Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Van valahol teszt azonos órajelen járó 545 és 544 MP2 között?
Nem úgy volt, hogy csak a Win8 startra nem lesz DirectX 10.1 driver? :F

"Az Imagination Technologies ráadásul évek óta támogatja az Androidot, így az OpenGL ES 2.0-s driver is makulátlan."

Az egyik nem következik a másikból, ráadásul hibátlan grafikus driver talán csak elméletben létezik. Költői túlzás? :P

A legjobb aláírás a héten

(#2) Elrood


Elrood
őstag

a hardveres gyorsításért felelős Direct2D API az elérhető leggyengébb és leglassabb szinten fut

Abu kérlek mond, hogy csak félreolvastad... :O

(#1 erdoke)
Annyiban nem költői túlzás, hogy az legutolsó Medfield + ICS, amit láttam gyönyörűen fut. Sehol egy akadás, gyorsítás teljesen jó működik.
Ezzel szemben...

[ Szerkesztve ]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#3) Abu85 válasza erdoke (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem kell teszt. Az 544 az egy DX10.1 támogatástól megfosztott és MP módba is konfigurálható 545. Semmi más különbség nincs. Azonos órajelen a sebesség ugyanaz. Ha pedig MP2-ről beszélünk az 544 esetében, akkor kétszer gyorsabb, mint az 545.

A Cedar Trailnél úgy volt, hogy lesz Win Vista/XP és 64 bites driver is. Ma már az ImgTec nem ígér semmit. Inkább azt mondják, hogy nem lesz soha, mert az ígért, de be nem fejezett 64 bites Win 7 drivert azért nagyon verik rajtuk a userek. Ez abból a szempontból kedvezőbb, hogy ha nem lesz soha DX10.1 támogatás, akkor lehet jönni azzal, hogy sosem ígértük, míg ha mégis lesz, akkor pedig senki sem fogja nekik felróni azt.

Értem én, hogy nincs hibátlan driver, de vannak olyan hibák, amik ordítanak. A Cedar Trail Full HD-be nem tud átváltani, ha azt a Windows beállítások menüjében akarod megtenni. Manuálisan kell beírni a kívánt Full HD felbontást a registry-be. Vagy, ha egyszer kértél két kijelzőre klón módot, akkor újraindítás előtt nem kérhetsz rá kiterjesztett módot, mert akkor is a klón módot adja be, és ez fordítva is igaz.
Ezek a hiba január óta megvannak, és senki sem foglalkozik a javítással, de elismerték, hogy léteznek. Az alapvetően elvárható, hogy legalább Full HD-re tudj váltani, vagy klón-kiterjesztés váltást abszolválj újraindítás nélkül. Vagy, ha ezek véletlenül mégis benne maradnak a driverben, akkor jó lenne őket javítani.

(#2) Elrood: A Direct2D-nek eddig két futtatási szintje van. Egy DX9.3-as és egy DX10.1-es. Utóbbi a gyorsabb, míg előbbi a lassabb. Ha nincs DX10.1-es driver, akkor a lassabbik szint működik. Igazából a sebességvesztés nem drámai, de érezhető. A Win 8-ban lesz még két DX11-es futtatási szint. Az egyik a fogyasztás csökkentéséért, míg a másik egy DX11.1-es szint lesz a még nagyobb sebességért.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4) max-pain


max-pain
senior tag

Ha csak android-os a Z2580, akkor minek az SGX 544, mikor eleg lenne az SGX 543 is? Logikatlan...

(#5) Abu85 válasza max-pain (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Talán számolnak egy Windows Phone opcióval, oda jól jöhet a DirectX támogatás. Annyira nem jelentős az 544 extra mérete, hogy ezt ne lehessen bevállalni, ki tudja, hogy mit hoz a jövő.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) Elrood válasza Abu85 (#3) üzenetére


Elrood
őstag

Igazából a sebességvesztés nem drámai

Remélem is, pár dolgot újra kell csinálnunk, ha nem...

Meg továbbra is fenntartom a véleményem, hogy kemény bukta lesz a gyártóknak ezzel a platformmal, szerintem csak paper launch-et merik meglépni, de a tömeggyártást már nem.

Hondo-ról meg annyira nincs hír, hogy szerintem az se készül el a startra.

Úgyhogy idén csak vegetálás lesz win8 tablet fronton :). Egy ARM-os verziót is megnéznék már.

