Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thusor


Thusor
őstag

Az árazására nincsenek szavak. Az alapcsomag még csak-csak elmegy. De a kiegészítőkkel együtt 1 millió forint felett az szerintem nem reális. C-jelzés van már rajta? Ez nem derült még ki számomra, mert az is befolyásolhatja a vásárlásokat az EU-n belül.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#2) Danex válasza Thusor (#1) üzenetére


Danex
addikt

Ez már nem hobbi kategória. :U

(#3) Thusor válasza Danex (#2) üzenetére


Thusor
őstag

Pontosan ezért lenne fontos a C-jelzés is, mert ez nem hobbi kategória. Kellemetlen, hogy megveszed több mint 1 millióért, aztán 2023-as évtől meg mehetsz ki a pusztába drónozni vele.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#4) kovsol válasza Thusor (#3) üzenetére


kovsol
titán

Mi ez a C jelzés?

May the Force be with you!

(#5) Thusor válasza kovsol (#4) üzenetére


Thusor
őstag

"A szabályozás lehetővé teszi a pilóta nélküli légijárművek üzemeltetőinek és gyártóinak, hogy 2023. január 1-ig eltérjenek a szabályoktól, meghatározott módon. Erre főleg azért van szükség, mert a gyártók még nem készültek fel a 2019/945 Felhatalmazáson alapuló rendeletben rögzített gyártási feltételekre, valamint a jelenleg forgalomban lévő UA-sok sem felelnek meg az új szabályozásnak. Rossz hír az UAS üzemeltetőknek, hogy 2023. január 1. után a jelenleg használatban lévő, osztálybesorolással nem rendelkező pilóta nélküli légijárművek csak A1 és A3 alkategóriában repülhetnek majd és A2-ben már nem. 2023. január 1. után A1 alkategóriában osztálybesorolás nélküli UA csak akkor végezhet műveletet, ha maximális felszállótömege 250 grammnál kisebb. A 250 grammos vagy annál nehezebb (de 25kg-nál könnyebb) UA-k átszorulnak az A3 alkategóriába. Továbbá az osztálybesorolás nélküli pilóta nélküli légijárműveket otthon épített kategóriába sorolja majd a szabályozás. A cikk további részében *-gal jelöljük az átmeneti időszakra hozott követelményeket." Forrás: [link]

Tehát a C-jelzés az osztálybesorolás. 2023 évtől az EU-n belül ezek kötelezővé válnak, máskülönben szigorúbb feltételek mellett tudsz csak repülni egy besorolás nélküli drónnal. Ezt pedig a drónon magán is fel kell tüntetni. De a [teszt] szerint ez nincs rajta jelenleg, ami gondot okozhat, kivéve annak aki mondjuk csak pusztában használná.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#6) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Es egy akku 209€ :Y :)) :O :W

(#7) Márton


Márton
nagyúr

De akkor hol a 4/3 hüvelykes kamera :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#8) kovsol válasza Márton (#7) üzenetére


kovsol
titán

Fuss neki még1x szerintem. :D

Vajon hol van a drónon a kamera?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#9) Márton válasza kovsol (#8) üzenetére


Márton
nagyúr

"egy 3/4 hüvelyk méretű, 20 MP felbontású szenzorról van szó".
:D

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#10) Pulsar


Pulsar
veterán

Hát van egy mavic2 pro, fly more combom. Azért is nagyon foghúzva fizettem annyit, amennyit. De ez... azt hiszem nem cserélem le :D

(#11) Teasüti válasza kovsol (#8) üzenetére


Teasüti
nagyúr

:DDD :DDD :DDD
Degec.

Amúgy durva jószág. Végig az államat kerestem a földön a promo videó nézése közben. Mondjuk azért az az árrés a Cine és az alapmodell között, azért kicsit könnybe lábad tőle az ember szeme. :Y
Ez is unobtainium-ból készült, jólvan. :D

A bringás követése a fák között bármilyen orientációban, az nem semmi. Eddig ilyet tudtommal csak Skydio tudott. Ideje volt már egy 360-as érzékelőnek DJI-on is. Azért kipróbálnám egy sűrűbb erdőben is, ahol nem csak fa oszlopok vannak, hanem aljnövényzet is bőséggel. :P

[ Szerkesztve ]

(#12) M@cika


M@cika
őstag

Ennek sem én vagyok a célközönsége. Majd, ha majdnem ugyanez tizedébe (~100k HUF) kerül, akkor szóljatok. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#13) draco31 válasza Thusor (#1) üzenetére


draco31
veterán

drone hungary csatornán kereste rajta a C jelzést, de nem találta.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#14) Márton válasza Teasüti (#11) üzenetére


Márton
nagyúr

akkor te sem érted, miért tettem fel a kérdést.
nem baj, lapozok :))

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#15) Teasüti válasza Márton (#14) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Értem, nyilván vhogy belezsúfolták. De a trollkodás feldobta a napomat. :D

(#16) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Nézzetek meg normális teszteket, ne csak a promó videót.

Rengeteg korlátozás van, pl pont a követési képesség is majd később fog belekerülni.
De felvételi módok is korlátozottak, plusz a zoom kamera képességei is. pl csak jpg, meg ilyenek

(#17) szpeti40 válasza Teasüti (#15) üzenetére


szpeti40
addikt

Erre gondolt a kommentelő kolléga:

Elírták a cikkben, nincsen 3/4-es szenzor.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18) Márton válasza szpeti40 (#17) üzenetére


Márton
nagyúr

köszönöm szépen :R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#19) .mf


.mf
veterán

Hallottam már a pletykákat, hogy két szenzor lesz benne; nagyon komoly, hogy egy 4/3-osat belezsúfoltak, mondjuk a másikat a maga ekv. 162 mm-ével már kicsit hosszúnak érzem, nem tudom, mennyire lesz stabil vele a kép széllökéses időben.
Az árazása is alaposan megugrott sajnos, ha jól emlékszem az előd 1400€-n nyitott, ez meg 2100-on... Jó lenne, ha ugyanezzel vagy hasonló képességű vázzal (körbe teljes akadály-érzékelés, ami a 2-esből hiányzott) és a 2 Pro kamerarendszerét továbbfejlesztve (pl. 1" ekv 24 mm f2, a videós képességeit javítva) kiadnának egy Mavic 3 Lite vagy hasonló verziót, a Mavic 2 Pro árszintjén.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#20) kopi72


kopi72
aktív tag

Mennyibe faj ma egy bejelentes koteles dronra engedelyte kerni?
Csak teruletre, vagy idotartamra is kell? Hogy megy ez manapsag?

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#21) Thusor válasza kopi72 (#20) üzenetére


Thusor
őstag

[Itt] mindent megtalálsz érthetően a témában, teljesen aktualizálva a jelenlegi 2021-es évre.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.