Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Vicces, én azthittem, hogy ezt a sávszél/adatátvitel szintet a mai IGP-k már rég tudják.

(#2) b.


b.
félisten

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#3) Petykemano


Petykemano
veterán

Akkor a Van Gogh-t azért csak 15W szintre tervezik, mert csak ott érhető el a LPDDR5?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#4) Reggie0 válasza Steve_Brown (#1) üzenetére


Reggie0
félisten

Mitol tudnak, ha nem GDDR-t hasznalnak, hanem szokasos sodim ddr foglalatos memoriat?

(#5) #92116480


#92116480
törölt tag

aranyos ahogy az intel kapálózik de hiába

(#6) Steve_Brown válasza Reggie0 (#4) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Azthittem, hogy van valami gddr memoriajuk a tobbit ilyen hypermemoryval izmozzak ezek a laptopok. Mint a FM2 platformon a Hd6570. Bocsanat :O

(#7) MaraTóni válasza #92116480 (#5) üzenetére


MaraTóni
tag

jaja, hiába, hisz toronymagasan vezeti a mobil piacot...
aranyosak az ilyesfajta troll beszólások is
az Xe egy elég ütős cucc lesz, főleg laptopokba dedikált GPU-ként, és IGP-nek CPU-ba

(#8) janeszgol


janeszgol
félisten

De miért várnak? Legyártották őket? Ha igen, akkor annyit tudnak, ahogy megtervezték őket.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#9) Lacika112 válasza MaraTóni (#7) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Ja mint az eddigiek :D Jól megüt a valóság mikor rájössz tesztprogikba mutat még valamit valós felhasználásba meg jó lesz az asztal megjelenítésére

Ha a vezetés alatt azt érted többet adnak el belőle akkor ladából is többet adtak el mint ferráriból de a lada ettől még nem volt jobb :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#10) Duree válasza Lacika112 (#9) üzenetére


Duree
veterán

Rátapintottál a lényegre, nagyon igazad van.

duree54

(#11) #16820480 válasza MaraTóni (#7) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk az Xe amellett, hogy tényleg nem rossz végre, nem sokat fogsz vele találkozni, ha még mindig nem képesek mennyiséget gyártani 10nm-en. Ott lesz mutatóba, hogy ilyen is van, de a 90%-ba még továbbra is a régi 14++++++ procik kerülnek majd.

(#12) #52931072 válasza MaraTóni (#7) üzenetére


#52931072
törölt tag

Az megvan, hogy azért kell egyáltalán dedikált gpu a belépő notikba, mert a zintel eddig nem méltóztatott kiköhögni egy használható igp-t?
Mert az igp a leghatékonyabb megoldás ebben a szegmensben. Most várnak egymásra, mert mindkettő addig butítja a saját cuccát, hogy épp csak gyorsabb legyen a másikénál, de az user sokra ne menjen vele. Amellett mód nyílik egy újabb árukapcsolásra, lassan már notikba a billentyűt is az intel fogja gyártani. Az nv meg elveszít egy hulladék újrahasznosítási lehetőséget.

(#13) ollie válasza #52931072 (#12) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Már van használható IGP a 11 szériás core processzorokban. És ennek ellenére kell dedikált is, mert a dedikált még nagyobb teljesítményű.

***

(#14) #16939776


#16939776
törölt tag

Az összes mobil CPU legyártása után, jöhet az összes mobil GPU legyártása mint cél.
Probléma lehet ebből, ha egyszer csak mindegyé válik, hogy mire lehet ezt gyakorlatban használni, vagy azután mire lesz elég, amikor lejárt a termék életciklusa és abba maradt a support.

Persze ahogy előttem írták a szükséges minimum szolgáltatása a cél, mert kevés a rendelkezésre álló kraft.
Csak szerintem az nem szerencsés, ha verseny hiányában, intel dönti el hogy ez a minimum szint a vásárlók igényei után megy, vagy a vásárlók igényei alkalmazkodik majd ahhoz a szinthez amit a ~100% penetrációval rendelkező termék tud nyújtani.
(ennek hasonló következményei lehetnek, mint amit az asztali CPU-kal már egyszer eljátszott.)

