Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cizoe


cizoe
őstag

"Windowszal" - szerintem ezt nem így írjuk. De lehet én vagyok a hülye, és csak én írnám kötőjellel, mivel nem magyar szó.

On: Egy vicc ez a gépecske. De aranyos. :)

(#2) MichaelSD válasza cizoe (#1) üzenetére


MichaelSD
őstag

Pedig a windoszal jól van írva.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3) attila9988 válasza cizoe (#1) üzenetére


attila9988
őstag

Egy vicc ez a gépecske.

Ennyi pénzért biztosan. Egyébként meg nem értem miért akarnak mindenképpen windows -t ráerőszakolni. Az ég világon semmi nem teszi szükségessé. Ezek a gépek amúgyis korlátolt képességekkel rendelkeznek, nem hiszem hogy túl sok windows specifikus program kellene a célcsoportnak. Tökéletesen megfelelő lett volna egy megfelelően testreszabott linux, vagy más hasonló ingyenes megoldás.
Windows esetében egyébként is számolhatnak minimum egy tűzfallal, és egy vírusirtóval, amik tovább eszik a szűkös erőforrásokat, nomeg pénzbe is kerülnek... (ugyebár csak egy xp -ről van szó, így az arra írt kártevők nagyrészt valószínűleg ezen is futtathatók)

Eszem ágában sincs itt vitát nyitni különböző operációs rendszerekről, csupán azt mondom, hogy költséghatékonyabb, és praktikusabb, és az erőforrásokkal jobban takarékoskodó megoldás is létezik ezekre a gépekre.

Ennyi pénzért meg egyébként sem hiszem hogy bárkinek is kell, erre még feljebb tornásszák.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#4) ^Clown válasza attila9988 (#3) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Teljesen egyetértek. Itt van ez a gyenge gépecske, nagyon meg kell gondolni, hogy milyen programokat futtatnak rajta. A Windows zabálja a gép erőforrásait... Egy Linux tökéletes lenne rá: lehet vele netezni, meg szöveget szerkeszteni - tehát azt lehet vele csinálni, amire ezt a gépet kitalálták. (Mondja ezt egy Windows-függő :) )

(#5) dabadab válasza MichaelSD (#2) üzenetére


dabadab
titán

Nincs jol irva. Windows-zal.

DRM is theft

(#6) dabadab válasza attila9988 (#3) üzenetére


dabadab
titán

Az az igazsag, hogy ez hatarozottan az az eset, amikor a Windows elvesz a gep ertekebol.
Es nem csak azert, mert nagy az eroforrasigenye es emiatt lassabb, mint az eredeti, hanem azert is, mert abszolut nem arra valo, amire az XO-t szantak. Ez kb olyan, mint ha valaki egy mosogep vezerlorendszerere installalna Windowst: ha az ember eleg turelmes, akkor elindul rajta a Word, viszont mosni nem lehet vele.

Az XO nem akar Windowsos gep lenni. Nem arra talaltak ki, hogy ezen idomitsak be a MS Office userek kovetkezo nemzedeket (errefele, a "fejlett nyugaton" ezt szokas "szamitastechnikai oktatas" cimszo alatt erteni), hanem arra, hogy altalanos oktatasi segedeszkoz legyen. Helyettesitse a tankonyvet, adjon kommunikaciora lehetoseget (a Windowsban nincs mesh networkje, mint az XO-ban), ablak legyen a vilagra, eszkoz a gyermekekben termeszetesen elo kivancsisag es erdeklodes tudassa formalasaban (erdekes ten, hogy a legtobb program Pythonban (egy script nyelv) irodott es egy gombnyomasra meg lehet nezni a forrasukat).

DRM is theft

(#7) dajkopali válasza dabadab (#5) üzenetére


dajkopali
addikt

a kérdés roppant könnyen eldönthető (már nem először merül fel) :)
Laczkó Krisztina-Mártonfi Attila: Helyesírás, Osiris, Bp., 2005, 1482. o.: Windowszal
Hogy miért így, az meg: 275-276. o.

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#8) FTeR válasza attila9988 (#3) üzenetére


FTeR
addikt

talán az játszhatott közre, h végül a 2 nagyobb megrendelő is (india/mexico) azért lépett vissza, mert hiányolták róla...

(#9) Lenry


Lenry
félisten

és ez tényleg 100 dollár (~17-18000 Ft) lesz?
csak mert anno az EeePC is ennek indult, aztán nettop lett belőle, 120.000-ért
(ennyi pénzért meg kapok egy kétmagos 15"-os laptopot, ami kilométerekre van az Eee-től)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) floatr válasza FTeR (#8) üzenetére


floatr
veterán

Hát india biztos nem :) Nemrég éppen lesajnáltad őket, amiért éppenhogy nem kellett nekik az xp/office csomag

(#11) FTeR válasza floatr (#10) üzenetére


FTeR
addikt

pedig de. az egy másik kezdeményezés volt. olpc központi állami megrendelés volt, míg amiről te beszélsz egy államközeli oktatási vállalat vagy mi volt és nem a win nem kellett nekik (azt szerették volna), hanem az ofisz.

