Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Frenky89


Frenky89
őstag

Most, akkor Turbe, vagy Turbo? :F

(#2) GERIlla83


GERIlla83
tag

Remélem nem igazak a pletykák, mert már nagyon érdekel a Bulldozer tudása.

Olyan hülye vagy, hogy ha te lennél Zorro "Y"-t rajzolnál a falra!

(#3) kNG


kNG
senior tag

Jó munkának idő kell, jó hogy vettem phenomot, 4 ghz-re húzva úgyis még legalább 1-1,5 évig elég lesz ennek is a teljesítménye, nemhogy a bullnak... :U

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#4) LackoMester


LackoMester
addikt

Kiváncsian, türelmesen várom az első teszteket. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#5) Angel1981


Angel1981
veterán

Sokan tűkön ülve várják már (kicsit én is), erre még tovább borzolják az idegeket! ;]
Remélhetőleg pár nap múlva jóval okosabbak leszünk!

[ Szerkesztve ]

(#6) radi8tor válasza LackoMester (#4) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sensei :R

⭐ Stella

(#7) he7edik. válasza kNG (#3) üzenetére


he7edik.
addikt

Szarhoz meg még több hogy klasszikust idézzek

Égő szöveg a flém vázon

(#8) Móci


Móci
addikt

Remélem csak pletyka, és júniusban már a boltokban lesz a dózer.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#9) tunkiih válasza he7edik. (#7) üzenetére


tunkiih
őstag

:DD :DD
viccet félretéve énis nagyon remélem hogy nem fog csuszni..

[ Szerkesztve ]

(#10) Youri


Youri
veterán

Na nemáá'

RTX ON

(#11) ABee válasza he7edik. (#7) üzenetére


ABee
tag

Flém on... :DDD

Naja, jó lenne valami hivatalos infó mert én is bullt szántam az új konfigba, de a tesztek majd be fognak folyásolni úgyis. Azért még ha igazak is a hírek akkora bukásra mint a Phenom 1 nem számítok.

(#12) Coccer


Coccer
tag

Lehet, csak azért van, hogy még az egész rendezvény alatt is erről beszéljenek, ne másról... :U

A holnap már nincs messze, ahogy a cikkben is említik, a 9-es csipszkészlettel elképzelhetőleg felhomályosítanak mindenkit... :)

(#13) GERIlla83


GERIlla83
tag

Mondjuk én leginkább nem is a teljesítményére hanem a fogyasztásra leszek kiváncsi.
Hátha megszorongatják a nagykék gyártót. :)

Olyan hülye vagy, hogy ha te lennél Zorro "Y"-t rajzolnál a falra!

(#14) he7edik. válasza GERIlla83 (#13) üzenetére


he7edik.
addikt

95-135W

Égő szöveg a flém vázon

(#15) arn


arn
félisten

A nagy igazsag az, hogy valszeg egekbe emelt orajelekkel sem igazan gyorsabb a negymagos sbel. Milyen lesz a sbe ellen? A magas orajelekhez ritkan tartozik alacsony fogyasztas.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#16) Oliverda válasza arn (#15) üzenetére


Oliverda
félisten

"A nagy igazsag az, hogy valszeg egekbe emelt orajelekkel sem igazan gyorsabb a negymagos sbel"

Milyen nagy igazságot tudsz amit más még nem?

GERIlla83:

95 és 125 wattosak lesznek a TDP-k, mint nagyjából eddig.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17) Angel1981 válasza he7edik. (#14) üzenetére


Angel1981
veterán

Az a TPD-je.
Kolléga valószínűleg a mindennapi használat során jelentkező fogyasztásra gondolt.

(#18) wednesday


wednesday
őstag

Lenne egy laikus kérdésem. Mik azok a felhasználási területek, programok ahol számít a lebegőpontos számolás? És mik azok, amihez meg nem kell? Tehát ahol magas órajelekre lehet számítani.

(#19) Paul119 válasza kNG (#3) üzenetére


Paul119
addikt

Jó munkának idő kell... rosszhoz meg még több :(

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#20) Tonyius777


Tonyius777
tag

jövő héten már gépet akartam venni :(
valami nagyon nem akkor összejönni AMD-nek sokat tesztelnek.

na de ha ennyire késik akkor mindjárt Intelt veszek már nem bírom ki ezt a húúúúzást :Y

[ Szerkesztve ]

Üdv:Tony

(#21) ViZion


ViZion
félisten

Címben hiba:
"Késni fog a Bulldozer?" helyett "Késni fog a Bulldozer." a helyes. Ezt tudtuk, AMD ilyen. Azért szeretjük, és várjuk. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22) GERIlla83 válasza Angel1981 (#17) üzenetére


GERIlla83
tag

Ez igy igaz. Otthoni normál körülmények közötti áramzaba lesz az érdekes.

Olyan hülye vagy, hogy ha te lennél Zorro "Y"-t rajzolnál a falra!

