Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oliverda


Oliverda
félisten

More pics

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2) L4mie


L4mie
veterán

hát mo.-i árak sztem olyan 70-80 körül fognak indulni :(, pedig csini alaplap :D :C

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#3) zed1983


zed1983
őstag

A szokásos minőség...csak ennek ára is van! :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#4) Psych0


Psych0
őstag

hogy néz már ki az a borda. :W sokkal hatékonyabb lenne egy sima, mert nem reked benne meg a levegő ráadásul ötödannyiba kerülne. Útálom az ilyet.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5) Fáraó válasza L4mie (#2) üzenetére


Fáraó
őstag

Pedig mai középárral számolva milyen szép is lenne a 42k HUF (200*210). :(((

VIGYORRRGAZMUS.....

(#6) JColee


JColee
őstag

az a 8+2 fázis biztos annyi?
itt azt olvastam, az alaplapgyártók szeretnek fake-fázisokkal vakítani a népet pl az Asus M4A79-T Deluxe alaplapon is csak 4+1 fázis van

keytar az az Asus M4A79-T Deluxe is van 48 ropi árgépen ;]

[ Szerkesztve ]

(#7) WilliamGhost


WilliamGhost
tag

Szerintem egy ilyen alaplapon 8+2... Már csak az ára alapján is :)

There is no cloud, just other people's computers!

(#8) FRENK1988


FRENK1988
veterán

De még mindig nem bírják elfelejteni az IDE csatlakozót :((( Meg nem sovány az 5 SATA csati?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#9) Oliverda válasza JColee (#6) üzenetére


Oliverda
félisten

A jelenlegi AMD procikhoz tudtommal csak 4+1-es vezérlőchip létezik tehát az úgy 8+2 hogy minden fázison 2 tekercs van. Így ez "csak" amolyan ál 8+2 de nyilván jobb mintha csak 1 tekercs lenne minden fázison.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10) JColee válasza Oliverda (#9) üzenetére


JColee
őstag

ez kitől/mitől függ, hogy milyen az a vezérlőchip?
alapvetően mi a különbség az intel és az amd-s rendszerek között tápellátás szempontjából?

[ Szerkesztve ]

(#11) grabber


grabber
addikt

Lassan már jumperelni sem kell :(

Miért lenne baj ha van rajta IDE csatlakozó?Legalább nem muszáj új dvd meghajtót venni és régebbi hdd-t is rá lehet majd kötni,ha a szükség úgy hozná.

(#12) Calibos


Calibos
addikt

Szerintem Asus közel sem azt a minőséget nyújtja mint régen. Túl van árazva, némelyik szériából sok a hibás darab, olcsó szegmensben nem ajánlott Asus-t venni.

nekem nem is nagyon tetszik ez az alaplap :(

(#13) Zotya84


Zotya84
őstag

Hát, mit is mondjak.... A Gigabyte-é jobban felszerelt, meg jobban is néz ki a babakék színek ellenére is...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#14) szajoho válasza Fáraó (#5) üzenetére


szajoho
tag

Ha 42k lenne az ára,akkor szépen fogyna a lap az biztos! :K

Ha 200 euronak megfelelő forint lenne az ára,akkor még aránylag "elfogadható",de ha 70-80k lesz,akkor már erősen felejtős a történet annak ellenére hogy az Asus ROG szériás alaplapjai korrekt darabok! :

18 éve a PH-n. Nem ma kezdtem és nem is tegnap előtt! :-)

(#15) shteer válasza grabber (#11) üzenetére


shteer
titán

már régóta nem kell :)

az északi híd bordája szintén cserélhető vizesblokkra?

[OFF]igazából ezeket az alaplapi kapcsolókat nem is értem miért spórolták le a mai napig

van nálam egy most abit bg7, ami nem mai gyerek, mégis van rajta 2 mikrokapcsoló - nem ilyen szép piros meg feliratozott, de van és használható[/OFF]

..szerintem jónak tűnik

(#16) golya87


golya87
őstag

Most egy ilyen felszereltségű alapért, miért kellett ROG szériásat csinálni?
Miért nem várták már meg akkor a következő chipset-et?
Ez így a Rampage 2 után szerintem eléggé soványka. Pedig a mostani Phenomokhoz igazán csinálhatnának egy nagyon ütős, akár egy kissé túlzottan felszerelt alaplapot is.
Vagy most ez csak ilyen hiánypótló megoldás?

