Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fornettisuti


fornettisuti
veterán

ez hülyeség a samsung részéről, hogy lutri ki milyen kamera szenzorral szerelt készüléket vesz, kb. mintha nem lehetne tudni a vásárlás pillanatában snapdragon vagy exynos van-e benne.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#2) Kasya


Kasya
nagyúr

Aki nem akar telepitgetni programokat...

*#34971539# - nyomjunk a felso ikonra /Phone/Cam firmware/
A16LSIxxxxx - Sony
A16LLIxxxxxx - Isocell

(#1) fornettisuti: miert, mivel volt rosszabb az S6 eseten is a Sony kamera, mint az Isocell?

[ Szerkesztve ]

(#3) moleculez


moleculez
veterán

Na akkor majd fotós topicban lehet ezen is rágódni... Szerintem ha nagy különbség lenne akkor fel lenne tüntetve, szóval valszeg tök ugyanolyan.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#4) Halkow.


Halkow.
senior tag

Ez legyen a legnagyobb gond a telóval szerintem.

(#5) fornettisuti válasza Kasya (#2) üzenetére


fornettisuti
veterán

ki mondta hogy egyik-masik jobb vagy rosszabb?
de mi van ha valaki olyat akar konkretan amiben az isocell van?
ugyan ugy mint ahogy soc eseteben mert van akinek az a fontos, amit preferal es olyat akar nem egy random kamera szenzorral es soccal

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#6) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Kezdem megszokni az ilyeneket a Samsungtól..

Finn the human

(#7) Kasya válasza fornettisuti (#5) üzenetére


Kasya
nagyúr

de mi van ha valaki olyat akar konkretan amiben az isocell van?
Az tipikus problemazo. Mar elnezest. A Samsung leirta, hogy a a keszulekeiben hasznalt hw eltero lehet keszulekenkent. EU-ban nincs Snapi, ez teny...a kamera is teny, de kozel sem olyan piacorientalt, mint a proci.

A legtobb vasarlo nem ez alapjan fog telfont venni... ez csak olyan "nerd" dolog. Sokan a kulonbseget igy sem veszik eszre, csak a "markajelzes" miatt problemaznak mar rogton az elejen. A laikus meg nem is gondol ilyenre.

[ Szerkesztve ]

(#8) sefan67 válasza Kasya (#2) üzenetére


sefan67
aktív tag

Az Isocell láthatóan rosszabb teljesítményt nyújtott fényérzékenység terén.
(Persze a Sony sensor-nak is voltak problémái /olajfestmény effekt félhomályban.)

Konkrétan vadásztam a Sony sensoros S6-ot, szerencsére a fehérekben legtöbbször az volt.
Aztán persze 1 hét múlva visszavittem a telefont, nem kellett :DDD

(#9) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Gondolom, egyazon áron fog lenni mind a két kameraverziós S7.

(#10) DithenS


DithenS
senior tag

Szerintem tök mindegy,amúgy is a telefon javítja fel a fotókat eljárásokkal,ilyen kis szenzornál nagyon ronda lenne a kép.Úgyhogy nem ezen a két szenzoron múlik.Amúgy nem lehet hogy túl sok a megrendelés és a Sony nem tudja időbe teljesíteni a megrendeléseket?

(#11) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Ez a "dual pixel" autofocus ugyan olyan az Isocell modulban is mint a Sonyban?

(#12) 19_OsY_81


19_OsY_81
aktív tag

Ez azért van, mert egyik gyártó sem tudott elegendőt gyártani a launch előtt...

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#13) janeszgol


janeszgol
félisten

Azt viszont nehezen hiszem el, hogy tök mindegy mi van benne, ugyan olyan a kettő.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#14) Blyan


Blyan
félisten

Nekem tavaly az S6-nál pl az isocell jobban tetszett, de amúgy olyan nüansznyi volt a különbség, hogy ha nem egymás mellett néztél két ugyanolyan, ugyanakkor készült fotót a büdös életben nem jöttél volna rá a különbségre.

A problémázoknak meg annyit, hogy a Samsung sehol nem írja a specifikációkban ,hogy milyen gyártmány a kamera modul, csak a specifikációt, amit teljesíti mindkét szenzor.
Amikor ilyen tételben kell gyártani egy-egy telefontípust, óhatatlanul készlethiányba futnak. Ez van.

