Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bögre


Bögre
aktív tag

Érdekes, nem lehet, hogy ez is marketing? (egy hónap alatt minél többet eladjanak) :C

(#2) Kriza


Kriza
őstag

2900XT és 2900PRO is leáll. :F Hát nem volt hosszú életű...
Viszont a GT igencsak jó árban lesz.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#3) CYX


CYX
aktív tag

Nagyon szomorú leszek, ha nem lesz ilyen kártyám :( nagyon beterveztem ezt magamnak...

(#4) szacsee


szacsee
nagyúr

Eccerű a válasz: Raktársöprés!
Kell a hely az RV670-nek. :DDD

(#5) [HUN]Tyson válasza Bögre (#1) üzenetére


[HUN]Tyson
senior tag

Ezt valószínűsítem én is! Kicsit meg kell sürgetni most az eladásokat, hogy javítsanak a pénzügyi mutatókon, eladási statisztikákon.

(#6) keIdor válasza Kriza (#2) üzenetére


keIdor
titán

80nm-en 700 millió tranzisztoros GPU nem olcsó dolog...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7) Fáraó válasza Kriza (#2) üzenetére


Fáraó
őstag

Viszont a GT igencsak jó árban lesz.

Ezekkel a tulajdonságokkal kaméleonként fog beleolvadni a mezőnybe, talán csak éppen lesz jobb. Majd a teszt megmutatja.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#8) h0o2a7j6


h0o2a7j6
tag

Minél gyorsabban kifut az r600, annál gyorsabban jön (jönnie kellene) az r670 (nak)! :)
Csak nem lesz átmeneti időszak "csúcskártya" nélkül?

(#9) Petya88 válasza h0o2a7j6 (#8) üzenetére


Petya88
tag

Vagy csak egyszerűen kiszáll az AMD a versenyből és a jobban fizető termékeit gyártja majd...
Persze, ez is csak egy lehetőség ;]

(#10) Szlovi


Szlovi
aktív tag

Amikor bemutatták az R600-at,már akkor is sokszoros csúszásban voltak a debüttel és jó szokásukhoz híven kijöttek 1 kazánnal. Ugyanígy volt az X1800-X1900-as szériával is:F. Grafikában nagyon rendben van az R600 (és az elődei is),de valami nagyon nem kóser,hogy ilyen rövid életciklust adtak neki.

(#11) afterburner_


afterburner_
őstag

mint tavaly a 7900 gto-nal?:-)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#12) CPT.Pirk válasza Szlovi (#10) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Miért ne lenne kóser? 2008-ban már itt a DX 10.1, haladni kell a korral, hogy addigra el is jusson az emberekhez az R670.
Aki nem akart sokat bukni, az vett egy 8600GT/2600XT-t, és azzal elvan, míg kijönnek ezek a DX10.1-es karik...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13) Malachi


Malachi
addikt

Akármi is lesz, a 2900PRO az első normális középkategóriás kártya ebben a generációban, elérhető áron. Ha ezt kiveszik, és nem pótolják semmivel, megint ott lesz a csúcs 80-100 ezerért rendes teljesítménnyel meg az alja 30 ezerért, közte meg semmi legalábbis az atinál. Egyre érdekesebb lesz ez, már tényleg nagyon várom a 8700-as geforce-okat...

(#14) Retekegér válasza CPT.Pirk (#12) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Aki nem akart sokat bukni, az vett egy 8600GT/2600XT-t, és azzal elvan, míg kijönnek ezek a DX10.1-es karik...
De aki játszik is, az vett 7900GS/X1950Pro-t. :D

<< Heimdal >>

(#15) CPT.Pirk válasza Retekegér (#14) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az meg is érdemli... :K DX10, DX10.1, kinek fognak kelleni azok a DX9 karik normális áron? :(

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Rájöttek hogy nagyon jó áron adják a kártyákat, és ezért inkább csinálnak egy butítottat is, amit már nem lehet az XT szintjére húzni. Pedig ebből a kártyából ilyen árral jó üzleteket tudtak volna csinálni, vitték volna mint a cukrot.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#17) orbano


orbano
félisten

szerintem nem fog ilyen hamar kifogyni. Gondolom felhalmozódott egy jó adag olyan chip, ami alacsonyabb órajelen megy, vagy kevesebb streamproci ép benne...

A vér nem válik VAZZE!™

(#18) Mackósajt


Mackósajt
senior tag

"sugallja a témában általában jólértesült VR-Zone. "

A VR-ZONE általában homály Radeon kérdésben. Csak olyasmit találnak el, amit amúgy is sokan tudnak akkorra. Ez nem jelenti azt, hogy jelen esetben nincs igazuk (másutt is hallani ilyesmit), de ne mondjuk már, hogy a témában általában jól értesült, mert ez egyszerűen nem igaz személyes tapasztalataim alapján. (Amennyiben a "téma" a Radeonok várható gyártási üteme, típusai, stb.)