(#23) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Nembiztos, hogy pletyka. Még az is lehet, hogy ősszel jön. Nyárra kiadják vajon? Mindenki nyaralni fog:-)

[ Szerkesztve ]

(#24) he7edik. válasza Oliverda (#16) üzenetére


he7edik.
addikt

125 watt mea culpa :R

Égő szöveg a flém vázon

(#25) T_Stark


T_Stark
őstag

Már ígyis késett, kint kéne lennie egy éve. Mit számít már az a kis idő ide vagy oda :DDD

(#26) Oliverda válasza T_Stark (#25) üzenetére


Oliverda
félisten

Az egyetlen hivatalos információ arról szólt, hogy idén a második negyed évben érkezik, ami június végéig tart. 2010-ről sosem volt szó.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27) he7edik. válasza Angel1981 (#17) üzenetére


he7edik.
addikt

Bocsi, majd kitöltetek vele egy 40 kérdésből álló kérdőívet a felhasználói szokásairól :P

Égő szöveg a flém vázon

(#28) smkb válasza wednesday (#18) üzenetére


smkb
őstag

Lebegőpontos a játékoknál (mivel már szinte mind 3d), és a transzkódolások (mp3, h263, h264...), plusz minden ami 3d tervező stb... igazából integer magas órajel nem tudom hol fontos jelenleg.

(#29) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

De akkor most aztán tényleg legyen nagyon combos az a processor, ha már ekkora a rejtély övezi körül!!

(#30) atti_2010 válasza Oliverda (#26) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ne fáraszd magad ők nagyon jól tudják csak kötekedni jöttek, amúgy meg Erdőke hogy nem érkezett még meg? Csak nem beteg szegény?

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#31) Abu85 válasza wednesday (#18) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nincs olyan program, ami csak fixpontos vagy lebegőpontos számítást végez. Persze az arányok nagyon eltérőek.

(#28) smkb: Ezt, így nem lehet szétválasztani. A játékokban is vannak funkciók, amik többnyire lebegőpontosak, mint a fizikai számítások, de általában egy játék fixpontos számítást végez. Ez viszont nagyon általában, akad ellenpélda is rendesen. Nem lehet ezt programokra lebontani.
A 3D lényegtelen, mert a leképzést nem a processzor csinálja, hanem a GPU.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32) sh4d0w válasza Abu85 (#31) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Welcome back! :C

https://www.coreinfinity.tech

(#33) F34R


F34R
nagyúr

hozzák már ki :W kíváncsi vagyok mit tud.

(#34) jockas


jockas
senior tag

Nem szeretnék vészmadárkodni, de ha ez igaz, akkor baj lehet az AMD-nél, legalábbis ami a Bulldozert illeti. A Phenom első kiadása a várakozásokkal szemben eléggé rosszul sikerült a Core 2/4-hez képest, de aztán jött a PhenomII, aminél már kijavítottak 1-2 dolgot. Ha viszont a Bulldozernél nem ezt akarják eljátszani és inkább később jelenik meg, mint hogy legyen egy BulldozerII...a jelenlegi helyzetben (vagyis, hogy az AMD-nek nincsen semmije a SB ellen, nem beszélve arról hogy lassan már fél éve kint van a SB) későbbre halasztani a Bulldozert számomra azt jelzi, hogy kell neki a magasabb órajel a SB ellen. Mert ha nem kellene, akkor minél előbb ki kellene adni, ellenkező esetben sokan megunják a várakozást és megint megindulnak a SB-es eladások.

(#35) RootRulez


RootRulez
félisten

Jó munkához idő kell. :U

═════════════════════════════════════════

(#36) adamssss


adamssss
veterán

Szerintem az amd már nem fogja sokat tologatni a piacra dobást hiszen ők sem hülyék. Pontosan tudják hogy minden egyes perc késedelem az Intel malmára pontosabban a SB malmára hajtja a vizet...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#37) rumkola válasza jockas (#34) üzenetére


rumkola
veterán

ez egyértelmű

(#38) jockas válasza adamssss (#36) üzenetére


jockas
senior tag

Szerintem meg ez nem a szándékuktól függ, hanem a proci teljesítményétől (mivel a gyártástechnológiával nincs gond elvileg)...

(#39) T_Stark válasza Oliverda (#26) üzenetére


T_Stark
őstag

Igen tudom, csak arra utaltam hogy az i7 kiadása óta (ami már nem most volt) az AMD csak kullog az Intel mögött, ezért jöhetett volna hamarabb is a Bull.
De ha már késik reméljük ütős lesz.

(#40) Angel1981 válasza he7edik. (#27) üzenetére


Angel1981
veterán

Semmi baj!
Egyébként nem kell a kérdőív, elég, ha megkérded tőlem! :))

Egyébként ha igaz a hír, hogy fejlettebb steppinget akarnak, akkor tényleg felmerülhet, hogy nem elégedettek igazán a teljesítményével... :U

Reméljük nem lesz semmi gond, és ha tényleg késik, akkor meg megéri várni.

