Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rottenbull


rottenbull
senior tag

Az elodjet nezve valszeg most sem sikerul befogni az ellent.

(#2) scream válasza rottenbull (#1) üzenetére


scream
veterán

Ó és már itt is az első GoPro fanboy. Dejó.

(#3) Márton válasza rottenbull (#1) üzenetére


Márton
nagyúr

ha olyan lesz a képminőség mint egy hero3, már veszem is :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4) Danex


Danex
addikt

Az a baj, hogy aki már ennyit fizetne egy ilyen kameráért az már megengedheti magának a GoPro-t is, aki meg nem az meg marad a 100-130$-os kategóriánál ahol az SJCam és Git kamerák találhatóak. 150$-ért instant buy, de így nem látom megfelelő helyét.

(#5) Mustaros válasza rottenbull (#1) üzenetére


Mustaros
aktív tag

Minőségben ennyire jónak tartod??

Tesóm javítgatja ezeket a túlárazott Go Pro-kat és eléggé legalja a belseje... Nem bántásból mondom , de szerintem csak egy divat termék.. semmi több..

(#6) tecsu válasza Mustaros (#5) üzenetére


tecsu
addikt

Az lehet, hogy sz@r a beleseje meg divat, de itt a képminőségről volt szó. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#7) Jhonny06 válasza Danex (#4) üzenetére


Jhonny06
veterán

Hát igen.. főleg, hogy a 305 dollár itthon jóval 100k fölött lesz. Árgépbe beírva a Hero 4 Silver 110k, a Black meg 126k. És inkább kifizetem a bejáratott, tesztelt GoPro-ért azt a 10-20k árkülönbözetet. Meg hát nem kell rá várni 1 hónapot, normális gari, stb. Nincs miről beszélni.

[ Szerkesztve ]

(#8) rottenbull válasza scream (#2) üzenetére


rottenbull
senior tag

Maradjunk a realistanal. Az kozelebb van az igazsaghoz.

(#9) rottenbull válasza Jhonny06 (#7) üzenetére


rottenbull
senior tag

megbizhatoak a kiegeszitok is hozza es nem igen hibazik a kamera sem.

(#10) davidsone


davidsone
addikt

GoPro egy brend :DDD Xiomi (ezen a téren) nem az, lehetne: XoBro ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#11) fuze


fuze
őstag

Inkább az olcsó vonalat folytattam volna. Azért az első YI gyönyörű felvételeket készített...

adms.hu | UI Designer

(#12) Márton válasza fuze (#11) üzenetére


Márton
nagyúr

Még dupla áron is jó lett volna.
40e egy 4k kameráért. De így? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13) jozsi252 válasza Jhonny06 (#7) üzenetére


jozsi252
veterán

Ezért nem itthon kell venni, hanem külföldről rendelni, és meg is van oldva hogy ne 100k legyen.

iPhone 13 Pro Max

(#14) Márton válasza jozsi252 (#13) üzenetére


Márton
nagyúr

szerinted 88e ft-ra nem jön vám és áfa? :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#15) Danex válasza jozsi252 (#13) üzenetére


Danex
addikt

300$-os ár önmagában sok, nem is számoltam bele a kb 30%-os behozatali árat (mert megtörténhet) akkor meg már 390$...

Ha újonnan nyitna 180$-on, majd 2-3 hónap múlva 150$ akkor jó vétel lehetne talán BestBuy, de ennyiért nem hiszem, hogy lenne piaca, mint mondtam aki kínait vesz az a olcsó ,de jót akarja, arra az SjCam 5000, Git2, hobbisok ennél többet nem költenek.

Akinek meg munkaeszköznek veszi, vagy szimplán tehetős az meg úgy is a jobb GoPro-t veszi, hisz a szenzor önmagában édeskevés, ha a szoftver nem jó, és ezen a téren a GoPro-nak sokkal nagyobb a tapasztalata.

(#16) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Jó lesz az, lesz még olcsóbb is...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#17) jozsi252 válasza Márton (#14) üzenetére


jozsi252
veterán

EU-ból rendeled miért menne rá áfa meg vám? Van pár shop akik ezeket a keresett dolgokat EU raktárba is tartják készleten.
Amúgy meg mekkora súlyú csomagról van szó? 100-150g környéke lehet mindennel együtt? Nem valószínű hogy fennakad a vámon! Számtalan csomagom érkezett ami ennél nehezebb volt, és mégsem akadt fent. Illetve aki kicsit elmerül az internet bugyraiba tud kupont szerezni amivel olcsóbban hozzá tud jutni a public árnál is.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#18) Jhonny06 válasza jozsi252 (#17) üzenetére


Jhonny06
veterán

Az EU-shopok is nyilván ráraknak valamennyit, a lényeg, hogy nem semmiképp nem 88k lesz, amire megkapod, hanem minimum 100.

