Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Raysen623


Raysen623
addikt

Úgy tűnik lemaradtam valamiről. Mikor estünk túl a 6000-es szérián?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#2) yarsley


yarsley
aktív tag

>7600X 340 USD-be, a 7700X 494 USD
Ennyit az olcsó középketagórás procikról :(

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#3) ScomComputer


ScomComputer
veterán

A szept.15 már bukott is, ha az infóm,igaz,márpedig eddig mindig jó infókat kaptam innen..
[kép]
Egy kínai VIP csoportból/fordítóval/:
"Megbízható híreket kaptam, az AMD következő generációs Ryzen 7000 CPU, X670 és X670E alaplapok megjelenését szeptember 15-én tervezték, de szeptember 27-én 21:00-ra (HKT) halasztották" :U

(#4) AxBattler válasza Raysen623 (#1) üzenetére


AxBattler
félisten

Azok nem jönnek/jöttek normál asztali gépbe, csak hordozható eszközökbe, integrált lapokba (SoC), stb.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5) Fred23


Fred23
nagyúr

Elég bizonytalan infónak tűnik, legjobb tán nem is foglalkozni vele, hamarosan úgyis kiderül az igazság.

(#6) Jürgenmüller


Jürgenmüller
kezdő

Ez nem lesz olcsó. Kezdenek átesni a ló túl oldalára. Sajnos az AMD bármennyire is jó, sokak ennyit nem fognak érte adni.
Ilyen árazással az AMD kifricskázza magát az üzleti gépek piacáról.

(#7) F e Z o válasza Raysen623 (#1) üzenetére


F e Z o
veterán

Notikban volt a 6000-s széria...

H2O über alles!

(#8) nubreed válasza Jürgenmüller (#6) üzenetére


nubreed
veterán

Várjuk ki a végét, nem biztos, hogy validak ezek az árak.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#9) Chaser válasza nubreed (#8) üzenetére


Chaser
titán

nagy eséllyel nagyságrendileg helyesek lesznek - sajnos -
ahogy a hírben is van:
új lapok, ddr5, akinek azokra van pénze drágább cpu-ra is lesz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10) S_x96x_S válasza Jürgenmüller (#6) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Ez nem lesz olcsó.

ne aggódd túl ... ez még nem "biztos"

Greymon55 véleménye .. az árakról ..
"Don't worry, the price is a placeholder for retailers and has no real meaning."
"Then I can only say that this retailer is overbearing. According to the latest news, the 7700X has the same MSRP as the 5600X."
https://twitter.com/greymon55/status/1558727538196619265

Mottó: "A verseny jó!"

(#11) Jürgenmüller válasza S_x96x_S (#10) üzenetére


Jürgenmüller
kezdő

[link]

Hát azért ez a kiszivárogtató ember sem tévedhtetlen, ha jól olvasom.

(#12) Televan74 válasza S_x96x_S (#10) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ez sem valós forrás. :P
De én a 150.000Ft feletti kezdő árat sem tartom elképzelhetetlenek egy 7600X -ért. Aztán majd később csökkeni fog.
A 7700X -et meg 200.000 Ft feletti ár sávban képzelem el.
Nekem megteszi a 3700X is, esetleg az aprón nézelődők majd egy 5700X után.

Ezek az új termékek mint az AM5 -s lap, processzor és a DDR5 memória már messze vannak az én anyagi lehetőségeimtől.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#13) Raysen623 válasza AxBattler (#4) üzenetére


Raysen623
addikt

Ez az, köszönöm. Sejthettem volna. :R

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#14) Alpi. válasza Chaser (#9) üzenetére


Alpi.
addikt

Így van ! Ezek a procik nem olcsó, középkategóriás gépekbe kerülnek egyelőre. Aki kevesebb pénzből fog (tud) építeni az úgyse ezekből fog szemezgetni. A Ddr5 (és a lapok várható árai alapján, azok is) elég zsebbenyúlós még mindig. Mindezt úgy, hogy nem mondod meg, hogy ddr4 vagy 5 van a gépben, használat során. (pl. egy Lga1700 konfignál) 12600K ára is 280$ körül mozog, ha jól tudom. Aki kisebb, 12100 / 12400-as cput vett, azoknak nagy része gyanítom nem csúcslap + Ddr5 mellé vette. Lga 1700-nál legalább volt "B" opció, de ez egyelőre "prémium" szegmens irányába lesz pozicionálva. Legalábbis szerintem. Ahol meg jóval kevésbé van hatással a keresletre az árazásnak. Kb. saját magukkal csesznének ki, ha olcsóbban adnák.
A "retail" és az OEM árazás 2 külön dolog. Az egyik piac szubjektív, a másik meg objektív. :D