(#17) orbano


orbano
félisten

ha ez a csúcslap, miért vannak üres sata csatlakozónak fenntartott helyek? ezek szerint lesz ennél jobb is? akkor ez mitől csúcs? azt meg továbbra sem értem miért jó oldalra tenni a csatlakozókat? :F

A vér nem válik VAZZE!™

(#18) syC


syC
addikt

De széép :U

(#19) old gray


old gray
addikt

Lehet 100MHz-el gyorsabban megy majd benne az adott proci mint egy 25-30k középkategóriás lapban... megéri? Nem hinném, max. fanatikusoknak vagy sniper elite féléknek, akinek nem számít az ár. Oliverda az 1. kategória, szóval neki kötelező egyet venni és logouton tesztet publikálni! Ha nem akkor nem is igazi amd fan. ;] :DDD

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#20) Bagira01 válasza old gray (#19) üzenetére


Bagira01
veterán

Aki megteheti miért ne vehetne ilyen lapot :F Csak azért mert vki gazdag nem kell cikizni :DD Más dolog aki gazdag és még az adóval és tárisaival is sumákol(márpedig legtöbb olyan) Na azokat lehet :((( :W
Amúgy brutál jól néz ki a lap, de amennyi lesz az ára annyit sicher h nem ér, zárt házba meg aztán full mind1 hogy néz ki(csórók vigasza :B )

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#21) misirulez válasza orbano (#17) üzenetére


misirulez
senior tag

miért jó oldalra tenni a csatlakozókat?

Dizájnosabban kábelezhetsz.

(#22) D1Rect válasza old gray (#19) üzenetére


D1Rect
félisten

Tüzet olts. :P
Amúgy tényleg szép, kb. ennyit értek a mostani AMD rendszerekhez. :U

[ Szerkesztve ]

(#23) mephi666


mephi666
nagyúr

asus-éknál biztos sok ilyen republic of gamers matricát kaptak és kilowattos tápokkal nem nagyon akaródzhat fogyni ;] szép a lap, jó vaskos lett az elforgatott sata port... nem koppannak rajta a féltégla kártyák? :) mellesleg itt is összefonódik a gamer/overclocker fogalom, mert gémer lapként reklámozzák, de inkább overclockereknek dobogtathatja meg jobban a szívét a specifikáció :)

#21: kb azért, hogy normálisan el lehessen vezetni és méretes kártyák között ne kelljen áthúzgálni...... :)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#24) csatahajós válasza old gray (#19) üzenetére


csatahajós
senior tag

"Oliverda az 1. kategória, szóval neki kötelező egyet venni és logouton tesztet publikálni! Ha nem akkor nem is igazi amd fan. ;] :DDD"

LOL :)

Mellesleg tényleg megvárhatták már volna a 8-as szériás chipsetet, meg még 1-2 SATA port elfért volna gond nélkül. Ezen kívül nem értem az Asust miért nem a saját, amúgy elég jónak mondott hangkártyáit csomagolja ezekhez a lapokhoz (Xonar asszem).....

Ha tényleg 70-80k lesz akkor egy M4A79TDeluxe-hoz képest nem ér annyival többet.

(#25) orbano válasza misirulez (#21) üzenetére


orbano
félisten

ezt nem értem :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#26) TomBoy1986 válasza orbano (#17) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Akkor gondolj bele szépen, hogy milyen hosszúak a mai VGA-k. És gondold át azt is, hogy mi van akkor, ha felfelé álló SATA csatlakozók vannak. Példának okáért MSI K9A2 CF-en ha két slotos hűtővel ellátott 3870 van bent, akkor nem lehet használni 2db SATA portot a négyből.

Szerencsére sikerült végre erre a gyártóknak rájönni...

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#27) Oliverda válasza JColee (#10) üzenetére


Oliverda
félisten

Az alaplap gyártójától mivel ő dönti el hogy hogyan alakítja ki ezt a részt. Amúgy a 4+1 fázis bőven elég még egy izmosabb tuninghoz is (a 6xxxMHz-et is 5 fázisú lappa érték el) hát ha még 2 tekercs van fázisonként akkor meg pláne. Ezzel a talán már kissé elavult megoldással csak az a baj hogy kevésbé hatékokony a digitális és az MSI féle DrMOS megoldásokhoz képest.

Itt olvasgathatsz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28) LackoMester


LackoMester
addikt

azért én elvárnám,h.2 hálozati kari(LAN)legyen a deszkán..egyébként nemrossz... :)

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#29) old gray válasza Bagira01 (#20) üzenetére


old gray
addikt

Nem mondtam, hogy ne vegyen, csupán azon filóztam, hogy milyen emberekből tevődik össze egy ilyen lap vásárlóköre illetve aki ilyen lap vásárlására adja a fejét az tényleg azért veszi mert kihasználja majd a fícsöröket vagy csak megveszi mert ez a top, de használni meg nem fogja az extra funkciókat, képességeket. Ezt tovább folytatva -> abban meg szerintem egytértünk, hogy gazdagból is 2féle van, el lehet dönteni az említett személy melyikbe tartozik. Érted? :U

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#30) M107


M107
addikt

Puritán alaplap
semmi szépség nincs benne a gigabyte alsó kategóriás alaplapjai is szebbek ha már a szépségről beszélünk.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#31) Oliverda


Oliverda
félisten

Ami hiányzik: (bár én remekül meglennék/megvagyok ezek nélkül is)

1. +1 LAN
2. A 2 darab x1-es PCI-E slotok helyett 2 darab x16-os.
3. Egy plusz legalább 2 portos SATA vezérlő.
4. Kivezetett mérőpontok.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#32) CapoteDániel


CapoteDániel
csendes tag

Ahelyett, hogy örülnétek, hogy AMD-ből is van egy egész jó kis RoG lap...
Ti inkább csak a hibáat keresitek... :(((
Ahelyett, hogy valaki dicsérné....
Nekem rohadtúl teccik ez a lap szinte AMD-ből ez a legjobb és végre nem nforce van benne. :)

Akinek nem tetszik a lap annak nem kell megvennie és bőven elég két pci- e szlot. :)

Grat Asus csak így tovább ! :) :))

[ Szerkesztve ]

(#33) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Ez nagyon igéretes lapnak tűnik, magas színvonalú lesz, csak mire ideér hozzánk jóval drágább lesz.