[ Szerkesztve ]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#7) SylverR


SylverR
senior tag

Cédrus ösvény... Most Lóhere ösvény... Következőleg jöhet a Kutyagumi ösvény. ;]

Nem!

(#8) AxBattler válasza SylverR (#7) üzenetére


AxBattler
félisten

"...ha az Atom Z2760 esetleg elvérzik, akkor is ott van még az Atom Z2580, ami sikerre is viheti."

LMAO ;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9) erdoke válasza Abu85 (#3) üzenetére


erdoke
titán

Ha csak ennyi a különbség, tényleg nem kell teszt. :N THX

Bár nem számíthatunk csodára (sok jóra én se számítok, inkább bevállalnám a nagyobb súlyt és csökkent üzemidőt egy ULV i5-tel), várjuk meg a driver működését. Nem lehet teljesen a Cedar Traillel szerzett tapasztalatokra alapozni az utód működését.

A legjobb aláírás a héten

(#10) lujó55


lujó55
őstag

szép volt a zárszó :C :R :R

(#11) #06658560 válasza SylverR (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Lóhere után nem a lóxxx jön?

(#12) SylverR válasza #06658560 (#11) üzenetére


SylverR
senior tag

Nem akartam csúnyán fogalmazni. :U

Nem!

(#13) VaniliásRönk válasza #06658560 (#11) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Azt hittem a következő a Cloverfield lesz...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#14) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Mégis mit gondolt az Intel, amikor ismerten egy anti-Windows-os IGP-t rakott bele (aminek még drivere sincs) egy amúgy sem jó hírnévnek örvendő processzorba? Nem hiszem, hogy olyan nehéz lett volna egy normális Atom-ot csinálni egy Intel HD-vel felszerelve...

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#15) Srodney válasza lujó55 (#10) üzenetére


Srodney
senior tag

igen,uccsó rész elmond mindent...pfej :(( :(((

(#16) erdoke válasza =WiNTeR= (#14) üzenetére


erdoke
titán

Az az Intel HD, amelyik sebességben legalább ezt az ImgTech cuccot hozza, lényegesen többet fogyaszt. Szinte eltűnik fogyasztásbeli a különbség az i5 és az atomos lapka között, miközben teljesítményben az utóbbi azért lényegesen komolyabb, és a gyártása is többe kerül.

A legjobb aláírás a héten

(#17) =WiNTeR= válasza erdoke (#16) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Lol, akkor az Intel mégse veszi komolyan a tabletpiacot, ha csak ilyen hulladékot tud előállítani. Hogy nem volt képes legalább egy Hondo szintű APU tervezésére? Tudom, nem egy nap alatt csinálnak meg egy új APU-t, de nagyon úgy tűnik számomra, hogy az Intel az IGP terén nagyon durván le van maradva az AMD-vel szemben.
...de pénze azért van elég, így simán lefizetheti a gyártókat, hogy azok mégiscsak az Atomhulladékra épülő eszközöket gyártsanak...

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#18) yarsley válasza =WiNTeR= (#14) üzenetére


yarsley
aktív tag

Valami oka csak van. Esetleg egy normalis IGP-t nem olyan egyszeru osszedobni? Valoszinuleg idoben sem fel ev, mire elkeszul...

