Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kuter


Kuter
senior tag

Ezután lehet majd új sebeség teszteket nézni hogy mennyit lassultak a pocik?

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#2) ->Raizen<- válasza Kuter (#1) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Már fel is pattintottam az updatet a skylake i5 procihoz végre biztonságban,.

(#3) Sanchez638 válasza ->Raizen<- (#2) üzenetére


Sanchez638
addikt

Kik elől akarsz biztonságba lenni?:D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#4) Maelephant


Maelephant
aktív tag

Ez praktikusan azt jelenti, hogy ha a g**i alaplapgyártó b***ik kiadni BIOS-frissítést a "régi" alaplapokhoz, akkor is (remélhetőleg, illetve jelenlegi tudásunk szerint) védve lesz a gép a Spectre ellen? Az MSI official fórumán botrányos jelenettel zárult a régi laptulajok (Z87, Z97) updatelt BIOS-t kérő kiemelt fórumtémája; egy ember beírta, hogy ő mailben kért a lapjához updatelt BIOS-t magától az MSI-től és kapott is, erre a moderátor posztolta, hogy mindenki befoghatja a pofáját, lehet javított BIOS-t szerezni, téma le és bezárva, takarodjanak, nincs itt semmi látnivaló. Persze nulla bizonyíték volt rá, hogy igazat állított, működött-e a BIOS stb.

(#5) nbg


nbg
senior tag

Sandy, Ivy? Ne álmodozzak?

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#6) ledgeri


ledgeri
nagyúr

a média gyakorlatilag napi szinten foglalkozik a témával
Muhahha... ja, hogy az érintettek kb 5%-a tisztában van a helyzettel, talán... OK nem szóltam.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7) ->Raizen<- válasza Sanchez638 (#3) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Az anyahomorító bankárttyarabló pattanásos önjelölt hackerek elől. ;]

(#8) ->Raizen<- válasza ->Raizen<- (#2) üzenetére


->Raizen<-
veterán

200 helyett 208 gflops a linx 0.6.5-ös terhelő programmal kapott eredményem. 4 ghz-en a 6600k-t járatva.

(#9) #07746304


#07746304
törölt tag

Kaby Lake?

(#10) #07746304


#07746304
törölt tag

(#11) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

AMD FX-ek random fagynak a csodalatos januari update óta nyomi intel miatt, igazan javithatnák eloszor azt...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#12) ->Raizen<- válasza wwenigma (#11) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Igazan lecserelhetned mar azt a nyomi fx-et 😀

(#13) Fryskitt válasza Maelephant (#4) üzenetére


Fryskitt
addikt

Nagyjából itt kellene bukni nekik. Vsz egy kollektív per Amerikában meg is oldaná.

->Raizen<-: anyahomorító ... :)) Stifler rulez! De amúgy egyetértek.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#14) Viktor77 válasza ->Raizen<- (#7) üzenetére


Viktor77
titán

Azok, ha meg akarják szerezni az adataidat, megszerzik.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#15) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Nájsz. A biosra aztán várhattam volna...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#16) Dhampir válasza Viktor77 (#14) üzenetére


Dhampir
félisten

Script Kitty nem alszik amikor ébren van. :D

[ Szerkesztve ]

(#17) Tamás88 válasza Maelephant (#4) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Egyszer volt MSI alaplapom, soha többet. Még az Asrock is jobb termékeket gyárt.

(#18) tecsu válasza Viktor77 (#14) üzenetére


tecsu
addikt

Dehogy is. Ők automatizált adatgyűjtést használnak. A titkosszolgálatok, nyomozások, ipari kémkedés lehet konkrét személy elleni. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#19) wwenigma válasza ->Raizen<- (#12) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Igazan abbahagyhatnad a flamet mindenhol. De ha szerinted ez a megoldas amikor nyomi intel miatt elrontanak valamit, ahhoz csak gratulalni tudok. Tapsolj csak nekik mert a sebesseg miatt evtizedek ota biztonsagi szempontbol hibas architekturat nyomnak. Igencsak le lennének maradva e nelkul...