(#34) TomBoy1986 válasza CapoteDániel (#32) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Bocs, hogy nem osztom a lelkesedést, de szerintem ez nagyon puritán lap. Egy csúcslaptól sokkal többet várnék, akár ASUS, akár más, mint ami ezen van...

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#35) Gyuri27 válasza CapoteDániel (#32) üzenetére


Gyuri27
félisten

Éljen. Azért a nem kevés pénzért (200 dodo = 200 orjo) az ember nézze meg tüzetesen. Ha valami nem tetszik tegye szóvá. Hiszen ennyi pénzért megteheti az ember.
Az, hogy nem nforce lol, még jó. Az, hogy az előző az volt, mega lol.

Ha az árát nem nézem tetszik.

Amd - Radeon - Ryzen

(#36) fordfairlane


fordfairlane
veterán

X-FI alapú SupremeFX hangkártya

Ezen ugye nem az EMU20K DSP van? És az a Start gomb mire jó?

x gon' give it to ya

(#37) Móci


Móci
addikt

Pofás lap, végre nincs floppy, az ide meg elfér, hátha van valaki olyan perverz, hogy egy ilyen lapra ide-s cuccot dug.
Kár, hogy olyan drága, egész megtetszett. A reset, start gomb jó, de mintha dfi-n is lett volna ilyen már régóta...
Én azt nem értem, ha már Asus, akkor miért nem Xonart hegesztenek a deszkára?

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#38) forgonati válasza orbano (#17) üzenetére


forgonati
őstag

Hol látsz üres sata csatlakozónak fenntartott helyet?

Keelah Se'lai!

(#39) Komplikato válasza fordfairlane (#36) üzenetére


Komplikato
veterán

Nem néztem még utána, de nem lehet, hogy Realtek HD Audio chip és SZOFTVERES X-Fi driver van hozzá, mint a GigaByte lapokhoz is? :F

Nekem meg az nem tetszik, hogy ha végre felejtik is el a PCI csatikat, akkor is "csak" 1x-es PCI-E csati van rajta, a 4x-es meg 8x-os csatik hanyagolva, pedig van akit a Crossfire nem (vagy nem annyira) érdekel, sem az SLI, ellenben Raid kártya, komolyabb digitalizáló cucc, ne adj' Isten valami brutál SSD igen.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#40) P00By


P00By
nagyúr

Nekem tetszik, sajnos csak ennyit tudok hozzáfűzni :D

(#41) Oliverda válasza P00By (#40) üzenetére


Oliverda
félisten

Már megszoktuk. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#42) Bluegene válasza old gray (#19) üzenetére


Bluegene
addikt

Oliverdának kéne venni egy inteles gépet ajándékba ;]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#43) subaruwrc válasza fordfairlane (#36) üzenetére


subaruwrc
félisten

És az a Start gomb mire jó?
elindítani a lapot.

(#44) dezz válasza forgonati (#38) üzenetére


dezz
nagyúr

Az csak felirat.

(#45) forgonati válasza dezz (#44) üzenetére


forgonati
őstag

Hö? Én tudom hogy felirat :) Ha figyelmesen elolvasod a fentebbi kérdésem, rájössz, hogy pont azt kérdeztem hogy hol lát ő üres helyet sata csatinak. Mert én nem látok.

Keelah Se'lai!

(#46) JColee válasza Oliverda (#27) üzenetére


JColee
őstag

:R

(#47) DEV_NULL


DEV_NULL
őstag

tetszetős darab

(#48) siriq


siriq
őstag

Nekem nem marad mas hatra mint varni.

Rengeteg dolog nem tetszik benne, talan majd megint osszehoz valamit olyat a DFI mint a mostani lapom csak AM3-s kivitelben.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#49) Yutani


Yutani
nagyúr

Nekem tetszik az alaplap, tudásra bőven elég lenne a mostani helyett (Abit KN9 Ultra), de azért csúcsnak én sem nevezném. Olyan max 35 rugót éreznék reálisnak érte.

Szerk: FireWire csatoló sehol nincs említve, azért gondolom egy ilyen kategóriájú lapon csak van, nem?

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#50) Thrawn válasza Yutani (#49) üzenetére


Thrawn
félisten

"...külső eszközöket pedig a 12 USB 2.0 vagy a két FireWire portra lehet csatlakoztatni." :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.