(#19) Danex válasza jozsi252 (#17) üzenetére


Danex
addikt

az EU shoppokban általában fixen rajta van a +20-25% ár, plusz sokkal kisebb a készlet, a garancia meg ugyan úgy kínába szól

(#20) Teréz Atya válasza Jhonny06 (#18) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

UK warehouse-okban kb annyi szokott lenni sok cucc, mintha kinabol rendelem. Valszeg bele jatszik az h Hong Kong-al van valami kulon egyezmenyuk.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#21) tecsu válasza Teréz Atya (#20) üzenetére


tecsu
addikt

Ők az ÁFA-s árat adják meg, az amerikai árak pedig mindig ÁFA nélkül értendők. Kínából is van vám bizonyos érték felett, de ha onnan rendelsz, esetleg kijátszák.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#22) atike


atike
nagyúr

Paramétereit és árát tekintve nagyon rendben van, de a külalak a Hero4-nél finoman szólva is komolyabb.

(#23) rdt89


rdt89
addikt

Engem nem győzött meg, hogy az első generációt erre lecseréljem. A kijelző hiánya engem nem zavar, mert beállítom az alap funkciót a programmal és kész. Fotózni úgy se egy sportkamerával fogok, nekem rögzítésre kell és ha nincs kijelző még több plusz időm marad rögzíteni. A 2k-t se használom ki, mert a 60fps sokkal élethűbb felvételeket ad vissza. 720p/60fps-es felvételek meg gyönyörűek ettől a kis szerkezettől (1080/60-at csak a helyfoglalás és energia fogyasztás miatt nem használok), pláne a konkurenciát és árát figyelembe véve. De ez 300 dollárért már elrugaszkodott nagyon is.

(#24) schawo válasza Teréz Atya (#20) üzenetére


schawo
titán

Dehogy, csak simán áfát csalnak. Tök egyszerű az egész, és számukra teljesen kockázatmentes.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25) Danex válasza Teréz Atya (#20) üzenetére


Danex
addikt

Banggood-on az SjCam 5000-es, kínából 33K, UK-ból 39K, ott a ~20 % különbözet. És ekkor már elgondolkodik az ember még 10%-ért, hogy magyar garancia, futár szállítás legyen-e.

[ Szerkesztve ]

(#26) troviko


troviko
senior tag

Ők tudják, de szerintem ennyiért a kutyának nem fog kelleni. Kezdjük ott, hogy a GoPro is egy elképesztően, Apple szinten túlárazott valami. Sőt, még annál is túlárazottabb, elvégre a Hero 4 Black árában már kap az ember egy iPhone SE-t legalább ilyen jó kamerával, (mínusz a nagy látószögű lencse, ami nem tétel), erős procit, sok RAM-ot, nagyobb kijelzőt, nagyobb akkut, fém házat, had ne soroljam, mennyivel több, drága komponens van egy telefonban.
Azt pedig tudjuk, hogy az Apple is arany áron adja a vackait.
Nagyjából egy GoPro reális ára 30-50K között lenne, kiviteltől függően. És jött a Xiaomi, hozott egy kamerát, ami képminőségben közel tud kerülni a GoPro-hoz (legalábbis a felét biztos tudja), árban meg 5 annyiba kerül.

Ez a reális ára egy ilyen kamerának. Nyilván jobb a GoPro 4 bármelyik verziója (Session-t már nem mondom biztosra) de nem annyival, hogy 5-ször annyiba kerüljön.
Pont ezért ezzel a Yi2-vel nagyon elgurult a gyógyszer a Xiaomi-nál. Valószínűleg baromi sokan megvették a Yi-t, ezért gondolták úgy, hogy adhatják a 80 dolláros kamerájukat 305 dollárért.
Csak az itt a baj, hogy ennyiért már nem fogják megvenni.