Ha intel képes NV-t és AMD-t is távol tartani a mobil piactól, nincs esély versen kialakulására akkor a fejlesztéseken lehet lassítani és a következő 15 évben intel Xe gpu-kat fogunk majd kerülgetni. :U

[ Szerkesztve ]

(#15) #52931072 válasza ollie (#13) üzenetére


#52931072
törölt tag

Általánosságban a gf mx- eket akarja kiszorítani az intel. Abba a notebook kategóriába semmi szükség dedikált gpu-ra.

(#16) Sanya


Sanya
nagyúr

helyes. A belépőszint nVidia GPU egy 1050-t ver? Ez nagyon de nagyon jó hír.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#17) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Fura, de itt az Intelnek szurkolok, mert kell egy harmadik szereplo erre a piacra. Azert hiba lenne ha az AMD kenyelmesen hatradolne, mert neki majd csak lesz valamilye, sot az elmult par evet alapul veve a Van Gogh is varhatoan komolyan kesni fog, ahogy kb. minden az AMD palettajarol. Mire piacra kerul, a masik ketto mar a kovetkezo gen.-t adja ki. Ha iden lesz Van Gogh paper launch, akkor 2021 harmadik negyedevre lesz elerheto tomegesen.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#18) Prof


Prof
addikt

Jaja belepo szint lesz a 2000+ dollaros ultrabookok piacan a csucs mobilprocijukban :D
Olcso notiban amiben nem a csucs 11th gen i7 tanyazik tovabbra is loturo igpt adnak majd.

(#19) ollie válasza #52931072 (#15) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De ezt miért nekem írod?

***

(#20) #52931072 válasza ollie (#19) üzenetére


#52931072
törölt tag

Válasz volt a 13-as hozzászólásodra.

(#21) ollie válasza #52931072 (#20) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, de miért? Nem látok összefüggést az én hsz-em meg a te válaszod között.

***

(#22) #16820480 válasza Tigerclaw (#17) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk az Inteltől egy éven belül ez lesz kb a harmadik generáció, már kb követni sem lehet milyen léket adnak ki. Az előző kettőt kb ki sem kellett volna, annyira semmi extrák.

(#23) #52931072 válasza ollie (#21) üzenetére


#52931072
törölt tag

Én sem igazán értettem mit akarsz a 13-as nekem címzett hsz-el, de próbáltam rá reagálni.
Itt akkor be is fejeztem.

(#24) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

A fő gondom, hogy Intel nem képes normális drivert és támogatást adni. Ezért nem fűzök az Xe-hez sem vérmes reményeket.

(#25) Reggie0 válasza Steve_Brown (#6) üzenetére


Reggie0
félisten

Elvetve van olyan, de nem jellemzo.

(#26) Darmol válasza Tigerclaw (#17) üzenetére


Darmol
senior tag

Szerintem inkább a vizesmacsek fog késni, (illetve ellátási prolémák lesznek, ami - ha igazam lesz - tekinve, hogy belépő szintről beszélünk röhejes) nem a nyomorék. De 2-3 hónap múlva nem kell találgatni. De gyanítom, hogy az Intel sem csak az NV-re vár, és az ár elsődleges fontosságú a kategóriában, így ha az AMD jó árat adott, mindenki más "haza lesz küldve".

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#27) Tigerclaw válasza Darmol (#26) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Meg varjuk meg, hogy mit dob a tiger lake ugyanazon a TDP-n mint a Renoir, aztan meg lehet nezni, hogy mennyibe kerul, mit ad CPU es GPU oldalan. Ha ahogy a cikkben is szerepel, a GPU vegyesen, de kb. hasonloan szerepel mint a 4700-4800u-ban, a pirosak oldalan meg ott van a dupla eros CPU es talan arban is olcsobbak...ja es egy Renoir gyakran 80 fokon megy full loadon, nem 100-on, ami utobbi mintha kovetelmeny lenne az Intel reszerol, annyira sok notiban latni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#28) .mf válasza janeszgol (#8) üzenetére


.mf
veterán

"De miért várnak? Legyártották őket? Ha igen, akkor annyit tudnak, ahogy megtervezték őket."