Más: nagy reménységem ez az RV670. Jövő tavasszal kb. halaszthatatlan lesz egy gépfejlesztés, és eddig jó jelöltnek néz ki videokártyára. :)

(#19) Malachi válasza orbano (#17) üzenetére


Malachi
addikt

Azt írja teljesen átállnak az RV670-re. Hiába áll halmokban a "hibás" proc ha nincs gyártósor ami rászereli a kártyára. :)

Bár azt nem tudom, pontosan mit jelent "átállni" szóval lehet tévedek. :B

(#20) Komplikato válasza Mackósajt (#18) üzenetére


Komplikato
veterán

"sugallja a témában általában jólértesült VR-Zone. "

Ez pláne azért loller, mert a VR-Zone simán bemásolja a Fudzilla/Inquirer találgatásokat és kamukat, ritkábban pár ázsiai híroldal pletykáit.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#21) Bagira01


Bagira01
veterán

Akkor gyorsan kell venni egyet :DD nehogy a végén nekem ne jusson

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#22) Retekegér válasza CPT.Pirk (#15) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Mert a 8600GT/2600Pro-nak jó ára lesz? Ugyan már...

<< Heimdal >>

(#23) keIdor válasza Komplikato (#20) üzenetére


keIdor
titán

Teljesen igazad van, ennyi erővel általában jól értesűlt Fudzillát is írhattak volna...
Egyébként a HWT még érdekesebb, mert 80nm-es G80-akról írkálnak és semmi forrása nincsen. ;]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#24) keIdor válasza Retekegér (#14) üzenetére


keIdor
titán

Az újabb driverekkel a 2600XT szerintem már gyorsabb a 7900GS-nél... főleg UE3-ban...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#25) Retekegér válasza keIdor (#24) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Felbontás/szűrők?

<< Heimdal >>

(#26) orbano válasza Malachi (#19) üzenetére


orbano
félisten

tévedsz. az amd chipeket gyárt. a kártyákat a partnerei gyártják, pl a sapphire

A vér nem válik VAZZE!™

(#27) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"az összes R600-ra épülő videokártya előállítása befejeződik október végén" - akkor mit gyártanak helyette? tuti lesz valami a felsőkategóriában... az RV670-t nemigen hinném, hogy jövő hónapban elkezdenék (+ha mégis, akkor nem értem, minek rohanjon az ember régebbi modelt venni :U )

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28) keIdor válasza Retekegér (#25) üzenetére


keIdor
titán

1280×1024, NoAA és ne gyere még véletlenűl se azzal, hogy lassú a 2600XT AA-val, mert az újabb játékoknál te se fogod használni az AA-t a GS-el...

t72killer: Elvileg November közepén jönnek...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#29) Malachi válasza orbano (#26) üzenetére


Malachi
addikt

Ezt el is felejtettem. :) Akkor viszont nem értem mire a nagy felindulás, tényleg lehet bőven tartalék chip.

(#30) barnam_ válasza t72killer (#27) üzenetére


barnam_
nagyúr

Itt azt írják hogy november közepén jön az RV670.
+ha mégis, akkor nem értem, minek rohanjon az ember régebbi modelt venni
Mert lehet hogy az 512 bites 2900PRO gyorsabb lesz a 256 bites RV670 PRO-nál.

(#31) ollie


ollie
MODERÁTOR

Sajnálom, hogy ilyen rövid az életciklusa, pedig egy best buy kártyának ígérkezik.

***

(#32) keIdor válasza barnam_ (#30) üzenetére


keIdor
titán

Ezt kétlem, akkor minek lenne 2950? 2800-at adták volna vagy nem tudom, de biztosan nem lesz lasabb... :U ki sincs használva az az 512bit, felesleges állandóan azzal jönni.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#33) barnam_ válasza keIdor (#32) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem tudom, de akkor nagyon fura ez a kapkodás. Az oké, hogy ki kell üríteni a raktárakat, átállni 55nm-s gyártásra, de így maguknak csinálnak konkurenciát az RV670-el. Megkellett volna várniuk míg elfogynak az R600-as chipek, és csak utána kiadni az RV670-et.

(#34) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Ezek lesznek majd jok, erre varok, erkezzenek....

Januárban frissül a Radeon HD 2400 és 2600

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#35) TomBoy1986 válasza keIdor (#32) üzenetére


TomBoy1986
veterán

"ki sincs használva az az 512bit, felesleges állandóan azzal jönni."

De ki van, mert nem 1280*1024-ben nézik ezeknek a kártyáknak a teljesítményét, hanem 1920*1200-ban és afölött. Ha persze 1280*1024 a lényeg, akkor valóban nincs. De mint látod a tesztekben alkalmazkodnak ehhez.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#36) barnam_ válasza wwenigma (#34) üzenetére


barnam_
nagyúr

A 2650XT ugyanaz lesz mint a 2600XT, csak 55nm-n (legalábbis csak ennyit írnak róla), úgy pedig semmivel se lesz gyorsabb.