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#19) Abu85 válasza erdoke (#16) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Erről nekem egy NV-s technikai emberrel való beszélgetésem jut eszembe, amikor voltam náluk vendégségben. Akkor szóba került ez a PowerVR és Atom kapcsolat. Tökéletesen azt vallom, amit mondott. Egy gyors hardver megfelelő driver nélkül sokkal kevesebbet ér, mint egy lassabb, de működő és aktív terméktámogatást élvező rendszer.
A HD Graphics Gen7 is képes annyit fogyasztani, mint a PowerVR SGX 545. Kevesebb EU kell bele, mint amennyi van benne, úgy két darab, ami befér, és 350 MHz-es órajel, ami mehet. Nyilván nem nem kérdés, hogy a nyers számok tekintetében jóval gyengébb, mint az SGX 545, DE! a gyakorlatban Windowsról van szó, vagyis a hardverhez lenne DX11-es! driver, támogatná a Windows 8 összes funkcióját, és a legacy játékokban leverné a PowerVR-t is, ugyanis Windowson eddig nulla alkalmazást optimalizáltak TBDR rendszerre, vagyis amivel gyengébb a hardver, annyival előnyösebb a szoftveres oldalon az IMR működés.
Technikai oldalról minden mérnök a HD Graphics Gen7-re rakná a pipát, mert ez éri meg jobban. A marketing a gond. A közvetlen konkurens az a Hondo APU lesz, ami egy 80 shader processzoros DX11-es Radeont kap. Nyilván a nyers számok tekintetében csúnya verésre számít mindenki, és az AMD-nek ott van az az előnye, hogy az összes legacy alkalmazás optimalizálásánál figyelembe vették a Radeon architektúráját, vagyis nem elég, hogy a hardver gyorsabb, de még szoftverben is tetemes előnye van. Itt a stratégia az, hogy mindenki a GLBenchmarkra és az új 3DMarkra optimalizálja a drivert, hogy ott ne legyen nagy különbség, ami a marketingnél előnyös. De a felhasználásnál már nem az. Nem a szintetikus programokkal dolgozol, hanem a valós alkalmazásokkal. Ilyenkor már a HD Graphics Gen7 a jobb. Ezúttal a marketing győzött, de jövőre már a józan ész kerül előtérbe és ott lesz a Gen7 IGP az új Atomban.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20) =WiNTeR= válasza Abu85 (#19) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Tehát akkor kijelenthető, hogy a CloverTrail, mint platform már alapból bukásra van ítélve driver és dx11 nélkül, nem, ergo az egész 1.gen-es win8 tabletek, amit atom hajt, szívás.

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#21) Abu85 válasza =WiNTeR= (#20) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

DX11 nélkül még nem, de kicsit gáz, hogy ez lesz a negyedik olyan Atom platform, ami hardverből DX10.1-re képes, de csak DX9-es driver lesz hozzá Windowson. Egyszerűen ez érthetetlen. Négy év alatt nem sikerült semmit sem felmutatni ... ja de bocs, az előző generációs Cedar Trail platformon már elindult az Angry Birds. Nem tudom, hogy milyen a szerződés az ImgTec-kel, de azért ennél ma több kell.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22) zord01


zord01
senior tag

"Az Intel alapvetően minden forgatókönyvet átgondolt, így a vállalat bebiztosította magát arról, hogy egy Cedar Trailhez hasonló totális kudarc ne ismétlődjön meg, vagy ha megismétlődik, akkor azt a külvilág felé el lehessen adni sikerként."

Értem. Azaz nem. Tehát terveznek egy hulladék chippet, de mindent megtesznek azért, hogy egy esetleges kudarc esetén is sikert lehessen kommunikálni.
Honnét ismerős ez nekem?
Hmmm... 2006 Hungary: "Nem lesz gáz ár emelés..."

Nem lenne egyszerűbb egy normális Atomot tervezni?? Anno az Atom azzal robbantott, hogy olyat tudott, amit senki más nem. Kicsi volt, és olcsó. Hogy ez milyen kompromisszumokkal járt, senkit nem érdekelt. Mindenki rohant netbookot venni. Én is.
És közben mondogattuk, hogy ok, lassú is, xar is, de ember... 1 kiló és 80.000 Huf-ba került, és egy (közel) teljes értékű Windows eszközről beszélünk. Oké, nincs full-hd, de legalább X86 Simán jó.
Közbe persze vártuk, hogy majd a 2. generáció erősebb lesz jóval. (Legalább egy full hd-t tudjon már lejátszani). De nem.

Most ott tartunk, hogy már nem is olcsó (120-130k egy normális atomos netbook, 90-ért már komplett notit kapni. Ő... akkor most hogy van ez??), de még mindig ugyan olyan erőtlen kis foxtalicska.

Közben már van ugyan ezen a frontont Brazos, meg Trinity, ami agyon alázza az Atomot, mégsem tud sikeres lenni, mert műxik az "Intel Maffia".

No így kell xopatni a népeket.

Komolyan, ha egy gyártó rendesen felkarolná az AMD-t, fele annyi pénzből kétszer akkora felhasználói élményt lehetne kisajtolni (szigorúan mobil fronton, tehát ultrabook (pontosabban UltraThin), tablet, és noti fronton) mint az Intel procis termékek esetén.

[ Szerkesztve ]

***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.