Akinek meg nem jó, az meg vegyen más telefont.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#15) Gyuracell válasza fornettisuti (#5) üzenetére


Gyuracell
csendes tag

Persze, de ez nagyon rétegprobléma. A potenciális userek 1-2%-a van tisztában az SoC, vagy képérzékelő szenzor fogalmakkal, ezen embereknek hasonló aránya tudja majd hogy kétféle verzió létezik majd a mobilból és akkor arról még nem is beszéltünk arról, hogy ki az akit ilyen jelentéktelen különbségek érdekelnek. Na ezen két maroknyi ember véleményének fontosságát vessük össze mondjuk a vásárlási igényt lefedő gyártási kapacitással, ami több tízmilliós kategória.

(#16) Balint1408


Balint1408
aktív tag

Nem csak a Samunak vannak ilyen dolgai, mert az iphone 6s-nél sem lehet tudni hogy TSMC vagy Samsung által gyártott Soc van benne.

A térerő veled van!

(#17) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Nem tök mindegy hogy mi van benne? Ugyanazoknak a specifikációknak, elvárásoknak kell megfelelni mindkettőnek.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18) moma


moma
őstag

nyilván a tesztekre küldik a jobbat... ;]

we all deserve a bit of luck.

(#19) furio válasza sefan67 (#8) üzenetére


furio
aktív tag

Dedó.

Lorem ipsum dolor et sit amet

(#20) furio válasza Kasya (#7) üzenetére


furio
aktív tag

+1

Lorem ipsum dolor et sit amet

(#21) Ricardo


Ricardo
félisten

Nagy eltérés nem lesz,sem processzorban, sem kamerában. Ettől függetlenül biztos lesznek akik célzottan fognak keresni vagy processzor, vagy kamera alapján.
A legérdekesebb az lesz, ha valaki konkrétan ragaszkodik majd mindkettő esetében az elképzeléseihez, és amikor megtalálja a megfelelő optikával szerelt változatot, tuti, hogy a másik proci lesz benne, mint amelyiket szeretné. :U

(#22) hemaka


hemaka
nagyúr

Igy egyszerubb leszallitani oket, gondolom en.

(#23) spawn21


spawn21
veterán

Na neeeee, milyen blama

;] ;] :))

iPhone 13p

(#24) Blyan válasza Ricardo (#21) üzenetére


Blyan
félisten

Főleg, hogy 820-as S6-ot csak szürkeimporttal fog találni. :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#25) Quasi_modo válasza moma (#18) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

nyilván a tesztekre küldik a jobbat
Nyilván?

valami

(#26) atike


atike
nagyúr

...ennek ugyan mi értelme van? :F

(#27) EndR


EndR
tag

A lead-ben: a kameraszenzor nem hardver?? :U ;]

3210 > R320s > OT 715 > J6 > MY X-6 > 6230 > N95 > N8 > M5 > 9 > S20FE

(#28) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Ha minimális is az eltérés, a vásárláskor én tudni szeretném melyiket kapom.
Egyszerűen a tudat zavarna, hogy ugyan annyiért kevesebbet kapok.

Persze emberek 99%-a úgy sem tud erről vagy foglalkozik ezzel.

(#29) #79335424 válasza Ricardo (#21) üzenetére


#79335424
törölt tag

Abban biztos lehetsz. Részemről Snapi felejtős és ez nem szimpátia kérdése. Az Exynosokkal saját, de nyilvános kódokkal is lehet kommunikálni, melyeknek egy része megegyezik az MTK SOC -ok kódjaival. Ezekkel olyan funkciók is elérhetők, amikre az Android nem ad lehetőséget (pl. automatizált SIM modul deaktiválás, vagy hálózatmód váltás).

(#30) helltp válasza Kasya (#7) üzenetére


helltp
aktív tag

Nerd dolog ide vagy oda, szerintem ha negyedmilláért veszek egy telefont hagy tudjam már hogy mi van benne...

Mintha vennél egy Porschet és nem tudnánd előre hogy a Porsche vagy Jaguar gyártja bele a motort. Oké hogy ugyanazoknak a követelményeknek kell megfelelniük, de azért ha lehet inkább a német mérnökökre bíznám a dolgot... (Tudom, autós példa kicsit sántít de azért a lényeg remélem átjön.)

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#31) CharlieDrop válasza helltp (#30) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Bazz, beszivattam magam :D

komment törölve

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#32) stevve


stevve
nagyúr

Nálam ISOCELL van, ahogy az S6-omban is az volt. Tökéletesen megfelel és nem hiszem, hogy a teszteken kívül bárhol érdekes lehet a különbség.

(#33) Kasya válasza helltp (#30) üzenetére


Kasya
nagyúr

Eleg nagyot santit.
Ha magad akarod osszerakatni, vedd fel a Samsunggal a kapcsolatot. Biztos lesz az az ar...
Meg a Vertu eseten se volt ilyen, hogy megvalaszd a belsot (tudtommal).

