Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nandon


nandon
tag

Ez jó! :D De hol vannak, mivel az Asrockot leszámítva nincsenek tömegével hazánkban...

[ Szerkesztve ]

RISC86 Power

(#2) robyeger


robyeger
addikt

tipikus AMD dolog, ami végre jó és piacképes abból se tud eleget legyártatni, most kell még meglovagolni a piacot jövőre már az Intel ledolgozhatja GPU-s hátrányait, amihez talán az NV keret licensz megállapodás is nagyban hozzájárult. Amúgy rossz pletykák szerint túlságosan sokat nem is akar eladni belőle, addig amíg a régebbi procikból sok a beragadt készlet...

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#3) nandon válasza robyeger (#2) üzenetére


nandon
tag

Elvileg 2012-ben jön a következő generáció a kisfogyasztású APU-kból...

RISC86 Power

(#4) DMG válasza robyeger (#2) üzenetére


DMG
senior tag

Hát ezek a pletykák nem éppen logikusak, mert miért akarná viszsafogni az APU terjedését a CPU-k készlet felhalmozása miatt?

A hiányt meg csak sikerül orvosolni, és lefedni a piacot igényes APU-kal, mielőtt válaszolhatna az intel, ráfér már az AMD-re, hamár a mobil piacot hanyagolja. Llano is jöhetne már. :DD

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#5) robyeger válasza nandon (#3) üzenetére


robyeger
addikt

csak ezen szegmensben nincs szükség nagyobb hardware teljesítményre vagy funkcionalitásra GPU terén, hiába fog tudni 2012-ben az AMDs netbook egy ultra HD felbontású filmet lejátszani külső kijelzőn HDMI csatin keresztül, ha erre csekély lesz az igény
(A Win8 amúgy lehet hogy alapjaiban bolygatja meg a dolgokat az ARM miatt)

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#6) BuldozerII


BuldozerII
csendes tag

Szerintem az AMD-nek most kell megragadni az alkalmat. Kihasználva ezzel az előnyét.
Minél többet tud eladni annál több pénzük lesz a következő fejlesztésekre.
Csak így tudja felvenni a versenyt az INTEL-el szemben.

(#7) Immy


Immy
őstag

AMD párti vagyok, de nekem valamiért sántít ez a hír.
(lehet rosszul emlékszek, de ati 5000es szériánál is mintha nem lett volna elég gyártói kapacitás)

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#8) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

1db ilyen ilyen processzor mennyi idő alatt készül el?
a gyártás kezdetétől/leadásától a kész CPU-ig?...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#9) hohoo válasza nandon (#1) üzenetére


hohoo
senior tag

minek legyenek? hozzá való tápot sem kapni emberi áron...

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#10) hohoo válasza - = Zk = - (#8) üzenetére


hohoo
senior tag

gondolom pár óra de inkább pár perc.

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#11) vinibali


vinibali
őstag

ennek örülni kell, de nagyon remélem, hogy nincs akkora hiány hogy ne AMD APU-t kelljen venni:)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#12) Day 'n' Nite


Day 'n' Nite
aktív tag

Hehe, Kínában majd a vezér kiadja parancsot, mindenki a vörös chippet köteles használni!... hopp, háromszoros bevéte az AMD-nek :DD
Egyébként, ha ekkora a kereset, csak nem lehet oyan rossz dolog ez az apu :)) Mondjuk azt nem vágom, ennyire hogy nézték ezt be?