Ha sok, még le tudnak tiltani pár CU-t, ha kevés, akkor pedig feljebb tornázzák az órajelet...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#29) #92116480 válasza MaraTóni (#7) üzenetére


#92116480
törölt tag

"jaja, hiába, hisz toronymagasan vezeti a mobil piacot..."

told csak fullba :D
ryzen2 megjelenése óta csak a tudatlanok és az idióták épitenek/vesznek intel procis gépet.

az Xe valóban elég ütös cucc azokban a dx11-es játékokban amikre rávan optimalizálva, minden másban (dx12, grafikai programok) a renoir taknyosra veri kisebb tdp-n.

(#30) Lacika112 válasza MeszesKPT (#24) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Az a helyzet amit megírtak nekik még azt se használják mert nem ingyen kapták hanem a szerződésnek megfelelően pénzt kértek érte....
lásd: i7-8809G :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#31) Viktor77 válasza #92116480 (#29) üzenetére


Viktor77
titán

Érdekes, a meglátásod kicsit sem tükröződik a "Milyen processzort vegyek?" topicban. Simán 50-50% a vásárlók száma (sőt, bizonyos procikat még ajánlanak is).
Most vagy 50% idióta (amit kevésbé hiszek), vagy te.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#32) #92116480 válasza Viktor77 (#31) üzenetére


#92116480
törölt tag

lehet csak az az 50% szeret több pénzt adni kevesebb teljesitményért, és valójában zsenik.

(#33) Viktor77 válasza #92116480 (#32) üzenetére


Viktor77
titán

Minden bizonnyal. Én azért maradnék a második lehetőségnél.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#34) Reggie0 válasza #92116480 (#29) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, az AMD nem szerepel valami csodasan a mobil szegmensben, nem a teljesitmenyt nezve, mert az csak egy parameter. Hanem ugy osszessegeben. Pl. elvettek a tuning lehetoseget, ami intel pedig meghagyta, igy sokkal jobb akkuido erheto el az intelekkel, mert lehet undervoltolni. Aztan ott van az elso szerias AMD fiaskok a buggos sleep state-tel a procikban, ami ma mar biosbol tiltva van, hogy ne fagyjon random.
Ha most kene valasztani nagyon utana kell jarni, hogy AMD-t megeri-e az intel helyett venni, mert raklapni gyermekbetegsege van, amivel tudni kell egyuttelni.

[ Szerkesztve ]

(#35) Lacika112 válasza Reggie0 (#34) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Tehát azt mondod nagyobb aksival ugyan annyi ideig fut a 2x többet zabáló intel ezért ne vegyen az ember amd lapost? :O

Az egyetlen ok jelenleg az amd laposok ellen hogy végtelenül kiherélt gépeket adnak a gyártók. pl: 1024x768 as kijelző, direkt egy csatornás memória, ugyan akkora fizikai méretű aksival fele akkora teljesítményűt tesznek bele mint az intelekbe ugyan azon termékvonalon, 5400-as hddt pakolnak beléjük ssd helyett stb.... Kezdenek lassan értelmes modellek is feltűnni de a fenti körítés a jellemző.... biztos véletlenül mint anno amikor intel lefizette a gyártókat ne dobjanak ki amd gépeket :)

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#36) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Jöjjön a Fan Hoh már most. :)

(#37) Dr. Akula válasza #92116480 (#5) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Remélem nem hiába.
1. Segít a konkurrenciának fejlődni, mivel enélkül elkényelmesedtek ők is, minek dolgozni ha még mindig elég a tavalyi is a konkurrencia ellen...
2. A legtöbb helyre csak Intel IGP kerül, hiába vannak papíron ilyen konkurrenciák is, ha nem rakják mellé, akkor csak az Intel tudja megtolni a teljesítményt.

(#38) Reggie0 válasza Lacika112 (#35) üzenetére


Reggie0
félisten

Az a baj, hogy idleben az AMD zabal 2x annyit. Marpedig idleben sokkal tobb idot tolt a processzor, mint maximalis terheles alatt.