Egyszer ugy is ki leszel tiltva, mert tultolod....várós.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#20) ->Raizen<- válasza wwenigma (#19) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Azt várhatod. ;) Tudom hogy szeretnéd de nem fogod tudni elintézni. :D Ha neked lehet nyomi intelezni akkor nekem lehet nyomi fx-ezni ez rangtól független dolog. ;) A flame-t nagyon sokszor te indítod. Amd-s tulajként nem is értem mit keresel itt az intel egyik fórumában. Ja de.. be kell szólni hogy ilyen intel olyan intel. Mint ahogy most is. Nekem a mikrokód javítás még a forza 7 játékon is segített, nem dobál ki egyfolytában az asztalra. Ki érti ezt. :D

[ Szerkesztve ]

(#21) Fryskitt válasza wwenigma (#19) üzenetére


Fryskitt
addikt

Ez egy régi szerelem kettőtök között Raizennel? :))

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#22) ->Raizen<- válasza Fryskitt (#21) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A legjobb haverom ugyan már. ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#23) Fryskitt válasza ->Raizen<- (#22) üzenetére


Fryskitt
addikt

:) :C :R

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#24) 8zabi


8zabi
őstag

ezért köszönet jár az MS-nek :R én is ki tudja meddig várhattam volna az Asrock B150-es frissítésre... most már biztos nem adják ki :U

(#25) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Amúgy úgy látom, a MS egyre érettebb. Bill Gates is egyre szimpatikusabb nekem. Felnőttek a feladathoz (nyilván már korábban és nem nekem kell itt megítélni őket), de igazából le a kalappal ezért és másért is. :R

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#26) MasterMark válasza Trailblazer (#15) üzenetére


MasterMark
titán

Ez az:

Írja be az email címét és jelszavát, hogy azonnal megtudhassa, hogy az ön címe is benne van-e a kikerült listában:

Köszönjük, nincs!

;]

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#27) hibavissza


hibavissza
veterán

Aki meg Conroe procikkal hasít XP-n az már le is van tojva?! Szemét multik.

(#28) Watchdog válasza hibavissza (#27) üzenetére


Watchdog
aktív tag

... és a mocsok ABIT se nagyon kapkod frissíteni az AB9 laphoz a biost... :DDD

(#29) edari válasza Fryskitt (#25) üzenetére


edari
őstag

Hogy kerül ide Bill Gates? Semmi köze lassan az MS-hez.

(#30) Archttila válasza edari (#29) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

;]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#31) ddekany


ddekany
veterán

Kíváncsi vagyok, ez lesz-e Windows 7-re is, vagy egyben felhasználja ezt arra is az MS, hogy Windows 10 felé terelje az embereket.

(#32) Kékes525


Kékes525
félisten

Mennyire lassítja a Spectre patch a rendszert?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33) ->Raizen<- válasza Kékes525 (#32) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nem tapasztaltam lassulast gaming alatt es rendszer is reszponziv maradt

(#34) Kékes525 válasza ->Raizen<- (#33) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez jó hír. Objektív teszt is jól jönne. Az InSpectre-vel ki lehet időlegesen kapcsolni a védelmet.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35) ricsi99 válasza Trailblazer (#15) üzenetére


ricsi99
addikt

Nálad muxik a ki bekapcsolási opcio?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#36) Kékes525 válasza ricsi99 (#35) üzenetére


Kékes525
félisten

Mindenütt működik, csak a beállítás után újra kell indítani a rendszert. Sajnos erre nem figyelmeztet a program.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#37) ricsi99 válasza Kékes525 (#36) üzenetére


ricsi99
addikt

Köszi. Tényleg müxik :D

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#38) sutyi^ válasza ricsi99 (#37) üzenetére


sutyi^
senior tag

A védelem netovábbja... egy 3rd Party utillal kikapcsolható egy restarttal. :U

[ Szerkesztve ]

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#39) Kékes525 válasza sutyi^ (#38) üzenetére


Kékes525
félisten

Mivel operációs rendszer szintű a védelem. A regisztrybe írja be magát, ami átírható, ezért is kell újraindítani. Az operációs rendszer könnyen hackelhető. Ha BIOS szinten lesz, akkor már nehezebb illetéktelenül kikapcsolni. Legjobb, ha a processzort úgy fejlesztik, hogy ezt alapból tudja.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#40) Chaser válasza ->Raizen<- (#8) üzenetére