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#15) Sanya


Sanya
nagyúr

kanadai dollár, vagy usa dollár? mert nagyon nem mindegy.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#16) ScomComputer válasza Televan74 (#12) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nagyon jól írod...emlékszem anno 2 éve mennyi volt az 5800X,oszt mégse rinyált senki....vették mint a cukrot... :K :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17) Dragon3000 válasza Jürgenmüller (#6) üzenetére


Dragon3000
veterán

Minden drágul, szerinted az intel nem fogja emelni az árait?

(#18) opr válasza Sanya (#15) üzenetére


opr
veterán

Ez jutott eszembe nekem is. Meg az is, hogy mi a francert lenne kanadai webshopban barminek is USD-ben az ara.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#19) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Szerencsere nekem B450-em van, abba nem menne bele, tehat nincs kisertes :)

OK

(#20) Wilks válasza Z_A_P (#19) üzenetére


Wilks
tag

Hát majd bele trancsirozod. :D

(#21) opr válasza Z_A_P (#19) üzenetére


opr
veterán

Belemegy az, csak elszantsag kerdese. ;]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#22) Alpi. válasza Z_A_P (#19) üzenetére


Alpi.
addikt

Bele nem, mert 2 nöstény találkozna. :DDD

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#23) Glaz-dozfhut válasza Raysen623 (#1) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Biztos az is valami gonosz számozás volt a kínaiaknak, így át kellett ugrani. (és olvastam a többi hozzászólást is).
- Egyébként a teljesítmény pontos ismeretében lehet majd viszonyítani az árazást.

- Glaz-doz-fhut -

(#24) nubreed válasza ScomComputer (#16) üzenetére


nubreed
veterán

wow :Y erre nem is emlékeztem már. én 150 ért vettem tavaly

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#25) ughhh


ughhh
senior tag

Úgyse tudnak eleget gyártani, azoknak legalább fog jutni akik megfizetik a vastag árrést ;]

(#26) arabus válasza opr (#18) üzenetére


arabus
addikt

Ha igy könnyebb...

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#27) opr válasza arabus (#26) üzenetére


opr
veterán

Igen, igy mar van ertelme.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#28) Jürgenmüller válasza Dragon3000 (#17) üzenetére


Jürgenmüller
kezdő

Ha jobb processzorokat gyárt majd mint az AMD, akkor igen, amúgy nem sok értelme van.
Amúgy pedig a magyar árakat ne hasonlítsd semmihez jelen állapot szerint a legrosszabbul teljesítő valuták között szereper.
Ez akkor is nagyon nagy emelés, bárhogyan is bagatellizálod el. Nem 10 dollárral emelték, hanem 1/4-eddel, az nem ugyanaz.

(#29) arabus válasza ScomComputer (#16) üzenetére


arabus
addikt

Amúgy ez igaz.Csak most annyi klönbség lesz hogy a cukor vétel 540e-be fog kerülni mert lap és memória is kell.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#30) Jürgenmüller válasza ScomComputer (#16) üzenetére


Jürgenmüller
kezdő

Na persze vették mint a cukrot a piacon a processzor November 5-ödikén jelent meg, és az akkor olyan újdonság volt, hogy az össze magyar nagyker, meg magyar kisker ebben látta az aranytojást tojó gyúkot, azaz minimum 30 %-al került többe, mint amennyit ért.
449 $-os nyitó áron, ami 300 Ft-al számolva 130 000 - 140 000 Ft-nak felelt meg.

Csak otthon adták ilyen áron.

Nagyon kétlem, hogy akkor úgy vették, mint a cukrot ennyiért, de biztos, hogy bennem van a hiba.

#24 nubreed

KB annyit ér az a processzor. Az, hogy ez a 90-es évekből visszamaradt népszokás szerint, adjuk minimum 1/3-al többért a termékeket, ha újdonság, akkor is, ha alapvetően 200 km-el arrébb meg minimum 1/4-eddel olcsóbb, mint a magyar ár, mert csak.