Ha pedig elegedetlen vagy mar most, akkor ne is nezegesd a telefont, mert mar most lathatod hogy valoszinuleg a te igenyeidnek nem fog megfelelni (keruljon barmibe is).

(#34) helltp válasza Kasya (#33) üzenetére


helltp
aktív tag

Látom nem sikerült megértenünk egymást, nem akarok én összerakatni a Samsunggal semmit, nem is mondtam még csak hasonlót sem. Csupán arról van szó hogy ennyi pénzért akár még is mondhatnák vásárlás előtt hogy mit is fogok megvenni...

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#35) Blyan válasza helltp (#34) üzenetére


Blyan
félisten

Mert mondhatnak meg? :F

Amúgy a Porsche se kötné az orrodra, hogy ki és hol gyártja a motorját. Garantálják a mittomén 500 lóerőt, 4,2 mp-es gyorsulást aztán ennyi.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#36) WinstonWolf válasza helltp (#30) üzenetére


WinstonWolf
senior tag

Speciel én örültem volna, ha nem a "profi német ipar" termelte Getrag 6DCT450 váltóval szerelték volna a kocsimat... Így most várhatom 100 000 kilóméter előtt mi szarik be benne...

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#37) laci_csk válasza moma (#18) üzenetére


laci_csk
senior tag

Ja a jobbikat tesztelik, es a szarabbat aruljak. ;] mindig is igy volt a samunal.
Van ket (vagy tobb) opcio ami kozott nem valaszathatsz, nem olyan kellemes erzes azert.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#38) stevve válasza laci_csk (#37) üzenetére


stevve
nagyúr

Semmi ilyenről nem volt szó sosem, ez csak rosszmájúság. Tele van a net az S6 két kamerájának tesztjeivel, azt sem rejtették véka alá. Ráadásul felhasználóként én teljesen elégedett vagyok Az ISOCELLel is. Egyébként ha nem jönne ilyen hír, mindenki nagy megelégedettséggel használná és sosem akarna felháborodni ezen - de hát mindig kell valami, ami miatt X gyártó termékeit lehet szidni.

(#39) Kasya válasza stevve (#38) üzenetére


Kasya
nagyúr

+1

(#40) laci_csk válasza stevve (#38) üzenetére


laci_csk
senior tag

+1

Xperia XZ3

(#41) DJosef


DJosef
őstag

A Motorola Defy-nél volt még ez a kamera "probléma". Volt zöld és piros lencsés. :)

Forget about it

(#42) furio válasza furio (#19) üzenetére


furio
aktív tag

Sorry, ha megbántottalak :)

Lorem ipsum dolor et sit amet

(#43) G-Guts válasza DJosef (#41) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Ráadásul ott az egyik meglehetősen jobb volt, ha jól emlékszem. Szerintem itt is csak van valami különbség. pl. az egyiknek színhűbb a sárgája vagy élénkebb a kékje stb.

(#45) Blyan válasza G-Guts (#43) üzenetére


Blyan
félisten

Egymás mellé teve ket ugyanakkor csinált képet talan latszi egy kicsit, de önmagában nézve bármelyiket mindegyikkel elégedett lesz a tulaj.

Nekem isocell S6-om volt, semmi panaszom nem volt rá. Aki meg hasonlítgatni akarja pixelenként az vegyen más telefont.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#46) Matada2.3 válasza DJosef (#41) üzenetére


Matada2.3
veterán

Régi szép idők :B

Finn the human

(#47) Cucuska2 válasza Matada2.3 (#46) üzenetére


Cucuska2
őstag

Csak a Bayer volt képes 720p-re, valóban szép idők voltak. Majdnem brickeltem is párszor, inkább nem piszkáltam továbbá.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#48) lionhearted válasza Blyan (#24) üzenetére


lionhearted
őstag

A másik topikban túl nagy most még a tömeg, ezért itt is felteszem (azt már nemtudom követni)
A 820-as GSM idehaza elvileg működnie kell, igaz? :)

Hogy ON is legyek: Nekem az ISOCELL gondolata jobban tetszik, én csak örülnék neki.

Tegnap még működött...

(#49) Matada2.3 válasza Cucuska2 (#47) üzenetére


Matada2.3
veterán

Nekem is az volt, emlékszem amikor kiderült, h a defy + az semmivel nem több mint az enyém és jöttek az OC kernelek.. :B

Finn the human

(#50) stevve válasza lionhearted (#48) üzenetére


stevve
nagyúr

Miért ne működne itthon az s820? :) Viszont a vám miatt nagyon nem éri meg külföldről rendelni, max. behozni, hozatni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.