Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pantal


Pantal
senior tag

2013ra várható a kistestvér, akkor a nagyobb mikorra? És nem hiszem, hogy nagy fricska az, hogy a Tegra 3-nál jobb, mert a Tegra 3 már 2011-ben a piacon lesz, addig ez a cucc legjobb esetben is csak 2013-ban.

(#2) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Minek ekkora teljesítmény egy mobiltelefonba? :)

ez a kedvenc aláírásom

(#3) atike


atike
nagyúr

Érdekes lesz már 2012 is... Nemhogy 2013... Ugyan mikor fog lassulni a fejlődés üteme?

(#4) Agro válasza ROBERTOH (#2) üzenetére


Agro
senior tag

Hogy 1 év mulva munkába menet a buszon ki tudj tömöríteni egy 90 Gigás full HD Filmet...

Egyébként, meg azért kell hogy a többi gyártó orra alá tudják dugdosni és azért mert nem álhat meg a fejlődés.

(#5) Pete55555 válasza Agro (#4) üzenetére


Pete55555
addikt

:DDD :C

...Szeretem leracsniztatni...

(#6) Pantal válasza Agro (#4) üzenetére


Pantal
senior tag

Mert ugye az kell. :DDD

(#7) ROBERTOH válasza Agro (#4) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Nem tudom, a filmnézésre nekem még mindig a tv vagy monitor ami megfelelő (meg persze a mozi). Buszon zötykölődve, a beszűrődő motorzaj mellett, úgy hogy figyelni kell, mikor kell leszállni, nem igazán tudnék belemélyedni egy filmbe, de persze ízlés dolga. Telefon nekem csak játék/net/gps-re kéne, ahhoz meg nem kell ilyen nagy teljesítmény. A mostani felbontást egy mostani gpu is le tudja kezelni, felbontás növelésnek meg nincs sok értelme a méret miatt...

ez a kedvenc aláírásom

(#8) lmisi válasza ROBERTOH (#2) üzenetére


lmisi
senior tag

Azért hogy kiválthassa a pc-ket, kézikonzolokat, asztali konzolokat akármit.
Már most is hozzák egy 5 évvel ezelötti sima pc teljesítményét töredék fogyasztással, a tabletek talán már hozzák a 2-3 évvel ezelötti szintet.
Nyilván megfelelő adapterek kellenek majd, több a4 oldalnyi gépeléshez húzós a képernyű.
De alapvetően normál munkához elég lesz hozzácsatlakoztatni egeret billentyűzetet, monitort. Ha a kivetítő technológia eléggé fejlődik akkor monitor nem is kell, talán billentyűzet-egér sem alkalmazni hozzá.
Gondold el mindig magadnál hordozhatod a munkahelyi-otthoni gépedet egy kis vacak kütyübe gyúrva. Jóval kevesebb elektromos szemét képződne, kevebb energia fogyna.
Az még talán kivitelezhető hogy nagyrészt (aki akar) minden felnőtt indiai, kinai állampolgárnak legyen egy integrált kézikütyüje, de asztali otthoni-munkahelyi pc, tv, játékkonzol, külön telefon neeeem. Egyszerűen nincs ennyi erőforrás, alapanyag akármi.
Ráadásul így lazán, magától értedően törne meg az Intel-Ms túlsúly.
az oprendszer így ingyenes lenne mint most az android, a méregdrága Intel és kisebbrészt AMD chipek helyet könnyen licenszelhető olcsó arm megoldások terjednének el.
Az informatika a szegényebbek számára is elérhetővé válna. Persze ehhez az eszközök élettartamát is növelni kell.
Mellékhatásként az informatikai szektor árszintje is megzuhanna, így kérdésessé válna a IT "dinók" regnálása- szükségessége. MS, Oracle, SAP

[ Szerkesztve ]

(#9) Agro válasza ROBERTOH (#7) üzenetére


Agro
senior tag

Szarkazmusnak szántam én is :)

(#10) Pantal válasza lmisi (#8) üzenetére


Pantal
senior tag

Szvsz a PC-ket ezek még jó ideig nem tudják teljességgel kiváltani, ha belegondolsz, alapjáraton is PC-re kötöd rá a tabet, telefont, ha zenéket, videókat másolsz fel rá. Meg amúgy sem. Ha valaki pl videókat szerkeszt otthon, vagy webprogramozó, annak sehol se jó egy ilyen mobil készülék.

(#11) Cyberpunk válasza ROBERTOH (#2) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Minek? Hát hogy nőjön az e-pénisz azért. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#12) Agro válasza Pantal (#10) üzenetére


Agro
senior tag

Egy dologban ellent kell mondjak, A zenékhez videókhoz már felesleges PC-hez kötni. Amit PC-n megtudsz szerezni netről azt telefonnal is. Mobilnettel ugyan lassan, de ha van wi-fi akkor oké. Ráadásul a mobil sávszélesség is rohamosan nő.

Mindennapi consumer eszközként rengeteg embernél már a jelenlegi Tabletek is simán kiváltják a PC-t. Programozók, Fotósok, Video szerkesztők még várhatnak erre a korszakra, de ők kevesebben vannak. Tehát nagy általánosságban már manapság is ugyan azt nyújtják egy átlag felhasználónak mint egy PC

(#13) Pantal válasza Agro (#12) üzenetére


Pantal
senior tag

Szeretem a tabeket, de azzal nem értek egyet, hogy kiváltja a PC-t. Gamerek se fognak váltani, és az irodai munkához se fognak a munkáltatók tabeket adni a dolgozóknak, mert nem arra való.