[ Szerkesztve ]

(#31) Chaser válasza Jürgenmüller (#30) üzenetére


Chaser
titán

lópH@szt az újdonság : )
nem tudtak eleget gyártani, globál szinten hiány volt az 5xxx-ekből - akkor még 7nm-en toltak mindent, előző szériát, az új konzolok is jöttek már 7nm-en, az rdna2 is, véges volt a kapacitás amit a tsmc-nél lefoglalni tudtak, kevéske lett ennyi mindenre -
ha meg hiány akkor áremelés nagyker/kisker oldalon, nem csak nálunk mentek ezek beteg árakon
449$ + tréfa egyébként, ft-ra átszámolva 180-185e jmf, lehetett is annyiért kapni csak ritkán és kevés helyen
vették azok drágábban akik nem bírtak magukkal, a "mint a cukrot" dolog minimum sántít, de na : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32) Dragon3000 válasza Jürgenmüller (#28) üzenetére


Dragon3000
veterán

Pár hete volt cikk róla, hogy árakat fog emelni az Intel, ez mellett számukra is drágább a gyártás, így egyértelmű, hogy drágábban fog jönni a következő széria. Sehol nem írtam, hogy kevés lenne az emelés, de ez is típus függő, pl az 5600x nagyobb dráguláson esett át, mint most a 7600x.

(#33) arn


arn
félisten

Az msrp arat az 5000 kb fel ev mulva erte el, addig nem kaptal annyiert. A lapokra vmi 350-700 dollart irnak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#34) Chaser válasza arn (#33) üzenetére


Chaser
titán

de lehetett kapni, csak vadászni kellett - itthon leginkább alza -
fél év kellett ahhoz hogy minden boltban legyenek kaphatóak állandó jelleggel és normál áron
ahogy a hiány megszűnt a ceruza is másképp fogott : )
7xxx-nél szerintem konvergál a zerohoz az esélye annak, hogy hiány lenne majd belőle

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35) arn válasza Chaser (#34) üzenetére


arn
félisten

En rendeltem par helyrol, egyik sem jott meg. Szoval ez ilyen lottoszintu volt.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36) Chaser válasza arn (#35) üzenetére


Chaser
titán

igen, ez tény
sokan kaptak msrp áron, sokan meg nem kaptak
de ahogy a fél év eltelt és a hiányból kínálat lett az árakon is meglátszott egyre jobban

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) petimbo válasza Televan74 (#12) üzenetére


petimbo
tag

Szerintem ezek az árak még nem biztosak. Én úgy vélem, hogy a 7700X nagyjából egy árkategóriában lesz az 5800X-el, annál picit nyilván drágább lesz, és a 7900X lesz itthon szerintem 200 ezer felett. A 7600X pedig 100 és 120.000 Ft között lesz. 200.000 Ft-ért a 7700X szerintem nagyon keveseknek fog kelleni, ennyit prociért csak a fanatikus hardcore 4K gamerek adnak nálunk, vagy azok a felhasználók, akiknek munkára kell komoly szoftverek futtatására. A kiskerek mind megszabják maguk az árakat, van amelyik drágábban adja a hardvereket, van amelyik olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#38) petimbo válasza ScomComputer (#16) üzenetére


petimbo
tag

Ha ennyiért fogják árulni itthon a 7000-es AMD CPU-kat rárohad a kiskerekre, és nem ez a céljuk.

(#39) petimbo válasza Televan74 (#12) üzenetére


petimbo
tag

Én nem tudom elképzelni, hogy egy 6 magos CPU-ért 150.000 Ft feletti összeget fognak kérni a kiskerek, hiába új, akkor sem. Én arra tippelek, hogy a 7700X fog kerülni 150-160 ezer Ft-ba.

(#40) hokuszpk válasza petimbo (#39) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az, hogy te mit tudsz elképzelni, kb. köszönőviszonyban nincs azzal, amit az AMD/Intel vezetősége el tud képzelni, +gyenge forint +a kisker annyiert fogja adni, hogy azert maradjon rajta valami haszon ; +ujdonsag felára ; eleinte lesz az a hatmagos 200+e HUF is.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#41) Jürgenmüller válasza Chaser (#31) üzenetére


Jürgenmüller
kezdő

A kolléga azt mondta kettő évvel ezelőtt, bizony November 5-ödikén jelent meg kereskedelmi forgalomban.