“Nem akkor alkottál tökéleteset, ha már nem tudsz mit hozzátenni, hanem ha már nem tudsz mit elvenni belőle.” /Antoine de Saint-Exupéry/

(#13) Pug válasza hohoo (#9) üzenetére


Pug
veterán

Miért ne lehetne kapni :U

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#14) - = Zk = - válasza hohoo (#10) üzenetére


- = Zk = -
félisten

űű:Y...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#15) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Úgylátom kapós cikk lett.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#16) nandon válasza robyeger (#5) üzenetére


nandon
tag

A második generáció említésénél a kiforrottabb konstrukcióra, kisebb fogyasztásra, jobb szoftveres háttérre gondoltam... Ebben a kategóriában a költséghatékonyság a nyerő, és nem az 'fps verseny', egy bizonyos felhasználói szintet a lehető legolcsóbban kell szállítani...
Igen, az Arm-os Win8 lehetséges, hogy felforgatja a kialakult állapotokat :) Ki tudja? Még az is elképzelhető, hogy az x86 jelentős mértékben kiszorul erről a részpiacról. :)

DMG: Csak ezen piaci szegmensben relatíve kicsi a haszon a termékeken... :)

[ Szerkesztve ]

RISC86 Power

(#17) Abu85 válasza - = Zk = - (#8) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hetekig tart a dolog, de nyilván nem egyet csinálnak.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18) hohoo válasza Pug (#13) üzenetére


hohoo
senior tag

hát ez is olyan ház mint az lc power. Ki tudja milyen az a táp...

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#19) - = Zk = - válasza Abu85 (#17) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jogos, persze.
csak gondoltam megkérdezem, hogy lebontva, egy CPU mettől meddig tart, az elkészités számegyenesén..:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#20) #16939776 válasza - = Zk = - (#14) üzenetére


#16939776
törölt tag

A műgyanta amivel ragasztják a "magot" a kivezetésekhez(pcb) az 15 perc alatt szilárdul meg a hőkezelés közben... inkább 3-4 óra ha a gyártósor be van járatva.

A gyártósor felkészítése 1-2 hét.

[ Szerkesztve ]

(#21) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Olyan nincs, hogy az AMD-nél minden stimmeljen... Hihetetlen.

(#22) Taranti


Taranti
senior tag

Meg persze presztízs is a dolog: az AMD-nek úgy kell minden sikerélmény az Intel ellen, mint egy falat kenyér... és ha közben még profit is jön, az már maga a tök jó.

Szerk: régebbi tanulmányaimból emlékszem, hogy a "nyers" szilíciumból chip késztermékig kb. 50 munkalépés. Szóval nem két perc.

[ Szerkesztve ]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#23) DMG válasza nandon (#16) üzenetére


DMG
senior tag

Akkor is több mint a semmi, és sok kicsi sokra megy. Remélhetőleg a Llano-val egy erősebb kategória is elérhető lesz elfogadható áron, és le tud fedni egy jó kis játékos noti szegmenst.

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#24) - = Zk = - válasza #16939776 (#20) üzenetére


- = Zk = -
félisten

értem.tehát, ha úgynézzük, ha meleg a gyártósor, akkor 1,5-2 percenként "köpködi" a "procikat"?....én a konkrét CPU-ról beszélek, amit a gépembe teszek, amin már vannak lábak, jelölések stb.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25) Mercutio_ válasza robyeger (#5) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csekély a francokat, pl. albérletes egyetemistáknak tökéletes, napközben jegyzetelni, netezni, este otthon filmezni :K
A gyereknek én is azért nem vettem karácsonyra szutyok atom-os netbookot, mert tudtam, hogy Q1-ben jönnek a brazos-notik amik hosszabb távon és többmindenre jók lesznek.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26) #65675776 válasza - = Zk = - (#24) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az, hogy mennyi idő telik el két késztermék gyártósorról lekerülése között és egy termék teljes technológiai láncon való áthaladása során, nagyon nem ugyan az. A wafer-től a tokozott késztermék létrejöttéig több hét telik el.

(#27) D1Rect válasza - = Zk = - (#24) üzenetére


D1Rect
félisten

Jól értem azt szeretnéd tudni, hogy:
Mennyi idő alatt üzemelik be a gyártósort?
Ha beüzemelték mennyi a gyártási kapacitás?