Amugy teheles alatt sem eszik 2x annyit az intel, nezd meg a lenovo T480 es A485 osszehasonlitast. Ugyan az a gep ket kulon procival. Szamitasi teljesitmenyben kb ugyan olyanok, viszont max terhelesen akkuido szempontjabol 85s/Wh az AMD, es 132.5s/Wh az intel. Azaz az AMD 50%-al tobbet fogyaszt meg max terhelesen is!

[ Szerkesztve ]

(#39) #92116480 válasza Reggie0 (#38) üzenetére


#92116480
törölt tag

és max terhelésen általában aksiról szokták használni ezeket a laposokat igy számit az aksi idő. ezzel nehéz vitatkozni.

Lacika112: egyetértek.

(#40) Dragon3000 válasza Lacika112 (#35) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ebben szerintem közrejátszik az is, hogy sokkal több Intelt tudnak eladni, mint amd-t elvégre elég szépen leépítették a mobil részleget, így hasonló áron szarabb felszereltséget adnak amd-ből, hogy a kevesebb eladott géppel is meglegyen a kellő profit. Akkor az amd-nél, ha jól emlékszem több éves support van, így ez miatt is lehet, hogy drágább egy amd megoldás a gyártóknak, mint egy azonos Intel.....

(#41) Viktor77 válasza #92116480 (#32) üzenetére


Viktor77
titán

Ezt csak úgy itthagyom, kommentár nélkül:
(a Ryzen 250K, az Intel 200K)

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#42) solfilo válasza Reggie0 (#38) üzenetére


solfilo
veterán

"Azaz az AMD 50%-al tobbet fogyaszt meg max terhelesen is!"

Ugyanolyan kasztniban egy érdekes eredmény (Ryzen 7 4800H vs i7-10750H, többi paraméter egyezik)

Ahogy nézem, total battery life-ban is jobb az AMD-s, a linken megnézhető (videó, oda ugrik).

solfilo

(#43) Reggie0 válasza #92116480 (#39) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, hogy szoktak, en is szoktam. Ha eppen kernelt kell forditani*vagy barmilyen mas programot) nem fogok egy tolto utan rohangalni.

(#42) solfilo: A legujabb szeriaban, mar lehet, hogy jobb, ezt nem vitatom.

[ Szerkesztve ]

(#44) Lacika112 válasza Dragon3000 (#40) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Ha nem ilyen megherélt modelleket adnának ki vinnék a zeneket mint a cukrot, de tényleg keresgéltem nyáron mert kollega megkért lessek neki valami lapost nem ultramegagigagémööör hanem korrekt darabot, amivel 4-5 évig bőven elvan.

Egy délutánt ültem a gép előtt de mindig találtam valamit a konfigba ami 10-15 évet repít vissza az időbe. 100/10 es háló vagy a fent említett valamelyik eset. Amibe dual ramot találtam pl abba meg szégyen órajelű volt olyan időzítéssel rákerestem tényleg létezik e ilyen gány ram mert nem hittem a szememnek :Y

Kétlem hogy nem lenne rá kereslet, viszont kínálat hiányába nem sokat tehet a vásárló.
Nem összeesküvés elméletként de tényleg elkezd az ember keresni és olyan érzése van ugyan gyártanak amd-re lapost közben mindent megtesznek érte valamelyik komponens savanyú legyen és elvegye a kedved tőle.

Amúgy kétlem hogyha pl belepakolnának 1x8 GB helyett 2x4 GB ramot akkor az komoly többletköltséget jelentene nekik. Vinyó ugyan ez, 5400-es nagyságrendekkel többet eszik, hangosabb, lassabb mint a legagyibb ssd mégis hatalmasat dobna a tempón. (nem kisker árat kell nézni de azt tudom összehasonlítani) 500GB vinyó 12k, 512GB ssd 16k mégis ég és föld ha elé ülsz :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#45) Reggie0 válasza Lacika112 (#44) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert ennyire nem rossz a helyzet. A problema az, hogy a laptop gyartoknak gyakorlatilag 0 AMD-s tapasztalatuk van, viszont Inteltbol meg boven van. Tehat sokkal tobb erofeszites egy sikeres AMD-s gepet kiadni, valamint igy kockazatosabb is.
Itt inkabb az AMD a hibas, hogy nem segiti ezt kellokeppen, no meg bugos szarokat adott ki elsonek, ami elveszi az emberek kedvet. A legjobb az lenne, ha keszitenenek referenciadizajnt, amihez a gyartok tudnanak igazodni.