(#14) atike válasza Pantal (#13) üzenetére


atike
nagyúr

Lásd parlament... :D Pff... (Az is) egy jó kis pénzkidobás volt a kedves képviselőinknek... :)

(#15) Pantal válasza atike (#14) üzenetére


Pantal
senior tag

Főleg, hogy sokszor egy szavazás keretében tartózkodnak. Hát szép, azért kapják a sok-sok fizetésüket, hogy még arra se legyenek képesek rányomni, hogy "igen" vagy "nem". Ami ott megy az szánalom. Na de ez nagyon off, elnézést érte.

(#16) David75


David75
őstag

Jó lenne valami teszt a gpu-k között. Kíváncsi lennék hogy a PowerVR SGX543MP2-höz képest melyik mennyivel teljesít jobban.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#17) floatr válasza Agro (#12) üzenetére


floatr
veterán

FYI dokkoló a hd tv-hez + vezeték nélküli kontroller, és máris kész az asztali konzol élmény/teljesítmény. Miért is ne kéne az ereje, hiszen nem csupán mobil gépekbe szánják már ezeket a cuccokat, hanem akár asztali felhasználásra is.

(#18) lmisi válasza Pantal (#10) üzenetére


lmisi
senior tag

A zenék videók másolására a pc-t is rá kell kötni valamire, mondjuk az internetre.
A rengeteg legális zenédet tárolhatod egy külső mobil vinyón amit akár a jövő telefonjaira közvetlenül is rá fogsz tudni dugni.
Ha elolvastad volna válaszom közepét, akkor tudnád hogy billentyűzetet egeret monitort rákötve ugyan már miértne lehetne filmet szerkeszteni rajta. Most még nincs rá igazán komoly program, de lesz. Nem profi most is van.
Az új hullámban érkező 4 magos procik mi a fészkes akármiért ne lennének képesek bármire amire a pc-k. Kb. már most meg van bennük a lehetőség hogy az IT munka 90% el lehessen végezni velük.
Még egyszer, a megjelenítéshez elég egy kivetítő, külső monitor, vagy laptop szerű dokkoló, de ezt lehetne a monitorban is integrálni.
A számítási erő már most is bennük van.
A pc, notebook egyéb kihalásra itéltetett, mint a laptop. Idővel túl drágává válnak a mobil megoldásokkal szemben. Tudod hogy egy pc még kikapcsolt állapotban is felvesz 10-15 wattot. Bekapcsolva egy horror, ha sokat használod pár év alat kifizeted az árát az elmünek még egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#19) Pantal válasza lmisi (#18) üzenetére


Pantal
senior tag

Ahogy gondolod, felfogtam, amit írtál, de attól, hogy rákötöd a tabet egy monitorra még nemfogsz vele videót szerkeszteni, és nem fogsz rajta efektelni sem. És egy Office munkára való gépet, esetleg egy irodát egy munkahely sokkal olcsóbban összerak lowend hardverekböl, és azért azzal akárhogy is nézem, könnyebb dolgozni mint egy taben.
Még mindig tartom azt a véleményemet, hogy a PCt, mint munkaeszközt, a tabek nem fogják leváltani, vagy ha mégis, az nem mostanában lesz. A tab szórakoztató eszköz, sem mint munkagép.

(#20) Cyberpunk válasza Pantal (#19) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ez így van. Nem tudom ki gondol ilyet hogy kiválthat egy tablet egy PC-t. Nekem is van tabom nem is gondolok rám hogy kiválthatná a gépem.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#21) jtrencsenyi válasza David75 (#16) üzenetére


jtrencsenyi
csendes tag

A PowerVR azt állította, hogy az SGX543MP2 gyakorlatilag a PS3 teljesítményét közelíti, míg az ARM megoldása állítólag a PS3 grafikai teljesítményét egy az egyben hozza. Persze majd meglátjuk...

(#22) =Mentor= válasza lmisi (#8) üzenetére


=Mentor=
őstag

Nem tudom ki az aki szívesen dolgozik egy 7-10 colos miniatűr képernyőn, ráadásul a képernyőmérethez viszonyított felbontás itt sokkal nagyobb mint egy laptop vagy asztali gép esetében... Részemről kínszenvedés lenne bármilyen munka egy tábla Pc-n, már ami a szövegszerkesztést, táblázatkezelést vagy grafikai jellegű munkákat illeti.

[ Szerkesztve ]

(#23) Pete55555 válasza Pantal (#10) üzenetére


Pete55555
addikt

Töltöttem én már le filmet (ttorrent) is, MP3-at meg napi szinten szedek le (g-tunes) telóra.
Szal nálam majdhogy megfordult a dolog, telórol tolom fel a cuccokat gépre, hogy ott is meglegyen. Sőt, videót is szerkesztettem (vágtam) már telón, hogy youtubera felrakjam :DDD

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#24) Pantal válasza Pete55555 (#23) üzenetére


Pantal
senior tag

Ezt csak androidos tabek tudják, azért egy Ipaddel, esetleg később W8-as tabbel ritkán fogsz torrentezni. És az is igaz, hogy nem az Android uralja a TAB piacot, az meg főleg igaz, hogy a Te példád elég extrém.

(#25) Pete55555 válasza Pantal (#24) üzenetére


Pete55555
addikt

Persze, nem is írtam, hogy minden nap ezt csinálom :) Torrentezést konkrétan egyszer próbáltam ki vele, viszont pl ma előfordult velem, hogy jöttem hazafele, autóban hallottam 1 jó számot, soundhound-al felismertettem, g-tunes-al letöltöttem, mire felértem a szobámba már ott volt a telefonomon :)

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.