(#28) - = Zk = - válasza #65675776 (#26) üzenetére


- = Zk = -
félisten

áá, az utolsó mondat, köszönöm :R...

d1rect:
nem, nem egészen. de daa-raa válaszolta :R
a gyártósor nem képezte kiváncsiságom tárgyát jelen esetben...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#29) TOM-202


TOM-202
senior tag

Végül is a hír megitélése nézőpont kérdése. Ha arra gondolunk hogy az AMD-nél soha semmi nem megy zökkenőmentesen akkor negatív a hír kicsengése. Ha viszont arra gondolunk hogy nem számoltak ekkora érdeklődéssel akkor pozitív, ami azt jelentheti akár hogy ebben a piaci szegmensben komoly sikerre vannak itélve a termékei. Persze csak ha már idővel tudnak belőlük eleget legyártani-legyártatni.

(#30) Boxi88


Boxi88
őstag

Én is tervbe vettem egy kis fusion gép vásárlását... de úgy tűnik várni kell még vele. De talán a várakozási idő alatt még az ára is csökken kicsit! :U

(#31) DeltaPower


DeltaPower
őstag

én alig várom, hogy rendesen elterjedjen a brazos. rengeteg rokonnak/ismerősnek van egyre használhatatlanabbá váló p1/p2/p3 gépe, azokat váltani tökéletes lesz.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#32) robika88 válasza Boxi88 (#30) üzenetére


robika88
tag

a kereslet kínálat törvénye szerint ha nagy a kereslet akkor nem éppen áremelkedés várható?
persze ez nyilván sokkal bonyolultabb de szvsz olcsóbb biztosan nem lesz ha hiánycikk:)

(#33) Boxi88 válasza robika88 (#32) üzenetére


Boxi88
őstag

Jelenleg hiánycikk... de ha odateszik magukat és elkezdik rendesen gyártani (ezt nem kell szó szerint érteni) akkor több lesz belőle... és akkor valószínűleg már nem lesz hiánycikk. Na én ezt a pillanatot várom! De lehet, hogy rossz az elmefuttatásom! :B

(#34) hibavissza válasza Mercutio_ (#25) üzenetére


hibavissza
veterán

Én most kezdtem el használni egy netbook-ot, 1 GB ram, 1,66 proc, 250 winyó. Eddig nem futottam bele olyan gondba, ami miatt köpködnöm kéne. Amire tervezték, arra tökéletes. Ami ótvar az a touchpad, de az a mérete miatt. Szerintem kva jó és 6-7 órát simán elmegy egy töltéssel. Gondolom az aktuális flash szarok megakasztják, de a szutyok jelző mindenképp érdekes....

(#35) yakuza.tora válasza ^Clown (#21) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Mi a hihetetlen? Az, hogy nagy a kereslet a platformra? Ez szerintem nem az AMD hibája/bűne. Nyilván van egy adott gyártókapacitás, aminél lényegesen nagyobb a piaci kereslet. Ez szerintem teljesen rendben van az olyan tömegcikknek szánt termékeknél, mint a Brazos.

Alléz Olympique de Marseille!

(#36) Srodney válasza BuldozerII (#6) üzenetére


Srodney
senior tag

bizony,bizony,most kell egy nagyobbat ugrani az amd-nek...

(#37) Depression válasza - = Zk = - (#24) üzenetére


Depression
veterán

Na, ez neked hogy jött ki?

A hiánycikk azért ciki, mert van alternatíva, igaz, hogy gyengébb, de ha az van a boltban, akkor azt veszik meg.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#38) DMG válasza - = Zk = - (#28) üzenetére


DMG
senior tag

Most hogy így emlegeted, megemlítem a főnökeimnek,h og ybe kéne már tervezni egy gyárlátogatást. Az a baj, hogy mi a végfelhasználó cégektől vásárolunk, mint a Dell, meg az EMC, meg a satöbbi, szóval esélytelen, hogy megnézzek egy CPU gyártósort. :(

(#37) Depression:

Szerintem, ha tudják, hog yjön az csak késve, akkor megvárják, ahcsak még nem tanultak azon saját hibájukból, hog ytürelmetlenül vettek egy gyengébb cuccot, aztán nem tudtak tőle megszabadulni, mikor elérték a korlátait. Én személy szerint inkább várok, ha tudom, hogy mire kell várni. A nagy cégek meg ha már megrendelték, nem fognak mást venni, őket majd kárpótlásúl megutaztatják (és mehetnem gyárat látogatni. :O ), egy bő hét wellness túra elfeledteti a vezetőséggel a késést.