[ Szerkesztve ]

(#41) #95904256 válasza wednesday (#18) üzenetére


#95904256
törölt tag

A lebegőpontos egységet szinte csak akkor használják amikor adatfeldolgozásra van szükség. Azonban az alkalmazások zöme csak ide-oda pakolgatja vagy csak keresgél az adatok között...

[ Szerkesztve ]

(#42) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

szerintem, ha máshogy nem is, nyomott áron kiadhatnák a most működő verziót, ha a teljesítménye jó. aztán az új steppinget meg más néven. a turbo órajel (tudtommal) úgyis csak akkor növeli a teljesítményt amikor a 4 mag közül nincs mindegyik kihasználva, ergo, ahol kivan, ott már most maximális a teljesítmény. és a fő felvevőpiac úgysem a "gamer" szegmens gondolom.
BTW ha ordas nagy baromságokat írtam, javítsatok ki nyugodtan

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#43) Pusztitusz


Pusztitusz
tag

Az AMD-nek minden napos csuszas fajo veszteseg ($), mivel teljesen le vannak csuszva az Intel-hez kepest. Eleg arra gondolni, hogy egy belepo szintu Sandy ( 2100 ) fogyasztasban es teljesitmenyben elver egy PII 955-ot. Ha mindenaron megprobaljak a traktorokkal befogni az Intelt ( csusztatjak a startot amig minden MHz-et kifacsarnak a cuccbol, ami nem mellesleg plusz fogyasztast es melegedest eredmenyez) maguk alatt vagjak a fat. Meg az egysiku user is kiszurja, ha veletlenul meglat egy tesztet, hogy ar/ertek/teljesitmenyben pillanatnyilag a kekek verhetetlenek.
Nem akarok veszmadarkodni, de ha optimalizalason kivul, esetleg a "hosszutavu" tesztelesnel kibukott valami gixer akkor egesz egyszeruen cumi van.

My god has a hammer, your god was nailed to a cross. Any questions?

(#44) Energie X válasza Angel1981 (#40) üzenetére


Energie X
őstag

Nem az a lényeg, hogy ők legyenek elégedettek a teljesítményével, hanem hogy mi :)) Lényeg a lényeg, hogy mindannyian legyünk türelmesek, hátha megéri várni :) Egyébként meg biztos erősebb lesz a jelenlegi Phenom II-nél innentől kezdve az ára a kérdéses...

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#45) csongi


csongi
veterán

Borzoljuk még egy kicsit az idegeket!! Ez már a bevonulói zene rész :)

Energie X : Természetesen drágább lesz a Phenom 2-nél :)

[ Szerkesztve ]

(#46) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Részemről csak annyi szerencséje van az AMD-nek, hogy
csak október környékén akarok gépet venni, addig meg van idejük
az SB-t túlszárnyalniuk sebességben, kevesebb árral.
Vagy legyen picivel lassabb, de akkor jóóval olcsóbb árral mint az i5-2500K!!
Ellenkező esetben máris Intel bácsitól vásárolok!! :D

(#47) atti_2010 válasza FireKeeper (#42) üzenetére


atti_2010
nagyúr

szerintem, ha máshogy nem is, nyomott áron kiadhatnák a most működő verziót, ha a teljesítménye jó. aztán az új steppinget meg más néven. a turbo órajel (tudtommal) úgyis csak akkor növeli a teljesítményt amikor a 4 mag közül nincs mindegyik kihasználva,

Ez azért nem úgy működik hogy nyomott áron kiadni (akkor eleve halálra ítélnék), nyomott áron kifutó terméket lehet csak kiadni, nevet mégis hogy lehetne megváltoztatni? azt ne gondold hogy csak úgy változtathatják a neveket havonta ahogy jólesik.

Amúgy meg van egy másik dolog is, olyan felhasználó aki úgy dönt hogy akkor inkább Intelt vesz ha csúszik az AMD nem túl sok van, normál emberek nem az után vásárolnak procit hogy mikor jön ki hanem ami jó ár érték arányban van és újdonság azt megveszik és kész, a Bulldozer nem kimondottan csak a PH-n fórumozók azon részére készült akik évente cserélik a konfigot.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#48) Boxi88


Boxi88
őstag

Nem meglepő, hogy késik... mostanában valahogy semmit sem tudnak kiadni időben! :U

(#49) Neil Watts válasza T_Stark (#25) üzenetére


Neil Watts
veterán

Csak nehogy DNF legyen :DDD
Jo a Phenom II X4 955 meg jo ideig :)

(#50) osztraksajt válasza Boxi88 (#48) üzenetére


osztraksajt
őstag

Dehogynem, videókátyákban ők diktálják az ütemet. :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.