Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) atti_2010 válasza DesertDog (#49) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Az emberek 99% azt nézi hogy olcsó legyen, jól nézzen ki meg hogy állítólag az Intel az jobb, fogalma nincs hogy milyen kategória de az eladók sem különbek, szomszéd kérdezte milyen VGA-t vegyen kicsi játékra, 4670-et ajánlottam neki az üzletbe simán rábeszélték egy Nvidias belepő szintű kártyára most meg sír hogy nem megy jól meg melegszik és ugyanolyan árban volt mint a 4670.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#52) Mercutio_ válasza atti_2010 (#51) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ilyen szomszédot szoktam következő alkalommal lepattintani azzal, hogy "Minek adjak tanácsot, a múltkor se fogadtad meg, szevasz!"

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53) DesertDog válasza atti_2010 (#51) üzenetére


DesertDog
tag

Éppen ezért írtam, hogy az AMD-nek mindenképpen gáz a készlethiány, mert így még mutatóban sem lehetnek ott a boltok polcain, és vevők nagy-nagy-nagy-nagy-nagy részének fogalma sincs arról, hogy mi az a Brazos. De ha lenne készleten, legalább ott lehetne egy szép zöld (vagy piros?) a kék mellett.

(#54) Findzs


Findzs
addikt

azt kellene csinálniuk mint az intelnek:
saját gyárat kellene létrehozniuk

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#55) atti_2010 válasza Findzs (#54) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Most adták el, de lehet jobban megérte volna ha egyszerűen beszálltak volna a bérgyártásba, bár gyanítom hogy ez nekik is eszükbe jutott.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#56) AMD Power


AMD Power
titán

Gyerünk fiúk gyerünk... Nem lenne szabad hiánynak lenni ebből....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#57) - = Zk = - válasza Depression (#37) üzenetére


- = Zk = -
félisten

az olvasottak alapján próbáltam konzekvenciát vonni!... de sikerült "tisztává" varázsolni ezt-azt, mire is kérdeztem rá... ;)

(#38) DMG
ha mentek, mehetek?:P ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#58) Abu85 válasza Findzs (#54) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha saját gyárral dolgoznának, akkor a kapacitásproblémák felszámolására sem lenne lehetőség. :) Ez régen is így volt az Opteronok bevezetésekor. Nem tudtak elegendő terméket gyártani. Most, hogy bérgyártóhoz kötődnek, ez a gond könnyen megoldható, kibérelnek egy teljes gyárépületet.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#59) Vladi


Vladi
nagyúr

Viszik mint a cukrot. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#60) atti_2010 válasza Vladi (#59) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Viszik de így volt a 5xxx kártyákkal is aztán kiderült hogy az Nvidia sokkal kevesebb VGA-t adott el de valahogy mégis degeszre kereste magát, néha olyan érzésem van hogy az AMD elfelejtett üzletelni és csak jó cuccokat csinál de nem tudja eladni.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#61) dezz válasza atti_2010 (#55) üzenetére


dezz
nagyúr

Jelentős tulajdonrészük van a GF-ben.

Amúgy nem lehet, hogy a TSMC jelenlegi 40nm-es gyártósorai már most is 100%-on üzemelnek, így a Brazosból csak pl. a GPU-k rovására lehet többet gyártani? (Amíg nem indul be az újabb üzem.) Ne feledjük, hogy az AMD és az Nvidia is ott gyártatja jelenleg a GPU-kat és rajtuk kívül más megrendelők is vannak.

(#62) DraXoN válasza dezz (#61) üzenetére


DraXoN
addikt

Ez igen valószínű, ha lenne nagyobb kapacitásra lehetőség, valószínű nem várnák meg az új üzemet a kapacitásbővítéssel...

Jól tudom, hogy a következő generáció már 28nm-en jön a "hazai" GF-ből (de az vajon tisztán, vagy ott is lesz majd tsmcből érkező példány az esetleges kapacitáshiány kiegészítésre)?

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#63) dezz válasza DraXoN (#62) üzenetére


dezz
nagyúr

Több területen is összehangolták a GloFo és a TSMC gyártástechnológiáit, hogy ne kelljen külön chipterveket készíteni a két gyártó számára, hanem kapacitás és igények függvényében gyártathassanak itt is és ott is ugyanabból, amennyit akarnak. A 28nm is ilyen.

(#64) Mercutio_ válasza atti_2010 (#60) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lehet, hogy volt ott haszon vastagon, csak ha jl tudom az ATI megvételre felvett hitelt még nem fizették vissza mind, és a procikon se biztos, hogy van nyereség, azt is kompenzálni kell valamiből.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.