(#37) keIdor válasza TomBoy1986 (#35) üzenetére


keIdor
titán

A legtöbb teszt még mindig 1280×1024-el tesztel és inkább AA-znak nem mennek el 1920-ig. Egyébként ez az 512bit inkább csak erőfitogtatás volt, hogy ők többet tudnak mint az NV...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#38) ollie válasza CPT.Pirk (#15) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kelendőek lesznek még egy ideig, akár fogadhatunk is.

Részemről nem tartom jó lépésnek azt, hogy csak azért legyen egy gyenge videokarim, hogy ne bukjak sokat (mindenki bukik, aki hardvert vesz). Ha már játszok, akkor akarom élvezni is a játékokat, nem pedig lebutítva, kis felbontáson tolni. Ha meg eljön az ideje lehet, hogy csak féláron tudom eladni az X1950-et, de addig is élveztem a használatát.

***

(#39) wwenigma válasza barnam_ (#36) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

De, mivel kisebb lesz a teljesitmeny felvetele, ezert valszeg jobban huzhato. Szvsz. Illetve a megfizetheto kategoriaba esik majd, sacc/kb, ár-teljesitmeny arany jonak tunik igy elore is. :K

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#40) Ribi válasza ollie (#38) üzenetére


Ribi
nagyúr

8800gts-em eddig meg nem vesztett az arabol, de megvan mar egy ideje.
Ha mindig ocso karit vesz az ember akkor mindig szidja a jatekokat hogy miert nemlehet optimalizalni.
Soxor jobb ha veszek dragabb karit es az 2x addig kitart mintha surun veszek karit, de legalabb neha jatszahatok full grafon.

(#41) ollie válasza keIdor (#28) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Viszont X1950-nél még van esély AA-ra feltéve, hogy 1280-nál nem nagyobb a felbontás.

***

(#42) keIdor válasza ollie (#41) üzenetére


keIdor
titán

X1950-el egyet is értek, az jobb, mint egy 2600XT én csak a 7900GS-t kérdőjeleztem meg. Én személy szerint nem vennék már GeForce 7-et... elavúlt architektúra, ami meg is látszik a mostani játékokon.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#43) ollie válasza Ribi (#40) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mindegy, nálam nem azon van a hangsúly, hogy mennyit fog veszteni az árából a kari, hanem hogy megfelelő ár/érték arányt kapjak, és ez általában a középkategória (X1950PRO, ill. most majd a HD2900PRO). Arra soha nem építek, hogy fél évig használok valamit, majd úgy is lecserélem, mert nem tudhatom előre, hogy fél év után tudok e költeni hardverre, hiszen bármi közbe jöhet.
Továbbá a legtöbb ember nem úgy vesz hardvert, hogy vajon 1 év múlva mennyit fog érni, hanem a jelenlegi ár/teljesítményt nézi.

Lényegében egyetértek veled.

***

(#44) kovy79 válasza CPT.Pirk (#15) üzenetére


kovy79
őstag

"kinek fognak kelleni azok a DX9 karik normális áron?"

Azt se felejtsd el, h ezeket a kártyákat (pl x1950pro) már eleve jó áron vette meg a paraszt! :W
Ahogy ollie említette is és nem mindegy, h 60K-nak, vagy 35K-nak a felét bukod be!

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#45) gbors válasza keIdor (#37) üzenetére


gbors
nagyúr

Keldor papa, TomBoy1986:
Az 512bit biztosan nincs kihasználva, a 384bites 8800GTX-nél sem a memória a szűk keresztmetszet.
Viszont az 512bit nem erőfitogtatás volt, hanem a következő logikus lépés a 256 után (és vszleg szükséglet az ipari kártyákhoz) - az nVidia 384-e egy kényszermegoldás (512-es crossbart nehezen tudnék elképzelni).

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#46) barnam_ válasza wwenigma (#39) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ha megnézed a korábbi XT kártyákat, egyik se volt nagyon húzható, meg gondolom 65nm-n se nagyon melegszik, ezért szerintem alapfeszen nem lesz sokkal jobban húzható.
Abban egyetértünk, hogy kellene a középkategóriába egy 35k körüli jó vga, mert nem mindenki tud 50-60k-t vga-ra költeni.

(#47) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

izé

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#48) ollie válasza ]Phobos[ (#47) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az RV670 középkategóriás kártya lesz, akkor szerinted hogyan lesz gyorsabb a 8800 Ultránál?

***

(#49) ]Phobos[ válasza ollie (#48) üzenetére


]Phobos[
senior tag

úgy, hogy benéztem a jelzést :DDD

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#50) CYBERIA


CYBERIA
őstag

LOL!
Ezek az nvidia-val együtt találját ki ezeket a jó neveket? Még GS-ük nincs Atiéknak.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.