(#46) Lacika112 válasza Reggie0 (#45) üzenetére


Lacika112
aktív tag

De ennyire rossz, nyár óta kétlem komoly változások lettek volna (június tájt nézelődtem) , semmilyen tapasztalat nem kell ahhoz hogy egy 2,5 ös vinyó helyett egy 2,5 ös ssdt rakjanak bele. A hülye is tudja egy igp igencsak szereti a jó dual ramot, ehhez se kell tapasztalat hisz általános dolog amióta létezik cpuba pakolt grafikai egység. Az intelek forróbbak ugyan azon kategóriába tehát ha az alapján raknak rá hűtést az amdt bőven hidegen tartja.
Ahhoz se kell tapasztalat hogy 2020-ba tudják az 1024x768 nem nyerő.
Ahhoz sem kell diploma 100/10 es hálózati csatoló 10 éve is vérciki kategória volt.
Nem sufni cégekről beszélünk "jóvanazúgy" szinten tervezzenek.

Vitatkozhatnánk ezen, de értelmetlen, aki tud konyhát festeni az tud fürdőszobát is. (maximum nem akar)

Tény hogy adhatna ki az amd saját fejlesztésű laposokat (bugról annyit hogy még mindig átjáróház az intel cpu hiszen csak pár rést foltoztak be mert maga a felépítése egy bugos szar) :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#47) sb válasza Reggie0 (#45) üzenetére


sb
veterán

Ezek minimális problémák, szerintem ennyi a másik oldalon is van bármikor. Nem ébred, ébredés után nem megy az X port, sw problémák...

Legalábbis mi lépten-nyomon belefutunk ilyenekbe. Sw oldalról főleg (ami azért érdekes, mert vannak itt olyanok is akik business oldalról meg vannak győződve, hogy Intellel minden hibátlan és ez az AMD valódi gondja.)

(#48) sb válasza Viktor77 (#41) üzenetére


sb
veterán

És azt is tudjuk, hogy mióta világ a világ, teljesítmény=játék.

[ Szerkesztve ]

(#49) Reggie0 válasza Lacika112 (#46) üzenetére


Reggie0
félisten

Ahhoz nem kell, de hogy tudjanak irni egy hibatlan ACPI tablat mar lehet kene. Vagy, hogy normalis powermanagement profilt irjanak.

A referenciagep pedig azert kene, hogy ne csak papiron legyenek szamok, hanem prezentaljak is, valoban meg lehet csinalni es ok igy csinaltak meg.

(#47) sb: Persze, csak nem mindegy, hogy ki melyik oldalon van. Az AMD akar betorni a mobil szegmensbe. A laptopgyartoknak tok mindegy milyen procival adjak, sot igazabol az az erdekuk, hogy azt adjak, amivel kevesebb dolguk van. Itt az AMD-nek kell teperni, ha el akar erni valamit. Latszik, hogy az a megoldas nem valami hatekony, hogy azt mondja, itt a proci, itt a doksi old meg. Erre lett az a reakcio, hogy jolvan, ismeretlenbe nem ugrunk bele, kiadunk 1 gepet aztan kostolgatjuk. Az AMD fanok meg sirnak, hogy jaj de ignoraljak az AMD-t a gyartok, AMD-uldozes van, stb. stb.. Pedig nem, gazdasagi racionalitas, egyik gyarto sem fogja kockara tenni a piaci reszesedeset egy talanert.

[ Szerkesztve ]

(#50) arty válasza Tigerclaw (#17) üzenetére


arty
veterán

jaja, menjen csak vissza 98%-ra az intel piaci részesedése, akkor lesz jó a verseny :)

hajrá intel! ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.