//
a napokban huzamosabb ideig volt szerencsém Calc-ban dolgozni, röhejes, h egyesek egy lapon említik az excellel. mé a writer úgy ahogy alternatíva, de ez...

(#12) FTeR válasza Lenry (#9) üzenetére


FTeR
addikt

általában úgy van, h minél kisebb annál drágább. tehát egy gyenge subnoti árából már egy nagyon jó 15"-ost kapsz.

(#13) floatr válasza FTeR (#11) üzenetére


floatr
veterán

Ha így is van, mindenképpen ellentmondásos az, hogy egyszer kell, másszor meg nem.

(#14) attila9988 válasza FTeR (#12) üzenetére


attila9988
őstag

általában úgy van, h minél kisebb annál drágább.

Az eeepc egy kicsit bonyorultabb ügy, mivel ott jószerivel igazi laptopokba szánt alkatrészeket használnak fel, ráadásul nagyon drágán adják. Érdekes módon a szaksajtóban a mai napig "olcsó notebook" -ként hivatkoznak rá, pedig egyáltalán nem olcsó.

Egyébként az Asus -nál kitüntetést érdemelnek a marketingesek. Iskolapélda arra, hogyan lehet megszabadulni az ipari hulladéknak minősülő alkatrészektől (értsd, amit notebook -ban már nem lehet eladni) úgy, hogy nemcsak rettenetesen drága, de a kedves vevők még örülnek is neki hogy vettek egy zsebszámológépet 100 000 ft -ért, mert az "olyan menő". És még egy vacak optikai meghajtó se kerül bele, amit jóhogy utánunk nem hajítanak manapság a gyártók.....

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#15) FTeR válasza floatr (#13) üzenetére


FTeR
addikt

annyira nem, mivel olpc-nél ők keresték meg az állami vezetőket és a win hiánya csak a végső, legnagyobb szög volt a koporsóban, míg a másik az olpc által hagyott piacot akarja kihasználni egy hagyományos notival és mint írtam akartak rá wint, csak ms árucsatolósdija most nem jött be.
olpc sokkal nagyobb szabású projekt volt, ez a másik sokkal kisebb piacot érint és a bevezetését is másképp valósítják meg (nem állambá utalja ki, hanem lehet rá pályázni).

(#16) FTeR válasza attila9988 (#14) üzenetére


FTeR
addikt

az optkia inkább a mérete, semmint az ára miatt nem került bele.
eszemben sincs véde, hamár pénzt adnék ki mini gépre, akkor az vmilyen UMPC lenne és még nem is lenne sokkal drágább.

(#17) ngabor2 válasza FTeR (#11) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a napokban huzamosabb ideig volt szerencsém Calc-ban dolgozni, röhejes, h egyesek egy lapon említik az excellel. mé a writer úgy ahogy alternatíva, de ez...

és ez fordítva is teljesen igaz...

(#18) floatr válasza ngabor2 (#17) üzenetére


floatr
veterán

[OFF] :) erre má nem is reagáltam...

Minek ingyér szívni valamivel, ha a fizetőssel is bőven lehet... [/OFF]

[ Szerkesztve ]

(#19) FTeR válasza ngabor2 (#17) üzenetére


FTeR
addikt

ez alatt azt érted, h calcban van olyan fícsör, ami excelben nincs?
a word kapcsán van pár dolog, ami lehetne jobb is, de excel az nagyon el van találva...

(#20) MichaelSD válasza dabadab (#5) üzenetére


MichaelSD
őstag

A -val, -vel, valamint a -vá, -vé rag v betûje, amennyiben a szótõ kiejtése mássalhangzóra végzõdik, a kiejtett (és nem a leírt) záró mássalhangzóhoz hasonul.
Amire Te gondolsz az a magánhangzóra végzödő szavaknál van.

Nem mintha szaki lennék, de ezt nem rég néztem meg, mert pont kellett.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#21) bambano válasza FTeR (#19) üzenetére


bambano
titán

ha már flame, mondj egy fícsört a wordben, amiért érdemes használni...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) Polesz válasza bambano (#21) üzenetére


Polesz
addikt

Használhatod keyloggernek. Megjegyzi a leütött betűt, kipróbáltam :))

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#23) bambano válasza Polesz (#22) üzenetére


bambano
titán

vi lenin.tex :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) dabadab válasza MichaelSD (#20) üzenetére


dabadab
titán

Nem, amire en gondoltam, az a nem szokasos kiejtesu betukombinaciok utan teendo kotojel volt (pl Bordeaux-ba), csak elfelejtettem a kombinacio reszt (es azert egy s betut onmagaban nehez annak tekinteni).

DRM is theft

(#25) HXY


HXY
addikt

Én a kijelzője miatt elfogadnék egyet.

A szemet nem teheli...

Mikor jönnek már az olcsó ebook readerek? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.