom, hogy a Ubiquiti nem való nem hozzáértő felhasználók kezébe. Nem élvezik azokat az előnyeit, amit egy sor áldozat során állíthatnak be nekik.

Én üzemszerűen még nem használtam UniFit vagy ampliFit, csak barátoknál, ügyfeleknél nyomogattam őket. Nekem tetszett a rendszer, amennyire megértettem, de semmiképpen sem ajánlanám hozzá nem értőnek, mint ahogy még azok a barátaim sem, akik otthon is szigorúan Ubiquitit használnak.

A cikkben szereplő otthoni szettek pont erre vannak tervezve: adnak egy jó, szinte minden házi felhasználó számára megfelelő, belső beállításkészletet, és annyit tesznek ki a GUI-ra, amennyi kell és még felfogható.

Ma a meshnek még rendes felára van -- hamarosan nem lesz neki.

Ez az egész nem erről szól, mert ez csak idő kérdése. Az örök vitatéma az, hogy otthonra kell-e komolyabb eszköz. Szerintem nem. Láttam már ilyet, az eszközváltásnál boldogan szabadultak meg tőle.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Ezt muszáj? Átlag felhasználónak elég egy 4500 forintos router. Nekem egy kis TP-Linkem van, 1000 négyzetméteren van wifi, kb. 2 perc beállítani :)) ja TV is mehet róla.

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#31) MaCS_70 válasza Johnny001 (#30) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez most irónia volt, ugye?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#32) gyulank válasza MaCS_70 (#31) üzenetére


gyulank
addikt

Szabad téren simán van térerő 15m távolságban. Amúgy a többi router is működni szokott alapbeállítás szerint is.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#33) Synthwave válasza Akula (#14) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.