Ha belegondoltok, ez itthon 90-100 rugós árat fog jelenteni, akkor meg már rádob az ember egy 10 rugót, és annyiért már kap egy Hero 4 Silvert.
Mert annyit már tényleg megér a jobb support, szoftverek, gari, mi több, már csak a márkanév is. Hogy elmondhasd, olyan sznob vagy, hogy GoPro-d van. Mert te egy Pro vagy. :)

Sőt ha kijön a Hero 5, még lejjebb fog menni a 4-esek ára, nem kizárt, hogy egy árban lesz a két termék, vagy még olcsóbb is lesz a GP. akkor meg már tényleg kifejezett hülyeség Yi-t venni.

Egy kicsi áremelés belefért volna, mondjuk olyan 120 dollárig, de ezzel picit átestek a ló másik oldalára.

Persze részben igazuk van, mindent annyiért kell adni, amennyit adnak érte az emberek, ha egy milla, akkor egy milla, mindegy, hogy 2 dollár az előállítási költség. Legjobb biznisz.
Meglátjuk mennyire jön be a dolog, de szerintem súlyosan túllőttek a célon.

https://www.oldtech.hu/

(#27) maj-viktor válasza troviko (#26) üzenetére


maj-viktor
őstag

Simán kevesebb lesz!
Yi 1 árak is csökkentek megjelenéssel és végül "fixálódtak" a mostani szintre

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#28) szabage


szabage
tag

"There is no official price yet for Yi 2, but Chinese retailer BangGood lists it for $129.99, for the black and white versions, though it is not yet in stock. It remains to be seen whether that will also be its launch price."

http://betanews.com/2016/05/05/xiaomi-yi-2-official-specs-price/

(#29) Beri78


Beri78
őstag

Addig a minőségről teljesen felesleges beszélni, amiig nem látunk pár tucat videót a neten, normál felhasználóktól..(nem rendezett videókra gondolok)
Én gopro után simán venném ezt, ha hozza a minőséget.
(persze szigorúan külföldről, ahogy a Goprot is:) )

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#30) Danex válasza szabage (#28) üzenetére


Danex
addikt

[link] BangGood írja is már, hogy a 130$-t csak tippelték, majd egyeztetve a Xiaomi-val meg is változott 299$-ra

" we are not ensure the price yesterday. $129.99 just a estimated price of us. But unfortunately, we did a budget error. We communicated the price with Xiaomi company today and they offer us the cost and give us the price limit policy. So we change the price today."

(#31) szabage válasza Danex (#30) üzenetére


szabage
tag

Jaj :(

(#32) khron78


khron78
őstag

Nemrég:

"Hanyatlóban a hagyományos GoPro akciókamera"

Nagyon hanyatlóban lehet, ha más is lát benne bevételt.

(#33) Teréz Atya válasza Danex (#30) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hat, elegge doreseg az alapjan biztosnak venni valami arat h a BG mit tippel. Azert volt ott mar sokkal nagyobb arkulonbseg, de akkor a zugoldalak mirol cikkeznenek. Komolyan mondom, ennyi erove indithatnek en is egy hirportalt, aztan az EZO TV-rol igazolnek josokat h mi mennyibe fog kerulni. :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#34) sonar


sonar
addikt

Ha már sok action kamera szakértő gyűlt össze.
Max 70k-ért mit ajánlatok?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#35) Teréz Atya válasza sonar (#34) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Mire? Biciklizes? Dronozas? Veresnykopter? Kocsiba rogizteni?
Real time kepeatvitel? Jo a gyors, nagy hatotavolsagu analog vagy eleg a Wi-Fi is?
Gyrostabilizacio / es / vagy kulon gimbal?
Vagy magad sem tudod?

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#36) sonar válasza Teréz Atya (#35) üzenetére


sonar
addikt

Ő ez minden kellene :DDD
Viccet félretéve. A kép a lényeg. Vizben, bicajon jó legyen. A többi feature csak nice to have kategória.
GoPro Hero+ ; Sony hdr-as50 vagy SJCAM SJ5000X -et néztem.

Amúgy muszáj ilyen offenzivnek lenni? Ne érezd kötelességednek, hogy minden postra válaszolj

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#37) Teréz Atya válasza sonar (#36) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Akkor nem is valaszolok. ;) Ha valaszolnek akkor talan azt mondanam, h a dron forumban fellelheto Jackal2 merult el elegge az SJCAM es klonjai temaban, talan meg arrol is tudnek szolni, hogy teszteket is szokott irni.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#38) maj-viktor válasza sonar (#34) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ha 70k, akkor már gyakorlatilag használt GoPro HERO 3 black, stb.

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#39) sonar válasza maj-viktor (#38) üzenetére


sonar
addikt

Rákerestem de nagyon nem árulnak használtat v ha van az már 80k :(

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.