Chaser
titán

lassan ott tartunk, h sw-esen upgradelhetők az intel cpu-k, csak azért nem röhögök mert épp a fejem tömöm ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41) ->Raizen<- válasza Chaser (#40) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nem tudom.. vicces az biztos.😁

(#42) janeszgol válasza ricsi99 (#37) üzenetére


janeszgol
félisten

Freeware by Steve Gibson / @ seggarc?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#43) Tidus válasza Kékes525 (#39) üzenetére


Tidus
addikt

Nekem jött új Bios Januárban Skylake-X-re. Processr mikrocode név alatt, amit hivatalos oldalon is olvastam hogy a Spectre védelemre jött. Most itt van ez a Windows frissítés is. Akkor?

(#44) ricsi99 válasza Kékes525 (#39) üzenetére


ricsi99
addikt

Van a gépemen ,viruskergetö ,trójai vadász ,tűzfal ,frissitett böngészó,miegyébb... ha ezeken átjut bármi akkor már édesmind1... +azon kivül a józan ész, ha épp az online accomra vagy ilyesmire vagyok kiváncsi akkor épp másik ablakban nem a megb&szom any&d pont com oldalon keresem a lofehérke 56. részét :D
Szerver fronton oké védekezzenek...a jelszavakat meg álltalában valami kerulö útön szerzik be (99% emberi hanyagság).. de asztali fronton szerintem 1-1 ben az az alma húzását ismétlik.

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45) Tidus válasza ricsi99 (#44) üzenetére


Tidus
addikt

Amúgy eddig sem olvashattunk sehol a vírus írókról, hogy hogyan reagálnak, tudnának reagálni ezekre a processzor jellegű problémákra.

(#46) Kékes525 válasza Tidus (#43) üzenetére


Kékes525
félisten

A BIOS szintű frissítés feleslegesé teszi az operációs rendszer frissítést az adott, megfelelő processzor bugra. Persze az nem biztos, hogy kapcsolható. Viszont szélesebb hatókörű. Mindkettő hibára megjött?

(#44) ricsi99

Jó védelem és biztonságtudatos böngészés esetén szerintem is (még) feleslegesek a bugok foltozása. Meglehet várni azokat a kódokat, amik már kevésbé lassítják a gépet. Még nem ismernek olyan kártevőt, ami ezt a rést használná ki.

(#45) Tidus

Még nagyon friss és nehéz a probléma, ezért nem hallottál róla, de vizsgálják a problémát. A HitmanPro.alert-et megkérdeztem és vizsgálják a védekezés lehetőségeit.
Ha megjelenek az első malware-ok akkor kód felismerés alapján biztos fel fogják ismerni, de lehet, hogy az exploit védelmük és a viselkedés elemzőjük is elfogja fogni az ismeretlen, ezeket a hibákat kihasználó kártevőket is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47) ->Raizen<- válasza Chaser (#40) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Aktivalni rejtett magokat szoftveresen jo is lenne, vagy tobb letiltott cache ot is a tobb mag melle aktivalni, 😂 De ilyet eddig csak az amd adott.

[ Szerkesztve ]

(#48) Tidus válasza Kékes525 (#46) üzenetére


Tidus
addikt

Ez a Malware védekezési lehetőség jól hangzik, így elsőre.
Nem kellenének lassulást okozó kódok, és Ms.frissítések. Ha már felsőkategóriába fektetett az user a gyorsaság miatt.

(#49) Kékes525 válasza Tidus (#48) üzenetére


Kékes525
félisten

Jó, de a foltozás hatékonyabb. Persze ára van, minthogy a védelmi rendszereknek is. Mindkettő lassítja a gépet. Persze, ha már amúgy is használjuk az irtókat...
Most még biztos, hogy nem védenek ezek ellen. Viszont az nem biztos hogy még nincs ilyen kártevő.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50) Tidus válasza ->Raizen<- (#47) üzenetére


Tidus
addikt

Ők így adták el a hibás processzorokat, azóta sem volt a piacon páratlan számú maggal rendelkező CPU.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.