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#39) atti_2010 válasza DMG (#38) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Most hogy így emlegeted, megemlítem a főnökeimnek,h og ybe kéne már tervezni egy gyárlátogatást.Gyanús hogy nem engednének be.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#40) GerykO válasza Boxi88 (#33) üzenetére


GerykO
aktív tag

Te elmestrici :DDD

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#41) DMG válasza atti_2010 (#39) üzenetére


DMG
senior tag

Én is ettől tartok. :DD

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#42) atti_2010 válasza DMG (#41) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Amúgy én is szívesen megtapiznám az éppen készülő ostyákat.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#43) #16939776 válasza atti_2010 (#42) üzenetére


#16939776
törölt tag

Fehér köpenyes, hajhálós emberkék kergetnének ha összetapiznád a lapkájukat :DDD

(#44) atti_2010 válasza #16939776 (#43) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Tudom, azért írtam, ismeretem szerint állandó túlnyomás van az épületben hogy a porszemek ne tudjanak behatolni, de többet nem nagyon tudok én sem, hogyan kerül a dolog a szilíciumra, (levilágítják de azután?) lézerrel vagy galvanizálás útján, vagy mindkettő???

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#45) Mercutio_ válasza hibavissza (#34) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nálunk a gyerekek a neten lógva pont azt használják amiben az atomos cuccok gyengék: Flash, multimédia, sokablakos böngészés, este meg ugye az X "-os LCD-re rákötve HDMI-ről fullHD filmeket nézni se egy rossz dolog, amit az atomos notik szintén nem tudnak :(
Amiben még javulást várok az a kijelzők felbontása az alsóbb árkategóriában, mert a 600pixeles képméret...

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46) DesertDog válasza DMG (#38) üzenetére


DesertDog
tag

"Szerintem, ha tudják, hog yjön az csak késve, akkor megvárják, ahcsak még nem tanultak azon saját hibájukból, hog ytürelmetlenül vettek egy gyengébb cuccot, aztán nem tudtak tőle megszabadulni, mikor elérték a korlátait. Én személy szerint inkább várok, ha tudom, hogy mire kell várni."

Megint összekeveritek a PH olvasótáborát a tömegekkel. Az AMD számára a váráslóközönség nem az a néhány kocka, aki nap mint nap a szaksajtót, meg a fórumokat bújja, és tudja, hogy később lesz jobb, hanem az egyszeri ember, aki bemegy a Media Marktba és leveszi a polcól a netbookot, mert megígérte a gyereknek, hogy megkapja szülinapjára. Szóval, ha a cucc most hiánycikk, az nekik komoly veszteség, mert a nagy tömegek, akkor igenis megveszik a másikat.

(#47) Mercutio_ válasza DesertDog (#46) üzenetére


Mercutio_
félisten

Most nem nagy veszteség :N , karácsony már lement, ballagás még messze :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#48) atti_2010 válasza DesertDog (#46) üzenetére


atti_2010
nagyúr

De ez még semmi, számtech áruházban 1 helyen tudták mi az a Brazos.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#49) DesertDog válasza Mercutio_ (#47) üzenetére


DesertDog
tag

Meg te tudsz róla, hogy van alternatíva, mert ide jársz nap-nap után. Ott a pont #48 atti_2010-nél.

(#50) Mercutio_ válasza atti_2010 (#48) üzenetére


Mercutio_
félisten

Na ez már inkább ciki :Y

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.