A kolléga 2020.11.17-edikei dátum van.
Bizony akkor az nagyon újdonság volt. És igen nehogy azt mond, hogy a magyar nagy/kisker tolja ki az árakat ennyire pofátlan módon. Ez nyugatabbra pont annyiba került mint amit írtál, csak véletlenül otthon volt ennyire elszállva.Sajnos.

#32 Dragon3000

Eddig erről semmit nem tudunk, csak Te feltételeztél valamit.

[ Szerkesztve ]

(#42) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Jó sokat késtek hozzám képest az infóval.... [link] ... :D
..lásd :#3... :K

(#43) hokuszpk válasza Jürgenmüller (#41) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"#32 Dragon3000
Eddig erről semmit nem tudunk, csak Te feltételeztél valamit."

prohardvert szoktál olvasni ?

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#44) Jürgenmüller válasza hokuszpk (#43) üzenetére


Jürgenmüller
kezdő

Ha ennyire vágod a témát, kérlek legalább olyan pontos árakat mondj mint ebben a cikkben van, mert azon felül, hogy mutattál egy olyan cikket, ami a Blikk-et is megszégyenítené tények tekintetében, semmivel nem álltál elő.

Na akkor várom köszi.

(#45) hokuszpk válasza Jürgenmüller (#44) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ebben a cikkben sincsenek pontos árak, csak valamelyik kereskedő valamilyen placeholder árai ; amint az Intel előáll a pontos számokkal rögvest tudatom veled.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#46) Chaser válasza Jürgenmüller (#41) üzenetére


Chaser
titán

én azt mondom, végigkísértem a megjelenését
a magyar nagyker/kisker lőtte fel az árát, meg a külföldi is ahol megtehette, mert alig volt belőlük
ugyanakkor itthon is volt mutatóban msrp áron alzán, csak erősen figyelni kellett és mázli is kellett hozzá
mivel mi elhanyagolható méretű/mértékű országocska vagyunk a piac szempontjából, így azt hiszem érthető nyugatabbra mért lehetett nagyobb mennyiséget msrp áron kapni
aki ezt követte tudja, hogy ugyanebben az időben a 3xxx-ek ára is elszállt de dulván', ott sem az újdonság faktor volt a tényező - ugye ezt mondtad oknak -, hanem egyszerűen nem tudtak gyártani, hiány lett, az pedig feltolja az árat
rdna2-ből meg egyenesen művészet volt venni, egyebek mellett a bánya is akkor lendült be - anélkül is hiány lett volna belőlük, de ez még ráfejelt -

ez a mostani széria csak azért lesz drága, mert az amd megengedheti magának :) persze inteltől nagyban függ mit gurít és milyen áron
de ha a 330 usd-s árat vesszük alapul, az jelenlegi usd-vel számolva a legkisebb listás zennél is 160e ft lesz alsóhangon - az áfát ne felejtsd ki, ezek az árak mindig áfa nélkül értendők usd-ben -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47) Dragon3000 válasza Jürgenmüller (#41) üzenetére


Dragon3000
veterán

Elég sok oldal lehozta, ezek szerint mindenki feltételez. Úgy, mint e cikk is az árakról.

(#48) Chaser


Chaser
titán

thw elég szépen összeszedte mire lehet számítani - biztos a ph is, nem követtem túlzottan -
ez alapján sem úgy tűnik, hogy túloznának az árakkal
pechünkre a mostani usd-vel itthon egy beugró 7600x és valami kommerszebb 2x8gb ddr5 "olcsóbb" lappal együtt cirka 250-270e-től indul majd első időkben

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49) Atom_Anti válasza petimbo (#39) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Hát én sem. Akkor vesz az ember egy intel 12400at 60 ezerért, megtuningólja azt odavág a 7600x-nek.

(#50) arabus válasza Chaser (#48) üzenetére


arabus
addikt

Kommerszebb memóriát ugyan lehet hogy elindit a jedec szerinti időzitésen és sebességen,de abszolút nem kompatibilis az xmp3-al.
Tehát nagy eséllyel nem mennek vele azok a ramok vagy csak kézzel beállitgatva minden egyesével.
Azért ahhoz meg kell némi tudomány és elszántság.

[ Szerkesztve ]

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.